Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τύπου caterpillar but cheaper

 

 

 

αυτο αρκει να μην απαντήσει κανείς............. γιατι δεν υπάρχει κάτι με αντιστοίχηση ποιότητα αλλά με λιγότερα χρήματα :)

 

80 euro κανει η συσκευή πόσο ποιο κάτω ποια....... μόνο τα υλικά πρέπει να κοστίζουν 50 ευρώ...........

 

αν το δίκαρτο δεν είναι μονόδρομος δες αυτό :

http://www.skroutz.gr/s/286150/Samsung-Xcover-271-B2710.html

το έχω και είναι απλά φοβερό

 

εδω για το cat ειπε ακριβό (80 ευρω) τα 100 θα του φανούν υπερβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, εχω windows phone και ενδιαφερομαι για το iocean g7 απο την ελληνικη αντιπροσωπεια θελω να μαθω κατα ποσο αξιζει να παρεις κινητο απο την εν λογω εταιρια.Ειναι ποιοτικα, χρειαζεται να εγκαταστησεις ξανα android γιατι εχουν ιους , υπαρχει λογος να φοβαμαι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,γεια σας! Δύο,τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω. :happy:

 

Είμαι νέος στο φόρουμ και γενικά στα smartphones! (ακόμη και μέχρι σήμερα κυκλοφορώ με κινητό της περασμένης 10ετίας)

 

Τις τελευταίες μέρες λοιπόν σκέφτομαι να πάρω ένα από Κίνα μεριά.Ποιο συγκεκριμένα η μάρκα που με τραβάει είναι η lenovo,καθώς φίλοι μου που έχουν ήδη παραγγείλει έχουν μείνει ευχαριστημένοι και όπως και να το κάνουμε για έναν που δεν έχει ιδέα από κινέζικα smartphones είναι το πιο οικείο όνομα. (για 'υτο άλλωστε ήρθα και εδώ να ακούσω γνώμες)

 

Anywayz,αρχικά αυτό που στάμπαρα είναι το Lenovo S960 VibeX.

 

http://www.minideal.net/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-5-full-hd-gorilla-glass3-6-9mm-thin-mtk6589t-1080p-2gb-ram.html

 

Σε αυτή τη τιμή δεν βρήκα κάτι καλύτερο.Όμορφος σχεδιασμός,αξιοπρεπής επεξεργαστής,2GB Ram,καλή ανάλυση και πολύ καλές κάμερες!Όχι τόσο καλή μπαταρία παρόλα αυτά.

 

Στη συνέχεια το μάτι μου έπεσε πάνω στο Lenovo K900 λόγω του εντυπωσιακού κατά εμέ desing του.

 

http://www.minideal.net/original-lenovo-k900-android-4-1-intel-dual-core-2-0ghz-with-5-5-inch-full-hd-13-0mp.html

 

Αρκετά δυνατός επεξεργαστής,καλή Ram,καλή ανάλυση,η μπροστά κάμερα μας τα χαλάει λίγο αλλά κλάιν και κάπως καλύτερη μπαταρία.Με το συγκεκριμένο κόλλησα άσχημα γιατί είναι ότι πιο όμορφο έχω δει σε κινητό.Όποτε ίσως και να το υπερεκτιμώ.Συγχωρέστε με!

 

Τέλος το αμέσως επόμενο που είδα Lenovo K910 Vibe Z.

 

http://www.minideal.net/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb.html

 

Δυνατός επεξεργαστής επίσης,καλή Ram,πολύ καλές κάμερες(η πίσω δυστυχώς προεξέχει κάπως πράγμα που την καθιστά εκτεθειμένη σε πιθανή πτώση) και ακόμη καλύτερη μπαταρία.

 

Πραγματικά μου είναι πολύ δύσκολο να αποφασίσω καθώς το 1ο έχει πολύ καλή τιμή,το 2ο με έχει πωρώσει λόγω σχεδιασμού κυρίως και τέλος το 3ο προφανώς είναι καλύτερο από τα άλλα δύο. Εσείς τι λέτε?

