Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα στο public και τα είδα από κοντά. Το grand neo είχε καλύτερη φωτεινότητα. Το moto ήταν λίγο πιο γρήγορο, καλύτερή ανάλυση οθόνης και όντως γράφει μέσα ότι έχει 1.52 sar με προδιαγραφές Ινδίας! Δηλαδή η συσκευή είναι ινδική; ρωτω τον υπαλληλο και δε γνωριζε. δεν ξέρω τελικα τι να αποφασίσω. Help!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσες βέβαια να πάρεις το δίκαρτο note 3 από Κίνα (χρυσοπληρώνοντάς το είναι η αλήθεια).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες βέβαια να πάρεις το δίκαρτο note 3 από Κίνα (χρυσοπληρώνοντάς το είναι η αλήθεια).

 

Δεν νομίζω. Το δικαρτο Note 3 είναι πολύ κατώτερο από το Note 3 που έχω σχεδόν σε όλα τα χαρακτηριστικά του. Το δικαρτο θα ήταν η ιδανική λύση αν δεν είχα κακομάθει στο Note 3 (και παλιότερα στο Note 2).

 

Γενικά το έχω πάρει απόφαση. Pocket wifi ή δεύτερο κινητό... Κάποια άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στο LG G2 MINI και στο LG L9 II ποιο προτεινεται?το l9 ειχε μεχρι πριν λιγες μερες 126 ευρω,σε αυτη την τιμη ειναι καλυτερο?την οθονη του L9 που εχω δει μου αρεσε πολυ,του G2 που εχει χειροτερη αναλυση τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά πρόκειτε για το ίδιο κινητό από πλευρά χαρακτηριστικών, αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας όσων αφορά την αξιοπιστία, την μπαταρία, και γενικά τις λειτουργίες και των δύο κινητών.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά χαρακτηριστικά το L9 II αλλά είναι διπύρηνο σε αντίθεση με το Mini που έχει σχεδόν τα ίδια και είναι τετραπύρηνο.

 

Σε αυτά τα λεφτά βέβαια μπορείς να πας και σε πολύ καλή κινέζικη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα πρόσφατα για έναν ξάδελφο αυτό : Cube U65GT Talk 9X που υποστηρίζει 3G και πραγματικά πετάει. Κάθε μέρα με ευγνομωνεί. Βέβαια δεν είναι κανένας χρήστης με φοβερές απαιτήσεις, κυρίως το θέλει για σερφάρισμα ενώ είναι καθοδόν. Αλλά πιστεύω καλύπτει και με το παραπάνω τον μέσο χρήστη χωρίς να χρειαστεί να ξοδέψει μια περιουσία.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας το x7s στο ιδιο μαγαζι η σε αλλο?

 

Νομιζω καλυτερο απο χ8 μινι

 

Το εχω και δεν παιζεται

 

http://www.vickmall.com/iocean-x7s-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-2-2-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-fhd-ips-ogs-screen-otg-smartphone-black.html

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για smartphone περίπου στα 120-130 ευρώ για κοπέλα , οσο γίνεται απροβλημάτιστο και κατά προτίμηση όχι απο Κίνα , έχετε κάτι να προτείνετε? max 4.5 inch (το πολυ στα 4.7) android κατά προτίμηση (αλλιώς windows) ,

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρόκειται σε λίγες μέρες να βρεθώ στην Κίνα και θα ήθελα βοήθεια.

Έχω το Lg G2, αλλά μάλλον θα το δώσω για να πάρω κάποιο από τα κορυφαία κινέζικα.

 

Xiaomi m4 64 GB. Καταρχήν κατεβάζει εύκολα την Ελληνική γλώσσα και το πλέιστορ, ή θέλει ρουτάρισματα κι ιστορίες? Ακόμα δεν έχει γκορίλα γκλας? Επίσης ποια δίκτυα wcdma 3g Kai 4g Lte Είναι για Ελλάδα, γενικά για να βλέπω στα καταστήματα για το ποια κινέζικα κινητά έχουν συμβατό δίκτυο...

 

One plus one 64 gb. Με ενδιαφέρει η συγκριση σε ποιότητα κατασκευής μεταξύ των 2, η ποιότητα της οθόνης και οι κάμερές τους. Ενταξει στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ξέρω ότι είναι κορυφαία και τα 2.

 

Ζτε Ζ7. Έχω το μπλέιντ και έτσι έχω έναν μικρό έρωτα με ζτε αν και μου αρέσει πιο πολυ η σχεδιαση ξιαομι και 1+1

 

Θέλω να πάρω ένα από τα 2 και για αγορά 2ου πιο φτηνού έχω δει το λενόβο α8 στα 200 δολάρια στα κινεζομάγαζα στο ιντερνετ. Το έχει κάποιος?

Επίσης οι τιμές στην Κίνα είναι φτηνότερες από ότι στο ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ πολύ για όποια βοήθεια, γεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα κινητό για ένα φίλο μου από κίνα από 5 έως 5.5 ιντσες με καλό GPS και να μπορείς να παιρνει και το skype.επισεις να έχει μια αξιοπρεπει κάμερα μαζί με μια καλή μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Τι μεταχειρισμένο iphone, οσο πιο πρόσφατο γίνεται, βρίσκεις σε αυτά τα χρήματα; Μιλάω για κάτι αξιόπιστο, οχι μουφα να πετάξεις τα λεφτά σου. Απο Ελλάδα ή Ε.Ε (πχ ebay). thx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω επιδότηση 130€ και είμαι ανάμεσα σε δυο συσκευές. Sony xperia M και LG L65. Δεν θέλω να δώσω περισσότερα χρήματα, οπότε αναγκαστικά θα επιλέξω ανάμεσα σε αυτές. Κλίνω προς το sony. Ποια η γνώμη σας? Ευχαριστώ! Edited by yakinthi
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αποφασισα να αλαξω το xperia active μου που το εχω 2 χρονια τωρα και μου εχει βγει πολυ καλο σε θεματα ανοχης ειδηκα δεν θημαμαι καν ποσες φορες μου ειχε πεσει κατω απο αρκετο υψος και μια φορα εμπαινα και με αυτο στη θαλασσα και εβγαζα ακομα και φωτογραφιες:p. Το θεμα ειναι τωρα οτι εχει κοπει το λαστοιχο που προστατευει το κινητο και δεν ειναι πλεον αδιαβροχο και η το ηχειο τα εχει πεξει...Απο καποια που ειδα τωρα στο skrouzt αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ηταν το turbox g420 εχει δυνατοτητες πολυ ακριβοτερου κινητου,αλλα δεν ξερω γενικα τι παιζει με τα turbox.

Αυτα που θελω στο κινητο ειναι τα εξης¨

#η καμερα να αρχιζει απο 5mp και 720p

#quad core

#oχι πολυ μεγαλη οθονη το πολυ 4.5

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις πρόβλημα για windows και δεν θες από Κίνα είσαι εδώ...

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=nokia+lumia+630

 

Εγώ το ψήνω τον τελευταίο καιρό.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 4s...με κάποιο θαύμα ίσως και το 5 αλλά πολύ δύσκολο

Με κανένα θαύμα δεν θα βρεις 5αρι σε αυτα τα λεφτά και πρόσεχε μην ειναι κλειδωμένο.

4S στα λεφτα που δινεις. Επισης ελεγξε το για wifi dead

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ιδια. Εχουν μια μικρη διαφορα στον επεξεργαστή με το + στο doogee . Δες τα νηματα τους και αποφάσισε.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...