Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις που οφειλονται οι αυξομειωσεις της φωτεινοτητας? ???

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση υλικού VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806

Δοκιμασε να βαλεις την 1447

νομίζω πως δεν πρέπει να είναι θέμα software αλλά hardware, δηλαδή κάτι εκεί με την επαφή της μπαταρίας ή κάτι τέτοιο.

Ετσι οπως τα γραφεις και γω πιστευω οτι ειναι θεμα hardware

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ???????????

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις που οφειλονται οι αυξομειωσεις της φωτεινοτητας? ???

Κανεις ???????????

Μήπως στο γεγονός ότι έχεις επιλέξει την επιλογή "αυτόματο" στη φωτεινότητα; Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Ενας φίλος που έχει το τηλέφωνο το μπρίκαρε.Εχουμε back up και το twrp ανοιγει.Θέλουμε να κάνουμε restore.Η ερώτηση είναι:Κάνουμε απλά restore ή θέλει και wipes.Υπάρχει οδηγός πουθενά με τα ακριβή βήματα;Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Tπτ δε θελει, κανε εκει restore και θα`ναι οκ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο γεγονός ότι έχεις επιλέξει την επιλογή "αυτόματο" στη φωτεινότητα; Λέω εγώ τώρα...

 

Οχι Αντρεα δεν εχω αυτοματη φωτεινοτητα ενεργοποιημενη. Μηπως το παρουσιασε κα σε αλλους με την ρομ 1501 !!!!!!!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω παρατηρησει το εξης, να πηγαινει η φωτεινοτητα στο maximum μολις ανοιξεις μια εφαρμογη και να επιστρεφει εκει που το εχεις, οταν πατησεις το home button. Αλλα οχι τωρα τελευταια με την 1516, αλλα με 1447 και ουτε ξερω αν ηταν καμια ρυθμιση, αν και δεν το αποκλειω γιατι γενικα ειναι πολυ παραμετροποιησιμα τα settings

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι σπαστικο και κουραστικο για το ματι... Λογικα θα ενα θεμα ρομ.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Για την αυξομείωση φωτεινότητας, δεν είναι θέμα rom αλλά εφαρμογής. Συνήθως πρόκειται για εφαρμογές φωτογραφίας ή βίντεο οι οποίες συνήθως αυξάνουν στο φουλ την φωτεινότητα όταν πρόκειται να τραβήξεις ή να δεις - αναπαράγεις φωτογραφία ή βίντεο. Πχ στο quick pic έχει τέτοια ρύθμιση. Με το Lux μπορείτε να το ελέγξετε αυτό ώστε ή φωτεινότητα να ελέγχετε αποκλειστικά απο τις ρυθμίσεις του Lux (τουλάχιστον στην πληρωμένη έκδοση της εφαρμογής)
Link to comment
Share on other sites

Για το Quickpic το γνωριζα ναι. Εχω αρκετους photo editors στο τηλεφωνο. Θα τους ξηλωσω και θα ενημερωσω. Καντι σε ευχαριστω

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορω να κανω ωστε να μην μου βγαζει τοσες πολλες ειδοποιησεις καθημερινα του du battery saver?

Πας στην διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις και επιλέγεις την εφαρμογή που δεν θες να βλέπεις ειδοποιήσεις και ξετσεκάρεις το "Show notifications" ("Προβολή ειδοποιήσεων" αν έχεις ελληνικό μενου)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το a806 πιανει 4g?και αν ναι πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις πρωτα?

Επικοινώνησε με τον πάροχο σου ώστε να ενεργοποιήσεις το 4G στον αριθμό σου, και επίσης τσέκαρε αν η sim σου υποστηρίζει 4G ή πρέπει να την αλλάξεις. Αν έχεις ενεργοποιημένο το 4g και στην συσκευή σου τότε ο μόνος λόγος για να μην πιάνεις 4G είναι η μη κάλυψη του παρόχου κινητής στην περιοχή που βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Θα ηθελα να μου πει καποιος πως γίνετε τελικά η αναβαθμιση

Vibeui V2.0 1508 και αν υπαρχει στην ευρώπη γιατι ενω την βγαζει στο κινητό τελικα δεν γινετε τίποτα και οταν πάω να δω κάτι απο την εφαρμογή του οτε tv μου βγαζει σφαλμα (107011)

Edited by kostas_Lou
Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλησπέρα σας, αλλά καλό θα ήταν να μη γεμίζουμε σελίδες στο ήδη τεράστιο θέμα χωρίς λόγο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.εχει κανεισ για το κινητο αυτο θηκη armband η οποια εκτοσ απο το κινητο να εεχει καμια τσεπουλα για ψιλοπραγματα?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

Έχω το Α806 εδώ και ένα εξάμηνο και δούλευε άψογα. Κάποια στιγμή μου ήρθε η φαεινή ιδέα να το κάνω launch με το google launcher..

Από τότε, σταμάτησε να μου δουλεύει το google play.. Δεν κατάφερα τίποτα και όλοι έλεγαν να κάνω reset. Συγχρόνισα τα πάντα με το google account μου (επαφές μειλ κλπ) και το έκανα reset στο factory setting. Όταν άνοιξε δεν μπορώ πλέον να βάλω google λογαριασμό ούτε φυσικά δουλέψει καμία εφαρμογή παρά μόνο οι κινέζικες... Οπότε δεν μπορώ να έχω τίποτα... Προσπάθησα με το flash που υπάρχει στην αρχή αυτού του thread αλλά δεν κατάφερα πολλά (μόνο να βάλω το superuser).. Επίσης παρατήρησα ότι ενώ έκανα reset και πάτησα erase all, τα αρχεία του τηλεφώνου δε χάθηκαν. Όλες οι φωτογραφίες υπάρχουν.. οι φάκελοι με τις παλιές εφαρμογές υπάρχουν αν και δεν υπάρχουν οι εφαρμογές..

