Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα ελεβα ειδοποιηση οτι το εστειλε το gearbest μετα απο ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ(το δοκιμαζανε λεει απο τη παρασκευη για να δουν αν ειναι ολα οκ,μηπως και περασαν ελληνικα..)!!!!!!

ποσο καιρο λετε θα παρει να φτασει με SG;

επισης τους ρωτησα τι ρομ περασανε αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι dual standby. Αυτό σημαίνει ότι αν μιλάς σε μια sim δεν σε ειδοποιεί ότι έχεις κλήση στην δεύτερη για να απαντήσεις αλλά δείχνει ότι δεν είσαι διαθέσιμος.

 

έχεις το ελληνικό και το δοκίμασες ;

 

κινέζικο είναι full active.... :confused:

http://www.etotalk.com/lenovo-k920-black_p5973.html

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα ελεβα ειδοποιηση οτι το εστειλε το gearbest μετα απο ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ(το δοκιμαζανε λεει απο τη παρασκευη για να δουν αν ειναι ολα οκ,μηπως και περασαν ελληνικα..)!!!!!!

ποσο καιρο λετε θα παρει να φτασει με SG;

επισης τους ρωτησα τι ρομ περασανε αλλα δεν ελαβα απαντηση.

γιατι φιλε μου καλε επελεξες sgpost την στιγμη που το postnl εχει επιλογη sf(superfast), σε 3 εβδομαδες θα το ειχες.....με sg μπορει να κανει απο 15 μερες μεχρι και 60 μερες..... παντως καλοριζικο.....ειναι κινηταρα!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, για κάποιον που ενδιαφέρεται κυρίως για κάμερα και βίντεο σε αυτές τις ίντσες, θα το προτείνατε το κινητό αυτό;; Περίμενα μεγαλύτερη κίνηση εδώ στο νήμα αλλά δεν υπάρχει δυστυχώς. ..

Επίσης αν ξέρει κάποιος, το θέμα με το βίντεο σε βραδινή λήψη που ήταν χάλια, διορθώθηκε τελικά με την λολιποπ;; Και γενικά δλδ αν έστρωσε και αξίζει η αγορά του.

 

Υ.Γ. Ήμουν έτοιμος για το mate 7 αλλά απ΄ότι διάβασα στο σχετικό νήμα, δεν έχει καλή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι δυσαρεστημένος απο το σέρβις της Αρβάτο. Επειδή μου έπεσε μια φορά σε τσιμέντο, και τσαλακώθηκε λίγο το μεταλλικό μπέζελ, θέλουν λέει να το κρατήσουν 1 μήνα μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό. Το ποσό βέβαια του ανταλλακτικού είναι αστείο... 38 ευρώ για αλλαγή του μεταλλικού καπακιού, αλλά 1 μήνα? Τί φοβούνται μη χάσουν τα λεφτά τους?
Link to comment
Share on other sites

γιατι φιλε μου καλε επελεξες sgpost την στιγμη που το postnl εχει επιλογη sf(superfast), σε 3 εβδομαδες θα το ειχες.....με sg μπορει να κανει απο 15 μερες μεχρι και 60 μερες..... παντως καλοριζικο.....ειναι κινηταρα!

 

Τελικά (υδατ) άνθρακας ο θησαυρός, εκεί στο gear best είναι τυπικοι Κινέζοι απατεώνες, το είχαν δήθεν απο τξ Παρασκευή και το δοκίμαζαν... Με κινέζικη ρομ έρχεται το κινητό, παρά τα αλεπαληλα μηνύματα..

Οσον αφορά το postnl δεν το γνώριζα αυτό.. Ασε που το honor6 απο το vickmall με sg, είχε έρθει σε ακριβώς δέκα μέρες.

 

Συμπλήρωση.

Αφού τους εκραξα, τώρα μου είπαν ότι το έστειλαν με τη διεθνή έκδοση.. Οτι ναναι αυτοί οι Κινέζοι....

