Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ψάχνω εδώ και καιρό να βρω πως γίνεται να μεγαλώσω το μέγεθος των SMS που στέλνω γιατί είναι αρκετά περιορισμένος ο αριθμός των χαρακτήρων. Ξέρει κανείς αν και πως διορθώνεται? Είμαι με την 1447 από vickmall!
Link to comment
Share on other sites

Τextra+ κεφαλαία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ! Απλά σκεφτόμουν για λύση με την υπάρχουσα εφαρμογή!

Εγκατάσταση και χρήση στα SMS του greek keyboard από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε kandilak ειναι εφικτη η χρηση V6 SuperCharger και πως, εχω βρει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

και αυτο http://www.doctorandroid.gr/2012/09/v6-supercharger-hack-android.html

busy box υπαρχει

ευχαριστω

Edited by ktax
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε kandilak ειναι εφικτη η χρηση V6 SuperCharger και πως, εχω βρει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

και αυτο http://www.doctorandroid.gr/2012/09/v6-supercharger-hack-android.html

busy box υπαρχει

ευχαριστω

Σου υπενθυμίζω ότι το A806 έχει 2gb RAM.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για κάρτα μνήμης : Χαλαρά πάει την 64gb στο δικό μου τέτοια φοράω. Όπως και την 128gb την πάει κανονικά!

Απλά την φορμάρουμε σε Fat32 για να την δεί!

Η Kingston 64Gb που έβαλα ήταν σε exFat32 και δεν την έβλεπε. Tη φορμάρισα σε Fat32 και τη βλέπει κανονικά.

Edited by stevelo61
Link to comment
Share on other sites

 

Καλό φαίνεται. Το κουρμπάρισμα στο τζάμι είναι καλή φάση, δίνει καλό πιάσιμο και "μικραίνει" τη συσκευή στο χέρι, επίσης καλύτερης ποιότητας κάλυμμα μπαταρίας.

Είμαι περίεργος για το μενού των ρυθμίσεων της Lenovo στο Lolipop. Ένας φίλος πήρε το Ulefone be touch και οι ρυθμίσεις είναι πολύ "φτωχές".

Υ.Γ.: Επειδή μοιάζει πολύ, λέτε να ταιριάζει κι η μπαταρία (3000mAh) στο A806, οπότε να έχουμε και μια εναλλακτική;

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μερες δν μπορω να ενεργοποιησω wifi, data connection, bluetooth απο το notification center. Πρεπει να μπω στις ρυθμισεις για να το κανω αυτο. Δε ξερω αν πειραξα κατι κ αλλαξε.. Ξερετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μερες δν μπορω να ενεργοποιησω wifi, data connection, bluetooth απο το notification center. Πρεπει να μπω στις ρυθμισεις για να το κανω αυτο. Δε ξερω αν πειραξα κατι κ αλλαξε.. Ξερετε κατι?

 

Δεν ξέρεις αν πείραξες κάτι?

 

Παιδιά το χω το κινητό 3 μηνες περιπου. Εχω την 1447 μουλτι Ρομ κ έχω παγωσει φυσικά κάτι security και τέτοια απ την αρχή π το πήρα το κινητό.. Πήγαινε μια χαρά αλλά έχει λίγο καιρό π μου φαίνεται σαν να είναι αρκετά λαγκι στο σκρολινγκ κυρίως. Τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν πειραξα κατι.. Πιστευω πως δν εκανα κατι.. Παταω να κλεισει το wifi και τπτ.. Παραμενει μπλε.. Πρεπει να μπω απο τις ρυθμισεις να το κλεισω.. Εχω 1447 ρομ μουλτι
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν πειραξα κατι.. Πιστευω πως δν εκανα κατι.. Παταω να κλεισει το wifi και τπτ.. Παραμενει μπλε.. Πρεπει να μπω απο τις ρυθμισεις να το κλεισω.. Εχω 1447 ρομ μουλτι

 

