Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξανατεθεί το δίλημμα και οι περισσότεροι προτίμησαν το G3 και με διαφορά μάλιστα. Αν δε βαριέσαι ψάξε σε παλαιότερα νήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

phablet or smartphone? νομιζω δεν ειναι και πολυ καλη η συγκριση. Το μεγαλυτερο προβλημα στο 6ρι ειναι το μεγεθος. Το σ5 παντως ειναι απο τα πιο απροβληματιστα κινητα που εχει περασει απο τα χερια μου, το μονο που με εκνευριζει ειναι το flap

Καλημερα φιλε μου επισης ειδα οτι το Νεξους 6 εχει του κοσμου τα προβληματα ακομα και θα εδινα και 650 ευρω να το αγοραζα και θα ηταν και προβληματικο επισης τα Motorola καποιος μου ειπε οτι πεταξουν παρα πολυ ακτινοβολια αυτο ειναι αληθεια σε συγκριση με τα αλλα κινητα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχασα το προηγουμενο κινητο μου οποτε ψαχνω κατι να το αντικαταστησω, μπατζετ εχω θεσει το 150+, μπορω να δωσω και 200+ απλα δεν βλεπω το νοημα εφοσον βλεπω οτι υπαρχουν επιλογες που με καλυπτουν σε αυτο το μπατζετ.

 

Εχω εστιασει σε καινουργιο S4 mini (160)

 

Kαι μεταχειρισμενα σε

 

Samsung: S4 mini, S3, Note 2

Sony: Xperia M, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z1 (με σχετικη υπερβαση) και Xperia Z1 compact

 

Αν βλεπετε Μ και Νote 2! ειναι γιατι εχω καπως περιεργα στανταρ, θελω να εχει screen mirroring (miracast) που αυτοματως αποκλειει καποια αξιολογα μοντελα LG και σχεδον ολα τα κινεζικα, κοιταω και κινεζικα (λενοβο κτλ) αλλα απο οτι εχω καταλαβει δεν υποστηριζουν την συγκεκριμενη λειτουργια... Ενω ειναι και τοσα πολλα που χανεις την μπαλλα απο ενα σημει και μετα...

 

Ενω ειμαι και υπερμαχος των καρτα μνημης, ραδιο, αποσπομενη μπαταρια, οποτε με το ζορι θα δεχτω την απωλεια τους ενος...

 

Φαν των επιδοσεων δεν ειμαι προτιμω τις λειτουργιες, υπο αυτο το φασμα και το Μ με καλυπτει απλα οταν ο αλλος το πουλαει 80-90 ευρω οταν καινουργιο εχει 110-120 ειναι ατοπο.

 

Για καινουργια ποια αλλα πιστευετε εκτος απο το S4 mini ειναι μεσα σε αυτα? Γιατι το S4 mini μου φαινεται μονοδρομος...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο πατέρας μου εχασε το κινητό του.

 

Χρειάζομαι κάτι οπωσδήποτε με πλήκτρα, όχι qwerty, οχι touhscreen. Αρα παμε για feature phone.

 

Τι μπορώ να αγοράσω ποιοτικό με καλή μπαταρία, κάμερα, bluetooth, και αν γίνεται, αλλά όχι απαραίτητο με 3g. Δεν με ενδιαφέρει dual sim, θέλω όμως άριστο τρόπο σύνδεσης με PC για backup και να περνώ τα τηλεφωνικά νούμερα εύκολα.

 

Πέρα απο smartphone είμαι άσχετος, παρακαλώ την βοήθειά σας. Βλέπω το Nokia 225 σαν καλή λύση, τπτ αλλο δεν υπάρχει;

Edited by SuperTrix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε Iphone 6 και GLX S6 είμαι πιο πολύ φαν της κάμερας γενικά και επειδή δε βγάζω καμία άκρη με όλα αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ, έλεγα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις γνώσεις σας :D γιατί το ενα πχ και όχι το άλλο. (δεν είμαι πολυ διαβασμένος) χρησιμοποιώ αυτό το καιρό NEXUS 5 & Iphone 5. απλά έχω βρει να τα πουλήσω και θέλω να πάρω ένα απο αυτά τα δύο :)

" The world is a game to be played. "
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω μια απ τις τρεις αυτες συσκευες.πανω κατω στο ιδιο κοστος ειναι κ στα ιδια χαρακτηριστικα(αν δεν κανω λαθος).Με ενδιαφερει να ναι γερη κ αδιαβροχη συσκευη με καλη διαρκεια μπαταριας.