 

 

Ρε παιδιά με πλήρη φόρτιση πόση ώρες οθόνης σας βγάζει;

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει και μενα, το κινητο ειναι dual sim standby, ετσι?

 

Δηλαδη δε μπορεις να καλεσεις απο τη μια γραμμη στην αλλη και να το σηκωσεις π.χ.

οπως μπορεις στο K910 (το οποιο ειναι dual sim active)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει και μενα, το κινητο ειναι dual sim standby, ετσι?

 

Δηλαδη δε μπορεις να καλεσεις απο τη μια γραμμη στην αλλη και να το σηκωσεις π.χ.

οπως μπορεις στο K910 (το οποιο ειναι dual sim active)

 

Σύμφωνα με το gsm arena είναι stand by. Οπότε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, για κάποιον που ενδιαφέρεται κυρίως για κάμερα και βίντεο σε αυτές τις ίντσες, θα το προτείνατε το κινητό αυτό;; Περίμενα μεγαλύτερη κίνηση εδώ στο νήμα αλλά δεν υπάρχει δυστυχώς. ..

Επίσης αν ξέρει κάποιος, το θέμα με το βίντεο σε βραδινή λήψη που ήταν χάλια, διορθώθηκε τελικά με την λολιποπ;; Και γενικά δλδ αν έστρωσε και αξίζει η αγορά του.

 

Υ.Γ. Ήμουν έτοιμος για το mate 7 αλλά απ΄ότι διάβασα στο σχετικό νήμα, δεν έχει καλή κάμερα.

 

Για φώτο ειναι καλό. Για βίντεο και εγώ περιμένω να δώ αν εχει γίνει πρόοδος στο θέμα αυτό με την Lolipop. Aν το έχουν φτιάξει θα το ξαναδώσω μία ευκαιρία ακόμα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Τελικά (υδατ) άνθρακας ο θησαυρός, εκεί στο gear best είναι τυπικοι Κινέζοι απατεώνες, το είχαν δήθεν απο τξ Παρασκευή και το δοκίμαζαν... Με κινέζικη ρομ έρχεται το κινητό, παρά τα αλεπαληλα μηνύματα..

Οσον αφορά το postnl δεν το γνώριζα αυτό.. Ασε που το honor6 απο το vickmall με sg, είχε έρθει σε ακριβώς δέκα μέρες.

 

Συμπλήρωση.

Αφού τους εκραξα, τώρα μου είπαν ότι το έστειλαν με τη διεθνή έκδοση.. Οτι ναναι αυτοί οι Κινέζοι....

 

 

Ρε παιδιά με πλήρη φόρτιση πόση ώρες οθόνης σας βγάζει;

 

Εμενα μου βγαζει 8ωρες οθονη και κατι παραπανω και κατι λιγοτερο μερικες φορες.

 

Η καμερα με το τελευταιο update. Εστιαζει με το πρωτο πατημα ενω πριν ειχε καποια δυσκολια παρολα αυτα ειναι καλη καμερα.

 

Οσο αφορα το βιντεο εκει δεν βλεπω να γινεται τελειο οτι αναβαθμηση και να παρει,αλλα και παλι σε γενικες γραμμες καλο ειναι.

 

Επιισης με την κιτ κατ δουλευε το κινητο πολυ ποιο καλυτερα,νομιζωε την λολιποπ το ρχπυν χαντακωσει λιγακι,εχει λαγκ και σε πεταει απο εφαρμογες.

Κατα τα αλλα ειναι πολυ δυνατο και απροβληματιστο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsm arena είναι stand by. Οπότε οχι.

 

Ειναι stand by ειχα 2 καρτες και δεν δουλευαν μαζι

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει 8ωρες οθονη και κατι παραπανω και κατι λιγοτερο μερικες φορες.

 

Η καμερα με το τελευταιο update. Εστιαζει με το πρωτο πατημα ενω πριν ειχε καποια δυσκολια παρολα αυτα ειναι καλη καμερα.

