Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα resetaki μπορει να βοηθησει.

Ρε φίλε damierom τωρα σε παρατηρησα . Έχεις τα 2 κορυφαια 6 ιντσα και σου βγαζει και στα 2 μνματα με σφάλμα όταν τα ενργοποιέις ?? Θα μας τρελάνεις? Μήπως έχεις κάνει κάτι ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα resetaki μπορει να βοηθησει.

Ρε φίλε damierom τωρα σε παρατηρησα . Έχεις τα 2 κορυφαια 6 ιντσα και σου βγαζει και στα 2 μνματα με σφάλμα όταν τα ενργοποιέις ?? Θα μας τρελάνεις? Μήπως έχεις κάνει κάτι ?

 

Χαχαχα...ναι. Έκανα reset και στα 2 και λύθηκε το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη αναβάθμιση που πήρα μια πριν 14 ημερες και μια σήμερα. μάλλον κοντεύει η λολιποπ να ερθει απο οτι διαβάζω σε ξένα σάιτ. Δεν κατάλαβα διάφορα αλλά μου δίνει την εντύπωση οτι παει ποιο γρήγορα το κινητο. Αν και ηταν μια χαρά δεν είχα θέμα μπορεί να είναι κάτι άλλο ίσως ποιος ξέρει παντός ηταν και είναι σφαίρα .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά full manual?

 

Με ενδιαφέρει κυρίως μια ανάλυση και επεξήγηση των δυνατοτήτων της κάμερας.

 

Επίσης, στα 1080p πώς τραβάμε βίντεο με 60FPS?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως η pure android υλοποίηση δεν είναι και τόσο καλά στημένη. Δεν υποστηρίζει ούτε καν την επίσημη θήκη της lenovo (για να ενεργοποιείται η οθόνη με το άνοιγμα της flip θήκης).

 

Επίσης, το gravitybox δεν τρέχει στο pure Android αλλά μόνο στο VibeUI mode. Για όσους ασχολούνται... γνωρίζουν ότι το ανάποδο θα έπρεπε να συμβαίνει.

 

Σε γενικές γραμμές το pure android θα το αποκαλούσα μάλλον προχειροδουλειά.

 

Θα συμφωνησω απολυτως μαζι σου ,τωρα που το ψαχνω λιγο περισσοτερο δεν εχει νοημα η αλλαγη ,μονο σε ενα κλικ ταχυτητα κερδιζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια ακόμη ερώτηση: Όποτε ενεργοποιώ το κινητό εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη "Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει". Τι συμβαίνει?

 

Και σε μενα εγινε αυτο πριν την αναβαθμιση που μου εβγαλε, μετα σταματησε.Την εκανες (την αναβαθμιση?)

 

Προσοχη αν θελησετε να γυρισετε σε αρτ.Το εκανα και κολλησε στο bootanimation για κανα 5λεπτο.Φοβηθηκα λιγο και εκανα factory reset απο recovery (power+volume down) οπου ολα οκ μετα αλλα σβηστηκαν ολα τα αρχεια απο την εσωτερικη μνημη.Τι εχει κανει κανενας με επιτυχία?Να παει σε αρτ..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη αν θελησετε να γυρισετε σε αρτ.Το εκανα και κολλησε στο bootanimation για κανα 5λεπτο.Φοβηθηκα λιγο και εκανα factory reset απο recovery (power+volume down) οπου ολα οκ μετα αλλα σβηστηκαν ολα τα αρχεια απο την εσωτερικη μνημη.Τι εχει κανει κανενας με επιτυχία?Να παει σε αρτ..

