Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δεν ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. ....ειναι οπως και λεει:επαναφορα δεδομενων. Καμια σχεση το ενα με το αλλο.

Όταν δεν το ξέρεις όμως το διακινδυνεύεις? Ξέρεις εσύ να μου πεις τι είναι η επαναφορά δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν δεν το ξέρεις όμως το διακινδυνεύεις? Ξέρεις εσύ να μου πεις τι είναι η επαναφορά δεδομένων?

 

Αυτο ακριβως που λεει ειναι φιλε μου. Επαναφορα δεδομενων του κινητου. οτι δεδομενα ειχες πριν το update σε εφαρμογες και ρυθμισεις. Ουσιαστικα αν πας να το κανεις θα σου ανοιξει την εφαρμογη syncit και θα τσεκαρει αν εχεις καποιο backup. Αν δεν εχεις κανει καποιο εσυ τοτε δεν θα βρει κατι το κινητο για να κανει επαναφορα δεδομενων.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως που λεει ειναι φιλε μου. Επαναφορα δεδομενων του κινητου. οτι δεδομενα ειχες πριν το update σε εφαρμογες και ρυθμισεις. Ουσιαστικα αν πας να το κανεις θα σου ανοιξει την εφαρμογη syncit και θα τσεκαρει αν εχεις καποιο backup. Αν δεν εχεις κανει καποιο εσυ τοτε δεν θα βρει κατι το κινητο για να κανει επαναφορα δεδομενων.

 

Περίμενε να τα πάρουμε από την αρχή. Το πρόγραμμα Syncit συγχρονίζει επαφές, κλήσεις, sms. Τίποτα άλλο. Δεν συγχρονίζει προγράμματα, ούτε παίρνει backup τους.

Όταν λες ότι μου επαναφέρει δεδομένα που είχε πριν το update, πώς τα επαναφέρει, και από που?!!! Αφού εγώ δεν έχω πάρει backup.

 

Εξήγησε μου λοιπόν πάλι, γιατί δεν το κατάλαβα, τί είναι η επαναφορά δεδομένων, αν δεν μιλάμε για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο φίλος aloialone τα δεδομένα μου τα ζήτησε κι εμένα αλλά επειδή το δικό μου είναι καινούργιο δεν έκανα επαναφορά, δεν είχα και τίποτα να μου επαναφέρει... Στην περίπτωση σου αν δεν έχεις χάσει κάτι από το update δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι...

 

Και κάτι ακόμα, για όσους έχουν ενδοιασμούς για τη συσκευή λόγω σήματος, το κινητό είναι σούπερ σε σήμα, καλύτερο από το s4, όπως και το 4g το πιάνει σφαίρα (όπου είναι διαθέσιμο) ...

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

 

Πριν από λίγες μέρες πήρα το καινούργιο μου τηλέφωνο. Ενα θαυμάσιο Lenovo vibe Z2 pro με εγκατεστημένη την kit kat. Πριν προλάβω να το δοκιμάσω καλά-καλά, την ιδια μέρα μου ήρθε η ενημέρωση σε Lollipop.

Με την εγκατάσταση του καινούργιου λειτουργικού αρχισαν τα προβλήματα με κάποιες λιγες ευτυχώς εφαρμογές. Το facebook και ο browser, στα καλά καθούμενα κρασσάρουν. Στην αρχή είχα τον dolphin, μετά τον chrome και τώρα τον CM. Ολοι κάνουν το ίδιο.

 

Θέλω να ρωτήσω

- έχετε και εσείς στις συσκευές σας παρόμοιο φαινόμενο;

- νομίζετε οτι οφείλεται στη συσκευή ή στο λειτουργικό;

- υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το αντιμετωπίσω;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

 

Πριν από λίγες μέρες πήρα το καινούργιο μου τηλέφωνο. Ενα θαυμάσιο Lenovo vibe Z2 pro με εγκατεστημένη την kit kat. Πριν προλάβω να το δοκιμάσω καλά-καλά, την ιδια μέρα μου ήρθε η ενημέρωση σε Lollipop.

Με την εγκατάσταση του καινούργιου λειτουργικού αρχισαν τα προβλήματα με κάποιες λιγες ευτυχώς εφαρμογές. Το facebook και ο browser, στα καλά καθούμενα κρασσάρουν. Στην αρχή είχα τον dolphin, μετά τον chrome και τώρα τον CM. Ολοι κάνουν το ίδιο.

 

Θέλω να ρωτήσω

- έχετε και εσείς στις συσκευές σας παρόμοιο φαινόμενο;

- νομίζετε οτι οφείλεται στη συσκευή ή στο λειτουργικό;

- υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το αντιμετωπίσω;

 

Εμενα το Moto g ηρθε κατευθειαν με lollipop και δεν εχω κανενα θεμα μεχρι τωρα. Ομως εχω διαβασει για bugs οταν κανεις την μεταβαση απο kit kat σε lollipop. Τσεκαρε και αυτο http://www.androidcentral.com/android-50-lollipop-bugs-got-you-down-heres-how-you-might-be-able-fix-them ειδικα αυτο που λεει για το cache.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το Moto g ηρθε κατευθειαν με lollipop και δεν εχω κανενα θεμα μεχρι τωρα. Ομως εχω διαβασει για bugs οταν κανεις την μεταβαση απο kit kat σε lollipop. Τσεκαρε και αυτο http://www.androidcentral.com/android-50-lollipop-bugs-got-you-down-heres-how-you-might-be-able-fix-them ειδικα αυτο που λεει για το cache.

