Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως μαγαζί είναι πολύ καλό,έχω παραγγείλει άλλα πράγματα,κινητό όχι.

Έχει και λίγο τσιμπιμένη την τιμή....

Θα σε προτείνω να το πάρεις από εδώ,λόγω της νέας ROM (1447DEV),της τιμής και έχει και κανα 2 δωράκια.Παζαρεύεις και καμμιά θηκούλα-φορτιστή.... ;);)

Oταν λες φορτιστη εννοεις αυτοκινητου? Εσυ τελικα τι δωρα πηρες?

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο τις 8/1 , δυο λενοβο , απο Vickmall και τα 2 ... και τωρα βλεπω οτι το 1 μονο ειναι στο Βενιζελο , και το αλλο μου γραφει ακομα dispatced to overseas :angry: ! Το περιεργο εινα οτι και τα 2 λενε dispatched to overseas 10/1/15 ιδια ωρα . Αρα θεωρητικα ειναι στο ιδιο τσουβαλι .... Γιατι τοτε μονο το ενα ηρθε ελλαδα την παρασκευη ? Χαθηκε το 2ο ? Ξεχασανε να χτυπησουνε το tracking number για να ανανεωθει (για παραδειγμα να ηταν δεμενα με λαστιχακι και να μην ειδαν οτι και το 2ο εχει tracking number... ) ? Τεσπα θα δουμε απο μεθαυριο μαλλον που θα παω για το σιγουρακι ...

 

Δεν ξερω τι να ελπιζω, να εχεις δικιο, να μην εχεις; Ειμαι ακριβως στην ιδια περιπτωση με 2 παραγγελιες με dispatched 7/1. Το θεμα ειναι ομως οτι εχουν διαφορετικες πολεις προορισμου! Αν ειναι με λαστιχακι δεμενα, κλαφτα Χαραλαμπε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση..ενα παιδι μου πουλαει το συγκεκριμενο προιον..μ ειπε οτι ολα ειναι στα ελληνικα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα..τι πρεπει να ελενξω οσο αφορα την rom(και πωσ θα το ελενξω) οπωσ αναφερεται σε προηγουμενεσ σελιδεσ και αν χρειαζεται να ελενξω κατι επιπλεον..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση..ενα παιδι μου πουλαει το συγκεκριμενο προιον..μ ειπε οτι ολα ειναι στα ελληνικα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα..τι πρεπει να ελενξω οσο αφορα την rom(και πωσ θα το ελενξω) οπωσ αναφερεται σε προηγουμενεσ σελιδεσ και αν χρειαζεται να ελενξω κατι επιπλεον..

Να προσέξεις να είναι το A806 και όχι το A808t. Αυτό μπορείς να το δεις στις πληροφορίες συσκευής εκτός κι αν το εχει πειράξει για να δείχνει σαν A806 οπότε θα πρέπει να δεις αν πιάνει σήμα 3G.

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=785420404876409&set=pcb.650192681751902&type=1&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=785420458209737&set=pcb.650192681751902&type=1&theater τo lenovo a860 στο πανω μερος λεει lenovo και στο πισω μερος η καμερα βρισκεται στο κεντρο και οχι στην αριστερη ακρη μηπωσ προκειται για διαφορετικο μοντελο? το εχω ψαξει παντου και δεν μπορω να το βρω.. σ ευχαριστω για την διευκρινιση του a808t
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=785420404876409&set=pcb.650192681751902&type=1&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=785420458209737&set=pcb.650192681751902&type=1&theater τo lenovo a860 στο πανω μερος λεει lenovo και στο πισω μερος η καμερα βρισκεται στο κεντρο και οχι στην αριστερη ακρη μηπωσ προκειται για διαφορετικο μοντελο? το εχω ψαξει παντου και δεν μπορω να το βρω.. σ ευχαριστω για την διευκρινιση του a808t
δεν ξέρω αν είναι A860, αλλά Α806 δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και κατι τελευταιο αν μπορεις το κινητο το βρηκα και ειναι αυτο..επειδη οπωσ φαινεται γνωριζεισ καποια πραγματα μηπωσ θα μπορουσεσ να μου πεις αν αυτο το κινητο ειναι καλο και ανταποκρινεται στα ελληνικα δεδομενα? χιλια συγνωμη απλωσ ειμαι λιγακι ασχετος http://ru.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A806-W-MTK6592-Android-4-4-Octa-Core-Mobile-Phone-tablet-pc-1-9GHz/1412027_32271357483.html
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς εφαρμογές για ram optimization , task killers κλπ?

