Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android 4.4, Krait 400, 4 x 1.2Ghz, Adreno 305, 1GB RAM, LTE, 8GB, 5MP+flash, selfie camera και MicroSD slot.

 

Τσάμπα πράγμα. Δεν του λείπει τίποτα. Ακόμα και να χαλάσει το κινητό, έχει 2 χρόνια ελληνική εγγύηση!

 

Το σκέφτομαι και εγώ για δώρο!

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια Πολλα σε ολους...!

Μετα απο κατι χρονια ηρθε η ωρα να αντικαταστησω το Samsung Galaxy S Advance μου :p μπορω να πω πως εμεινα αρκετα ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη συσκευη.

Μιας και θελω να παρω κατι καλο που να μου κρατησει και να με καλυπτει πληρως σε οτι χρειαστω το ποσο λεω να διαθεσω ειναι ~300ευρω.

Εχω κοιταξει λιγο κατα Κινα μερια και νομιζω πως ειναι μονοδρομος αν και με φοβιζουν εγγυησεις,service,αποστολες,τελωνια κτλπ που στο ψαξιμο πανω εχω διαβασει διαφορα.

Οι 2 συσκευες που μου αρεσαν περισσοτερο και μου εχουν μεινει ειναι αρχικα το oneplus one και μετα μου φανηκε αρκετα συμπαθιτικο και το το huawie honor 6.

Προσανατολιζομαι καλα?Ποια η γνωμη σας για τα παραπανω?Και εννοειτε καθε συμβουλη δεκτη και για καποια αλλη συσκευη μεχρι κ απο Ελλαδα που νομιζω πως δεν αξιζει..

Link to comment
Share on other sites

Android 4.4, Krait 400, 4 x 1.2Ghz, Adreno 305, 1GB RAM, LTE, 8GB, 5MP+flash, selfie camera και MicroSD slot.

 

Τσάμπα πράγμα. Δεν του λείπει τίποτα. Ακόμα και να χαλάσει το κινητό, έχει 2 χρόνια ελληνική εγγύηση!

 

Το σκέφτομαι και εγώ για δώρο!

Το μονο χτυπητο μειονεκτημα ειναι η παντελλης ελλειψη υποστηριξης απο τους developers. Αν και με τοσα λεφτα δεν μπορουμε να τα χουμε και ολα.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το budget είναι το πολύ, ταβάνι 50€ και ξέρω ότι η ΝΟΚΙΑ έχει αρκετά τέτοια, απλά θέλω προτάσεις από χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε κινητό με μεγάλα πλήκτρα. Nokia πρώτη επιλογή.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι για δωρο παρε το Lg...το asus ειναι μακραν καλυτερο γιατι εχεις κατι μεγαλο με notebook.Κοιταξε το asus αμα εχει τα παρελκομενα του ολα και για εξωτερικες γρατζουνιες.Εφοσον ειναι για δωρο...καλο να ειναι και σε καλη κατασταση βεβαια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

όποιο και να πάρεις από αυτά τα δύο που ανέφερες δεν θα μετανιώσεις, και το honor είναι αρκετά compact συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είσαι στα 300€ κοίτα και το Ζ2 ... εκτός αν δεν δίνεις μεγάλη βάση στην κάμερα. Είναι εξαιρετική συσκευή και για τα λεφτά της παίζει μόνη της...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Ψάχνω να αλλάξω το smartphone μου (Nexus S).

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις αλλά με ενδιαφέρει να είναι κάπως ανθεκτικό. Να αντέχει μια-δυο πτώσεις γιατί έχω κλάψει Nexus 5 μέσα σε δυο βδομάδες από όταν το πήρα στα χέρια μου.

Είμαι μάλλον μεταξύ Moto G, LG L90, Galaxy ACE και Galaxy S III Neo.

Κάθε πρόταση, βοήθεια ή συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα εκτιμουσα τις γνωμες σας για το παραπανω διλλημα.Για να εξηγηθω,θελω το κινητο να εκτελει καλα τις βασικες λειτουργιες διχως να δυσκολευεται σε κατι πιο εξεζητημενο,δηλαδη ιντερνετ,βιντεο κλπ.

Συμφωνα με οσα διαβασα το μοτορολα ειναι το τελειο vfm.Δεδομενο ομως οτι κριτικες για το samsung δεν εχω βρει,θελω να ξερω αν σε αυτα που υπερτερει του μοτορολα κανουν τη διαφορα για ενα καλυτερο συνολο κινητου προς χρηση και vfm ποσο μαλλον οταν το μοτο ερχεται διχως φορτιστη και ακουστικα.Αν εχετε να προτεινετε κατι παρομοιο στις ιδιες τιμες καλοδεχουμενο.Καλες γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι για δωρο παρε το Lg...το asus ειναι μακραν καλυτερο γιατι εχεις κατι μεγαλο με notebook.Κοιταξε το asus αμα εχει τα παρελκομενα του ολα και για εξωτερικες γρατζουνιες.Εφοσον ειναι για δωρο...καλο να ειναι και σε καλη κατασταση βεβαια.

 

Ευχαριστώ.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα εκτιμουσα τις γνωμες σας για το παραπανω διλλημα.Για να εξηγηθω,θελω το κινητο να εκτελει καλα τις βασικες λειτουργιες διχως να δυσκολευεται σε κατι πιο εξεζητημενο,δηλαδη ιντερνετ,βιντεο κλπ.

