Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, δεν εχεις πει ούτε τι εκδοση έχεις...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στις ρυθμισεις>σχετικά με το τηλέφωνο>πληροφορίες συσκευης.

Θα πρεπει να μελετησεις την πρώτη σελίδα. Μετά να πας εδώ και να βαλεις την 1536 με τη δεύτερη μέθοδο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καλη χρονια σε ολους.

 

Μια ερωτηση, στην 1536 εχει κανενα tool το οποιο κανει μεγενθυση στα παντα ? Αν και που ειναι η ρυθμιση αυτη ?

Κατι πρεπει να ενεργοποιησα καταλαθος και αναγκαστηκα και εκανα φορματ...

 

Τελος καλο ολα καλα. Απλα να μου λυθει η απορια θελω.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Προσπαθησα να αλλαξω το imei οπως περιγραφεται παραπανω και δεν τα καταφερα γιατι:

1) δεν ξερω το path για να βρω το imei.exe.

2)στα παραπανω βιντεο χρησιμοποιουν καποιες εφαρμογες που δεν ειναι free.

 

Ξερετε καποιο τροπο με free εφαρμογες.

Δεν είδες το βίντεο γι' αυτό έχεις μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στις ρυθμισεις>σχετικά με το τηλέφωνο>πληροφορίες συσκευης.

Θα πρεπει να μελετησεις την πρώτη σελίδα. Μετά να πας εδώ και να βαλεις την 1536 με τη δεύτερη μέθοδο

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα προσπαθήσω να το κάνω και ελπίζω να είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως δημιουργει το αρχειο.

Που βρισκετε το αρχειο imei.exe ;

Μέσα απο το command δημιουργουμε το νεο;

επειδή δυσκολεύει να καταλάβεις την συγκεκριμένη μέθοδο, δοκίμασε να κάνεις αυτό που κάνει στο παρακάτω βίντεο.

Εσένα το τηλέφωνο σου έχει μια SIM, μην έρθεις και ρωτήσεις πως θα το κάνεις για τη 2η.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, τον τελευταιο μηνα αντιμετωπιζω ενα θεμα με το touch Της οθονης. Στο κατω δεξια μερος της, με δυσκολευει πολυ να "πατησω" κ χρειαζεται εντονη πιεση για να "πιασει". Αλλα μονο στο δεξι κατω μερος. Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα της Ρομ ή ειναι οντως προβλημα της οθονης? Παρεμπιπτοντως φοραω την 1447 κ δεν ειχε παλιοτερα θεμα. Α, επισης να αναφερω οτι το κινητο το εχω ηδη εναν χρονο κ 2 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο αστο,

 

Ολα τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει.κανένα αποτέλεσμα.

1) κατέβασα το enginner mode και προσπάθησα από εκεί να κάνω την αλλαγη (και με κενο αναμεσα στο + και στο Ε και χωρις κενό, όπως περιγράφονται σε διάφορα video)

2)Ούτε με το το MTK Droid tool μπόρεσα να συνδεθώ στο κινητό.

 

Το παράξενο είναι πως όταν βάζω το *#*#3646633#*#* το κινητό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ (δες και φωτο)

 

Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε *#*#13411#*#*

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο αστο,

 

Ολα τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει.κανένα αποτέλεσμα.

1) κατέβασα το enginner mode και προσπάθησα από εκεί να κάνω την αλλαγη (και με κενο αναμεσα στο + και στο Ε και χωρις κενό, όπως περιγράφονται σε διάφορα video)

2)Ούτε με το το MTK Droid tool μπόρεσα να συνδεθώ στο κινητό.

 

Το παράξενο είναι πως όταν βάζω το *#*#3646633#*#* το κινητό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ (δες και φωτο)

 

Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει στο κινητό;

Δεν ξέρω αν η τελευταία μέθοδο με το engineer mode δουλεύει ή όχι και σίγουρα δεν είσαι και το καταλληλότερο δείγμα για να πούμε ότι δεν δουλεύει. Αυτό που σίγουρα δουλεύει είναι αυτό με το imei.exe. Το imei.exe το κατεβάζεις από link που έχει στην περιγραφή του βίντεο που δείχνει τι κάνεις. Αν θες μπορείς να μου στείλεις με pm το imei του τηλεφώνου σου (φαντάζομαι ξέρεις που θα το βρεις) και θα σου φτιάξω εγώ το αρχείο που χρειάζεται να αντικαταστήσεις. Το ερώτημα είναι αν θα καταφέρεις να το αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Από χθες η προχθές το κινητό κάνει reboot μόνο του. Όχι συνέχεια,μέχρι σήμερα έχει κάνει 3 φορές συνολικά. Έχετε να προτείνετε κάποια λύση; μήπως φταίει το greenify;γτ από προχθές έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ;.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Από χθες η προχθές το κινητό κάνει reboot μόνο του. Όχι συνέχεια,μέχρι σήμερα έχει κάνει 3 φορές συνολικά. Έχετε να προτείνετε κάποια λύση; μήπως φταίει το greenify;γτ από προχθές έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ;.

