Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Θέλω να πάρω δώρο στην κοπέλα μου ένα Android Smartphone έως 150 ευρώ και λίγο παραπάνω δεν έχω πρόβλημα.

Επειδή δεν έχω τον χρόνο να το ψάξω λόγω δουλειάς θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιες συσκευές είτε από Ελλάδα είτε από Κίνα.

Το μόνο που θα ήθελα είναι να κρατάει αρκετά η μπαταρία γιατί είναι ξεχασιάρα με την φόρτιση στο κινητό της :lol:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα κάποιες γνώμες σχετικά με το ποιο από τα δύο κινητά να διαλέξω. Και τα δύο κυμαίνονται κοντά στα 250ευρώ, λεφτά τα οποία είναι το max που θέλω να διαθέσω. Ασχέτως το μέγεθος τους που είναι καθαρά προσωπικό γούστο θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα που θα πρέπει να έχω υπόψη μου. Ευχαριστώ πολύ. Δεν θα με πείραζε να ακούσω και για άλλα κινητά αν και έψαξα αρκετό καιρό και δεν βρήκα κάτι άλλο να με καλύπτει τόσο, μιας και ειδικά με τα εκ Κίνας θα έχω σοβαρό πρόβλημα με root/rom/και ότι άλλο έχει να κάνει με αλλαγές στο λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εφτασε η ωρα να αλλαξω το iphone 5 μου και εχω στραφει αποκλειστικα και μονο σε blackberry. το ios το βαρεθηκα και το android ουτε κατα διανοια.Σκεφτομουν να αγορασω το Ζ30 αλλα με προβληματιζει η αναλυση της οθονης που στα χαρτια δεν ειναι αρκετα καλη.η αλλη επιλογη ειναι το passport αλλα ανεβαινει αρκετα η τιμη.να περιμενω να βγει καποιο αλλο η να τιμησω το Ζ30 για 280 ευρουλακια;;

Link to comment
Share on other sites

εχω αποφασισει να αγορασω smartphone, τα οικονομικα μου δεδομενα ειναι να αγοραστει ενα τηλεφωνο κοντα στα 100 ευρω ενας φιλος μου προτεινει το xiami note στα 133 ευρω στο geekbying κατα τυχη βρηκα σημερα στο minideal το zte v5 red bull

η χρηση που θα το κανω θα ειναι να χαζευω στο ιντερνετ και να βγαζω καμια φωτο αλλα να αξιζει! τι μου προτεινετε;

 

σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα σκεφτομαι να αγορασω κινητο αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο το honor 6 η το plus ?στο plus το ενα slot ειναι και για sd οποτε χανετε η μια sim(εγω το θελω και για 2σιμ)....απο την αλλη η τιμη για 32gb ειναι αρκετα υψηλη...ωστε να κερδιζα χωρο...τι προτεινετε?

σας ευχαριστω

 

υ.γ επισης εχω ακουσει καλα λογια και για το nubia z7 max επειδη με ενδιαφερει να εινια δικαρτο.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ρίξε μια ματιά και εδώ, μπορείς να πάρεις το εκπληκτικό HUAWEI Honor 3C στα 109€. Έχει και αρκετές ακόμα προσφορές.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ψάχνω από Κίνα μεριά για ένα επώνυμο κινέζικο με αξιοπρεπη φωτογραφική, android 4,4 (όχι τόσο απαραίτητο) και ικανοποιητική μπαταρία αυστηρά στα 140-145 $. Θα είναι δωρο για την αδερφη μου και έχω καταλήξει σε 4-5 προτάσεις (τυχαία η σειρά):

 

Xiaomi Redmi 2 4G

ZTE V5

Coolpad F1

Cubot X9

Lenovo Lemo K3

Hauwei Honor 3C 4G

 

Μπορείτε οι έμπειροι να με κατατοπίσετε?? Δεκτές και τρίτες προτάσεις..

 

Αρχίζω και ζαχαρώνω το Cubot X9 στα 130$ από Gearbest..με δευτερο υποψήφιο το Xiaomi...δεν ξέρω βρε παιδια, δωστε τα φωτα σας..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες λίγα παραπάνω $ ,θα πρότεινα αυτό Lenovo S850.

Πολύ μουράτο για γυναίκα(σε ροζ!).Μπορεί να το δει από κοντά σε κανα Public,Kotsovolos,Wind.

Αλλιώς χτύπα το Lenovo lemon K3

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

ZTE V5 2GB στα 129.99$ απο το εξαιρετικο vickmall.Αριστη επιλογη για γυναικα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ, δυστυχώς δεν κοίταζα αλλιως θα είχα γλιτώσει πολυ ταλαιπωρία.. Λοιπον, το θέμα μ ειναι οτι παράγγειλα κινητο απο Κίνα απο το site http://www.aliexpress.com μέσω κούριερ για να ερθει πιο γρήγορα.. Αλλα έκατσε η στραβή και σταμάτησε στο τελωνείο. Δεν γνώριζα καν οτι θα μπορούσε να σταματησει εκει. Και τωρα μου ζητάνε περί τα 150 ευρώ για να περάσει ενα κινητο που κοστίζει 250€. Σύνολο δλδ 400€.

Εγω ομως τόσα λεφτα δεν μπορω να τα διαθέσω. Μπορω να το γυρίσω πίσω, να ακυρώσω την παραγγελία Τέλοσπαντων; Παρακαλω βοηθηστεεεεε!!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο κινητό με πλήκτρα, χωρίς ίντερνετ

 

Από όσο θυμάμαι υπήρχε το nokia X1-01 κανένα άλλο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είναπόκειται στην καλή διάθεση του πωλητή να δεχθεί να μην το παραλάβεις, ώστε να γυρίσει πίσω και να στο στείλει εκ νέου με ταχυδρομείο, πληρώνοντας εσύ τα έξτρα μεταφορικά.

Εάν δεν έχει διάθεση, την πάτησες. Και να μην το παραλάβεις, δεν πρόκειται να σου επιστρέψει τα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Η ελαφρώς μικρότερη ανάλυση ειναι πλεονεκτηματαρα στην μπαταρία..

 

Γενικά σε κινητά με τόσο υψηλό δείκτη ικανοποιησης προς τον χρηστή απλά πανε πάρτο..

 

Πολύ καλή οθόνη κατεμε,συγκρίνω με το 930 που κρατώ..

 

Τώρα αναμονη για πασπορτ ε;

Αν ήμουνα εγώ θα περίμενα αγγελία ζ30 λιιιγο φτηνότερο,ή

Θα χτύπαγα ζ10 με 130-140 που καμμιά φορά σε αγγελίες βλέπω και σε λίγους μήνες ομοίως πασπορτ μτχ φτηνά.. Και πουλάς ζ10..

 

Βέβαια το ζ10 που είχα αν και εμπειριαρα χρήσης λιιιγο μικρή οθόνη..αλλα περιμένεις πασπορτ-αξίζει..

 

Ότι κ να κανεις κέρδισες αφού κατάλαβες το κόλπο γκροσο που κάνει η πρώην ριμ τώρα..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εμενα το δειχνει €135 . . .

 

Δεν μπορεί, εγώ από το λινκ που έδωσα το βλέπω ακομα 119,99$ (που με σημερινή ισοτιμία στο xe.com είναι 105,75$) και η προσφορά αυτή λήγει σήμερα, ήταν από τις 2 του μηνός.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

όπως ειπώθηκε και ποιο πριν, να το παραλάβεις δεν είσαι υποχρεωμένος αλλά ούτε και ο πωλιτης να σου γυρίσει τα λεφτά πίσω δεν είναι υποχρεωμένος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...