Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, υπαρχει καμια προταση για αγορα tablet απο Ελλαδα? Ειναι για την μητερα μου οποτε δεν υπαρχουν ιδιαιτερες απαιτησεις, να μπορει να παιζει βιντεακια απο youtube, με μεγαλουτσικη οθονη (πανω απο 8''), αξιοπρεπη μπαταρια και οσο οικονομικο γινεται, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεταξυ αυτων των 2 πιο προτεινεται?

 

το θελω για ταινιες και internet μονο. 3g δε με ενδιαφερει.

 

 

 

 

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/5241687/LG-G-Pad-10-1-16GB.html

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/5012358/Lenovo-Ideatab-A10-70-A7600-10-1-16GB.html

 

η αγορα θα γινει υποχρεωτικα απτο eshop.

 

 

 

 

 

υπαρχει κατι καλυτερο εως 200 ευρω στις 10 ινσες??

Link to comment
Share on other sites

Για το meizu δεν μπορώ να σου πω, το P7 το είχα 3 μήνες και ήταν σχεδόν άριστο.

Πάρα πολύ καλή οθόνη, Εξαιρετική κατασκευή. Πολύ όμορφο και λεπτό. Δεν μου κόλλησε ποτέ αν και το είχα φορτωμένο, με την ενημέρωση δε του EMUI 3.0 έγινε πολύ πιο εύχρηστο. Στο μόνο που ίσως χάνει είναι η μπαταρία αν και αυτή είναι καλή σχετικά με άλλα κινητά που είχα.

Επίσης έχει πολύ καλή κάμερα, γρήγορη φωτεινή και εστιάζει πολύ εύκολα σε σχέση με άλλα.

Edited by fotis_lyk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ για τις δουλειές μου πήρα αυτό και το έχω ονομάσει πλέον "το αγροτικό μου κινητό".

Πολύ φθηνό και θα κάνεις τη δουλειά σου. Με λίγα παραπάνω χρήματα έχεις ακόμα αρκετές επιλογές. Και στα κινεζομάγαζα παίζουν ακόμα αρκετά μοντέλα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Lg g2 32αρι έχει ελάχιστη χρηματικη διαφορά από 16αρι πλέον. Έχει πάρει ήδη lollipop και έχεις κανονικότατα εγγύηση. Αυτό λοιπόν από εμένα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχες και το m1 note? Ειναι τοσο αβολο? Με προβληματιζει η gpu του Huawei. Με τα χρηματα δεν εχω προβλημα φτανει να αξιζει το huawei τα 90 δολλαρια παραπανω. Οι τιμες ειναι meizu m1 note 32gb 220us και Huawei honor 6 32gb 310us. Τι λες αξιζει περισσότερο το huawei?

 

Εχω για βασικη συσκευη το M1 Note και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Η gpu σηκωνει ευκολα οποιοδηποτε παιχνιδι λογω FHD οθονης. Κανενα θεμα εκει.

 

Εγω εψαχνα για καλη μπαταρια, οθονη, καμερα, dual sim, ποιοτητα, στις 5μιση ιντσες. Δεν ειχα προβλημα να δωσω και λιγα παραπανω (ταβανι τα 300). Εχοντας αποχωριστει προσφατα τα Alcatel Idol X+ και Lenovo Vibe Z, μπορω να σου πω οτι το M1 Note θα σε καλυψει ανετα σε αυτα τα οποια εγω θεωρουσα σημαντικα. Η Meizu εχει κανει αψογη δουλεια και στο προτεινω αφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα αυτή την προσφορά.

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-a6000-8gb-mayro/prod7590142pp/

 

Έχει για την τιμή του πολύ καλά χαρακτηριστικά. Ποιο άλλο μέχρι τα 150€;

Θα πάρει Lollipop;;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τον χρονο και τις απαντησεις σας, τελικα κατεληξα στο g2 απο σκρουτζομαγαζο....κυριως λογω εγγυησης αν και μαλλον το meizu μαρεσε πιο πολυ!!ελπιζω να εκανα καλη επιλογη!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να αγοράσω κινητό αλλά να έχει αντοχή για τον αδερφό μου που είναι ψυκτικός. Σε τύπου caterpillar να έχει και φακό. Τι μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το P7. Και εγώ 3μιση μηνες το έχω και δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα η λαγκαρισμα.
Link to comment
Share on other sites

γραψε περισσοτερα:

μπατζετ

λειτουργικο συστημα

οθονη αφης ή με φυσικο πληκτρολογιο

αγορα απο ελλαδα ή εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Με οθόνη αφής. Από Ελλάδα κατά προτίμηση εκτός αν είναι κάτι το εξαιρετικό και μέχρι 300-320 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας! Για Windows Phone δεν ψήνομαι, προτιμώ android και σορρυ που δεν το ανέφερα από την αρχή. Οπότε έχουμε Xiaomi Redmi 2, Coolpad F1 και Εlephone P6000. Μάλλον προς το Εlephone P6000 πηγαίνω, μήπως υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να με αποτρέψει από αυτή την επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος ενδιαφέρεται για συσκευή από Κίνα στα 200 με 220€. Τι προτάσεις παίζουν σε αυτά τα χρήματα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με οθόνη αφής. Από Ελλάδα κατά προτίμηση εκτός αν είναι κάτι το εξαιρετικό και μέχρι 300-320 ευρώ

 

Υπαρχει το CAT S50 στα 360 ευρω με ελληνικο video παρουσιαση

Πιστευω ειναι το ιδανικοτερο κινητο για τετοιυ ειδους επαγγελματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια.