Ποια αξιζει λετε περισσοτερο ? Βεβαια με το z3 χανω σε οθονη αλλα λενε πως ειναι πολυ αξιολογη συσκευη.επισης υπαρχει και το z1 στις 5 ιντσες με χαμηλοτερο κοστος αλλα λεω να κινηθω αναμεσα σ αυτα τα 3 μιας και ειναι πιο καινουργια.

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/HTC-One-E8,Sony-Xperia-Z3-Compact,Samsung-Galaxy-S5/phones/8689,8744,8202

Edited by giannis074
Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω κινεζικο για πιτσιρικα αυστηρα μεχρι 80 ευρω.κατι απροβληματιστο με 4.5-4.7 οθονη και τα γνωστα specs 8giga μνημη και 1giga ram.
Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω κινεζικο για πιτσιρικα αυστηρα μεχρι 80 ευρω.κατι απροβληματιστο με 4.5-4.7 οθονη και τα γνωστα specs 8giga μνημη και 1giga ram.

 

Ulefone Be X!

 

RMNTGB κουπονι κατεβαινει στα 82.79$=72.40 Ευρω

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_141992.html

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Ξέρετε τι παίζει με τα διάφορα μαγαζιά που υπάρχουν στην Αθήνα και κυρίως στην Ομόνοια; Μιλάω για εκείνα που τα έχουν ξένοι, Κινέζοι, Πακιστανοί κλπ. Είδα σε μια βιτρίνα προχτές ένα Lenovo που υπάρχει μόνο στα κινέζικα σε τιμή επίσης κινέζικου.

 

Ξέρετε τί παίζει;

Είναι μεταχειρισμένα;

Έχει αγοράσει κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω τα κινητά που πωλούνται σε αυτά τα καταστήματα είναι ή κλεμμένα ή μαϊμού. Προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο κατάστημα για αγορά συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε Iphone 6 και GLX S6 είμαι πιο πολύ φαν της κάμερας γενικά και επειδή δε βγάζω καμία άκρη με όλα αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ, έλεγα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις γνώσεις σας :D γιατί το ενα πχ και όχι το άλλο. (δεν είμαι πολυ διαβασμένος) χρησιμοποιώ αυτό το καιρό NEXUS 5 & Iphone 5. απλά έχω βρει να τα πουλήσω και θέλω να πάρω ένα απο αυτά τα δύο :)

 

Σε όλα τα συγκρτικά που έχω δει το galaxy s6 έχει μακράν καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

να μου έλεγες δίλλημα μεταξύ s6 και g4 (παράδειγμα) να έλεγα οκ, αλλά δίλλημα μεταξύ 2 εντελώς διαφορετικών νοοτροπιών νομίζω δεν υφίσταται. διαλέγεις τι ακριβώς θες κι επιλέγεις, εκτός κι αν δεν ξέρεις τι θέλεις :-P

 

αν είναι μόνο θέμα κάμερας τότε s6

Link to comment
Share on other sites

φίλε ο τόνος που πηγαίνει γιατί έχει σημασία : πιτσιρικά ή πιτσιρίκα :p

 

εχεις δικιο για αγορι ειναι να παιζει κανα παιχνιδι μουσικη οχι κατι φοβερο.δεν βλεπω κατι αλλο εκτος του ulefone be x.βασικα μου αρεσε το elephone g2 ειναι νεανικο ομορφο αλλα παει λιγο παραπανω 86+ και δεν ειναι δοκιμασμενο ακομη

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να δεις και το sar αφού είναι για πιτσιρικά ...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να δεις και το sar αφού είναι για πιτσιρικά ...

 

σωστο.το γραφουν στα σαιτ τους?τωρα σκεφτομαι και το landvo L500S απο gearbest στα 61 ευρω με κουπονι.πιο οικονομικο και μεγαλυτερη οθονη για gaming

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ολοι επιλεγουν το λεπτοτερο. Εγω θα ηθελα αν ξερετε καποιο που εχει μεγαλο παχος, πανω απο 1.5 εκατοστα. Υπαρχει καποιο, εστω παλιο μεταχειρισμενο; Η οθονη να ειναι απο 3.5 ιντσες και πανω..:confused:
Link to comment
Share on other sites

thl 4000 (1,12 εκ. & οθονη 4.7") $97/€85

dg700 (1,3 εκ. & οθονη 4.5") $128/€113

και με θηκη σιλικονης θα παχυνουν λιγο ακομα :O

πληρωμη paypal, δωρεαν αποστολη singpost, παραλαβη 20 μερες, εγγυηση 1 ετος

 

* αν επιτρεπεται, θα τα προσαρμοσεις-τοποθετησεις καπου ή τα θες για αυτοαμυνα :happy:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...