Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο να παρω μεταξυ των κορυφαιων;S5.Htc m8.z2.η να περιμενω g3?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xiaomi mi3.

 

Το σκεφτομε;480 για κινεζο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δυστυχώς έχασα το 520 που είχα και επειδή με έχουν βολέψει τα windowsphone θα ήθελα να κινηθώ στα ίδια πάνω κάτω.

Είπα όμως να αναβαθμιστώ λίγο και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα 720 ή 630.

Η χρήση που κάνω είναι λίγο ιντερνετ αρκετή χρήση χαρτών και viber.

Το μέγεθος της οθόνης δεν πιστεύω ότι είναι ιδιαίτερο θέμα για μένα γιατί και με τις 4 ίντσες του 520 ήμουν καλά.

Ήθελα να ρωτήσω διαφορές κυρίως σε οθόνη (χρήση σε εξωτερικό χώρο) και μπαταρία.

Καλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά η εμπειρία χρήσης νομίζω ότι μετράει περισσότερο γιαυτό και ρωτάω τις εμπειρίες σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ανάμεσα στα δύο αυτά, το One μου ταίριαξε καλύτερα και κράτησα αυτό τελικά.

Σαν λειτουργία πάντως είναι ανώτερο το One και ας φορά παλαιότερο επεξεργαστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται G2 . Πιο κομψό, πιο μικρό με μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη και πολύ πολύ καλύτερη κάμερα.

 

βρε ggazas αφου δεν εχεις κανενα απο τα δυο γιατι αυτες οι βαρυσημαντες δηλώσεις..; σχεδόν ίδιο ύψος εχουν(ελαχιστα πιο ψηλο το g2), το one είναι στενότερο και με πολύ καλύτερο κράτημα..βεβαια έχει μικρότερη οθόνη αλλά τρομερά μπροστινά στερεοφωνικά ηχεία..είναι πολύ πιο στιβαρό σαν συσκευή το one..

 

κάτοχος και των δυο, το One είναι πληρέστερο σαν συσκευή...αν αγοράζεις smartphone μονο λογω καμερας τότε η απαντηση ειναι..κανενα απ τα 2..κοίτα για s4

ρίξε μια ματιά ματιά στο thread με τις φωτο του one και αν τις θεωρεις τραγικες πάω πασο..

να σημειώσω οτι το One(μ7) ειναι ταχύτερο και απο το g2 αλλα και από τα περισσότερα smartphone τελευταίας φουρνιάς..με το sense 6 δε, ήταν που ήταν, απογειώθηκε!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.Ψάχνω ενα κινητο με χαμηλή sar (όσο γίνεται),καλή κάμερα και επεξεργαστή.Όμως θελω το κινητο να εχει αφαιρουμενη μπαταρια.Κατεληξα στα samsung galaxy s3,samsung galaxy s4 mini και sony xperia z(δεν εχει αφαιρούμενη μπαταρια ομως :( )Εσεις τι λέτε;;;
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο. Φυσικά πας για G2. Δεν τίθεται θέμα συζήτησης....

 

Δικιο έχεις, εννοείται το LG G2 mini, εκτός και αν δε σε ενοχλεί το s lag και το τεράστιο bloatware της Sammy:)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να σου ερθει και αν δεν σε ικανοποιησει η καμερα το πουλας σε εμενα...:lol::lol::lol:
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τις επιλογές που παρέθεσες υποθέτω ότι δεν ενδιαφέρεσαι για αγορά από Κίνα μεριά.

Σε αυτή την περίπτωση 2 κινητά θα πρότεινα, το LG (google) Nexus 5 και το Motorola Moto G με το vanilla android και χωρίς τη σαβούρα της Samsung και της Sony.

 

Edit: lol, μόλις συνειδητοποίησα ότι κανένα από τα 2 που πρότεινα δεν έχει αφαιρούμενη μπαταρία... αγνόησε το ποστ μου :|

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά τα 2 μάλλον προς το 630 που έχει επεξεργαστή Quad-core 1.2 GHz. Βέβαια δεν έχει μπροστινή κάμερα αλλά μάλλον δεν θα σου λείψει διότι ούτε το 520 έχει.

Βέβαια έχω κάποιους προβληματισμούς με την μνήμη ram που είναι 512mb, διότι όταν μιλάμε για αναβάθμιση καλό είναι να γίνεται σε κάτι καλύτερο. Από εκεί και έπειτα για το 630 κάπου είχα διαβάσει ότι δεν έχει glance screen όπως επίσης για τα κουμπιά που είναι στην οθόνη έχω την εντύπωση ότι παραμένουν πάντα εμφανές ακόμα και όταν βλέπεις βίντεο, οπότε εκείνο το σημείο της οθόνης πάει χαμένο.