Μπορείς να μπεις στην Διαχείρηση ενέργειας και στο power consumption να δεις τι καταναλώνει την μπαταρία?

 

Δεν τις βρίσκω αυτές τις εφαρμογές . που είναι?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ! μόλις παρέλαβα το a806 απο κινα...εχω ενα προβλημα... εδωσα δικαιωματα superuser στο power manager και μου βγαζει συνεχεια ασταματητα μηνυμα ''power manager ελαβε δικαιωματα super user'' .. πως μπορει να σταματησει αυτο???υπάρχει καποιος που ξερει? ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ! μόλις παρέλαβα το a806 απο κινα...εχω ενα προβλημα... εδωσα δικαιωματα superuser στο power manager και μου βγαζει συνεχεια ασταματητα μηνυμα ''power manager ελαβε δικαιωματα super user'' .. πως μπορει να σταματησει αυτο???υπάρχει καποιος που ξερει? ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Γι αυτό κοιτάμε να βγάλουμε άκρη στις 2 προηγούμενες σελίδες φίλε μου.

1. Κλείσε το Power Manager (Διαχείριση ενέργειας) και το DU battery saver. (Μάλλον κάνουν κάποια διένεξη τα δυο τους)

2. Εάν δεν σταμάτησε πήγαινε στις εφαρμογές και στην 3 σελίδα (όλα) επέλεξε το Superuser και κάνε απενεργοποίηση (στην μέση επάνω με κεφαλαία).

3. Ενεργοποίησε το και δες αν συνεχίζει. (κοίτα το Log file του Superuser γιατί μπορεί να σταματήσουν τα μηνύματα άλλα να τρέχει από πίσω η διένεξη και να σου τρώει την μπαταρία.

Αν σταμάτησε καλώς αν όχι απενεργοποίησε το και έτσι κι αλλιώς Θα το ψάξουμε παραπέρα, πιστεύω να βάλουν και τα παιδιά εδώ στο forum, που το έχουν το σπορ, κανα χεράκι να βγάλουμε άκρη.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις δικιο και κατι τελευταιο αν μπορεις το κινητο το βρηκα και ειναι αυτο..επειδη οπωσ φαινεται γνωριζεισ καποια πραγματα μηπωσ θα μπορουσεσ να μου πεις αν αυτο το κινητο ειναι καλο και ανταποκρινεται στα ελληνικα δεδομενα? χιλια συγνωμη απλωσ ειμαι λιγακι ασχετος http://ru.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A806-W-MTK6592-Android-4-4-Octa-Core-Mobile-Phone-tablet-pc-1-9GHz/1412027_32271357483.html

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο. Εμείς έχουμε αυτό http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A806-A8-MTK6592-Android-4-4-Octa-Core-Mobile-Phone-1-7GHz-5-0/2009530188.html

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κοιτάμε να βγάλουμε άκρη στις 2 προηγούμενες σελίδες φίλε μου.

1. Κλείσε το Power Manager (Διαχείριση ενέργειας) και το DU battery saver. (Μάλλον κάνουν κάποια διένεξη τα δυο τους)

2. Εάν δεν σταμάτησε πήγαινε στις εφαρμογές και στην 3 σελίδα (όλα) επέλεξε το Superuser και κάνε απενεργοποίηση (στην μέση επάνω με κεφαλαία).

3. Ενεργοποίησε το και δες αν συνεχίζει. (κοίτα το Log file του Superuser γιατί μπορεί να σταματήσουν τα μηνύματα άλλα να τρέχει από πίσω η διένεξη και να σου τρώει την μπαταρία.

Αν σταμάτησε καλώς αν όχι απενεργοποίησε το και έτσι κι αλλιώς Θα το ψάξουμε παραπέρα, πιστεύω να βάλουν και τα παιδιά εδώ στο forum, που το έχουν το σπορ, κανα χεράκι να βγάλουμε άκρη.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο. Εμείς έχουμε αυτό http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A806-A8-MTK6592-Android-4-4-Octa-Core-Mobile-Phone-1-7GHz-5-0/2009530188.html

 

σε ευχαριστω ...πως βλεπω το Log file του superuser?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και κατι τελευταιο αν μπορεις το κινητο το βρηκα και ειναι αυτο..επειδη οπωσ φαινεται γνωριζεισ καποια πραγματα μηπωσ θα μπορουσεσ να μου πεις αν αυτο το κινητο ειναι καλο και ανταποκρινεται στα ελληνικα δεδομενα? χιλια συγνωμη απλωσ ειμαι λιγακι ασχετος http://ru.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A806-W-MTK6592-Android-4-4-Octa-Core-Mobile-Phone-tablet-pc-1-9GHz/1412027_32271357483.html