Ναι εγω το εκανα μαλλον εκανες λαθος επρεπε να κανεις την επιλογη απο το επιλογες προγραμματιστη . μαλλον πηγες για ρεσετ γενικο για αυτο σου κολλησε?εγω το εκανα μια φορα και ενταξει δουλευε απλα δεν μου αρεσε και το γυρισα οπως ηταν.τι ακριβως εκανες?μια φορα πατας το παουερ ον και το αφηνεις και μετα το βολιουμ νταουν.δεν χρειαζετε και τα δυο ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω το εκανα μαλλον εκανες λαθος επρεπε να κανεις την επιλογη απο το επιλογες προγραμματιστη . μαλλον πηγες για ρεσετ γενικο για αυτο σου κολλησε?εγω το εκανα μια φορα και ενταξει δουλευε απλα δεν μου αρεσε και το γυρισα οπως ηταν.τι ακριβως εκανες?μια φορα πατας το παουερ ον και το αφηνεις και μετα το βολιουμ νταουν.δεν χρειαζετε και τα δυο ταυτοχρονα

 

Οχι το εκανα απο τις επιλογες προγραμματιστη ,δε γινεται απο αλλου.Μου κολλησε και μετα εκανα ρεσετ απο τη ρικαβερι για να το επαναφερω.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει"

ακριβώς το ίδιο προβλημα και εγω

 

μόλις μου πέρασε και την Κ920_ROW_S143_150211

 

θελω αυριο στην πρωτη ευκαιρία να δοκιμάσω το θέμα με το μικρόφωνο και την κακή αναμετάδοση της φωνης

 

επισης ακομα δεν βρηκα πως μπορεις να νετάρεις με το touch button της φωτο χωρίς να μπεις σε burst mode- any ideas?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει"

ακριβώς το ίδιο προβλημα και εγω

 

μόλις μου πέρασε και την Κ920_ROW_S143_150211

 

θελω αυριο στην πρωτη ευκαιρία να δοκιμάσω το θέμα με το μικρόφωνο και την κακή αναμετάδοση της φωνης

 

επισης ακομα δεν βρηκα πως μπορεις να νετάρεις με το touch button της φωτο χωρίς να μπεις σε burst mode- any ideas?

 

Και εγώ έχω το ίδιο μήνυμα κάθε φορά που κάνει boot το κινητό αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία μετά από αυτό.

Μετά το τελευταίο update παρατήρησα ότι έχω πολύ περισσότερη ram διαθέσιμη.

Όσο για το μικρόφωνο δεν μου έχουν κάνει ποτέ παράπονα ότι και αν έχω χρησιμοποιήσει για επικοινωνία. Skype/Viber και τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο μήνυμα κάθε φορά που κάνει boot το κινητό αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία μετά από αυτό.

Μετά το τελευταίο update παρατήρησα ότι έχω πολύ περισσότερη ram διαθέσιμη.

Όσο για το μικρόφωνο δεν μου έχουν κάνει ποτέ παράπονα ότι και αν έχω χρησιμοποιήσει για επικοινωνία. Skype/Viber και τηλέφωνο.

 

και γω 3 παρατηρήσεις μετά το update

 

1. το πρόβλημα με το μικρόφωνο δείχνει να διορθώνεται

2. Μεγαλύτερη ram διαθέσιμη

3. νετάρισμα λίγο πιο γρήγορο στην φωτο

4. Μικρότερη αναμονη στο τηλέφωνο στην dual-sim (εμενα επαιρνε και 15-20 δευτερα μεχρι να κάνει dial τον αριθμο)

 

έχει και άλλα περιθώρια βελτίωσης σίγουρα

παμε για γλυφιτζούρι τώρα για να δουμε

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

και γω 3 παρατηρήσεις μετά το update

 

1. το πρόβλημα με το μικρόφωνο δείχνει να διορθώνεται

2. Μεγαλύτερη ram διαθέσιμη

3. νετάρισμα λίγο πιο γρήγορο στην φωτο

4. Μικρότερη αναμονη στο τηλέφωνο στην dual-sim (εμενα επαιρνε και 15-20 δευτερα μεχρι να κάνει dial τον αριθμο)

 

έχει και άλλα περιθώρια βελτίωσης σίγουρα

παμε για γλυφιτζούρι τώρα για να δουμε

 

Ας ελπισουμε να μην ειναι πολυ μακρια , στο ΝΟΤΕ 4 που ειχα πριν προλαβα ενα update και ηταν αρκετα καλη υλοποιηση..

