Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη λυση του ρουτ την ξερω και λογω εγγυησης αλλα και οτι μπορω να ζησω (ακομα) χωρις αυτο, δεν το τολμαω. Ρωταω αν εχει βρει καποιος λυση για καποιο απο τα παραπανω χωρις ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη λυση του ρουτ την ξερω και λογω εγγυησης αλλα και οτι μπορω να ζησω (ακομα) χωρις αυτο, δεν το τολμαω. Ρωταω αν εχει βρει καποιος λυση για καποιο απο τα παραπανω χωρις ρουτ.

Δεν υπάρχει λύση....όλα φτιάχνονται με την έλευση του Android M

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλεξ, αν και περιπου τα ιδια μας εταξαν και για τη λολιποπ και τελικα επετρεψαν την προσβαση μονο σε καποιους file explorers. Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλεξ, αν και περιπου τα ιδια μας εταξαν και για τη λολιποπ και τελικα επετρεψαν την προσβαση μονο σε καποιους file explorers. Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως.

Αυτό γράφετε σε διάφορα site....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση....όλα φτιάχνονται με την έλευση του Android M

 

μακαρι το tablet να παρει την m.παντως η samsung ειπε οτι θα την δωσει μονο για s6 και note 4 και σιγουρα για το note 5 που εχει μελλον μεχρι να βγει.φυσικα samsung ειναι μπορει να αλλαξει γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE (16GB) στα 425 ευρώ και θα ήθελα να ακούσω απόψεις ...

Παρατήρησα επίσης ότι υπάρχει μεγάλη πτώση στην τιμή του το τελευταίο 6μήνο, πιστεύετε οτι θα μπορούσα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως πέσει και άλλο η τιμή του ή δεν υπάρχει περίπτωση να έχει σημαντική υποχώρηση τους επόμενους μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE (16GB) στα 425 ευρώ και θα ήθελα να ακούσω απόψεις ...

Παρατήρησα επίσης ότι υπάρχει μεγάλη πτώση στην τιμή του το τελευταίο 6μήνο, πιστεύετε οτι θα μπορούσα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως πέσει και άλλο η τιμή του ή δεν υπάρχει περίπτωση να έχει σημαντική υποχώρηση τους επόμενους μήνες?

Η τιμή του σίγουρα θα είναι πτωτική ....στην γωνία είναι το S2 ..έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τα χαρακτηριστικά του S2 πρώτα γιατί αυτά που έχουν διαρρεύσει δεν δείχνουν κάτι τρομερό
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει lollipop έχετε παρατηρήσει κάποια απ' τα αρνητικά της; Πχ battery drain, memory leaks κτλ. Ok απ' όσο κατάλαβα σε performance και smoothness είναι καλύτερη απ' την kitkat αλλά σε άλλους τομείς έχετε δει προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Μειωση 20% περιπου σε ωρες οθονης (8- 8,5 ενω με την 4.4.2 ειχα 10-11). Για το θεμα μνημης δεν ξερω αφου δεν εβλεπα πριν ποσο ειχα ελευθερο. Παντως ουτε πριν ουτε τωρα ειχα λαγκς. Απλως τωρα αντιδρα πιο αμεσα στο παραμικρο αγγιγμα. Τab S 10.5 wifi με bluetooth keyboard + mouse, με 3 πληρεις (100-0) κυκλους φορτισης στη λολιποπ. Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρω αυξηση της μπαταριας,κοιτα το post 1694 σελιδα 113 εχω παραθεσει τους χρονους οθονης που εχω με την ελβετικη lollipop εχω το 8.4 wifi
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα λολλιποπ στο Tab 8.4 WIFI και απο τοτε βλεπω τρελα drain[ATTACH]62003[/ATTACH][ATTACH]62004[/ATTACH] τι μπορω να κανω?

Και αυτα ειναι με εξοικ.ενεργειας και χαμηλη αυτομ φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Και αυτα ειναι με εξοικ.ενεργειας και χαμηλη αυτομ φωτεινοτητα

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω το update?

Θα σου πρότεινα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων με διαγραφή (σβήσιμο ότι υπάρχει μέσα) και επανεγκατασταση λογισμικού..

Αν και τότε δεν φτιάξει, σέρβις..

