Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω κατεβάσει 3 φορές και πάντα έχει διαφορετικό MD5 από αυτο

8e7850532a82174c2da366dcdd55e77c

 

Πόσες πιθανοτητες υπαρχουν να το πετύχω? χαχαχα

Από που το κατεβάζεις? Από το τηλέφωνο στην εξωτερική κάρτα? Μήπως η κάρτα σου είναι έτοιμη να τα παίξει? Έχεις σταθερό internet?

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζω σε Laptop και το μεταφερω στην καρτα μνημης μου την εξωτερική

Κατεβάζω από το Link Που έχεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζω σε Laptop και το μεταφερω στην καρτα μνημης μου την εξωτερική

Κατεβάζω από το Link Που έχεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Όταν το κατεβάσεις στο laptop, κάνε δεξί κλικ στο αρχειο zip , μετά "Ιδιότητες" και μετά στην καρτέλα "Hashes αρχείων", περίμενε λίγο να υπολογίσει τους αριθμούς hash και δες τις MD5 θα βγάλει. Αν είναι το σωστό, η πατάτα γίνετε στην μεταφορά στην κάρτα. Δοκίμασε να την κατεβάσεις απ' ευθείας στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τον χρόνο σου.

Δεν βρίσκω καν την καρτέλα Hashes αρχείων στις ιδιότητες του zip.

Windows 7 Home είναι το λειτουργικο που έχω

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τον χρόνο σου.

Δεν βρίσκω καν την καρτέλα Hashes αρχείων στις ιδιότητες του zip.

Windows 7 Home είναι το λειτουργικο που έχω

Μπορεί να μην φαίνεται σε σένα. Όμως αν ανοίγει το αρχείο με το winrar και μπορείς να δεις τα περιεχόμενα του, τότε πιστεύω ότι το κατεβάζεις OK αλλά δεν το αντιγραφείς σωστά στην κάρτα. Στο τηλέφωνο, όταν το συνδέσεις στο PC επέλεξε το Συσκευή MTP. Μετά βρες το Lenovo A806 στις συσκευές (εκεί που βλέπεις και τους δίσκους, άνοιξε το με διπλό κλικ και θα σου βγάλει 2 δίσκους, Άνοιξε αυτό που λέει Κάρτα SD και με drag n drop σειρε το zip αρχείο στην Κάρτα SD. Μετά αποσύνδεσε το τηλέφωνο με ασφαλή κατάργηση συσκευής USB και αποσυνδεσε το τηλέφωνο. Μετά προχώρα στο TWRP.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άκρη εβγαλα.

Κατέβηκε και στην εσωτερική μνήμη μεταφέρθηκε και η δοκιμη στο MD5 δείχνει σωστά νουμερα.

Αν παω να το αντιγράψω από εκεί στην εξωτερική κάρτα το MD5 αλλάζει.

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση με το TWRP απο την εσωτερική μνήμη?

Δεν θα σβηστεί η ρομ με τα Wipe?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άκρη εβγαλα.

Κατέβηκε και στην εσωτερική μνήμη μεταφέρθηκε και η δοκιμη στο MD5 δείχνει σωστά νουμερα.

Αν παω να το αντιγράψω από εκεί στην εξωτερική κάρτα το MD5 αλλάζει.

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση με το TWRP απο την εσωτερική μνήμη?

Δεν θα σβηστεί η ρομ με τα Wipe?

Το αντιγραφείς μέσω του file manager στο τηλέφωνο ή από το PC? Αντέγραψε το με το ES file manager από το τηλέφωνο. Με τα wipe θα σβηστεί από την εσωτερική μόνο αν κάνεις wipe στην internal memory.

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα απο το ES file manager που το αντέγραψα πάλι αλλαξε.

Θα το κανω από την εσωτερική και θα δούμε.

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τον χρόνο και το ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα απο το ES file manager που το αντέγραψα πάλι αλλαξε.

Θα το κανω από την εσωτερική και θα δούμε.

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τον χρόνο και το ψάξιμο

Τότε θα πρέπει να αντικαταστήσεις την microSD που εχεις γιατί δεν είναι ασφαλής για τα δεδομένα σου.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλεις με την κινεζοαγγλική και θα ακολουθήσεις τον πληρέστατο οδηγό του kandilak για να βάλεις την multilanguage 1536.

Ευχαριστώ, μόλις το παρήγγειλα έτσι όπως είπες...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τα κατάφερα και βρήκα τη λύση για το πρόβλημα αναγνώρισης τοποθεσίας σε κάποιες εφαρμογές μέσω των Wi-Fi και mobile δικτύων.

 

Κατεβάστε το https://www.dropbox.com/s/no4ofvcnjl66veh/Network.location.fix.zip?dl=0 και μετά μπείτε TWRP recovery και κάντε το install.

Αυτο το αρχειο ειναι περασμενο στην 1536 'η το περναμε με φλασαρισμα ?

Γενικα αυτο το αρχειο λυνει μονο το προβλημα αναγνωρισης τοποθεσιας για καποιες εφαρμογες ή βελτιωνει το σημα του gps γενικα?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο ειναι περασμενο στην 1536 'η το περναμε με φλασαρισμα ?