 

http://www.gsmarena.com/lenovo_plans_to_upgrade_7_phones_to_lollipop_in_q2-news-11188.php

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Οχι το εκανα απο τις επιλογες προγραμματιστη ,δε γινεται απο αλλου.Μου κολλησε και μετα εκανα ρεσετ απο τη ρικαβερι για να το επαναφερω.

Και γω το είχα κανει παλιότερα και κολλάει.με ρεσετ επιστρέφει. Lenovo τι έκανες εσύ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια art σε 64μπιτο μονο προς το παρον

 

 

για το burst mode στην φωτο? τιποτα ετσι? να αφαιρεθεί και να νετάρει βάσει του button?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Αντε το παραγγειλα και γω και ο θεος βοηθος την τριτη θα παραλαβω.

Μονο η λενοβο το φέρνει Ελλάδα; Καποια εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ακυρη η παραγγελια μου λογω εκτακτων συνθηκων ελπιζω αργοτερα να μπω στην παρεα των lenovistas.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά full manual?

 

Με ενδιαφέρει κυρίως μια ανάλυση και επεξήγηση των δυνατοτήτων της κάμερας.

 

Επίσης, στα 1080p πώς τραβάμε βίντεο με 60FPS, ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει κ μένα. Εχω παλέψει αρκετά με τις ρυθμίσεις αλλά δεν έχω δει πολλές επιλογές.

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει κ μένα. Εχω παλέψει αρκετά με τις ρυθμίσεις αλλά δεν έχω δει πολλές επιλογές.

 

Όντως, ενώ στα tech specs αναφέρεται ότι έχει την δυνατότητα για video 1080/60FPS, όσο και αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια στο κινητό αλλά αυτά τα τεράστια εικονίδια στην οθόνη χωρίς τη δυνατότητα να τα μικρύνεις....αηδία!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια σύντομη ερώτηση πως μπορώ να μπω σε custom recovery twrp? έχω δοκιμάσει 1000 πράγματα και κάθε φορά μπαίνει σε lenovo recovery.
Link to comment
Share on other sites

corleone δεν βλεπω να εχουν ασχοληθει πολυ οι developers μαζι του και ειναι κριμα γιατι προκειται για εξαιρετικό κινητό που τα εχει στην κυριολεξια ολα - το μονο που δεν έχει ειναι γραφιδα

 

θα ψαξω να δω εαν ταιριαζουν πανω του, του απλου οι modιες (θα το κρασαρω ειμαι σοιγουρος) και θα σου πω

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εγώ έχω το κινεζικό και πέρασα την row rom χωρίς κανένα πρόβλημα στην λειτουργια του. Τώρα θέλω να το κάνω update απο 126 να του περάσω μέχρι 144. Αλλά δεν μπουταρει με custom recovery.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το συνδέσω ως USB με τον υπολογιστή. Μου βγάζει μήνυμα σφάλματος κατά τη διάρκεια εγκατάστασης των drivers

 

Δε μπόρεσα ούτε μέσω της εφαρμογής της lenovo (mobile assistant)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, από που θα μπορούσα να βρώ reviews της συσξευής από Έλληνες χρήστες? Πωλείται σε κάποιο γνωστό κατάστημα να το δούμε live? Είναι καλή συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, από που θα μπορούσα να βρώ reviews της συσξευής από Έλληνες χρήστες? Πωλείται σε κάποιο γνωστό κατάστημα να το δούμε live? Είναι καλή συσκευή?

Δυστυχως μεχρι στιγμης κανενας ελληνας η τα τεκμπλογκ η τεκμανιακς δεν αξιωθηκαν να κανουν παρουσιαση του κινητου.Και ζωντανο δεν υπαρχει αποτι ξερω αθηνα τουλαχιστον.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...