 

Δυστυχώς δεν έχει στο συγκεκριμένο μενού, επιλογή για καθαρισμό cache...

Ετσι αναγκαστικά προχώρησα σε factory reset.

Είναι βαβούρα να το στήνω από την αρχή αλλά ελπίζω να σταματήσει το κρασάρισμα.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες θηκούλες από το vickmall... Τσίμπησα μια μαύρη, είδωμεν...

 

http://www.vickmall.com/high-quality-purecolor-flip-leather-case-with-stand-function-and-view-window-for-lenovo-vube-z2-pro-lenovo-k920.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες θηκούλες από το vickmall... Τσίμπησα μια μαύρη, είδωμεν...

 

http://www.vickmall.com/high-quality-purecolor-flip-leather-case-with-stand-function-and-view-window-for-lenovo-vube-z2-pro-lenovo-k920.html

Καλά, η βιομηχανία παραγωγής θηκών για αυτό το τηλέφωνο είναι τραγική. Εκτός του ότι δεν έχει ποικιλία, της λείπουν βασικά σχέδια. Δεν υπάρχει ούτε 1 θήκη, μαλακή ή σκληρή πλαστική TPU, που να καλύπτει και τα 2 κουμπιά αριστερά και δεξιά. Όλες μα όλες τα αφήνουν ακάλυπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλους έχει αφαιρεθεί η αυτόματη εγγραφή κλήσεων με τη lollipop? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλους έχει αφαιρεθεί η αυτόματη εγγραφή κλήσεων με τη lollipop? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ενεργοποιηθεί?

Υπάρχουν τόσα call recording προγράμματα στο market. Διάλεξε ένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από Κίνα λόγω χαμηλότερης τιμής και δυστυχώς με κινεζικη ρομ.

Το 4G θα λειτουργεί στην Ελλάδα κανονικά;Επειδή θα έρθει με Κιτκατ,για την κινέζικη έκδοση κυκλοφορεί Λόλιποπ για να του την περάσω;

Με δεδομένο ότι λογικά ρουτάρεται και περνιέται custom recovery και θα αφαιρεθούν οι κινέζικες εφαρμογές,τι μειονεκτήματα παρουσιάζει η κινέζικη version του κινητού;Το έχει κάποιο παλικάρι να μου πει;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να φερω το κινητο απο αλι και το βρισκω απο 221$ λετε να ειναι το γνησιο ? Γιατι στην ελλαδα το δινει η lenovo 450€ εχει παρει κανεισ απο αλι σε αυτη την τιμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να φερω το κινητο απο αλι και το βρισκω απο 221$ λετε να ειναι το γνησιο ? Γιατι στην ελλαδα το δινει η lenovo 450€ εχει παρει κανεισ απο αλι σε αυτη την τιμη

 

Φιλε χωρις να θελω να σε προσβάλλω πρεπει να εισαι πολυ αφελής πιστεύοντας οτι ενα κινητο που το λιγοτερο που μπορεις να το βρεις ειναι 300+ ευρω απο εξωτερικο αυτος να το πουλαει κατω απο 200 ευρω. Αρα 2 πραγματα παιζουν. Η ο πωλητης πουλαει και το vibe z το απλο και η τιμη ειναι γι αυτο και απλα εσυ δεν το παρατήρησες η ο πωλητης ειναι κλεφτης. Κατα 99% μαλλον σε αυτη τη τιμη εχει το απλο και οχι το pro. Παντως τα αυτονόητα δεν πρεπει να τα ρωταμε. Πρωτα να κανουμε μια καλη ερευνα. Για το καλο σου και γενικα για το καλο μας το λεω. Παντα φιλικα.;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε σε προσφορα,να το τσιμπησω ή οχι;

ελεγα να παρω το Ζ9 μαξ αλλα ετουτο μου εκανε κλικ(μπαταρια,διαφορα τιμη,οις,μεγεθος οθονης/μεγεθος συσκευης)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε σε προσφορα,να το τσιμπησω ή οχι;

ελεγα να παρω το Ζ9 μαξ αλλα ετουτο μου εκανε κλικ(μπαταρια,διαφορα τιμη,οις,μεγεθος οθονης/μεγεθος συσκευης)

 

Που το βρήκες σε προσφορά, για δώσε κάνα link.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η διαφορά της κινέζικης version με την ευρωπαϊκή? Τι παίζει και τι δεν παίζει? αξίζει να το πάρουμε από Κίνα με την διαφορά τιμής?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η διαφορά της κινέζικης version με την ευρωπαϊκή? Τι παίζει και τι δεν παίζει? αξίζει να το πάρουμε από Κίνα με την διαφορά τιμής?

 

Αν δεν σε νοιαζει η εγγύηση της συσκευής (2 χρόνια) και ότι πρέπει να πειραματιστείς με ευρωπαική ρομ (κι αν σου κάτσει καλά κλπ), ε τότε πάρτο από Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Μιας που δεν έχει ανεβάσει σχεδόν κανείς φωτό από την κινητάρα, βάζω αυτές με περισσότερο έμφαση στη λεπτομέρεια, παρά στο κάδρο, η πρώτη μπορεί να θεωρηθεί ''ψιλομάκρο'' λόγω του άνθους που είναι αρκετά μικρό...

 

17715887439_59f610392c_c.jpg

 

17901932955_c5160b3a89_c.jpg

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...