Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντι να κανει 1 λεπτο, θα κανει κανενα 5λεπτο, οχι πάρα πολύ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

power manager δεν εχει η 1447 DEV? είμαι σιγουρος οτι καπου εχει απαντηθει αλλα δεν το βρίσκω.

Kandilak ευχαριστώ ολα κομπλέ.

Στις DEV εκδόσεις είναι ενσωματωμένο στο κύριο μενού ρυθμίσεων ως "Διαχείριση ενέργειας". Μπορείς όμως να έχεις την εφαρμογή με το interface που γνωρίζεις κατεβάζοντας και εγκαθιστώντας το https://www.dropbox.com/s/n8d1k0kfqe23mru/com.lenovo.powercenter.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Στις DEV εκδόσεις είναι ενσωματωμένο στο κύριο μενού ρυθμίσεων ως "Διαχείριση ενέργειας". Μπορείς όμως να έχεις την εφαρμογή με το interface που γνωρίζεις κατεβάζοντας και εγκαθιστώντας το https://www.dropbox.com/s/n8d1k0kfqe23mru/com.lenovo.powercenter.apk?dl=0

 

ωραία κι αυτό. με το themecenter κατι γινεται.παω να ακολουθησω τον οδηγο αλλα αφου κανω εγκατασταση το καινουριο μου βγαζει οτι το "themecenter has stopped" .(εβαλα το themecenter απο τον λινκ που εχει στο βιντεο γτ και το μαμισιο themecenter εβγαζε το ιδιο μνμ)

 

edit: λυθηκε. (μονο του)

Edited by spero
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα που έχει να κάνει με sms.

 

Στέλνω ενα sms. Μου απαντάνε, αλλά η απάντηση έρχετε σε νέο sms, οχι σαν συνέχεια του προηγούμενου με αποτέλεσμα αντί να έχω 1 sms που να δείχνει ολη την συζήτηση που έχει γίνει να έχω 2. Το 1 αποτελείτε αποκλειστικα απο τα δικά μου μηνύματα και το 2ο απο τα μηνύματα αυτού που μου απαντά.

 

Το πρόβλημα το εντόπισα στο +30. Εγώ έχω αποθηκευμένο τον αριθμό φίλου μου χωρίς +30 οπότε του στέλνω sms. Εαν ο πάροχος αυτού που μου απαντά βάλει μπροστά το +30 τότε το αναγνωρίζει σαν αλλο νουμερο οποτε το αποθηκεύει σαν ξεχωριστή συζήτηση. Εαν δεν το βάλει τότε το αποθηκεύει κανονικά σαν απάντηση στην συζήτησή μας.

 

Πως λύνετε αυτό;

Σκέφτηκα το contacts optimizer για να κάνω μαζικό edit και να βάλω ή βγάλω απο ολες μου τις επαφές το +30 αλλά το πρόβλημα ειναι οτι άλλες φορές ο πάροχος το εμφανίζει και άλλες όχι.

 

Το αντίστοιχο πρόβλημα με τις εισερχόμενες το έλυσα βάζοντας να κάνει ταυτοποίηση με 7 digits αντι για 10 καθως και απενεργοποιησα το location.

Ευτυχώς βρήκες τη λύση μόνος σου,γιατί με τέτοιο όνομα κανείς δεν θα απαντούσε.... :p:p Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαστόρια μου.Πως μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στην κεντρική οθόνη;;;;Χαζή ερώτηση αλλά δεν μπορω να το βρω πουθενά.....

πιασε ενα φακελο και μετακινησε το μεσα σε εναν αλλο:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα του στο τηλέφωνο;

Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα αν με πάρουν τηλέφωνο δείχνει ότι είναι κλειστό.

Το δοκίμασα και με την 1447 και με την AOSP αλλά κάνει το ίδιο πράγμα ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα του στο τηλέφωνο;

Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα αν με πάρουν τηλέφωνο δείχνει ότι είναι κλειστό.

Το δοκίμασα και με την 1447 και με την AOSP αλλά κάνει το ίδιο πράγμα ακριβώς

Μήπως είναι θέμα πάροχου κινητής?

Link to comment
Share on other sites

Wind είχα και πριν δεν ξέρω.

Να ζητήσω αλλά sim η δεν έχει λόγο;

αν είναι αρκετά παλιά καλό είναι να ζητήσεις καινούργια, αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα αφού δείχνει ότι έχει σήμα. Δες και στις επαφές μήπως έχεις προσθέσει κατα λάθος κάποιες σε blacκ list.

Link to comment
Share on other sites

οταν ειμαι στο ιντερνετ σε καποιο φορουμ κτλ και στην δημοσιευση

υπαρχει βιντεακι απο youtube δεν μου το δειχνει. διορθωνεται αυτο?

υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αρκετά παλιά καλό είναι να ζητήσεις καινούργια, αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα αφού δείχνει ότι έχει σήμα. Δες και στις επαφές μήπως έχεις προσθέσει κατα λάθος κάποιες σε blacκ list.

 

Δεν έχω κάτι σε blacklist εξάλλου από όπου και να πάρω τηλ δείχνει εκτός δικτύου. Η sim είναι καινούργια γιατί πριν 20 μέρες που ήρθε το lenovo πήγα και άλλαξα την sim από Micro σε κανονική

Link to comment
Share on other sites

οταν ειμαι στο ιντερνετ σε καποιο φορουμ κτλ και στην δημοσιευση

υπαρχει βιντεακι απο youtube δεν μου το δειχνει. διορθωνεται αυτο?

υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Εγκατέστησε και χρησιμοποίησε τον Dolphin browser από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

φταει δηλαδη ο chrome.δεν το καταλαβαινω αυτο. ο περιηγητης της google

δεν παιζει τα ιδια της τα βιντεο?