Θέλω τη βοήθειά σας! Έχω απέλπιστεί... έχω ένα τρομερό τηλέφωνο που δεν μπορώ να το κάνω τίποτα...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Edited by Minnnnnas
Προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Έχασα το IMEI και χρειάζομαι το NVRAM image ή απλά ενα zip με τα αρχεία για να επαναφερω τα αρχεια! Μετα θα αντικαταστήσω το αρχείο με το ΔΙΚΟ μου IMEI.

 

Παρακαλώ όποιον το κατέχει λίγη βοήθεια.

Edited by john89
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα!

ρε παιδια γιατι καποιος εφοσον την εχει φουλ σεταρισμενη την rom δεν την κανει ενα backup

και να ανεβει καπου να την εχουν ολοι να μην σεταρεις απο δω αλλο zip αλλο απο εκει zip στην προηγουμενη αλλο

χανεσαι με τοσα που ειναι να περασεις...

μηπως θα ηταν εφικτο να το κανεις καποιος ?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ`ολα δεν ειναι "τοσα να σεταρεις", ειναι μετρημενα. Δευτερον, η ρομ που ανεβασε ο kandilak, η 1516 ειναι σεταρισμενη και μαλιστα με xposed. Και τριτον, θα παρει ο καθενας το IMEI και πιθανως τους κωδικους και τα wifi password καποιου αλλου και μετα θα ξερει να τα αλλαξει..; Και αν παει να περασει αλλη εκδοση πανω σε αλλη, κοινως αν δεν ξερει τι κανει και τουβλιασει;

Και γω το σκεφτηκα στην αρχη, αλλα δε νομιζω πως γινεται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

να κανει ισως επιλεγμενο backup?

ημαρτον τους κωδικους τι να τους κανω εγω π.χ Μεσολογγι ?

ολα γινονται αλλα θελουν υπομονη αναλογα αν θελει καποιος να το φτιαξει...

γνωριζουμε οτι ο καθενας οτι κανει αναλαμβανει την ευθυνη του.

τελος παντων καλα ειναι κ ετσι.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Έχασα το IMEI και χρειάζομαι το NVRAM image ή απλά ενα zip με τα αρχεία για να επαναφερω τα αρχεια! Μετα θα αντικαταστήσω το αρχείο με το ΔΙΚΟ μου IMEI.

 

Παρακαλώ όποιον το κατέχει λίγη βοήθεια.

 

Μετά από ποια διαδικασία έχασες το IMEI? Είσαι σίγουρος ότι έχεις A806 και όχι Α808t?

Νομίζω ότι για σωστή δουλεία πρέπει να ξαναφλασάρεις κάποια sp flash tool rom version.

Δες εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833

Για την σωστή εγκατάσταση των drivers που χρειάζονται για αυτή την διαδικασία δες το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5871493#post5871493

 

Αν στην διαδικασία φλασαρίσματος βγάλει σφάλμα στο sp flash tool δοκίμασε με την έκδοση 3.1352.01

 

Η διαδικασία δουλεύει σε Win 7 . Για Win 8 δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά και εκεί με κάποιες ρυθμίσεις λένε ότι δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρετε,

 

Έχω το Α806 εδώ και ένα εξάμηνο και δούλευε άψογα. Κάποια στιγμή μου ήρθε η φαεινή ιδέα να το κάνω launch με το google launcher..

Από τότε, σταμάτησε να μου δουλεύει το google play.. Δεν κατάφερα τίποτα και όλοι έλεγαν να κάνω reset. Συγχρόνισα τα πάντα με το google account μου (επαφές μειλ κλπ) και το έκανα reset στο factory setting. Όταν άνοιξε δεν μπορώ πλέον να βάλω google λογαριασμό ούτε φυσικά δουλέψει καμία εφαρμογή παρά μόνο οι κινέζικες... Οπότε δεν μπορώ να έχω τίποτα... Προσπάθησα με το flash που υπάρχει στην αρχή αυτού του thread αλλά δεν κατάφερα πολλά (μόνο να βάλω το superuser).. Επίσης παρατήρησα ότι ενώ έκανα reset και πάτησα erase all, τα αρχεία του τηλεφώνου δε χάθηκαν. Όλες οι φωτογραφίες υπάρχουν.. οι φάκελοι με τις παλιές εφαρμογές υπάρχουν αν και δεν υπάρχουν οι εφαρμογές..

Θέλω τη βοήθειά σας! Έχω απέλπιστεί... έχω ένα τρομερό τηλέφωνο που δεν μπορώ να το κάνω τίποτα...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μπορείς να κάνεις αυτό ? --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα στην παρεα!

ρε παιδια γιατι καποιος εφοσον την εχει φουλ σεταρισμενη την rom δεν την κανει ενα backup

και να ανεβει καπου να την εχουν ολοι να μην σεταρεις απο δω αλλο zip αλλο απο εκει zip στην προηγουμενη αλλο

χανεσαι με τοσα που ειναι να περασεις...

μηπως θα ηταν εφικτο να το κανεις καποιος ?

Τι σημαίνει "φουλ σεταρισμένη" για σένα? Τι σήμανει για μένα? Τι σημαίνει για τον καθένα εδώ μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...