Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το τηλέφωνο είναι αγορασμένο με πλασματική διεύθυνση στην Αγγλία ή στη Γερμανία και χρειαστεί σέρβις, τότε τι γίνεται; Γνωρίζει κανείς να μας πει;

Σύμφωνα με το επίσημο Oneplus "If you received a product with a quality or functional defect, submit a ticket and we will help you out. " «Αν παραλάβετε ένα παροϊόν με ποιοτικό ή λειτουργικό ελάττωμα, συμπληρώστε μία αίτηση (εισιτήριο) και θα σας εξυπηρετήσουμε». Το λινκ σε πάει σε αυτή τη σελίδα όπου συμπληρώνεις μία αίτηση (SUBMIT A SUPPORT TICKET) και περιμένεις οδηγίες. Στο κάτω μέρος γράφει με αχνά γράμματα 'Due to the large number of tickets we are currently receiving, response time for technical support can take up to 10 working days." «Λόγω του μεγάλου αριθμού των εισιτηρίων που δεχόμαστε αυτή τη στιγμή, ο χρόνος απόκρισης για την τεχνική υποστήριξη μπορεί να διαρκέσει έως και 10 εργάσιμες ημέρες.»

Θα πρέπει αν είναι ολόκληρη Οδύσσεια για να το επισκευάσεις στην περίπτωση που χαλάσει ή σου έρθει χαλασμένο. Αν π.χ. σπάσεις την οθόνη η επισκευή κοστίζει 200$. Απ' ότι λένε στο φόρουμ η όλη διαδικασία αποστολής επισκευής και επιστροφής διαρκεί ένα μήνα ίσως και παραπάνω. Και αναρωτιέμαι σε ποια διεύθυνση θα σου το στείλουν όταν επισκευαστεί; Που το στέλνεις αρχικά; Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το σέρβις να μας πει τι έκανε; Θέλω να πω, ωραία όλα αυτά με την διετή Ευρωπαϊκή εγγύηση αλλά πως δουλεύουν; Αξίζει όντως όλη αυτή η ταλαιπωρία και το κόστος;

Από ότι διαβάζω στο φόρουμ της σελίδας του 1+ το σέρβις είναι υπερβολικά αργό και πόλοι είναι αυτοί που διαμαρτυρωντε. Όσο για την οθόνη, είδα ότι κοστίζει περίπου 150€ μαζί με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά το θεμα ειναι αν όσοι το έχουμε πάρει με ενδιάμεσο το maildox , τι πρέπει να κάνουμε ?

 

Να το στείλουμε στο mailbox και απο εκεί UK , η μπορούμε απευθείας απο Ελλάδα UK ?

 

Γιατί αν ειναι να το στείλουμε mailboxe > UK και μετα για να έρθει πίσω UK>mailbox>Ελλάδα παμε για μεταφορικά 80 ευρώ :!: :cry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θεμα ειναι αν όσοι το έχουμε πάρει με ενδιάμεσο το maildox , τι πρέπει να κάνουμε ?

 

Να το στείλουμε στο mailbox και απο εκεί UK , η μπορούμε απευθείας απο Ελλάδα UK ?

 

Γιατί αν ειναι να το στείλουμε mailboxe > UK και μετα για να έρθει πίσω UK>mailbox>Ελλάδα παμε για μεταφορικά 80 ευρώ :!: :cry:

 

Γιατί κάθεστε και σκάτε και το αναλύετε τόσο πολύ? αν ποτέ πάθει κάτι κατευθείαν εκεί που είναι το service τους θα το στείλετε.. και μετά αυτοί λογικά θα το στείλουν mailbox.. έτσι είναι οι αγορές από εξωτερικό κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.. το ίδιο και με τις αγορές από Κίνα.. κανένα μήνα θα περιμένεις να σου έρθει πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε σκάω :)

 

όπως το λες είναι. Όταν κάνουμε αγορές απο εξωτερικό, φυσικά και γνωρίζουμε απο πριν οτι μια τέτοια διαδικασία απαιτεί πολύ χρόνο.

 

Η διαφορά Κινα και Ευρώπη όσο αφορά τα μεταφορικά είναι οτι Κινα το στέλνεις με ενα συστημένο 10 ευρώ.

 

Κουβέντα κάνουμε για να πιάνουμε ολα τα ενδεχόμενα. :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 προσκλήσεις!

Οι 2 πρώτοι που θα μου στείλουν με Pm το mail τους, θα τις παραλάβουν!

καλησπέρα :cool:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε η παραγγελια..σε ποσες μερες να περιμενω επαρχια;;;( Κως ) Μεσω mailboxde

 

καλημερα

15-18 ημερες σιγουρα.

εμενα ειναι στην 12 μερα και εφτασε αθηνα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα και οταν φυγει θα παει σε κατασταση sent και θα μας στειλουν tracking

Νομιζω ετσι ειναι η διαδικασια

 

κανένα νέο φίλος?

εμένα ακόμα στο ready to send είναι... :ninja:

 

edit τους έστειλα mail και θα τα διώξουν σήμερα:)

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Δύο προσκλησούλες έμειναν, γρήγορα να φαγωθούν λήγουν αύριο.... ΠΜ

 

EDIT: Έφυγαν...

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια πρόσκληση που δεν θα χρησιμοποιήσω. Ο πρώτος που θα μου στείλει πμ θα την πάρει

 

Την πήρε ο φίλος vprasinos

Edited by makis86
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια πρόσκληση που δεν θα χρησιμοποιήσω. Ο πρώτος που θα μου στείλει πμ θα την πάρει

 

Την πήρε ο φίλος vprasinos

 

Ευχαριστώ πολύ και δημόσια τον makis..Μόλις πάρω προσκλήσεις θα διατεθούν εδώ όπως πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το συγκεκριμένο κινητό από Κίνα;

Τι διαφορές έχει από το international αφού πλέον και οι Κινέζοι βγάζουν το ColorOS και βάζουν Cyanogenmod?

