Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω μια απορία το κινητό στα χαρακτηριστικά του γράφει ότι έχει τον Qualcomm Snapdragon 400 MSM8928, στο δικό μου με το CPU-Z γράφει τον MSM8926 να ανησυχώ για κάτι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Με πολύ λύπη διαβάζω στο δίπλα θρεντ που αφορά το δίκαρτο 3G για κιτρινίλες στην οθόνη. Υπάρχει κάνεις που το έχει πάνω από ένα χρόνο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα;;;;;

Αρχίζω και φοβάμαι.....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το 3g κοντεύω χρόνο και όλα μια χαρά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη, Οκτώβρη-Νοεμβρη ξεκινήσαμε οι πρώτοι να παίρνουμε το κινητό.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες τρωει γερα κολληματα και δεν σ στελνει τον κωδικο... Το εχω παθει πολλες φορες... Να δοκιμασει αλλη μερα να το ξαναπερασει... Η αδερφη μου που εχει το συγκεκριμενο κινητο δεν εχει κανενα προβλημα με το viber
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα σκεφτομαι τα εξης και θα ηθελα να με βοηθησετε αν μπορειτε...

 

1) Απο το xiaomiforsale.com λεει οτι εχει ευρωπαικο σερβις. Εχεις κανεις εμπειρια?

2) Με ποιο τροπο μεταφερετε τις εφαρμογες στις καρτα μνημης?

3) Εχει προβλημα με την θερμοκρασια οταν παιζετε παιχνιδια?

4) Η φωτογραφικη μηχανη σας αφησε ικανοποιημενους?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1) Προσωπικά δεν έχω εμπειρία, το πήρα από vickmall. Στείλε mail και ρώτα τους.

2) Έχω δει οδηγούς για το foldermount και για το link2sd, από την miui δεν υπάρχει τρόπος.

3) Έχει σχετικό πρόβλημα, τουλάχιστον σε αρκετούς. Όχι βέβαια σε παιχνίδια τύπου angry birds, αλλά σε βαριά παιχνίδια με απαιτήσεις σε γραφικά. Έχω διαβάσει ακόμη και για 75-80 βαθμούς, κάτι που σίγουρα επιβαρύνει πολύ το κινητό.

4) Οι φωτο ημέρας είναι μια χαρά, ικανοποιητικότατες. Εντάξει, οι νύχτας είναι μέτριες, με αρκετό θόρυβο. Πάντως για τα λεφτά του είναι καλές. Σε αυτήν την τιμή νομίζω μόνο κάποιο windows phone μπορεί να έχει καλύτερη φωτογραφική.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλο αλλα η οθονη εχει βγαλει καποιους αχνους κιτρινους λεκεες στις 4 γωνιες. Πρεπει να το δεις σε ασπρο φοντο για να το παρεις χαμπαρι αλλα μολις το δεις μετα δεν σου ξεφευγει με τιποτα.. :(

Ξερετε αν ειναι κατι που εχει συμβει και σε αλλους? (το εχω το κινητο ενα 6μηνο περιπου)

Μπορω να το στειλω πισω (το πηρα απο Vickmall) και να ζητησω να επισκευαστει η να αντικατασταθει?

 

Μοιαζει σαν να εχει καει το τζαμι.. δειχνει ενα παραλληλογραμμο περιγραμμα

παιζω που και που plants vs zombies 2 και μερικες φορες το κινητο ζεσταινεται υπερβολικα(φταιει το καλυμμα σιλικονης?)

δεν ειναι καν 3d παιχνιδι..:blink::blink:

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλο αλλα η οθονη εχει βγαλει καποιους αχνους κιτρινους λεκεες στις 4 γωνιες. Πρεπει να το δεις σε ασπρο φοντο για να το παρεις χαμπαρι αλλα μολις το δεις μετα δεν σου ξεφευγει με τιποτα.. :(

Ξερετε αν ειναι κατι που εχει συμβει και σε αλλους? (το εχω το κινητο ενα 6μηνο περιπου)

Μπορω να το στειλω πισω (το πηρα απο Vickmall) και να ζητησω να επισκευαστει η να αντικατασταθει?

