Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Huawei Honor 3C στα 170€ περίπου http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-4g-smartphone-fdd-lte-h30-l02-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-ram-2gb-rom-16gb.html . Πιστεύω ότι είναι από τα πιο δοκιμασμένα.

Επίσης Coolpad F1 στα 126€ περίπου αλλά πρέπει να περιμένεις μέχρι να ξαναβγει σε stock http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας όπως φαίνεται και από τον τίτλο ψάχνω ένα καλό smartphone (πύραυλο) να πάρω. Είμαι ανάμεσα σε samsung galaxy s6 (ή edge) και στο καινούριο lg g4 -το οποίο ακούστηκε ότι η τιμή του θα κυμανθεί ενδιάμεσα στις τιμές των galaxy s6 και s6 edge με μεταλλική κατασκευή. Το samsung galaxy s6 το έχω βρει από το kinito.gr σήμερα σε τιμή 580 ευρώ ενώ χθες στην τιμή των 620 ευρώ και δεν ξέρω τι να κάνω , μήπως να περιμένω να βγει το lg g4 ή να το πάρω ή αν γνωρίζετε κανένα άλλο κατάστημα που να το πουλά στα 500 ευρώ καλό θα ήταν , για να ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας όπως φαίνεται και από τον τίτλο ψάχνω ένα καλό smartphone (πύραυλο) να πάρω. Είμαι ανάμεσα σε samsung galaxy s6 (ή edge) και στο καινούριο lg g4 -το οποίο ακούστηκε ότι η τιμή του θα κυμανθεί ενδιάμεσα στις τιμές των galaxy s6 και s6 edge με μεταλλική κατασκευή. Το samsung galaxy s6 το έχω βρει από το kinito.gr σήμερα σε τιμή 580 ευρώ ενώ χθες στην τιμή των 620 ευρώ και δεν ξέρω τι να κάνω , μήπως να περιμένω να βγει το lg g4 ή να το πάρω ή αν γνωρίζετε κανένα άλλο κατάστημα που να το πουλά στα 500 ευρώ καλό θα ήταν , για να ξέρω τι να κάνω.

 

Κάτσε να δεις το G4 από κοντά, στο χέρι στις επιδόσεις και αποφασίζεις. Προσωπικά θα περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Huawei Honor 3C στα 170€ περίπου http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-4g-smartphone-fdd-lte-h30-l02-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-ram-2gb-rom-16gb.html . Πιστεύω ότι είναι από τα πιο δοκιμασμένα.

Επίσης Coolpad F1 στα 126€ περίπου αλλά πρέπει να περιμένεις μέχρι να ξαναβγει σε stock http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

 

3 Coolpad F1 πήρα σε 3 φίλους και έχουν πάθει πλάκα. Τι κινητάρα βγήκε αυτό το εργαλείο ρε παιδιά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι μεταξύ των παρακάτω:

 

1. Xiaomi Mi4

2. Xiaomi Mi Note

3. Meizu MX4 Pro (ακραία λύση λόγω τιμής)

4. Huawei 7

 

Με ενδιαφέρει κυρίως κάμερα και σήμα.

 

τι προτείνετε;;

 

Mi4 η άποψή μου. Πολύ καλή κάμερα, συνεχείς αναβαθμισεις και με 4G πλέον θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι στην αναζητηση νεου κινητου μιας και το παλιο τα φτυσε..

Budget δεν θα ηθελα να ξεπερασει τα 300 και επιθυμω οσο ειναι δυνατο τα παρακατω:

-Μετρια και πανω μπαταρια(οχι σαν του τραγικοτατου xperia sola ....)

-Μετρια και πανω καμερα

-Αν δεν εχει θυρα για μνημη τουλαχιστον 32gb

-2gb ram

-Δευτερη καμερα και flash στην πισω..

 

Χρηση all around και ισως καποιο παιχνιδι...