Τώρα αν έχει αλλάξει η κατάσταση με κάποια ενημέρωση ή αν θα αλλάξει στο μέλλον δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να κάνω ένα δώρο στη μάνα μου γιατί δεν είχε ποτέ smartphone από'σο θυμάμαι. Τώρα έχει ένα Nokia 100 και θέλει να παίρνει τηλέφωνο, λίγο ίντερνετ και κανένα παιχνιδάκι. Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

έχω το Hongmi αλλά δεν είμαι ικανοποίημενος ιδιαίτερα απτη ποιότητα σήματος, το 3g πάει και έρχεται και δεν σταθερόποιητε πότε.

Ποια συσκευή στα ίδια χρήματα και στην ανάλογη ποιότητα δεν χάνει σε σήμα; τα lenovo 660 650 τι έχουν να δείξουν στον τομέα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να κάνω ένα δώρο στη μάνα μου γιατί δεν είχε ποτέ smartphone από'σο θυμάμαι. Τώρα έχει ένα Nokia 100 και θέλει να παίρνει τηλέφωνο, λίγο ίντερνετ και κανένα παιχνιδάκι. Τι προτείνετε;

 

καλή περίπτωση και εύκολο στην εκμάθηση είναι το lumia 520

Link to comment
Share on other sites

καλή περίπτωση και εύκολο στην εκμάθηση είναι το lumia 520

 

Ευχαριστώ, αυτό ηθελα να της πάρω, αλλά δεν ήθελε ξανά ΝΟΚΙΑ :ninja:, δεν ξέρω γιατί. Εγώ πάντως αυτό θα της πάρω γατί σε αυτάτα λεφτά κινητό με android είναι ανυπόφορο και θα το πετάξει από το παράθυρο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομε;480 για κινεζο;

 

Ποια 480 ???

Απο 235 ξεκιναει

http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html

 

Φιλε μου τα κινητα που αναφερεις που φτιαχνονται ?

Χωρις καμμια διαθεση να αντιπαρατεθω μαζι σου οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν καλα και κακα κινεζικα

Οπως υπαρχουν καλα και κακα samsung , sony , lg κτλ κτλ

Εγω εχω το φτηνο μοντελο της εταιριας red rice και ειναι απλα καταπληκτικο (τηρουμενων των αναλογιων με βαση τα χαρακτηριστικα του)

Διαβασε στο forum εντυπωσεις απο τους κατοχους και κανε την χαρη στον εαυτο σου και γλυτωσε το 300αρι της διαφορας

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ποια 480 ???

Απο 235 ξεκιναει

http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html

 

Φιλε μου τα κινητα που αναφερεις που φτιαχνονται ?

Χωρις καμμια διαθεση να αντιπαρατεθω μαζι σου οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν καλα και κακα κινεζικα

Οπως υπαρχουν καλα και κακα samsung , sony , lg κτλ κτλ

Εγω εχω το φτηνο μοντελο της εταιριας red rice και ειναι απλα καταπληκτικο (τηρουμενων των αναλογιων με βαση τα χαρακτηριστικα του)

Διαβασε στο forum εντυπωσεις απο τους κατοχους και κανε την χαρη στον εαυτο σου και γλυτωσε το 300αρι της διαφορας

Θα συμφωνήαω κατα 100% με τον φιλο απο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όπως σωστά σε γράψανε τα παιδιά σε όλα τα κινητά υπάρχουν και καλά και άχρηστα τηλέφωνα με ένα καλό κινέζικο θα γλιτώσεις σχεδόν τα μισά λεφτά εγώ πήρα το thl 100s σήμερα έχει γύρο στα 190 ευρώ είναι καταπληκτικο κινητό είμαι ενθουσιασμένος μπορείς να ρίξεις μία ματιά εδώ στο myphone.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο να παρω μεταξυ των κορυφαιων;S5.Htc m8.z2.η να περιμενω g3?

 

δεστα απο κοντα. εχω το Ζ2 εχω δει. μου φαινεται λιγο μεγαλο λογω των μεγαλων bezel που εχει σε σχεση με την οθονη . κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο. το s5 πολυ καλο γρηγορο πολυ καλη οθονη αλλα μεγαλωσε σε σχεση με το s4.

τα αλλα δεν τα εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με ένα καλό κινέζικο θα γλιτώσεις σχεδόν τα μισά λεφτά εγώ πήρα το thl 100s σήμερα έχει γύρο στα 190 ευρώ είναι καταπληκτικο κινητό είμαι ενθουσιασμένος μπορείς να ρίξεις μία ματιά εδώ στο myphone.και αφαιρούμενη μπαταρία και δύο sim
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...