Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ζήτησες από την εταιρεία κινητής να σου ενεργοποιήσουν το 4G;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειχε κανενας προβλημα με το μικροφωνο ? εκανα το τεστ πατωντας πανω στον κερνελ που βγαζει το μενου με τις δοκιμες αλλα δεν εγινε τιποτα ακουγονται καποιοι ηχοι αλλα η φωνη μου δεν ακουγεται.
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με το 4G έχει να κανει τελικά με το δικτυο. Ειδα ενδειξη 4G στο τηλεφωνο αλλα μολις απομακρυνθηκα απο την συγκεκριμενη περιοχη παλι μου βγαζει 3G η H+

Με το μικρόφωνο δεν έχω θέμα.

Έχω όμως με τα sms που δεν έχουν αναγνώριση αποστολεα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με το 4G έχει να κανει τελικά με το δικτυο. Ειδα ενδειξη 4G στο τηλεφωνο αλλα μολις απομακρυνθηκα απο την συγκεκριμενη περιοχη παλι μου βγαζει 3G η H+

Με το μικρόφωνο δεν έχω θέμα.

Έχω όμως με τα sms που δεν έχουν αναγνώριση αποστολεα.

 

Βάλε +30 μπροστά από όλα τα νούμερα που έχεις στις επαφές σου με το number fixer

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.... το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition) εχει διαφορα με το Xiaomi Redmi Note ? που μπορω να βρω το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition) σε καλα χρηματα ? εαν θελετε μπορειτε να μου δωσετε sites που τα εμπιστευεστε χωρις τελωνεια κτλ ?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.... το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition) εχει διαφορα με το Xiaomi Redmi Note ? που μπορω να βρω το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition) σε καλα χρηματα ? εαν θελετε μπορειτε να μου δωσετε sites που τα εμπιστευεστε χωρις τελωνεια κτλ ?

Σίγουρα το βρίσκεις στη Wind, χωρίς τελωνείο και 2 χρόνια εγγύηση με 240€. Αλλιώς έρχεται ή από Κίνα ( οπότε έχει τελωνείο) ή αν το έχουν στην ευρωπαϊκή τους αποθήκη, οπότε πάλι σίγουρα δεν έχει τελωνείο. Δες στο kimovil.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Στις τελευταίες εκδόσεις developer, στις επιλογές προγραμματιστή δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την επιλογή

 

"Άμεση πρόσβαση στο σύστημα"

Δυστυχώς πρέπει πρώτα να σύρω για να ξεκλειδώσω και μετά να βάλω το μοτίβο ξεκλειδώματος.

Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί;

 

Ευχαριστώ.

Edited by skanel
Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

 

σε συγκριση παντα με το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition)

 

ποια ειναι η αποψη σας για το εν λογω κινητο και για το site?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα το βρίσκεις στη Wind, χωρίς τελωνείο και 2 χρόνια εγγύηση με 240€. Αλλιώς έρχεται ή από Κίνα ( οπότε έχει τελωνείο) ή αν το έχουν στην ευρωπαϊκή τους αποθήκη, οπότε πάλι σίγουρα δεν έχει τελωνείο. Δες στο kimovil.com

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση και την πληροφορια....

Vespa
Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

 

σε συγκριση παντα με το Xiaomi Redmi Note 4G (Snapdragon edition)

 

ποια ειναι η αποψη σας για το εν λογω κινητο και για το site?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση και την πληροφορια....