 

Φίλε μακριά... αυτή είναι μια συσκευή (ΟΕΜ) άγνωστη, αντιγράφει σε σχέδιο το 1+1, το οποίο δεν ειναι κακό... αλλά κυκλοφορεί με ότι ονομα θες στο πίσω καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πατώντας τα πλήκτρα vol up & down και το πληκτρo οn/off ενω εχω κλειστο τηλεφωνο δεν μπορω να μπω σε recovery mode. Τι λαθος κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ! μόλις παρέλαβα το a806 απο κινα...εχω ενα προβλημα... εδωσα δικαιωματα superuser στο power manager και μου βγαζει συνεχεια ασταματητα μηνυμα ''power manager ελαβε δικαιωματα super user'' .. πως μπορει να σταματησει αυτο???υπάρχει καποιος που ξερει? ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Γι αυτό κοιτάμε να βγάλουμε άκρη στις 2 προηγούμενες σελίδες φίλε μου.

1. Κλείσε το Power Manager (Διαχείριση ενέργειας) και το DU battery saver. (Μάλλον κάνουν κάποια διένεξη τα δυο τους)

2. Εάν δεν σταμάτησε πήγαινε στις εφαρμογές και στην 3 σελίδα (όλα) επέλεξε το Superuser και κάνε απενεργοποίηση (στην μέση επάνω με κεφαλαία).

3. Ενεργοποίησε το και δες αν συνεχίζει. (κοίτα το Log file του Superuser γιατί μπορεί να σταματήσουν τα μηνύματα άλλα να τρέχει από πίσω η διένεξη και να σου τρώει την μπαταρία.

Αν σταμάτησε καλώς αν όχι απενεργοποίησε το και έτσι κι αλλιώς Θα το ψάξουμε παραπέρα, πιστεύω να βάλουν και τα παιδιά εδώ στο forum, που το έχουν το σπορ, κανα χεράκι να βγάλουμε άκρη.;)

 

Το πρόβλημα ξεκινάει από την λάθος χρήση ενός rooted τηλεφώνου από τον χρήστη που κάνει ότι του φαίνεται βολικότερο.

Δεν πειράζουμε καμία εφαρμογή συστήματος αν δεν ξέρουμε ότι αυτό σίγουρα δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα. Στο πείραγμα συμπεριλαμβάνεται ή χρήση εφαρμογών τύπου task killer και autostart blocker.

Αν δεν έχετε κάνει τέτοια πειράγματα στο τηλέφωνο και πάλι δείχνει να έχει πρόβλημα, τότε μπείτε στο TWRP recovery (αν δεν το έχετε να το βάλετε) και ξαναφλασάρετε το τηλέφωνο με την 1447 multilanguage rom και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχω δώσει.

Αυτοί που ξέρουν τι κάνουν μην ξεχάσετε πριν κάνετε boot στην rom να φλασάρετε και το τελευταίο SuperSU.

Αυτοί που δεν ξέρουν τι κάνουν, να βάλουν το kingo root στο PC και συνδέοντας το τηλέφωνό τους με ενεργοποιημένο το USB debugging να κάνουν Remove Root ώστε να προστατευτεί το τηλέφωνο από την λάθος χρήση που ανέφερα πριν.

 

Φιλικά!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση πατώντας τα πλήκτρα vol up & down και το πληκτρo οn/off ενω εχω κλειστο τηλεφωνο δεν μπορω να μπω σε recovery mode. Τι λαθος κανω?

πάτας VolUP και VolDown χρησιμοποιόντας δύο δάχτυλα. Κρατόντας τα πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το Power και τα κρατάς όλα μαζί πατημένα μέχρι να δεις ένα λογότυπο "dual sim".