 

Τώρα όσο αναφορά το κατάστημα.Δεν έχω ξαναπάρει από αντίστοιχο Online κατάστημα ποτέ.Από όσα διάβασα μέσα στο forum ξεχώρισα 3. Μinideal,To2c,vickmall. To minideal είναι το μόνο που γνώριζα από πριν γιατί είχε πάρει ένας φίλος από εκεί και όλα κομπλέ.Επίσης η επικοινωνία είναι πολύ εύκολη(κάτω από όποιο κινητό θες γράφεις ότι θέλεις και μετά από ένα μικρό χρονικό διάστημα σου απαντάνε).Το ίδιο ισχύει και για το Το2c.Γράφεις από κάτω ότι θες και περιμένεις απάντηση.Στο vickmall παρόλα αυτά δεν υπάρχει αυτό το σύστημα,όποτε θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να μου πει πως επικοινωνώ με το κατάστημα κυρίως μετά την παραγγελία για τις τελευταίες λεπτομέρειες (Root,Installs,Check,Send as gift κτλ)

 

Τέλος να πω πως δεν έχω αποκλείσει καμία μάρκα,είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση σας.Απλά θα ήθελα η τιμή να κυμαίνεται εκεί γύρω. 150-220 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπία για την i ocean το έχει κάποιος μετά πολίτης το πολύ, και έτσι το μόνο που διαφέρει από την αγορά από την Κίνα είναι ότι θα πληρώσεις παραπάνω χωρίς λόγο.

οσο για ποιότητα και αξιοπιστία κοίτα τα xiaomi, Lenovo, Huawei, zte, oppo, one plus one, tcl(alcatel)

Όσο για ιούς κλπ που λες είναι ένας μύθος, για να κολλήσει κάποιος ιό στο Android πρέπει να έχει iq του ροδάκινου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές επιλογές, ένα βλέπω ξεφεύγει αρκετά σαν τιμή που ορίζεις ( ZTE Nubia Z5S Mini ). Από τελωνείο...ξέρουν. Το μαγαζί με τις τιμές είναι πολύ αξιόπιστο και φθηνό. Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω ;)

z5s mini έπεσε στα 175

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχεις ορισει μεγαλο ευρος τιμης που σημαινει οτι θα υπαρχουν πολλες προτασεις :)

 

Πολυ καλες οι επιλογες σου, εφοσον δεν σε σε ενδιαφερουν μονο οι απολυτες επιδοσεις τα 2 πρωτα θα σε καλυψουν. Το κ910 ειναι απο τα κορυφαια δικαρτα της αγορας και στο ποσο που θελεις δεν υπαρχει αλλο καλυτερο. (μην κανεις το λαθος να δεις το κ920 που εχει ανακοινωθει γιατι θα κολλησεις...)

 

Αλλες πολυ καλες επιλογες:

Xiaomi mi3 16gb 215e, προτεινεται απο πολλους εδω, επισης κορυφαιο αλλα μονοκαρτο, μη αποσπωμενη μπαταρια, οχι sd.

Meizu mx3 32gb 220e, προσωπικη επιλογη αλλα δεν εχει πολυ απηχηση στο εδω φορουμ, μονοκαρτο, μη αποσπωμενη μπαταρια, οχι sd. Το ομορφοτερο για εμενα με μικρα bezels και εναν απο τους υψηλοτερους λογους οθονης προς συνολικη επιφανεια.

Huawei honor 3x g750, δικαρτο, κυκλοφορει και εδω οποτε μπορεις να το δεις απο κοντα.

Lenovo a8/a806 4g, καινουργιο 8πυρηνο με 4g και μονοκαρτο.

 

Ολα εχουν νημα εδω οποτε διαβαζεις και κρινεις.

 

Για την παραγγελια μπορεις να γραψεις τι θελεις (ενα ποιηματακι ειναι που το γραφουν ολοι) στο ειδικο πλαισιο που δινει το paypal ή μεσα απο το account που θα κανεις στο μαγαζι ή με email.

