Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια!!!αγορασα στην κοπελα μου το Α8 και ενεργοποιει τα δεδομενα για χρηση ιντερνετ αλλα τιποτα...μηπως πρεπει να καλεσουμε την cosmote για ρυθμισεις???στο προηγουμενο κινητο (htc explorer) μια χαρα δουλευαν τα δεδομενα...τι στο καλο συμβαινει???
Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόλοιπο στην κάρτα σου?

Δε έχω καρτα αλλα πριν κανω το φλασαρισμα έστελνα κανονικα μνμ απο τα δωρεαν ενος παροχου.για το what's up φταιει αυτο νομιζω γιατι μου το ειχε ξανακανει αλλα μετά απο λιγο δουλεψε μονο του. (whatsup και οχι whatsup messenger) Ας ελπίσουμε οτι φταιει οτι δεν εχω καρτα και γιαυτό δε στελνει το textra τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Δε έχω καρτα αλλα πριν κανω το φλασαρισμα έστελνα κανονικα μνμ απο τα δωρεαν ενος παροχου.για το what's up φταιει αυτο νομιζω γιατι μου το ειχε ξανακανει αλλα μετά απο λιγο δουλεψε μονο του. (whatsup και οχι whatsup messenger) Ας ελπίσουμε οτι φταιει οτι δεν εχω καρτα και γιαυτό δε στελνει το textra τι να πω

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα, η σύνδεση που έχεις στην cosmote είναι με συμβόλαιο ή με κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα περιεργο θεμα με το κινητό (Α806 rom 1447)οταν ειναι κλειδωμένο δεν μπορω να δεχτω κλήση και είτε βγαζει κατειλημμένο ειτε χτυπαει σε αυτον που καλει κ σε μενα τοποτα.οταν το εχω ξεκλείδωτο δέχομαι κανονικα.Απο την σιμ και το σημα ειμαι οκ.θελει καποια ρυθμισει απο το μενου η φταει η ρομ?.ευχαριστω. Edited by dida4
Link to comment
Share on other sites

Ώραια και έχεις κάποιο πακέτο SMS ή υπόλοιπο € στην κάρτα?

Ειχα πακέτο μνματων. Πριν φλασαρψ την ρομ (ειχα παλι την 1536 απλα εκανα clean install) μπορουσα και εστελνα μια χαρα. Σήμερα και χθες δε μπορω και επίσης ενω ειχα υπολοιπο ατην καρτα μου σημερα πηρα και ειδα οτι είναι - χωρίς να χρεωθω καππυ γιατί εχω πακετα και για τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πακέτο μνματων. Πριν φλασαρψ την ρομ (ειχα παλι την 1536 απλα εκανα clean install) μπορουσα και εστελνα μια χαρα. Σήμερα και χθες δε μπορω και επίσης ενω ειχα υπολοιπο ατην καρτα μου σημερα πηρα και ειδα οτι είναι - χωρίς να χρεωθω καππυ γιατί εχω πακετα και για τηλεφωνο.

Αν θες βάλε κάρτα για να σιγουρέψουμε ότι έχεις υπόλοιπο σε € και μετά προσπάθησε να στείλεις SMS.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες βάλε κάρτα για να σιγουρέψουμε ότι έχεις υπόλοιπο σε € και μετά προσπάθησε να στείλεις SMS.

Ναι αυτη ειναι η λυση και το βλεπουμε τοτε. Σευχαριστω για το χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία εγκατάστασης είναι αυτή που περιγράφετε στο ποστ από το οποίο θα την κατεβάσεις (βλ. link στην υπογραφή μου)

 

Να σαι καλα !

 

Μολις περασα την δικη σου κ φαινεται,παρολο που το ψαχνω ακομη,να λειτουργουν ολα οκ.

 

Να ρωτησω κατι χαζο,το zip της rom πρεπει να το κρατησω στην sd ??

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα !

 

Μολις περασα την δικη σου κ φαινεται,παρολο που το ψαχνω ακομη,να λειτουργουν ολα οκ.

 

Να ρωτησω κατι χαζο,το zip της rom πρεπει να το κρατησω στην sd ??

Δεν χρειάζεται....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να κανω back up στην καρτα sd και μου λεει να ενεργοποιησω το SYNCit μπορει καποιος να μου πει πως να το κανω;; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να κανω back up στην καρτα sd και μου λεει να ενεργοποιησω το SYNCit μπορει καποιος να μου πει πως να το κανω;; ευχαριστω πολυ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.leos.cloud.sync.row