 

Μοιαζει σαν να εχει καει το τζαμι.. δειχνει ενα παραλληλογραμμο περιγραμμα

παιζω που και που plants vs zombies 2 και μερικες φορες το κινητο ζεσταινεται υπερβολικα(φταιει το καλυμμα σιλικονης?)

δεν ειναι καν 3d παιχνιδι..:blink::blink:

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα και όχι θέμα χρήσης. Δυστυχώς και σε γνωστό μου το έχει βγάλει. Μίλα με το vickmall και να απαιτήσεις να φτιαχτεί. Δεν προξένησες εσύ πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα και όχι θέμα χρήσης. Δυστυχώς και σε γνωστό μου το έχει βγάλει. Μίλα με το vickmall και να απαιτήσεις να φτιαχτεί. Δεν προξένησες εσύ πρόβλημα

 

Ωραιος σευχαριστω :)

στον φιλο σου το επισκευασαν η το αντικατεστησαν? (αν ξερεις)

καλυπτουν αυτοι μεταφορικα αν τους το στειλω?

Edited by mossikukulas
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος σευχαριστω :)

στον φιλο σου το επισκευασαν η το αντικατεστησαν? (αν ξερεις)

καλυπτουν αυτοι μεταφορικα αν τους το στειλω?

 

Δεν έκανε κάτι το έχει κρατήσει έτσι. Δεν ξέρω αν καλύπτουν μεταφορικά. Έχει μια υπηρεσία το paypal που λέει για μεταφορικά επιστροφής ότι τα καλύπτουν εκείνοι. Ριξτου μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό πλέον πρόβλημα του burn-in της οθόνης. Κατασκευαστική αστοχία. Το θέμα είναι ότι πλέον άρχισε να εμφανίζεται σε αρκετούς. Φίλε μου παιχνίδια έπαιζες; Του φορούσες tempered glass;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που η γυναίκα μου δεν το χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου, παρά μόνο σαν τηλέφωνο. Δυστυχώς έχασα και εγώ την εμπιστοσύνη μου στην Xiaomi
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που η γυναίκα μου δεν το χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου, παρά μόνο σαν τηλέφωνο. Δυστυχώς έχασα και εγώ την εμπιστοσύνη μου στην Xiaomi

Και εγώ το ίδιο. Δυστυχώς μας απογοητεύει η xiaomi. Αν το πρόβλημα είναι γενικό (που λογικά είναι) θα έπρεπε να αναλάβει η ίδια, ανεξαρτήτως καταστήματος, να αλλάξει την οθόνη στα ελλατωματικά κινητά.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό πλέον πρόβλημα του burn-in της οθόνης. Κατασκευαστική αστοχία. Το θέμα είναι ότι πλέον άρχισε να εμφανίζεται σε αρκετούς. Φίλε μου παιχνίδια έπαιζες; Του φορούσες tempered glass;

 

ελα σορρυ τωρα το ειδα

οταν λες γνωστο το προβλημα ειναι του μοντελου αυτου η της xiaomi γενικοτερα?

 

παιζω μονο plants vs zombies 2 αλλα αρκετα συχνα :lol:

δεν εχω αλλα παιχνιδια

του εχω screen protector το απλο σιλικονης που ηρθε μαζι με το τηλεφωνο

 

αξιζει τον κοπο να το στειλω πισω? μου λενε να τους το στειλω και θα το στειλουν στην xiaomi να το επισκευασει

θελουν λενε και tracking number αλλα μενω αγγλια και το ταχυδρομειο δινει tracking number μονο για μεσα στην αγγλια, μετα γιοκ..

 

εχει καποιος εμπειρια που το εστειλε πισω και του το επισκευασαν?

αξιζει τον κοπο να το στειλω πισω η θα κανει μηνες να γυρισει?

 

σκεφτομαι ακομα να το στειλω πισω στους κινεζους να το επισκευασουν και μετα να το πουλησω στο ebay..

λογικα να θα κανω αποσβεση :D

Link to comment
Share on other sites

Burn in σε οθόνη IPS δεν υπάρχει. Αυτό ειν άλλο πρόβλημα κι έχει εμφανιστεί σε διάφορα xiaomi note
Link to comment
Share on other sites

Burn in σε οθόνη IPS δεν υπάρχει. Αυτό ειν άλλο πρόβλημα κι έχει εμφανιστεί σε διάφορα xiaomi note

 

εχεις λεπτομερειες μηπως για το προβλημα?