Το βρίσκω στα €280 (16GB) από Geekbuying και θέλω να το παραγγείλω γιατί για μένα είναι φασαρία η διαδικασία μέσω Γερμανίας.

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-ONE-Qualcomm-Core-Smartphone-5-5Inch-Gorilla-Glass-Quad-Core-2-5GHz-3GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC--White-329440.html

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

σημερα παρελαβα το τερας!!!!!!

τελειο οπως το περιμενα

καλα η συσκευασια του ολα τα λεφτα

 

τωρα για τα ΕΛΤΑ εχω να πω πλεον τα καλυτερα λογια

Παρασκευη στις 12:57 εφτασε Αθηνα στο αεροδρομιο

Παρασκευη στις 15:00 πηγε στα δεματα του αεροδρομιου της Αθηνας

Μεσολαβησε Σαββατοκυριακο και εγω ειπα απο Δευτερα τωρα.... (ετσι νομιζα)

Κυριακη στις 01:17 εφτασε στο αεροδρομιο Θεσσαλονικης

Δευτερα στις 08:34 εφτασε στο κιλκις και στις 09:30 ο ταχυδρομος εφερε την ειδοποιηση στο σπιτι...

 

τι να πω δεν ξερω , τωρα εμαθα οτι δουλευουν και Σαββατοκυριακο !!!!!! ΖΗΤΩ τα ΕΛΤΑ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε ο καιρός να ανταπώδωσω τις προσκλήσεις που έλαβα από το forum.

Οι πρώτοι 3 που θα μου στείλουν, με PM το email τους, θα έχουν την ευκαιρία να χαρούν το τέρας...

Edited by jsiout77
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

σημερα παρελαβα το τερας!!!!!!

τελειο οπως το περιμενα

καλα η συσκευασια του ολα τα λεφτα

 

τωρα για τα ΕΛΤΑ εχω να πω πλεον τα καλυτερα λογια

Παρασκευη στις 12:57 εφτασε Αθηνα στο αεροδρομιο

Παρασκευη στις 15:00 πηγε στα δεματα του αεροδρομιου της Αθηνας

Μεσολαβησε Σαββατοκυριακο και εγω ειπα απο Δευτερα τωρα.... (ετσι νομιζα)

Κυριακη στις 01:17 εφτασε στο αεροδρομιο Θεσσαλονικης

Δευτερα στις 08:34 εφτασε στο κιλκις και στις 09:30 ο ταχυδρομος εφερε την ειδοποιηση στο σπιτι...

 

τι να πω δεν ξερω , τωρα εμαθα οτι δουλευουν και Σαββατοκυριακο !!!!!! ΖΗΤΩ τα ΕΛΤΑ

 

Ποσες μερες εκανε να φτασει Αθηνα αφου εφυγε απο mailboxe?

Πιστευω να ειχες επιλεξει UPS

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία 20 του μηνός και ακόμα λέει pending shipment στην oneplus τι φάση?

Κανείς να εκφέρει την δικιά του εμπειρία τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το συγκεκριμένο κινητό από Κίνα;

Τι διαφορές έχει από το international αφού πλέον και οι Κινέζοι βγάζουν το ColorOS και βάζουν Cyanogenmod?

Το βρίσκω στα €280 (16GB) από Geekbuying και θέλω να το παραγγείλω γιατί για μένα είναι φασαρία η διαδικασία μέσω Γερμανίας.

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-ONE-Qualcomm-Core-Smartphone-5-5Inch-Gorilla-Glass-Quad-Core-2-5GHz-3GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC--White-329440.html

 

1 χρονο εγγυηση και περα-δωθε στη Κινα. Και θα σου προτεινα να μην το παραγγειλεις απο το συγγκεριμενο καταστημα. Αν διαβασεις το topic για τις εγγυησης των κινεζικων καταστηματων εχουν αλλαξει πολλα στους ορους της εγγυησης και μπορει να βρεθεις εκτεθιμενος. Ασε που εχει τις χειροτερες κριτικες απο αλλους συμφορουμητες....

Host

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο λογαριασμό του oneplus μου γράφει για την παραγγελία complete.συμαινει ότι έφυγε για mailbox? Εκεί πάντως που τσέκαρα,δεν έχει φτάσει..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο λογαριασμό του oneplus μου γράφει για την παραγγελία complete.συμαινει ότι έφυγε για mailbox? Εκεί πάντως που τσέκαρα,δεν έχει φτάσει..

 

ναι.... όταν φτάσει στο mailbox θα λέει οτι παραδόθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσες μερες εκανε να φτασει Αθηνα αφου εφυγε απο mailboxe?

Πιστευω να ειχες επιλεξει UPS

 

μπορεί και Παρασκευή.... :)

Προγραμματισμένη παράδοση: 28-Νοέμβριος-2014

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το συγκεκριμένο κινητό από Κίνα;

Τι διαφορές έχει από το international αφού πλέον και οι Κινέζοι βγάζουν το ColorOS και βάζουν Cyanogenmod?

Το βρίσκω στα €280 (16GB) από Geekbuying και θέλω να το παραγγείλω γιατί για μένα είναι φασαρία η διαδικασία μέσω Γερμανίας.

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-ONE-Qualcomm-Core-Smartphone-5-5Inch-Gorilla-Glass-Quad-Core-2-5GHz-3GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC--White-329440.html

 

το eBay, εδώ και αρκετό καιρό έχει το 64αρι στα 285...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...