Γενικα αυτο το αρχειο λυνει μονο το προβλημα αναγνωρισης τοποθεσιας για καποιες εφαρμογες ή βελτιωνει το σημα του gps γενικα?

Δεν χρειάζεται, περιλαμβάνεται ήδη στην τελευταία 1536.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Έχω το Lenovo A806 και θα ήθελα να μου πείτε πως να κάνω στις κλήσεις & μηνύματα να φαίνονται κανονονικά τα αποθηκευμένα νουμερα! γιατι π.χ εχω το ονομα ''ταδε'' και αν με παρει τηλ ή στείλει μήνυμα δειχνει απλα τον αριθμο !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μια ερώτηση....

Aπο το "Lenovo" A 806 video κλίση γίνετε?

Και εάν ναι,με ποιο τρόπο?????

Ευχαριστώ πολύ...

Μέσω Skype, Viber κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως γινεται η συνδεση εγωτερικου πληκτρολογιο στο smartfone εχω το καλωδιο αλλα δε αναγνωριζη το πληκτρολογιο
Μέ καλώδιο δεν γίνεται στο Α806. Ίσως να γίνεται όμως με Bluetooth πληκτρολόγιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Έχω το Lenovo A806 και θα ήθελα να μου πείτε πως να κάνω στις κλήσεις & μηνύματα να φαίνονται κανονονικά τα αποθηκευμένα νουμερα! γιατι π.χ εχω το ονομα ''ταδε'' και αν με παρει τηλ ή στείλει μήνυμα δειχνει απλα τον αριθμο !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6114276#post6114276

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

Εγώ έχω την ROM vibeui_1447_7.39.1_DEV_A806

 

Χρειάζεταια απλά να κάνω τις ρυθμίσεις από το λινκ που που έστειλες το 1ο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

Εγώ έχω την ROM vibeui_1447_7.39.1_DEV_A806

 

Χρειάζεταια απλά να κάνω τις ρυθμίσεις από το λινκ που που έστειλες το 1ο;

Ναι είναι και για την 1447.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πηρα προχτες το lenovo Α806 και αντιμετωπιζω ενα θεματακι με τις κλησεις μου. Με παιρνουν τηλέφωνο και η κληση διακοπτεται μετα απο λίγα δευτερόλεπτα, και στελνεται αυτοματα ενα γρηγορο μηνυμα (τυπου οδηγω, θα τα πουμε αργοτερα). Και φαινεται σαν να το κλιενω στον αλλο. Γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα έπιασα την συσκευή στα χέρια μου και απο οτι νομίζω διέγραψα το εικονίδιο που ανοίγει την σελίδα με ολα τα προγράμματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοιο. Αν θες app drawer κατεβασε αλλο launcher ή το app swap

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι έχετε μπει σε διαδικασία να αλλαξετε ρομ. υπαρχει κατι πιο συμβατό στην συσκευη? η καλυτερα να το αφήσω ετσι..
Link to comment
Share on other sites

kandilak πως διορθωνουμε το 3gp στο βιντεο? Ειναι μεγαλη διαδικασια?

Καλησπέρα σας,

πηρα προχτες το lenovo Α806 και αντιμετωπιζω ενα θεματακι με τις κλησεις μου. Με παιρνουν τηλέφωνο και η κληση διακοπτεται μετα απο λίγα δευτερόλεπτα, και στελνεται αυτοματα ενα γρηγορο μηνυμα (τυπου οδηγω, θα τα πουμε αργοτερα). Και φαινεται σαν να το κλιενω στον αλλο. Γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω ;

Αν και δεν ξερω ποια εκδοση εχεις νομιζω οτι εχεις εκδοση πριν την 1447. Αν ξερεις να φλασαρεις βαλε την

εκδοση 1536 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206, διαβασε και αυτες τις οδηγιες για να το κανεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πηρα προχτες το lenovo Α806 και αντιμετωπιζω ενα θεματακι με τις κλησεις μου. Με παιρνουν τηλέφωνο και η κληση διακοπτεται μετα απο λίγα δευτερόλεπτα, και στελνεται αυτοματα ενα γρηγορο μηνυμα (τυπου οδηγω, θα τα πουμε αργοτερα). Και φαινεται σαν να το κλιενω στον αλλο. Γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω ;

Eπίσης , να προσθέσω κάτι πριν μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις ρομ όπως είπε ο Θοδωρής, θυμάμαι πως κάποιος ακόμα είχε αναφέρει αυτό το πρόβλημα και NOMIZΩ πως ο Καντιλακ του είχε προτινει (αν θυμαμαι καλα) να τσεκάρει μήπως εχει βάλει το κινητο σε κατάσταση οδήγησης (αντιστοιχη προφανώς του fight mode) . Δεν ξέρω από που το βρίσκεις αυτό γιατί το έχω ελάχιστο καιρό το κινητό αλλά ψάξ'το!

Edited by Vasiliki_Vas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...