Δεν θελω κινα , μονο skroutz

 

Μεχρι τωρα εχω δει τα galaxy alpha και lg g2 ,προτιμωντας το 1ο για τα καλυτερα specs εκτος οθονης και μπαταριας , και λογο του οτι δεν θελω θηκη στο κινητο και αν σπασει του 2ου κανει 150 ευρω η αλλαγη... Ετσι εκτος απο προτασεις θα ηθελα αν υπαρχει και καποια γνωμη για την μπαταρια του 1ου ..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

3 Coolpad F1 πήρα σε 3 φίλους και έχουν πάθει πλάκα. Τι κινητάρα βγήκε αυτό το εργαλείο ρε παιδιά. :cool:

 

Kινητάρα από τις λίγες φίλε... Ποιότητα κατασκευής σούπερ, καλά specs, τεράστια κοινόητα υποστήριξης... Πλέον θα πάρει και Lolipop επίσημα... Δεν είναι και λίγα αυτά για κινέζικο τέτοιας τιμής... ;)

 

Όσον αφορά το φίλο που ψάχνει μέχρι 160, αν θες δες και το Ulefone Be Pro... Καλά λόγια ακούγονται...

Link to comment
Share on other sites

απο κοντά τι θα καταλάβει οτι αφορα την camera? για να αξιολογήσεις την camera πρέπει να βγαλεις μερικές φώτο σε διαφορετικές συνθήκες να της πας στο pc και εκεί θα δεις διαφορα........... γιατι στην οθονη του κινητού ακόμη και η ποιο άθλια φώτο μπορεί να φαίνεται γαμάτη............

 

Offtopic: Σε αυτό που λες, ότι στο κινητό μπορεί να φαίνονται τέλειες και στο PC μέτριες έως άθλιες, έχεις απόλυτο δίκιο... Έχω ένα Coolpad 7320, με 13άρα κάμερα και καλά και όντως στο κινητό φαίνονται αξιοπρεπέστατες... Μόλις τις βάλω στο PC, κάτι άλλες που είχα τραβήξει με το ελεεινό κατά τα άλλα Samsung S Duos (5άρα κάμερα), φαίνονται πολύ καλύτερες... Δηλαδή χωρίς υπερβολή φαίνονται τόσο άθλιες, που αναρωτιέμαι αν έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή ή κάνω εγώ κάτι λάθος... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βιάζεσαι, εννοείται το προφανές είναι ότι περιμένεις για να δεις και το G4... Αν και να σου πω την αλήθεια, πολύ αμφιβάλλω ότι θα είναι καλύτερο γενικά από το S6... Κοινώς αν δεν είχα πρόβλημα να διαθέσω τόσα χρήματα για τηλέφωνο, εγώ το S6 θα έπαιρνα, μεταξύ των 2 (πιθανότατα)... :)
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Σε αυτό που λες, ότι στο κινητό μπορεί να φαίνονται τέλειες και στο PC μέτριες έως άθλιες, έχεις απόλυτο δίκιο... Έχω ένα Coolpad 7320, με 13άρα κάμερα και καλά και όντως στο κινητό φαίνονται αξιοπρεπέστατες... Μόλις τις βάλω στο PC, κάτι άλλες που είχα τραβήξει με το ελεεινό κατά τα άλλα Samsung S Duos (5άρα κάμερα), φαίνονται πολύ καλύτερες... Δηλαδή χωρίς υπερβολή φαίνονται τόσο άθλιες, που αναρωτιέμαι αν έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή ή κάνω εγώ κάτι λάθος... :p

 

δεν κάνεις καποιο λάθος απλός σε μια 5 ακομη και σε 10 ιντσι οθονη δεν μπορείς να δεις σοβαρή διαφορα στης φωτογραφίες......... (απλή φυσική εε και λίγο βιολογία :p )

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που εχεις σαν επιλογες αν θες καμερα πας σε meizu... απλα. Aλλα γιατι δεν εχεις το mx4 μεσα στις επιλογες... ειναι αρκετα πιο φθηνο απο το pro
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι απογοητευτική η αναβάθμιση που υποτίθεται ότι έκανε η Samsung με το S6. Είναι δυνατόν να δίνεις τόσα χρήματα και να μην παίρνει MicroSD ή να μην έχει αποσπώμενη μπαταρία? Τί να πω... Εγώ προσωπικά επειδή δεν με ενδιαφέρει εάν θα δείχνει στο antutu 55.000 ή 60.000 θα απέφευγα μια τέτοια αγορά. Θα προτιμούσα να πάω ίσως σε κάποιο Xperia ή θα περίμενα το LG G4 ή ακόμα και το Huawei P8.
Link to comment
Share on other sites

nokia asha 302 περιπου 100€. sar μετριο προς υψηλο link.