Αλλά πριν το πας, δοκίμασε να έχεις τις κλασσικές εφαρμογές μέσα μόνο τις πολύ βασικές, γιατί μπορεί να ευθύνεται μια εφαρμογή για τα drain, οπότε να το δουλέψεις μόνο με τα βασικά.

Και τέλος, κράτα το λίγες μέρες μετά την διαδικασία που σου είπα, μην τυχόν στρώσει μόνο του..

Η μπαταρία έχει έναν χρόνο εγγύηση οπότε κάνε τα κουμαντα σου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από το Πλαίσιο ένα turbo x, το οποίο είναι πολύ καλό. Συνδέεται μέσω wifi και κατεβάζεις μια εφαρμογή που λέγεται siano. Ακόμα και στο αυτοκίνητο εν κινήσει μέσα στη πόλη πιάνει μια χαρά.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή κι εγώ για το αυτοκίνητο το θέλω, όταν λες πιάνει μια χαρά, εννοείς τέλεια εικόνα χωρίς χιόνια και διακοπές;

Ρωτάω διότι σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας, ο υπάλληλος με απέτρεψε όταν του ζήτησα το γνωστό TV Tuner Tivizen Pico Android καθώς είχε πολλές επιστροφές από δυσαρεστημένους πελάτες.

Μπορείς να παραθέσεις σύνδεσμο με το προϊόν;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην πόλη (Αθήνα) πιάνει μια χαρά. Βρήκα δυστυχώς αυτό http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/kartes-tv-tuner/Turbo-X-TV-tuner-for-Android-devices-DK5220.htm που συνδέεται πάνω στο tablet όχι μέσω wifi όπως το δικό μου

Βρήκα και αυτό https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=99_100&product_id=143 αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην πόλη (Αθήνα) πιάνει μια χαρά. Βρήκα δυστυχώς αυτό http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/kartes-tv-tuner/Turbo-X-TV-tuner-for-Android-devices-DK5220.htm που συνδέεται πάνω στο tablet όχι μέσω wifi όπως το δικό μου

Βρήκα και αυτό https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=99_100&product_id=143 αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι

 

Σε ευχαριστώ :up:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω το update?

Θα σου πρότεινα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων με διαγραφή (σβήσιμο ότι υπάρχει μέσα) και επανεγκατασταση λογισμικού..

Αν και τότε δεν φτιάξει, σέρβις..

Αλλά πριν το πας, δοκίμασε να έχεις τις κλασσικές εφαρμογές μέσα μόνο τις πολύ βασικές, γιατί μπορεί να ευθύνεται μια εφαρμογή για τα drain, οπότε να το δουλέψεις μόνο με τα βασικά.

Και τέλος, κράτα το λίγες μέρες μετά την διαδικασία που σου είπα, μην τυχόν στρώσει μόνο του..

Η μπαταρία έχει έναν χρόνο εγγύηση οπότε κάνε τα κουμαντα σου..

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση ?

Αν παρατηρησεις τη 2η φωτο εκει που λεει αφυπνιση δες ποσες φορες ξυπναει το ταμπλετ χωρις να το κανω κατι εγω

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση ?

Αν παρατηρησεις τη 2η φωτο εκει που λεει αφυπνιση δες ποσες φορες ξυπναει το ταμπλετ χωρις να το κανω κατι εγω