 

Οσο αφορα το βιντεο εκει δεν βλεπω να γινεται τελειο οτι αναβαθμηση και να παρει,αλλα και παλι σε γενικες γραμμες καλο ειναι.

 

Επιισης με την κιτ κατ δουλευε το κινητο πολυ ποιο καλυτερα,νομιζωε την λολιποπ το ρχπυν χαντακωσει λιγακι,εχει λαγκ και σε πεταει απο εφαρμογες.

Κατα τα αλλα ειναι πολυ δυνατο και απροβληματιστο κινητο.

 

Γενικά η 5,έχει θέμα γιαυτό έβγαλαν γρήγορα τη 5.02 και 5.1.

Το θέμα είναι να πάρει και Android m....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευα ποσο.καιρο με.κιτ κατ, και πραγματικα ηταν τελειο μολις εβαλα λολιποπ το κινητο εγινε κουβας δεν ξερω τι εχουν κανει παντος εγω το γυρισα πισω κιτ κατ και ειμαι μια χαρα.αν δεν βγει το android m δεν ξερω θα μεινω εκει..λολιποπ δεν ξανα βαζω εφτασα σε σημειο να νομιζω οτι εχω προβληματικο κινητο. Το μονο θετικο μπορω να πω λιγακι καλυτερη μπαταρια.νομιζω εχουν χασει την μπαλα με της αναβαθμησεις εκει περα,ακομα δεν βγηκε το λολιποπ και πανε για m,θελω να πιστευω οτι θα το κανουν σωστο διαφορετικα κιτ κατ.η κιτ κατ ηταν ολοκληρωμενη εκδοση κατι που ελπιζω να γινει και με την m.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευα ποσο.καιρο με.κιτ κατ, και πραγματικα ηταν τελειο μολις εβαλα λολιποπ το κινητο εγινε κουβας δεν ξερω τι εχουν κανει παντος εγω το γυρισα πισω κιτ κατ και ειμαι μια χαρα.αν δεν βγει το android m δεν ξερω θα μεινω εκει..λολιποπ δεν ξανα βαζω εφτασα σε σημειο να νομιζω οτι εχω προβληματικο κινητο. Το μονο θετικο μπορω να πω λιγακι καλυτερη μπαταρια.νομιζω εχουν χασει την μπαλα με της αναβαθμησεις εκει περα,ακομα δεν βγηκε το λολιποπ και πανε για m,θελω να πιστευω οτι θα το κανουν σωστο διαφορετικα κιτ κατ.η κιτ κατ ηταν ολοκληρωμενη εκδοση κατι που ελπιζω να γινει και με την m.

 

Σώπα ρε, γιατί σου έκατσε τόσο άσχημα η αναβάθμιση; Τί ακριβώς προβλήματα αντιμετώπισες γιατί εγώ με το δικό μου είμαι σούπερ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σώπα ρε, γιατί σου έκατσε τόσο άσχημα η αναβάθμιση; Τί ακριβώς προβλήματα αντιμετώπισες γιατί εγώ με το δικό μου είμαι σούπερ ευχαριστημένος.

 

Η λειτουργικότητα της Lolipop είναι ένα μαύρο χάλι να επιβεβαιώσω και εγώ. Αυτό μαζί με κάποια bugs με έχουν κάνει και εμένα να θέλω να γυρίσω στην kitkat. Γενικά κάνω λίγο υπομονή μέχρι να βρω χρόνο για να το κάνω flash.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε κάτι συγκεκριμένο, όχι αοριστίες.

Σημ. Δεν έχω κάνει restore factory defaults μετά τις αναβαθμίσεις και ούτε θα είχα σκοπό να κάνω.

1. Κρεμάνε εφαρμογές η μια πίσω από την άλλη κάποιες στιγμές ασταμάτητα και μόνο με restart μπορείς να σωθείς.

2. Σε περίπτωση που καλέσω με 3rd party dialer με το πρόθεμα #31# δεν ανοίγει ο call manager του κινητού και δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση εκτός αν κάνεις restart το τηλ.