"will store about 2000 contacts depending on the fields you use" (σελιδα 3) full review

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

το απλο εχει 5.36 ιντσες και ετσι οπως ειναι η οθονη με aspect ratio 15:9 ειναι πολυ βολικη σε ολα, επειδη εχω και 5.5 οι διαφορες ειναι μηδαμινες. και το xiaomi mi4 5 ιντσες ειναι, γι αυτο μου φανηκε παραξενο Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά στην Κέρκυρα εγώ μια φορά (πριν μήνες, εντάξει) τα είχα βρει μόνο σε dummies, ειδικά της sony στα καταστήματα της πόλης που κοίταζα. Σαμποτάζ τους κάνουν; Δε θα βρει να δοκιμάσει και τίποτα, το πιστεύω. Ας πάρει από skroutz καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Moto E 1st gen....

Εκτός του ότι είναι αρκετά χειρότερο σε specs από αυτά που προτείνονται το Moto E δεν έχει καν φλας που είναι από τα βασικά που ψάχνουμε.

 

Νομίζω πως θα συμφωνήσω με τον SpyrosR. Απλά θα προσθέσω και το LG L Fino σαν μια επιλογή επιπλέον.:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδάμαδα παρήγγειλα το Lenovo K3 note και είναι καθοδόν απο την Κίνα απο το vickmall . Ομολογώ ότι δεν ένιωθα άνετα με αυτήν την επιλογή. Μιλόντας μέ έναν γνώστο μου σήμερα μου υπέδειξε ότι έκανα λάθος και μου συνέστησε να το επιστρέψω και να πάρω το motorola moto g ή κάποιο άλλο. Πέρα των άλλων είναι πιθανόν να αντιμετωπίσω και πρόβλημα λέει με τις συχνότητες όσο αφορα στο 4g δεδομένου ότι ταξιδέυω συχνά στην Ευρώπη συνήθωσ στη Αγγλία ,στην Ιταλία και φυσικά στην Ελλάδα και αλλάζω τοπικές εθνικές κάρτες sim(δεν διαμένω στην Ελλάδα). Εσεις τί λέτε;
Link to comment
Share on other sites

συχνοτητες 4G LTE για Lenovo K3 Note: 1800, 2100, 2600 (LINK1)

 

συχνοτητες για τις χωρες που ανεφερες (LINK2):

 

ηνωμενο βασιλειο

4G LTE Hutchison (3): 800/1800

4G LTE EE (T-Mobile): 1800/2600

4G LTE O2: 800

4G LTE Vodafone: 800

4G LTE UK Broadband (UKB): 3500/3600

4G LTE BT: [planned 2600]

 

ιταλια

4G LTE Vodafone: 1800

4G LTE TIM: 800/1800/2600

4G LTE 3 Italia: 1800

 

ελλαδα

4G LTE Cosmote: 1800, [planned 800, 2600]

4G LTE Vodafone: 1800, [planned 800, 2600]

4G LTE Wind: [planned 800, 2600]

περισσοτερα για ελλαδα: LINK3

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Έχει στην κατοχή του ένας γνωστός μου το παραπάνω μοντέλο και θέλει να το πουλήσει είτε σε συλλέκτη είτε για ανταλλακτικά (χωρίς μπαταρία η συσκευή με θήκη από σιλικόνη) μη γνωρίζοντας τι τιμές μπορεί να παίζουν. Για αυτό τον λόγο ζητώ την βοήθειά σας να μου πείτε τι παίζουν κι αν ενδιαφέρεται κάποιος καλώς:):):)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...