 

Το site από τα λίγα που διάβασα φαίνεται έμπιστο, αλλά έχει καταργήσει προσωρινά την δυνατότητα πληρωμής μέσω paypal, οπότε καλύτερα αστο. Όσο για το κινητό είναι μια παραλλαγή του κινητού του θέματος, με 64μπιτο επεξεργαστή από όσο βλέπω. Δεν έχει αλλες διαφορές.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

ειναι και δικαρτο και ειναι συγχρονισμενο στα 1,2 ghz οπως επισης ειναι 16gb.... αυτο που με αγχωνει ειναι μην ειναι απομιμηση.... γενικα τι λετε αξιζει ? να το τσιμπησω? επισης εαν το τσιμπησω θα ηθελα να αλλαξω την πισω θηκη απο λευκη σε μαυρη... απο που μπορω να αγορασω... μπορειτε να μου δωσετε λινκ?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αντιμετωπίζω ένα ελάσσον θέμα με το κινητό. Έχω την official αγγλοκινεζική ROM σε MIUI V6. Μετά την τελευταία OTA αναβάθμιση άλλαξε η γραμματοσειρά που αναπαριστώνται οι ελληνικοί χαρακτήρες στη συσκευή είτε είναι επαφές είτε Posts στο FB είτε οτιδήποτε άλλο. Είναι λίγο ενοχλητικό εμφανισιακά καθώς η γραμματοσειρά είναι δυσανάγνωστη. Έχετε υπόψη σας κάποια μέθοδο να επαναφέρω την προηγούμενη γραμματοσειρά; Κατά τα άλλα το κινητό για τα λεφτά που έδωσα σκίζει!:)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει λογαριασμό στο αγγλικό MIUI, ας με βοηθήσει εδώ λιγάκι εάν θέλει -> http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=107663&pid=2118103

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει λογαριασμό στο αγγλικό MIUI, ας με βοηθήσει εδώ λιγάκι εάν θέλει -> http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=107663&pid=2118103

 

Ευχαριστώ :D

 

+1 από μένα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την συσκευή. Αν κάποιος γνωρίζει από τις recovery και τις Rom του κινητού καθώς και τις διαδικασίες σε μου στείλει ένα μήνυμα... Μην με στείλετε σε site με οδηγίες είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την συσκευή. Αν κάποιος γνωρίζει από τις recovery και τις Rom του κινητού καθώς και τις διαδικασίες σε μου στείλει ένα μήνυμα... Μην με στείλετε σε site με οδηγίες είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα.

 

Βρήκες άκρη με το πρόβλημα σου; Αν όχι στείλε μου μνμ.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με την κάμερα της συσκευής.

Κατ' αρχήν να πω πως χρησιμοποιώ την multilanguage rom.

Πριν αρκετό καιρό σταμάτησε να λειτουργεί η προεγκατεστημένη εφαρμογή φωτογραφικής μηχανής.

Δεν έδωσα σημασία μιας και εγκατέστησα την εφαρμογή Camera360 για φωτογραφίες και μία άλλη για video, και όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι πριν από λίγο.

Άνοιξα την εφαρμογή για εγγραφή video και είδα στην άκρη της οθόνης μια μπλε γραμμή μήκους περίπου 1cm σαν μολυβια. Η γραμμή αυτή αποτυπώνεται στο video.

Ανοιγω την εφαρμογή για λήψη φωτογραφίας, και εμφανίζεται και εκει. Φυσικά υπάρχει και στην φωτογραφία που έχω τραβήξει. Η οθόνη δεν έχει πρόβλημα. Η εφαρμογή επίσης (έγινε απεγκατάσταση, επανεγκατάσταση). Να αναφέρω πως δεν εμφανίζεται στη λειτουργία της μπροστά κάμερας (selfie)

Έχει τύχει σε κανένα παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου φερνει για hardware (camera sensor pixel failure).

Εαν ηταν Soft θα το εκανε και μπροστά .

Για να σιγουρευτείς βαλε μια αλλη ρομ θα ελεγα την ελληνικη stable me full wipes .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα και εγώ και αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Καταρχάς πέρασα την τελευταία developer και ενώ πέρασα τον Google λογαριασμό μου στο Play δεν μπορώ να τον περάσω στους λογαριασμούς του κινητού για να συγχρονίσω επαφές.

Επίσης στο Play αγορασμένες εφαρμογές μου τις βγάζει να τις ξαναπληρώσω.