 

Το One plus one το έχει φίλος, το έχω δει από κοντά και είναι πραγματικά ωραία συσκευή, αλλά νομίζω δύσκολα να βρεθεί σε ανταγωνιστική τιμή.

Αντιστοίχως άλλα που προτείνατε μου βγαίνουν λίγο overbudget. Το oppo στα 340 έχει σχεδόν 80€ worth of stuff στο πακέτο, γι' αυτό το θεώρησα "οκ".

 

Αυτή τη στιγμή κοιτάω περισσότερο το K3, μιας και μπορώ να το πάρω από vickmall σχεδόν άμεσα και σε δεύτερη μοίρα το Μ1. Αν δε με τσαντίσει υπερβολικά η μπαταρία στο SGS2 τις επόμενες μέρες και κάνω καμιά impulsive αγορά, ίσως χτυπήσω το G2, αν βρεθεί σε καλή τιμή, στην επόμενη μισθοδοσία.

 

edit: το G2 δεν υποστηρίζει sd cards;

Το G2,δεν υποστηρηζει.

Υπαρχει το 16αρι (10,5 Ελευθερα και με το update σε Lolipop απο Kitkat θα ειναι κατω απο 10). Αμα δωσεις 30€ παραπανω,παιρνεις το 32αρι με 24GB ελευθερα.Αλλα μπορεις να μεταφερεις ευκολα αρχεια με USB-OTG

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμη του θα λεγα οτι εχει μετρια προς καλα χαρακτηριστικα. Lollipop λογικα θα παρει γιατι ειναι συσκυη του 2015. Απλα κατα την αποψη μου, αν δεν μιλαμε για επωνυμα καταστηματα που τοτε παω πασο, σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν πολυ τιμιες συσκευες. Βλεπε s3 neo(162€), lg g3 mini (165€) η και wp lumia 735 (158€) lumia 640 (156€) αναλογως με το τι ψαχνεις.
Link to comment
Share on other sites

για το huawei honor 6 ξερει κανεις τι παιζει με την εγγυηση αν το αγορασεις απο κινα; θα χρειαστει να το επιστρεψω εκει σε περιπτωση που χαλασει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα smartphone για τη μητέρα μου να έχει τα εξής κυρίως :

 

Οθόνη έως 5.5 ιντσες

Ικανοποιητικη κάμερα

Καλή μπαταρια

Κόστος maximum 60 €

 

Η χρήση όπως φαντάζεστε είναι λίγο fb, viber, μετάφραση απλή, και λίγο ίντερνετ.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι και να μη το ακουσεις στη μεγιστη ενταση...ειπαμε, ειναι λειτουργικο απλα μια αυακευη που γενικοτερα τη χαιρεσαι για τις multimedia δυνατοτητες της, σε χαλαει λιγο που υατερει σε αυτο το κομματι. btw επειδη ειχα και το advance παλιοτερα, η ζετα θα σου φανει αεροπλανο!!!
Link to comment
Share on other sites

Laaboo W01 60 ευρω περιπου στο pandawill

Infocus M2 70 ευρω περιπου στο vickmall

αν θες καλη μπαταρια αλλα υποδιεστερα χαρακτηριστηκα διπυρηνο επεξεργαστη και 512 ραμ JIAYU F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα smartphone για τη μητέρα μου να έχει τα εξής κυρίως :

 

Οθόνη έως 5.5 ιντσες

Ικανοποιητικη κάμερα

Καλή μπαταρια

Κόστος maximum 60 €

 

Η χρήση όπως φαντάζεστε είναι λίγο fb, viber, μετάφραση απλή, και λίγο ίντερνετ.

Ευχαριστώ!

 

Βαλε λιγα παραπανω και παρε το INFOCUS M2

http://en.efox-shop.com/infocus-m2-qualcomm-snapdragon-400-msm8926-12ghz-quad-core-42-zoll-ogs-bildschirm-android-44-4g-l-g-297402

Link to comment
Share on other sites

H το Ulephone Be Touch το οποιο προβλεπεται τουμπανο και με καλη τιμη.

http://en.efox-shop.com/ulefone-be-touch-3gb-mtk6752-17ghz-octa-core-55-zoll-ips-ogs-fhd-bildschirm-android-44-4g-lte-sma-g-301638

Link to comment
Share on other sites

για το huawei honor 6 ξερει κανεις τι παιζει με την εγγυηση αν το αγορασεις απο κινα; θα χρειαστει να το επιστρεψω εκει σε περιπτωση που χαλασει;

 

Εφόσον είναι αγορασμένο από Κίνα μόνο εκεί έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...