αν δεν κανω λαθος google και youtube ειναι ενα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο τις 8/1 , δυο λενοβο , απο Vickmall και τα 2 ... και τωρα βλεπω οτι το 1 μονο ειναι στο Βενιζελο , και το αλλο μου γραφει ακομα dispatced to overseas :angry: ! Το περιεργο εινα οτι και τα 2 λενε dispatched to overseas 10/1/15 ιδια ωρα . Αρα θεωρητικα ειναι στο ιδιο τσουβαλι .... Γιατι τοτε μονο το ενα ηρθε ελλαδα την παρασκευη ? Χαθηκε το 2ο ? Ξεχασανε να χτυπησουνε το tracking number για να ανανεωθει (για παραδειγμα να ηταν δεμενα με λαστιχακι και να μην ειδαν οτι και το 2ο εχει tracking number... ) ? Τεσπα θα δουμε απο μεθαυριο μαλλον που θα παω για το σιγουρακι ...
Link to comment
Share on other sites

αν στο power manager ενεργοποιήσεις το screen and GPU saver υπάρχει αισθητή διαφορά στην κατανάλωση; αυτό όμως που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι αν μειώνεται αισθητά και η ταχύτητα-ανταπόκριση του κινητού. προτιμώ να καταναλώνει περισσότερο παρά να γίνει αργό....
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html παιδια ειναι αξιοπιστο το μαγαζι;; επισης αξιζει η (2 φορες πανω τα λεφτα μου) διαφορα για το x2 που σκεφτομαι εγω; Edited by Nikoz1
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html παιδια ειναι αξιοπιστο το μαγαζι;; επισης αξιζει η (2 φορες πανω τα λεφτα μου) διαφορα για το x2 που σκεφτομαι εγω;

 

Το To2c ειναι αξιοπιστο, εχω παρει 2 κινητα απο εκει. Κ εννοειται οτι αν εχεις τα λεφτα, παρε το Vibe x2.

Link to comment
Share on other sites

αν στο power manager ενεργοποιήσεις το screen and GPU saver υπάρχει αισθητή διαφορά στην κατανάλωση; αυτό όμως που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι αν μειώνεται αισθητά και η ταχύτητα-ανταπόκριση του κινητού. προτιμώ να καταναλώνει περισσότερο παρά να γίνει αργό....

 

κανείς κάτοχος της παραπάνω γνώσης??:shifty::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

κανείς κάτοχος της παραπάνω γνώσης??:shifty::shifty::shifty:

 

Τα έχω ενεργοποιημένα. Δεν έχω δει διαφορά σε απόδοση. Γενικά με την μπαταρία είμαι πολύ ευχαριστημένος μετά τις απενεργοποιήσεις και τα παγώματα των εφαρμογών καιρού κλπ.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτήσει παλιότερα, να ρωτήσω άλλη μια φορά:

Ο SuperUser στα καλά καθούμενα τώρα, την προηγούμενη φορά μετά από φόρτιση άρχισε να βγάζει μήνυμα κάθε 5''

"Android System έλαβε δικαιώματα SuperUser". Την προηγούμενη φορά απενεργοποίησα το SuperUser το ξανα-ενεργοποίησα και σταμάτησε.

Τώρα βγάζει μήνυμα "Network Settings έλαβε δικαιώματα superuser". Με αναγκαστική διακοπή συνεχίζει, με επανεκκίνηση συνεχίζει, σταματάει μόνο με απενεργοποίηση SuperUser και όταν το ενεργοποιώ πάλι συνεχίζει.

Απενεργοποίησα το κινητό, έβγαλα την μπαταρία το άφησα 10", το άνοιξα, ενεργοποίησα το SuperUser και μετά από 2-3 λεπτά άρχισε να βγάζει κάθε 5" "Hotspot έλαβε δικαιώματα SuperUser" ...:mad:

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι να κάνω: Αν πετάξω το Superuser θα έχω κάποιο θέμα;

Υ.Γ.: Την ώρα που βγάζει τα μηνύματα η μπαταρία πέφτει σαν τρελή.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Για κατεβασε και εγκατεστησε το Supersu (chainfire) με την πράσινη δίεση, θα μπει απο πανω αντικαθιστωντας το Superuser. Μετα ανοιξε το και αν χρειάζεται update καντο (πατωντας update su binary > κανονικη)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτήσει παλιότερα, να ρωτήσω άλλη μια φορά:

Ο SuperUser στα καλά καθούμενα τώρα, την προηγούμενη φορά μετά από φόρτιση άρχισε να βγάζει μήνυμα κάθε 5''

"Android System έλαβε δικαιώματα SuperUser". Την προηγούμενη φορά απενεργοποίησα το SuperUser το ξανα-ενεργοποίησα και σταμάτησε.

Τώρα βγάζει μήνυμα "Network Settings έλαβε δικαιώματα superuser". Με αναγκαστική διακοπή συνεχίζει, με επανεκκίνηση συνεχίζει, σταματάει μόνο με απενεργοποίηση SuperUser και όταν το ενεργοποιώ πάλι συνεχίζει.

Απενεργοποίησα το κινητό, έβγαλα την μπαταρία το άφησα 10", το άνοιξα, ενεργοποίησα το SuperUser και μετά από 2-3 λεπτά άρχισε να βγάζει κάθε 5" "Hotspot έλαβε δικαιώματα SuperUser" ...:mad:

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι να κάνω: Αν πετάξω το Superuser θα έχω κάποιο θέμα;

Υ.Γ.: Την ώρα που βγάζει τα μηνύματα η μπαταρία πέφτει σαν τρελή.

πήγαινε στις ρυθμίσεις του SuperSU και ξετσεκαρε το "Προβολή ειδοποιήσεων"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...