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα την 1447 με τις οδηγιες του φιλου kandilak (να σαι καλα φιλος με εσωσες ) απλα εχω παρατηρησει ενα θεμα με την μπαταρια ....τελειωνει πολυ γρηγορα με normal χρηση.Αν εχει απαντηθει σε καποια σελιδα συγχωρεστε με απλα δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο.Ευχαριστω πολυ.(Παραδειγμα :Μολις τωρα εκανα ενα antutu benchmark με 73% μπαταρια .Το τεστ εκανε 5 λεπτακια και η μπαταρια πηγε 71% με wifi ενεργοποιημενο) Edited by kjohn2k1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ! μόλις παρέλαβα το a806 απο κινα...εχω ενα προβλημα... εδωσα δικαιωματα superuser στο power manager και μου βγαζει συνεχεια ασταματητα μηνυμα ''power manager ελαβε δικαιωματα super user'' .. πως μπορει να σταματησει αυτο???υπάρχει καποιος που ξερει? ευχαριστω εκ των προταιρων

Αν εχεις superuser απλα ανοιγεις την εφαρμογη superuser/ βρiσκεις το power manager/ και μετα στο "ειδιποιησεις" το βαζεις ανενεργο.

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα την 1447 με τις οδηγιες του φιλου kandilak (να σαι καλα φιλος με εσωσες ) απλα εχω παρατηρησει ενα θεμα με την μπαταρια ....τελειωνει πολυ γρηγορα με normal χρηση.Αν εχει απαντηθει σε καποια σελιδα συγχωρεστε με απλα δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο.Ευχαριστω πολυ.(Παραδειγμα :Μολις τωρα εκανα ενα antutu benchmark με 73% μπαταρια .Το τεστ εκανε 5 λεπτακια και η μπαταρια πηγε 71% με wifi ενεργοποιημενο)

Αναμενόμενο!

Αν σου βγάζει την μέρα άνετα, είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε kandilak (εισαι και ταχυτατος σε απαντησεις ¨)χθες 11 το βραδυ βγηκε απο φορτιστη τωρα εχει 71% οποτε ειμαι καλα λες ε?
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε kandilak (εισαι και ταχυτατος σε απαντησεις ¨)χθες 11 το βραδυ βγηκε απο φορτιστη τωρα εχει 71% οποτε ειμαι καλα λες ε?

Ναι μου φαίνεται εντάξει.

Να ξέρεις ότι αυτοί που αγχώνονται για την μπαταρία και προσπαθούν να κάνουν διάφορα για να την βελτιώσουν, συνήθως έχουν αντίθετα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις superuser απλα ανοιγεις την εφαρμογη superuser/ βρiσκεις το power manager/ και μετα στο "ειδιποιησεις" το βαζεις ανενεργο.

 

:) Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και καλώς σας βρίσκω.Μόλις σήμερα παρέλαβα από το etotalk το κινητο της Lenovo A8 A806,έχω ένα θέμα και μάλλον κάτι κάνω λάθος (έτσι θέλω να πιστεύω).Το κινητό δεν έχει καθόλου ήχους,είτε ringtones,είτε ήχους σε βίντεο είτε τραγούδι.Πρέπει να κάνω κάτι ή έμπλεξα;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και καλώς σας βρίσκω.Μόλις σήμερα παρέλαβα από το etotalk το κινητο της Lenovo A8 A806,έχω ένα θέμα και μάλλον κάτι κάνω λάθος (έτσι θέλω να πιστεύω).Το κινητό δεν έχει καθόλου ήχους,είτε ringtones,είτε ήχους σε βίντεο είτε τραγούδι.Πρέπει να κάνω κάτι ή έμπλεξα;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εχεις ελέγξει την ρύθμιση των τα επίπεδων έντασης ηχου για κάθε περίπτωση?

Μπορείς να βάλεις το mobileuncle tool για να μπεις σε engineer mode και από εκεί να ελέγξεις κάποια πράγματα για τον ήχο , αλλά δεν μπορώ να σου δώσω λεπτομέρειες τι να τσεκάρεις-πειράξεις. Υπάρχουν κάποια παιδιά που μπορεί να σου δώσουν κάποιες κατευθύνσεις στο engineer mode. Περίμενε μήπως έχουν καμία ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελέγξει την ρύθμιση των τα επίπεδων έντασης ηχου για κάθε περίπτωση?

Μπορείς να βάλεις το mobileuncle tool για να μπεις σε engineer mode και από εκεί να ελέγξεις κάποια πράγματα για τον ήχο , αλλά δεν μπορώ να σου δώσω λεπτομέρειες τι να τσεκάρεις-πειράξεις. Υπάρχουν κάποια παιδιά που μπορεί να σου δώσουν κάποιες κατευθύνσεις στο engineer mode. Περίμενε μήπως έχουν καμία ιδέα.

ναι φίλε μου,πηγαίνω στους ήχους και είναι όλοι στο φουλ.Τίποτα και πάλι.:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...