Καθαρή εγκατάσταση είναι η διαδικασία που σου περιέγραψα μετά, η επαναφορά δηλαδή σε εργοστασιακες κτλ..αν δεν έκανες, κάνε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Του έχει βάλει κανένας καμιά custom ROM από XDA να μας πει εντυπώσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 8.4 wifi οταν βγηκε η ελβετικη ρομ την εβαλα,μετα βγηκε η αγγλικη και δοκιμασα και αυτην και την εχω εως σημερα.Λοιπον η αγγλικη ειχε 4-5 εφαρμογες τυπου ενημερωσης που ομως μπορουνα να απεγκατασταθουν πιστευω στην ελληνικη οταν βγει η samsung δεν θα τις δινει,σαν lollipop ειναι πολυ πιο γρηγορο δεν lagαρει καθολου,αλλαξαν τα γραφικα υποκειμενικο αν σου αρεσουν η οχι,η μπαταρια μου κρατουσε σε θεαση video 1080p mp4 περιπου 8.30 ωρες τωρα κραταει συμφωνα με δικα μου τεστ 10.30,se internet κραταει αρκετα πιο λιγο περιπου 7 ωρες οθονη περιπου τοσο μου κρατουσε και με kit kat,δεν ξερω τι εκααναν και κραταει τοσο παραπανω σε θεαση video(το τεσταρισα με τις ιδιες ταινιες),με lollipop εκτος το δικο του file manager που μετεφερ,και διεγραφε και στην kit kat αρχεια απο και προς την sd καρτα τωρα το κανουν και ο es και ο solid (την πρωτη φορα σου ζητανε να τους δωσεις δικαιωματα και μετα δεν στο ξαναζητανε).Αntutu δεν το εχω τωρα να στο ποσταρω με kit kat 38000+ με lollipop 43000+ αν και αυτα ειναι σχετικα και κατα την αποψη μου δεν επηρεαζει την γενικη εικονα.Σαν δικο μου συμπερασμα και σαν χρηστης αρκετων samsung συσκευων αυτη την φορα η samsung εδωσε τον καλυτερο εαυτο της,χαιρεσαι να χρησιμοποιηεις αυτο το tablet.Aν καταφερει και παρει και την επομενη εκδοση του android που οπως λεγεται απεέυθερωνει εντελως την sd card πιστευω οτι θα ακουμπησει το τελειο συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα.:) Αυτα απο μενα,ελπιζω να μην κουρασα..

Αν δεν σου κάνει κόπος βάλε ένα λινγκ για να κατεβάσω την αγγλική.

Ευχαριστω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Του έχει βάλει κανένας καμιά custom ROM από XDA να μας πει εντυπώσεις;

Custom lolipop εχω βαλει πολλες (σχεδόν ολες). Σήμερα ομως βγήκε επιτέλους και ο πρώτος Custom Kernel για lolipop και επιτέλους μπορω να κανω overclock/undervolt όπως εκανα και στην κιτκατ. Αυτη τη στιγμη εχω καταληξει στα παρακάτω που ειναι και οτι καλύτερο με lolipop :

TW Detox 3.0 lolipop. (με αφαιρεση και άλλων πλην οτι εχει αφαιρεσει)

Εγκατάσταση xposed και ολα τα βασικα, app settings κλπ.

Skyhigh kernel lolipop

overclocked cpu @2100 undervolting - 50mv εκτος απο 2000, 2100 +25mv

Gpu overclocked απο 480 σε 667 (max).

 

Καλη μπαταρια. Συμπεριφορά του tab 8.4 μερα με τη νυχτα σε σχεση με Original απο θεμα smoothness, lag..

Αυτα απο μενα σαν οδηγο για οποιον το επιχειρησει..

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψεις στο google sammobile θα μπεις στο site θα δεις firmware θα πατησεις πανω θα γραψεις τον τυπο του tablet πχ εμενα ειναι το t-700 και θα σου εμφανισει ολα τα firmware διαλεξε το πιο καινουριο κανε μια εγγραφη και κατεβασε το,ακολουθησε τις οδηγειες εγκαταστασης ειναι πολυ απλο,μην ξεχασεις να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την εγκατασταση.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία από σκρουτζομάγαζο τι να προσέξω; Ok να είναι unbranded και ευρωπαϊκό αλλά πώς το βλέπω αυτό; Κάτι Kaizer store, Kaizer shop κτλ. που το έχουν είναι αξιόπιστα; Θα κοίταγα και το birdphone αλλά έχει παραακριβήνει - αν είναι να δώσω πάνω από 500 το παίρνω και από Public να τελειώνω. Γενικά έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί;
Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία από σκρουτζομάγαζο τι να προσέξω; Ok να είναι unbranded και ευρωπαϊκό αλλά πώς το βλέπω αυτό; Κάτι Kaizer store, Kaizer shop κτλ. που το έχουν είναι αξιόπιστα; Θα κοίταγα και το birdphone αλλά έχει παραακριβήνει - αν είναι να δώσω πάνω από 500 το παίρνω και από Public να τελειώνω. Γενικά έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί;

Τα kaizer ναι είναι αξιόπιστα (έχω αγοράσει από εκεί ) είναι στην πλατεία Ομονοίας..κέντρο (και τα δυο )στην Αθήνα

γενικά ...να μην είναι χτυπημένο το κουτί .. και ανοιχτό..+ αυτά που έγραψες...με phone info από playstore μπορείς να δεις τη rom φοράει ...ποιας χώρας.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...