3. Δεν μπορείς μέσα από το Vibe UI να αλλάξεις τα defaults για τις ειδοποιήσεις στο Lock screen πχ να τις βγάλεις από τις ευαισθήτου τύπου αν το έχεις επιλέξει την πρώτη φορά που σε ρωτάει μετά την αναβάθμιση εκτός αν δεν γυρίσεις στο stock UI.

4. Όταν πατάς το volume μέσα στο google music ενώ κάνεις αναζήτηση αντί να αλλάζει ο ήχος λειτουργεί σαν scroll το volume.

5. Όταν θέλεις να αλλάξεις τον ήχο με το volume δεν υπάρχει η επιλογή που υπήρχε πριν σε κουτάκι για να επιλέξεις προφίλ ήχου.

6. Πολλές φορές κολλάει το lock screen αν έχεις βάλει lock pattern ή κωδικό για ξεκλείδωμα και δεν σε πάει να βάλεις τον κωδικό σου εκτός αν κλείσεις και ανοίξεις πάλι την οθόνη.

7. Στο lock screen τα notifications όταν είναι παραπάνω από 3 αλλάζουν συνεχώς θέσει πάνω κάτω για κάποιο λόγο και μερικές φορές όταν θες να επιλέξεις κάποιο το κυνηγάς.

 

Αν θυμηθώ κάτι ακόμα θα το γράψω.

Edited by agentkostas
Link to comment
Share on other sites

Σημ. Δεν έχω κάνει restore factory defaults μετά τις αναβαθμίσεις και ούτε θα είχα σκοπό να κάνω.

1. Κρεμάνε εφαρμογές η μια πίσω από την άλλη κάποιες στιγμές ασταμάτητα και μόνο με restart μπορείς να σωθείς.

2. Σε περίπτωση που καλέσω με 3rd party dialer με το πρόθεμα #31# δεν ανοίγει ο call manager του κινητού και δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση εκτός αν κάνεις restart το τηλ.

3. Δεν μπορείς μέσα από το Vibe UI να αλλάξεις τα defaults για τις ειδοποιήσεις στο Lock screen πχ να τις βγάλεις από τις ευαισθήτου τύπου αν το έχεις επιλέξει την πρώτη φορά που σε ρωτάει μετά την αναβάθμιση εκτός αν δεν γυρίσεις στο stock UI.

4. Όταν πατάς το volume μέσα στο google music ενώ κάνεις αναζήτηση αντί να αλλάζει ο ήχος λειτουργεί σαν scroll το volume.

5. Όταν θέλεις να αλλάξεις τον ήχο με το volume δεν υπάρχει η επιλογή που υπήρχε πριν σε κουτάκι για να επιλέξεις προφίλ ήχου.

6. Πολλές φορές κολλάει το lock screen αν έχεις βάλει lock pattern ή κωδικό για ξεκλείδωμα και δεν σε πάει να βάλεις τον κωδικό σου εκτός αν κλείσεις και ανοίξεις πάλι την οθόνη.

 

Αν θυμηθώ κάτι ακόμα θα το γράψω.

 

1. Έχω 106 εφαρμογές και δεν έχει κρεμάσει ποτέ και καμία. Γενικότερα μόνο ο CM Browser μου κράσσαρε συχνά και τον έβγαλα. Επίσης στις περισσότερες εφαρμογές, εκτός από αυτές που πρέπει να μένουν ανοιχτές, έχω ενεργοποιήσει το ενσωματωμένο "Greenify" από τη διαχείριση ισχύος, και λειτουργεί όπως πρέπει.

2. Κάλεσα με τον EX Dialer, που έτσι κ αλλιώς χρησιμοποιώ, ένα τηλέφωνο με τη γνωστή απόκρυψη #31# και τερμάτισα την κλήση χωρίς πρόβλημα.

3. Δεν έχω ιδέα σε τι αναφέρεσαι.