Συμφωνα με οσα διαβασα το μοτορολα ειναι το τελειο vfm.Δεδομενο ομως οτι κριτικες για το samsung δεν εχω βρει,θελω να ξερω αν σε αυτα που υπερτερει του μοτορολα κανουν τη διαφορα για ενα καλυτερο συνολο κινητου προς χρηση και vfm ποσο μαλλον οταν το μοτο ερχεται διχως φορτιστη και ακουστικα.Αν εχετε να προτεινετε κατι παρομοιο στις ιδιες τιμες καλοδεχουμενο.Καλες γιορτες.

 

ρίξε μια ματιά και στο LG G3s, αυτά τα τρία αξίζουν στα 200 ευρώ απο Ελλάδα..

το neo εχει καλη κάμερα, το lg καλή αυτονομία+καμερα και το μοτο ειναι pure android με γρήγορες αναβαθμίσεις και δυο sim

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια να εχουμε! Παραξενος τιτλος θα μου πειτε και εχετε δικιο... :rolleyes:

 

Βαρεθηκα μετα απο 3 χρονια το sony neo v, και ειπα να αλλαξω σε κανα μηνα κινητο.

Διαβάζοντας αρκετά στο φόρουμ κατεληξα οτι μαλλον θα παρω το lenovo a806 για την τελεια τιμη του. Αμ δε, εκει που συνεχισα το διαβασμα πεφτω πανω στο Huawei honor 6.

 

Θελω κινητο με 4,5-5 ίντσες, καλη ποιοτητα κατασκευής, καλο σημα wifi και αξιοπιστο gps.

 

Η αυτονομια του να ξεπερναει με μέτρια χρηση την 1,5 μερα και να ειναι value for money.

Δεν ειμαι τυπος που αλλαζω συχνα κινητο, εκτος και αν σπασει (μου πεφτει συχνα, θα βαλω θηκη σιγουρα). ..

Οποτε αν δεν προταθει κατι αλλο μαλλο θα κανω την υπερβαση μου και θα παρω το Honor6.

Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα (η λιγοτερα) τα χρηματα;

 

Τι λετε; Ευχαριστώ πολύ!

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος του L90, μου έπεσε πριν απο μια βδομαδα περιπου απο 1 μέτρο ύψος και δεν έπαθε τίποτα. το είχα χωρις θήκη μονο με tempered glass στην οθόνη. δεν έκανε την παραμικρή γρατζουνιά. επίσης η αυτονομία του ειναι για σεμινάριο, στα επίπεδα του g2 θα έλεγα.

 

ολα τα κινητά που αναφέρεις πλην του galaxy ace (φαντάζομαι το 4 θα εννοείς που βγήκε τωρα αλλα πάλι ειναι κατώτερο) ειναι value for money για την τιμή που έχουν τώρα.

η γνώμη μου ειναι πάρε όποιο σ αρέσει περισσότερο και βαλτου μια θήκη αν φοβάσαι τις πτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με γνώμονα την διαφορά τιμής, τις μελλοντικές αναβαθμίσεις και την αντοχή στον χρόνο, ποιο πιστεύετε ότι αξίζει αυτή την στιγμή να αγοράσει κανείς: το Samsung Galaxy Note 3 ή το Samsung Galaxy Note 4 ;;

Στο Skroutz η διαφορά τιμής είναι περίπου 200 ευρώ.

Τα αξίζει τα επιπλέον 200 ευρώ το Note 4;;

Έρχομαι από ios μεριά, δεν αλλάζω συχνά κινητά και με ενδιαφέρει η μεγάλη οθόνη.

Τα iphone καλά χρυσά και άγια, αλλά έχουν ξεφύγει πάρα πολύ σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την δυνατότητα να δώσεις 200 ευρώ παραπάνω, αγόρασε το 4. Μόνο και μόνο για την αναβαθμισμένη οθόνη και την καλύτερη κάμερα με τον σταθεροποιητή εικόνας, φτάνουν και περισσεύουν.

Πάντως από εμπειρία χρήσης είναι τα ίδια. Δεν υπάρχει τίποτα που να κάνει το 4 και να μην κάνει το 3.

Link to comment
Share on other sites

a806 πολυ καλο vfm (να ξερεις δεν εχει notification led).

honor 6 επισης πολυ καλο, αλλο επιπεδο αλλη τιμη.

και τα 2 ειναι πολυ καλες και δοκιμασμενες συσκευες.

 

στις 5 ιντσες εχει βγαλει και η elephone καποιες νεες vfm συσκευες

με δελεαστικα χαρακτηριστικα για την τιμη τους (p3000s, p6000)

αλλα ειναι νεα-αδοκιμαστα. αν σε ενδιαφερουν αναμενε reviews.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4743560/Nokia-220-Dual-Sim.html

 

VFM. Το εχω εδω και καιρο και δεν εχει καταλαβει τιποτα, πτωσεις κλπ. Και η καμερα του για καμια φωτογραφια ειναι υποφερτη.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας περισσοτερο σημερα ,ειδα συγκρισεις,videos,benchmarks και νομιζω πως καταληγω στο one plus one τελικα δεν ξερω αλλα εχω φαει κολλημα με το συγκεκριμενο και δεν μπορω να του βρω κατι ασχημο.:p Θα ηθελα την βοηθεια ομως να με καθοδηγησει καποιος για την παραγγελια του μιας και δεν το στελνουν Ελλαδα.Εχω διαβασει διαφορα αλλα δεν ξερω σκαλωνω στην ολη διαδικασια λιγο και μην κανω κανα λαθος και εχω κανα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...