Ναι, μπορεί να έχει σχέση κάποια ρύθμιση του greenify.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ΚΑλη Χρονια σε ολους

Διαβασα καμια 20αρια σελιδες και ειδα πολυ αναφορα σε 1536 - 144.. - φλασαρισματα - rootαρισματα κ.λ.π.

Βασικα εγω το θελω για την γυναικα μου ρε παιδια η οποια το χρησιμοποιει σαν κινητο και για παιχνιδια που και που.

Εσεις που το εχετε αξιζει χωρις πειραγματα οπως ειναι ¨μαμα¨ ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί παλαιότερα, ειναι ένα κινητό που δεν εισάγεται και δεν προορίζεται για Ελλάδα, έχει 5-10 σημεία που χρήζουν προσοχής, αν ξέρεις κάποια πράγματα τα λυνεις σε μια ώρα όπως περιγράφονται εδω, αν όχι μελετάς λίγο και τα ξέρεις για μια ζωή να ξέρεις και τι σου γίνεται. Οπότε δεν το παίρνεις και το παραδίδεις στη γυναίκα, γιατί η μουρμούρα θα πάει σύννεφο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση καταλαθοσ σερνοντασ την οθόνη μου έβγαλε να βάλω κωδικό ασφαλείας στην εφαρμογή. Αλλά το έκανα στην τύχει ξέρει κανείς πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το εχετε αξιζει χωρις πειραγματα οπως ειναι ¨μαμα¨ ?

Παρτο απο το vickmall , εχει την 1447 ειναι σταθερη ρομ και κανεις 2 - 3 ρυθμισεις μονο.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έβαλα την 1536 του kadilak. Ψάχνω να βρω πως μπορώ να βλέπω την μπαταρία σε ποσοστό στην μπάρα αλλά δεν το βρίσκω. Επίσης χρησιμοποιώ το nova launcher υπάρχει τρόπος να βλέπω πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής αν υπάρχει ειδοποίηση...
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Παρτο απο το vickmall , εχει την 1447 ειναι σταθερη ρομ και κανεις 2 - 3 ρυθμισεις μονο.

 

Χρειαζεται κατα την παραγγελια να τους πω για ελληνικα - τροφοδοτικο για εδω - εξω τις κινεζιές - κλπ ή το παραγγελνω οπως ειναι ?

Ααα ...... παιρνει παζαρι το μαγαζι για τιμη ή δώρα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα το a806 και εχω θεμα με το αρχειο κλησεων, δεν μου βγαζει το ονομα του καλουντος ενω οι επαφες μεταφερθηκαν κανονικα. Εαν ειναι θεμα της rom ποια μου προτεινετε να περασω για να λυθει; Edited by grambo_3
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται κατα την παραγγελια να τους πω για ελληνικα - τροφοδοτικο για εδω - εξω τις κινεζιές - κλπ ή το παραγγελνω οπως ειναι ?

Ααα ...... παιρνει παζαρι το μαγαζι για τιμη ή δώρα ?

Οχι μην τους πεις να βγαλουν τιποτα, 2 - 3 εφαρμογες βγαινουν ευκολα.

Οταν μιλησεις με την selina καλου κακου ρωτησε την αν οντως θα ειναι root το κινητο με την 1447 μεσα, εχει ελληνικα και τροφοδοτικο.

Περνει παζαρι, εγω τα στανταρ δωρα που περνω ειναι δευτερη δερματινη θηκη, ακουστικα (δεν εχει μεσα στην συσκευασια) και ενα ανταπτορα για φορτιστη αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα το a806 και εχω θεμα με το αρχειο κλησεων, δεν μου βγαζει το ονομα του καλουντος ενω οι επαφες μεταφερθηκαν κανονικα. Εαν ειναι θεμα της rom ποια μου προτεινετε να περασω για να λυθει;

Όχι δεν είναι θέμα της rom. Είναι μια ρύθμιση στο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών. Προτείνετε να βάλεις την 1536 multilanguage (link στην υπογραφή μου). Στο post με τις οδηγίες θα βρεις και την ρύθμιση που διορθώνει αυτό που περιγράφεις .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...