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααα Σ.Ο.Σ...Αγορασα το κινητο μου απο κινεζικο site κ ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω android ....δε εχει κλεισει μηνα κ η αληθεια ειναι οτι το ζορισα τις 3 πρωτες μερες κ κολλησε,μου εβγαζε 'δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσια google (κατι) εχει σταματησει'...εφτασε σε σημειο να το βγαζει συνεχομενα κ αναγκαστηκα να το παω στο γερμανο κ μου εκανε reset...ολα καλα μια χαρα κατεβασα καποιες εφαρμογες οπως facebook,messenger,twitter ktl....κ 5-6 παιχνιδια μικρης χωριτικοτητας κ σημερα παλι ξαφνικα μετα απο 1 εβδομαδα μου εμφανιζει 'δυστυχως η εφαρμογη android.process.media εχει σταματησει'...βοηθηστε με γιατι μου εμφανιζεται σε καθε κινηση που κανω στο κινητο κ εχω εκνευριστει!τι κανω λαθος???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εδω και μια βδομάδα το κινητο κανει επανεκενιση οταν κανω κληση ( το εχω δει ακομα και με 80% φορτισμενο το κινητο)με το που ανοίγει βάζω pin και βλεπω το δικτυο τις vodafane ξανακανει επανεκινηση αυτο μεχρι να το βαλω στο ρευμα. αντιστοιχη επανεκινηση φινεται και οταν παιζω mortal kombat x .. εχω την 1447 απο Σεπτέμβριο . εχει κανείς καμία ιδιεα τι μπορει να ευθύνεται? σκεφτομουν μπαταρια ξερει κανεις αν πουλαει κανεις ελαδα αν οχι κανα καλο site στο εξωτερικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εδω και μια βδομάδα το κινητο κανει επανεκενιση οταν κανω κληση ( το εχω δει ακομα και με 80% φορτισμενο το κινητο)με το που ανοίγει βάζω pin και βλεπω το δικτυο τις vodafane ξανακανει επανεκινηση αυτο μεχρι να το βαλω στο ρευμα. αντιστοιχη επανεκινηση φινεται και οταν παιζω mortal kombat x .. εχω την 1447 απο Σεπτέμβριο . εχει κανείς καμία ιδιεα τι μπορει να ευθύνεται? σκεφτομουν μπαταρια ξερει κανεις αν πουλαει κανεις ελαδα αν οχι κανα καλο site στο εξωτερικο.

 

Μπαταρία έχει στο Skroutz, ψάξε για Lenovo BL229...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή κάμερας και συλλογής φωτογραφιών χρησιμοποιείται τις stock η κάποιες άλλες από το playstore;;
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι αυτό? Μπαταρία 3200mah υποτίθεται.

http://www.aliexpress.com/item/3200mAh-BL229-Battery-Batterie-Batterij-Bateria-Use-for-Lenovo-A8-A808T-A806/32358210019.html

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή κάμερας και συλλογής φωτογραφιών χρησιμοποιείται τις stock η κάποιες άλλες από το playstore;;

 

κατα εμενα μεινε με την μαμα camera :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω την ρομ vibeui_v2.0_1536 και εχω το εξης θεμα εχω φτιαξει φακελους στην οθονη (πχ σε εναν εχω μεσα ολα τα παιχνιδια) αλλα επειδη της πιο πολλες εφαρμογες τις εχω περασει στην καρτα sd οταν κανω reboot και γενικα οταν χρησιμοποιω την sd για να περασω αρχεια στο pc κτλ μετα οι φακελοι χανονται και πρεπει να τους ξαναφτιαξω.ξερει κανεις καμια λυση?(με τους φακελους που εχουν εφαρμογες αποθηκευμενες στο κιν δεν υπαρχει θεμα)
Link to comment
Share on other sites

Δε μεταφέρονται εφαρμογές στην κάρτα κατά το δοκούν. Ή θα διαλέξεις να πηγαίνουν όλα στην κάρτα ή στο τηλέφωνο, από τις ρυθμίσεις αποθήκευσης. Δλδ το να είναι όλα στο τηλέφωνο είναι μονόδρομος (και χρησιμο)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες την ερωτηση μου δεν με απασχολει η προεπιλογη αποθηκευσης η ποσες και ποιες και αν μεταφερονται στην sd απλα εγω αυτο που ρωτησα ειναι αν γινετε καπως να μην χανονται απο τους φακελους της αρχικης οθονης οι εφαρμογες που εχω στην sd οταν "ξαναbootarei" η sd ,και πρεπει να τους ξαναφτιαχνω μετα απο την αρχη...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν το έχει το τηλέφωνο. Εσύ το δημιουργείς μεταφέροντας τις εφαρμογές στην κάρτα SD. Αυτό που θες δεν γίνεται. Αυτό που γίνεται είναι να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη, να πας στις ρυθμίσεις και να επιλέξεις ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης την εσωτερική μνήμη και αν ανησυχείς για τον ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη να επιλέξεις όλα τα βίντεο, φωτογραφίες, λήψεις να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη. Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνετε με κάποιο τροπο όταν απαντας μια κλήση να μπαίνει αυτόματα σε ανοιχτή ακρόαση? Είναι χρησιμο όταν οδηγας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...