4. Google Music δε χρησιμοποιώ, αλλά μπορώ να σου πω ότι και στην εφαρμογή του Spotify κάνει ακριβώς το ίδιο. Πχ παω να ψάξω έναν καλλιτέχνη. Αν ακούω ήδη κάποιο κομμάτι και δεν έχω γράψει τίποτα στο search, ο ήχος χαμηλοδυναμώνει κανονικά. Αν γράψω κάτι, μετά το πλήκτρο του Volume λειτουργεί ως κέρσορας μέσα στο όνομα του καλλιτέχνη. Νομίζω ότι δεν είναι bug, έτσι λειτουργεί το τηλέφωνο και ίσως να είναι πιο εξυπηρετικό. Και μόλις είδα ότι λειτουργεί έτσι και στο Tapatalk. Όταν γράφεις, με Volume Down πάει πίσω ο κέρσορας.

5. Σε μένα είδα ότι λειτουργεί αυτό. Αν κατάλαβα καλά αυτό που εννοείς. Πχ είμαι στην πρώτη καρτέλα του Nova Launcher, πατάω να χαμηλώσει ο ήχος, και κάτω από τον δείκτη μου έχει επιλογές Κανένα - Προτεραιότητα - Όλα.

6. Χρησιμοποιώ και εγώ Lock Pattern, και δεν έχω δει καμία δυσλειτουργία.

 

Πάντως από τη στιγμή που δεν έχεις κάνει Restore Factory Default, δεν έχει νόημα να συζητάμε τί παίζει και τί δεν παίζει. Εγώ, απο την εμπειρία μου στα Note, έκανα Restore και πριν, και μετά το update. Και προβλήματα δεν έχω δει ούτε ένα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω που ειχα κανει επαναφορα μετα την αναβαθμηση εγινε κατι,οχι φυσικα το ιδιο ηταν εβαλα κιτ κατ και εφτιαξαν ολα.επισης να σου πω κατι χαλαρωσε και μιλα ποιο ευγενικα και ασε τα σωπα ρε και τα σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω που ειχα κανει επαναφορα μετα την αναβαθμηση εγινε κατι,οχι φυσικα το ιδιο ηταν εβαλα κιτ κατ και εφτιαξαν ολα.επισης να σου πω κατι χαλαρωσε και μιλα ποιο ευγενικα και ασε τα σωπα ρε και τα σχετικα.

Μα ευγενικά μίλησα. Γιατι παρεξήγησες τα λόγια μου?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα αστο καλθτερα να μην πω τιποτα και με διαγραψουν

 

Ηρεμα Αναστάση....σε φάγανε σε 1 thread , μη πεσουν να σε φάνε και σε αυτό. :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι εγω που ειχα κανει επαναφορα μετα την αναβαθμηση εγινε κατι,οχι φυσικα το ιδιο ηταν εβαλα κιτ κατ και εφτιαξαν ολα.επισης να σου πω κατι χαλαρωσε και μιλα ποιο ευγενικα και ασε τα σωπα ρε και τα σχετικα.

 

Ρε συ τον παρεξηγησες. Όντως ευγενικα σου μιλησε το παλικάρι. Την απορία του εξέφρασε. Μην αρπάζεσαι αμέσως.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα ευγενικά μίλησα. Γιατι παρεξήγησες τα λόγια μου?

 

Ισως να το διαβασα εγω λαθος το μηνυμα σου συγνωμη σου ζηταω εφοσων δεν το ειπες με τον τροπο που νομιζα ,ολα καλα.λοιπον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρεμα Αναστάση....σε φάγανε σε 1 thread , μη πεσουν να σε φάνε και σε αυτό. :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε συ τον παρεξηγησες. Όντως ευγενικα σου μιλησε το παλικάρι. Την απορία του εξέφρασε. Μην αρπάζεσαι αμέσως.

 

 

Μου εμεινε μαλλον απο το νημα του lg g3 ,αν θυμασαι εκει τι εγινε:p:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω root με towelroot αλλα μου βγαζει απλα το μηνυμα "please ensure you are connected to the internet" που φυσικα ειμαι. Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...