Τι μπορεί να φταίει;

Και τι να κάνω τώρα;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις παρέλαβα ένα Xiaomi redmi πρώτες εντυπώσεις δεν έχω ακόμη γιατί το έχω στην φόρτιση και λόγο δουλειάς θέλω όμως να βάλω μια micro sd 32GB ποια προτείνεται σε class. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε factory reset στο κινητό.

Από Philz αλλά και από το μενού του κινητού δεν γίνεται τίποτα. Θέλω να το καθαρίσω και να το ξαναστήσω από την αρχή.

Είμαι με την τελευταία developer.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα και εγώ και αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Καταρχάς πέρασα την τελευταία developer και ενώ πέρασα τον Google λογαριασμό μου στο Play δεν μπορώ να τον περάσω στους λογαριασμούς του κινητού για να συγχρονίσω επαφές.

Επίσης στο Play αγορασμένες εφαρμογές μου τις βγάζει να τις ξαναπληρώσω.

Τι μπορεί να φταίει;

Και τι να κάνω τώρα;

 

Πως κάνουμε factory reset στο κινητό.

Από Philz αλλά και από το μενού του κινητού δεν γίνεται τίποτα. Θέλω να το καθαρίσω και να το ξαναστήσω από την αρχή.

Είμαι με την τελευταία developer.

 

 

Φαντάζομαι ότι δεν κατάφερες να βγάλεις άκρη και αποφάσισες να το στήσεις από την αρχή. Όλες οι custom recoveries έχουν δυνατότητα για full wipes, κάνε wipe τα πάντα πλην external sd card και εκεί θα έχεις την rom που θέλεις να φλασάρεις, την οποία και φλασάρεις μετά τα full wipes. Επαναλαμβάνω, δεν κάνεις wipe την external sd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα μόλις παρέλαβα ένα Xiaomi redmi πρώτες εντυπώσεις δεν έχω ακόμη γιατί το έχω στην φόρτιση και λόγο δουλειάς θέλω όμως να βάλω μια micro sd 32GB ποια προτείνεται σε class. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Class 10 οπωσδήποτε, δεν υπάρχει λόγος να πας σε μικρότερη. Έχει μια adata των 64gb στα 28 ευρώ το eshop, στο newsletter του, θα το ποστάρω μετά.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι δεν κατάφερες να βγάλεις άκρη και αποφάσισες να το στήσεις από την αρχή. Όλες οι custom recoveries έχουν δυνατότητα για full wipes, κάνε wipe τα πάντα πλην external sd card και εκεί θα έχεις την rom που θέλεις να φλασάρεις, την οποία και φλασάρεις μετά τα full wipes. Επαναλαμβάνω, δεν κάνεις wipe την external sd.

 

Την διαδικασία την γνωρίζω πολύ καλά.

Το περίεργο είναι ότι με το Philz δεν έκανε τα wipes. Ενώ έγραφε ότι γινότανε κανονικά, μόλις έκανα reboot και έμπαινε στην Ρομ, το κινητό ήτανε με όλες τις εφαρμογές. Το ίδιο ακριβώς γινότανε με factory reset μέσα από τις ρυθμίσεις τους κινητού.

Τελικά η λύση ήτανε να φλασάρω με Philz την Global Ρομ που είχανε οι κινέζοι μέσα στο κινητό και στο τέλος με ρώτησε εάν θέλω να αλλάξω recovery. Το άλλαξα σε στοκ και μετά προχωρήσανε τα Wipes κανονικά. Στο τέλος ξαναπέρασα την developer το έστησα από την αρχή και το παρέδωσα στην σύζυγο έτοιμο προς χρήση!!!!:D

Τέλος καλό όλα καλά.

 

 

Και τώρα μια ερωτησούλα.

Μπορούμε να αλλάξουμε τα DPI της Ρομ; Δεν βρήκα στο build.prop την γραμμή ro.sf.lcd_density;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...