επισκευαζεται ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

εχεις λεπτομερειες μηπως για το προβλημα?

επισκευαζεται ευκολα?

δε διορθώνεται, απλά παίρνεις νέα οθόνη. εμείς αλλάξαμε 2 οθονες μες στην εγγύηση στο μαγαζί σε note 3g MT6592 μ αυτό το θεμα. σε νεότερα μοντέλα δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα ευτυχώς, πιστεύω ειναι περιορισμένο.

Link to comment
Share on other sites

δε διορθώνεται, απλά παίρνεις νέα οθόνη. εμείς αλλάξαμε 2 οθονες μες στην εγγύηση στο μαγαζί σε note 3g MT6592 μ αυτό το θεμα. σε νεότερα μοντέλα δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα ευτυχώς, πιστεύω ειναι περιορισμένο.

το δικο μου ειναι το 4G ομως

τεσπα θα το στειλω στο vickmall να αλλαξουν την οθονη οπως ειπανε

 

ειναι προβλημα της οθονης?

δηλαδη αν την αλλαξουν δεν θα εχω παλι προβλημα? σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά οι προβληματικές οθόνες θα είναι ανά παρτίδα, εάν τελικά είναι θέμα οθόνης. Οπότε όλα παίζουν.... πάλι από την αρχή...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω βρει να παρω το τηλεφωνο αυτο μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση ειχε και αυτο μια κιτρινιλα αλλα δεν με ενφιαφερει γιατι δεν πολυ φενεται σαν τηλεφωνο ειναι καλο κανα lag... απο καμερα , απο ηχο πως τα παει?

 

Ευχαριστω!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω βρει να παρω το τηλεφωνο αυτο μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση ειχε και αυτο μια κιτρινιλα αλλα δεν με ενφιαφερει γιατι δεν πολυ φενεται σαν τηλεφωνο ειναι καλο κανα lag... απο καμερα , απο ηχο πως τα παει?

 

Ευχαριστω!

 

καλο ειναι αλλα αν παιζεις παιχνιδια ζεσταινεται πολυ, ειδικα plants vs zombies 2 που επαιζα τηγανιζες αυγο απο πισω σε σημειο που ειχα ανησυχησει

δεν ξερω αν αυτο προξενησε την κιτρινιλα

γενικα δεν ειχα προβλημα ουτε με βιντεο ουτε με καμερα

απο ηχο δεν ειναι κατι φοβερο εχει ενα μικρο ηχειακι, απο ακουστικα καλο ηταν μια χαρα

και βιντεο παιζει 720p/1080p

βεβαια δεν μπορω να συγκρινω με αλλο κινητο παρα μονο με το htc desire s που ειναι μονοπυρηνο οποτε μου φαινεται οτι παει σαν πυραυλος συγκριτικα

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι αλλα αν παιζεις παιχνιδια ζεσταινεται πολυ, ειδικα plants vs zombies 2 που επαιζα τηγανιζες αυγο απο πισω σε σημειο που ειχα ανησυχησει

δεν ξερω αν αυτο προξενησε την κιτρινιλα

γενικα δεν ειχα προβλημα ουτε με βιντεο ουτε με καμερα

απο ηχο δεν ειναι κατι φοβερο εχει ενα μικρο ηχειακι, απο ακουστικα καλο ηταν μια χαρα

και βιντεο παιζει 720p/1080p

βεβαια δεν μπορω να συγκρινω με αλλο κινητο παρα μονο με το htc desire s που ειναι μονοπυρηνο οποτε μου φαινεται οτι παει σαν πυραυλος συγκριτικα

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου το αγορασα τωρα μολις το σετερα εχει και αυτο μια κιτρινιλα αλλα δεν με χαλαει απο το να μην εχω καθολου smartfone χαχαχα να σε ρωτησω ειχε εκδοση τωρα MIUI 5.4.0 Developer τι να το περασω εγω για καλυτερα ειδα εχουν βγει και αλλες και θελω επισεις να το ρουταρω ευχαριστω!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...