 

Edit:

 

Links

 

Mx3: http://www.merimobiles.com/meizu-mx3-octa-core-exynos-5410-1-6ghz-flyme-3-0-os-5-1inch-fhd-1800-1080-2gb-ram-32gb_p/meri8135.htm

3x: http://www.merimobiles.com/huawei-honor-3x-g750-dualsim-octa-core-1-7ghz-mt6592-5-5-inches-1280x720_p/meri10255.htm

A8: http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

Mi3: http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω κατι οικονομικο για τον πατερα μου το πολυ μεχρι 50 ευρω με μεγαλη αυτονομια, δεν θελω να ειναι smartphone ουτε cameres και τετοια με ενδιαφερουν απλα ευαναγνωστο εργονομικο και με μεγαλη αυτονομια.Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Μία φοβερή συσκευή με τρομερή αυτονομία 4-6 μέρες και απλή είναι το NOKIA 6600 NAVIGATOR . Την έχω σαν 2η συσκευή και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Την συνιστώ ανεπιφύλακτα .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις σας.

 

Το Xiaomi Mi3 η αλήθεια είναι ότι το φλέρταρα,μιας και διάβασα πολύ καλά πράγματα στο φόρουμ και μου άρεσε αρκετά εμφανισιακά,απλά στα ίδια λεφτά πιστεύω πως το Κ910 συμφέρει περισσότερο ως πακέτο.

 

Καταρχην εχεις ορισει μεγαλο ευρος τιμης που σημαινει οτι θα υπαρχουν πολλες προτασεις :)

 

Πολυ καλες οι επιλογες σου, εφοσον δεν σε σε ενδιαφερουν μονο οι απολυτες επιδοσεις τα 2 πρωτα θα σε καλυψουν. Το κ910 ειναι απο τα κορυφαια δικαρτα της αγορας και στο ποσο που θελεις δεν υπαρχει αλλο καλυτερο. (μην κανεις το λαθος να δεις το κ920 που εχει ανακοινωθει γιατι θα κολλησεις...)

 

Αλλες πολυ καλες επιλογες:

Xiaomi mi3 16gb 215e, προτεινεται απο πολλους εδω, επισης κορυφαιο αλλα μονοκαρτο, μη αποσπωμενη μπαταρια, οχι sd.

Meizu mx3 32gb 220e, προσωπικη επιλογη αλλα δεν εχει πολυ απηχηση στο εδω φορουμ, μονοκαρτο, μη αποσπωμενη μπαταρια, οχι sd. Το ομορφοτερο για εμενα με μικρα bezels και εναν απο τους υψηλοτερους λογους οθονης προς συνολικη επιφανεια.

Huawei honor 3x g750, δικαρτο, κυκλοφορει και εδω οποτε μπορεις να το δεις απο κοντα.

Lenovo a8/a806 4g, καινουργιο 8πυρηνο με 4g και μονοκαρτο.

 

Ολα εχουν νημα εδω οποτε διαβαζεις και κρινεις.

 

Για την παραγγελια μπορεις να γραψεις τι θελεις (ενα ποιηματακι ειναι που το γραφουν ολοι) στο ειδικο πλαισιο που δινει το paypal ή μεσα απο το account που θα κανεις στο μαγαζι ή με email.

 

Edit:

 

Links

 

Mx3: http://www.merimobiles.com/meizu-mx3-octa-core-exynos-5410-1-6ghz-flyme-3-0-os-5-1inch-fhd-1800-1080-2gb-ram-32gb_p/meri8135.htm

3x: http://www.merimobiles.com/huawei-honor-3x-g750-dualsim-octa-core-1-7ghz-mt6592-5-5-inches-1280x720_p/meri10255.htm

A8: http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

Mi3: http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

 

Δυστυχώς φίλε μου το είδα το Κ920. Αλλά έχω σκοπό να παραγγείλω άμεσα και είμαι σίγουρος πως η τιμή του όταν κυκλοφορήσει θα ξεφεύγει κατά πολύ από το όριο. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγο καιρό που ξεθωριάζει η οθόνη του s2 που έχω.

Ξεκίνησε από κάτω δεξιά και έχει φτάσει πάνω από το κέντρο.

Επειδή μπορεί να με αφήσει ξαφνικά σκέφτομαι να πάρω κάποιο άλλο άμεσα.

Η τιμή του s3 έχει πέσει αρκετά και έλεγα να πάω προς τα εκεί,αλλά είπα να ρωτήσω μήπως έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε επειδή δεν παρακολουθώ την αγορά.

