Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα, από εχθές παρέλαβα και εγώ το κινητό, το οποίο είναι φοβερό,από Vickmall με MIUI 8 6.7.28 Beta και για την ώρα σκέφτομαι να παραμείνω με αυτήν. Με το Play store μόνο έχω πρόβλημα καθώς στα δέκα προγράμματα που πήγα να κατεβάσω μου έβγαλε πρόβλημα για τα επτά.

 

Καλησπέρα, δεν γνωρίζει κανείς κάποιο sait που να έχει ανταλλακτικά για το κινητό. Βρήκα επαφή για το Α800 υπάρχει περίπτωση να ταιριάζει;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις απο που θα κατεβασω τους Lenovo drivers γιατι ο συνδεσμος δεν λειτουργει https://dl.dropboxusercont...orun_1.0.9.exe και ποια εκδοση SP flash tool θα κατεβασω σε ευχαριστω για την υπομονη σου

 

http://lenovousbdriver.com/download/lenovo-driver-v1-1-16

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και πάλι ρε παιδιά αλλά ψάχνω εδώ και καιρό επαφή για την μπαταρία του κινητού και λόγο άγνοιας μπέρδεψα τις συζητήσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να ενεργοποιήσω τον ορθογραφικό έλεγχο στα ελληνικα; Όταν πάω στις ρυθμίσεις στο AOSP δεν έχει τα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να ενεργοποιήσω τον ορθογραφικό έλεγχο στα ελληνικα; Όταν πάω στις ρυθμίσεις στο AOSP δεν έχει τα ελληνικα.

κατέβασε το

http://www.mediafire.com/download/k522ng6k0gypcw8/AOSP_JB-Keyboard_dictionaries-extracted-signed.zip

και κανε το install από το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Εχω την rom του kandilak. Eχω θεμα με το viber δεν μ ερχονται οι ειδοποιησεις οταν δεν το εχω ανοιχτο. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Εχω την rom του kandilak. Eχω θεμα με το viber δεν μ ερχονται οι ειδοποιησεις οταν δεν το εχω ανοιχτο. Ευχαριστω πολυ

 

Φαίνεται ότι κάποιος έσβησε κάποια από τα τελευταία post, αλλιώς δεν εξηγητε το ότι σου απάντησα χθες στην ίδια ερώτηση και σήμερα δεν υπάρχει τίποτα από αυτά.

Δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6705265#post6705265

για το viber ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

 

Αγορασα καινουρια μπαταρια κ ειναι ολα κομπλε....

Δικαιο ειχες καντιλακ κ ευχαριστω...

 

Μια ερωτηση....ειχα παρει μπακ απ

Πως το κανω επανεγκατασταση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

 

Αγορασα καινουρια μπαταρια κ ειναι ολα κομπλε....

Δικαιο ειχες καντιλακ κ ευχαριστω...

 

Μια ερωτηση....ειχα παρει μπακ απ

Πως το κανω επανεγκατασταση???

 

Αν το είχες πάρει μέσω TWRP, θα μπουταρεις σε TWRP, θα πατήσεις Restore και επιλέξεις το backup που είχες πάρει. Πρόσεξε να επιλέξεις το storage που είχες πάρει το backup για να στο εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.....μολις το εκανα

 

Αλλα μια ερωτηση:

 

Πριν ειχα τη παλια ρομ....κ μετα εβαλα τη νεα.

 

Τωρα με το μπακ απ...παλι τη παλια εχω? Η περασαν ολα μ τα προγραμματα στη νεα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.....μολις το εκανα

 

Αλλα μια ερωτηση:

 

Πριν ειχα τη παλια ρομ....κ μετα εβαλα τη νεα.

 

Τωρα με το μπακ απ...παλι τη παλια εχω? Η περασαν ολα μ τα προγραμματα στη νεα?

εξαρτάται τι επανέφερες απο το backup. Αν επανέφερες και το System τότε θα έχεις την παλιά rom.

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα τη *******.....φτουυυυυ

Τις φωτογραφιες ενω τις κρατησα....δεν μ τις εμφανιζει....γιατι??

 

Σε ευχαριστω....

 

Σκεφτομαι να καθαρισω τα παντα κ να κρατησω μονο τις επαφες και να τις βαλω στη νεα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! εχω αλλο ενα θεμα αλλα ειναι καπως δυσκολο να το εξηγησω. μετα απο καποια ωρα που εχω το κινητο ανοιχτο σε οποιαδηποτε εφαρμογη και να μπαινω μου μαυριζει η οθονη και με πεταει στην αρχικη σελιδα κ αρχιζει κ μονο του να αναβοσβηνει ενα μαυρο φοντο. και στρωνει μονο με επανεκκινηση αλλα μετα απο ωρα παλι τα ιδια. δεν το κανει παντα αλλα παρα πολυ συχνα. δοκιμασα μηπως ειναι launcher η καποια εφαρμογη που εχω παγωσει αλλα τιποτα.ελπιζω να βρεθει καποια λυση. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! εχω αλλο ενα θεμα αλλα ειναι καπως δυσκολο να το εξηγησω. μετα απο καποια ωρα που εχω το κινητο ανοιχτο σε οποιαδηποτε εφαρμογη και να μπαινω μου μαυριζει η οθονη και με πεταει στην αρχικη σελιδα κ αρχιζει κ μονο του να αναβοσβηνει ενα μαυρο φοντο. και στρωνει μονο με επανεκκινηση αλλα μετα απο ωρα παλι τα ιδια. δεν το κανει παντα αλλα παρα πολυ συχνα. δοκιμασα μηπως ειναι launcher η καποια εφαρμογη που εχω παγωσει αλλα τιποτα.ελπιζω να βρεθει καποια λυση. ευχαριστω!

Εαν έχεις περάσει την rom με την 1η μέθοδο τότε προτείνω να δοκιμάσεις να την ξαναπερασεις με την 3η μέθοδο. Πριν παγώσεις κάποια εφαρμογή ανεφερε την εδώ να σου πω αν μπορείς ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Με την πρωτη την εχω περασει αλλα εδω κ κανενα μηνα κ δεν ειχα θεμα, την τελευταια βδομαδα μου τ κανει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Με την πρωτη την εχω περασει αλλα εδω κ κανενα μηνα κ δεν ειχα θεμα, την τελευταια βδομαδα μου τ κανει αυτο

Με την 1η μέθοδο σημαίνει ότι κουβαλάει τα data από την rom που είχε οταν ήρθε και είναι αρκετές οι περιπτώσεις ατόμων που έχουν αποκτήσει κακόβουλο λογισμικό από τις rom που βάζουν τα κινεζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα οκ, ειδες καμια διαφορα απο την μαμισια?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα οκ, ειδες καμια διαφορα απο την μαμισια?

ολα μια χαρα μεχρι στιγμης δινει κ 3 μηνες εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την ρομ του Καντιλακ και δεν γινεται γιατι ενω εχω κατεβασει τον twrp manager, το κινητο μου εχει το δικο του reset που δεν ειναι συμβατο με το twrp manager. Πως γινεται να κανω το twrp να μου κανει reset και να μου δωσει update? Εχω διαβασει ολους του οδηγους αλλα δεν γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...