Το s2 με καλύπτει σαν κινητό με το παραπάνω,οπότε ζητάω κάτι αντίστοιχο ή έστω κάτι καλύτερο από αυτό με περίπου 250 ευρώ.

Τα Κινέζικα που βλέπω ότι τα προτιμούν αρκετοί τελευταία εδώ μέσα και έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις από τα λίγα που διάβασα, λέω να τα αποφύγω.

Link to comment
Share on other sites

Moto G 4G, Asus Zenphone5, Huawei P6 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi MiPad με κλειστά μάτια αδερφέ.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξαναπάρει cube η απλά τώρα θα το δοκιμάσεις?

 

Δεν έχω πάρει ξανά αυτή θα είναι η πρώτη φορά αλλά όπως κι εσύ έτσι κι εγώ έψαξα εδώ μέσα και διάβασα τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι μεταξυ αυτων των δυο κινητων για δωρο για την κοπελια,

περισσοτερο κλινω προς τo sony. το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεγεθος του.

μηπως παραειναι μεγαλο για γυναικεια χερια?? :O

ειναι 4.8 ιντσες και με τα bezels τις sony ανεβαινουν πολυ οι διαστασεις του..

περιμενω αποψεις! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι μεταξυ αυτων των δυο κινητων για δωρο για την κοπελια,

περισσοτερο κλινω προς τo sony. το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεγεθος του.

μηπως παραειναι μεγαλο για γυναικεια χερια?? :O

ειναι 4.8 ιντσες και με τα bezels τις sony ανεβαινουν πολυ οι διαστασεις του..

περιμενω αποψεις! :)

Το lg g2 mini ειναι καλο και παμω κατω εχουν ιδια χαρακτηριστικα με το M2 αλλα για το lg αναφερουν πολλα κολληματα!

 

Απο την αλλη αφου λες ειναι δωρο για κοπελα να ξες οτι το μ2 εχει αθλια μπροστινη καμερα να ξες!

 

Αλλα νομιζω μ2 καλυτερα!

 

Βεβαια πες λιγο μεχρι ποσα λεφτα..η εισαι αναμεσα μονο σε αυτα τα δυο?

 

Edit:το μεγεθος οντως ειναι μεγαλο του xperia(οχι οτι ειναι μικρο το Lg) αλλα πιστευω μονο στημ αρχη θα ειναι θεμα μετα θα της αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογες μου εχει προστεθει και το

 

doogee-dg800-valencia

 

ποιο απο τα 3 μου προτεινετε????

 

ευχαριστω

 

Επειδή ειναι και τα 3 καλά εγω λέω να πας να τα δεις πρώτα σ ένα μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις σας.

 

Το Xiaomi Mi3 η αλήθεια είναι ότι το φλέρταρα,μιας και διάβασα πολύ καλά πράγματα στο φόρουμ και μου άρεσε αρκετά εμφανισιακά,απλά στα ίδια λεφτά πιστεύω πως το Κ910 συμφέρει περισσότερο ως πακέτο.

 

 

 

Δυστυχώς φίλε μου το είδα το Κ920. Αλλά έχω σκοπό να παραγγείλω άμεσα και είμαι σίγουρος πως η τιμή του όταν κυκλοφορήσει θα ξεφεύγει κατά πολύ από το όριο. :p

 

H xiaomi k meizu απο σεπτεμβρη θα είναι στην Ευρώπη επίσημα..κανε λιγο υπομονη, αλλιως γουρουνακι στο σακι

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πουλησα 150 ευρω το iphone δευτερα θα παω να παρω το αλλο κινητο και ακομα το σκεφτομαι

μηπως υπαρχει κατι αλλο που μπορω να παρω και δεν το χω σκεφτει; θελω να ειναι κοντα στα χρηματα αυτα

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σ αυτα τ δυο , επειδη εχουν και παρομοια τιμη , εκει μεχρι 180 το πολυ,

αντε και το lg l90 που απ οτι διαβασα ειναι αρκετα καλο..

καλα, αμα ηταν 4.3- 4.5 ιντσες το σονυ ανετα θα το διαλεγα αλλα τωρα..? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...