Σου απάντησα ήδη. Η δεύτερη παράθεση του προηγούμενου post μου είναι από δικό σου post. Λοιπόν αν έχεις παγώσει πράγματα που δεν ξέρεις τι κάνουν ξεπάγωσε τα. Μάλλον επειδή απ' ότι φαίνεται δεν ξέρεις ξαπάγωσέ τα όλα. Αν κάτι αντί να το παγώσεις το έχεις αφαιρέσει εντελώς από την rom , ξαναφλάσαρε την rom.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηταν απτο παγωμα. Τωτα καταλαβα οτι μου χες απαντησει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον θελει ξαναφλασαρισμα η ρομ.. Ανοιξαμε δουλειες.. Ουτε θυμαμαμαι τι ειχα κανει πριν μισο χρονο κ εβαλα τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους!!Ενα φιλος μου ειχε ενα θεμα με την παλια του συσκευη και μου ανεθεσε να του βρω την καλυτερη επιλογη στα 200 ευρω..ΕΙδα κ το lenovo s860 αλλα δεν παιρνει καρτα μνημης που ζηταει ο φιλος μου..Επειδη επειγει η αγορα μπρορειτε να μου πειτε σε γενικες γραμμες θετικα κ αρνητικα της συσκευης??ΑΝ παρουσιαζονται lag στο ui της lenovo και να μου πειτε κ για την καμερα.. Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρουσιαζει lag, δεν στερευει η μνημη, τα παει καλα απο ταχυτητα, γιαυτό θα πω κατευθειαν τα αρνητικα, δεν εχει otg, δεν εχει καλη φωτεινοτητα και δεν εχει 2 sim. H καμερα ειναι καλη, αλλα οχι η καλύτερη που υπάρχει.

Να θυμισω ειναι ενα κινητο των 140€, με 200 θα βρεις καλυτερο (πλεον), 3GB ram, 64bit κτλ..

Αλλα γενικα μπορεις να ρωτήσεις στο γενικο θεμα συσκευων και συγκρισεων

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κολλαει ο φιλος στο να μην ειναι full hd η οθονη και να μην εχει 64bit τοτε μια χαρα ειναι το κινητο που κοστιζει πλεον κατω απο 130€. Δεν εχει κανενα προβλημα το κινητο που δεν μπορει να λυθει.

Καλα και αυτα που ειναι 3gb ram κανενα δεν εχει ελευθερη μνημη ram πανω απο 1,9gb.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ευχαριστούμε και έχουμε ευχαριστήσει τον kandilak για την ανεπανάληπτη προσφορά του στο νήμα. Να ευχαριστήσουμε όμως και κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα με πρώτο και καλύτερο τον Roid_rage που βοηθάνε συνεχώς και ακούραστα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

:innocent:

Ξέρει κανένας (kandilak) γιατί χάνει συνεχώς τη ρύθμιση προσβασιμοτητας από τις ρυθμίσεις, για εφαρμογές που θέλω να ελέγχουν τη συσκευή; αυτές είναι γενικά η Noled, Airdroid, greenify και power toggles, βασικά η πρώτη σταματάει να δουλεύει. Και οι άλλες μπαίνουν στο off αλλά λειτουργούν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε τη βοηθεια σας.Εδω και δυο μερες οταν με παιρουν τηλ και δεν απαντησω στα 4 κουδουνισματα σταματαει η κλειση και στελνει μυνημα σε αυτον που με παιρνει οτι "οδηγω θα τα πουμε αργοτερα".Οταν προλαβω και απαντησω εχει παντα ανοιχτη ακροαση ενω δηχνει οτι ειναι κλειστη.Εχω τρελαθει, καμια βοηθεια? (VIBEUI V2 1447 7 48 ST A806 baralajbi).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε τη βοηθεια σας.Εδω και δυο μερες οταν με παιρουν τηλ και δεν απαντησω στα 4 κουδουνισματα σταματαει η κλειση και στελνει μυνημα σε αυτον που με παιρνει οτι "οδηγω θα τα πουμε αργοτερα".Οταν προλαβω και απαντησω εχει παντα ανοιχτη ακροαση ενω δηχνει οτι ειναι κλειστη.Εχω τρελαθει, καμια βοηθεια? (VIBEUI V2 1447 7 48 ST A806 baralajbi).

Έχω περάσει τη συγκεκριμενη rom του baralajbi σε κοντά 100 τηλέφωνα χωρίς τέτοια προβλήματα. θα σου πρότεινα να την ξαναπεράσεις και να ξαναδοκιμάσεις πριν περάσεις κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε τη βοηθεια σας.Εδω και δυο μερες οταν με παιρουν τηλ και δεν απαντησω στα 4 κουδουνισματα σταματαει η κλειση και στελνει μυνημα σε αυτον που με παιρνει οτι "οδηγω θα τα πουμε αργοτερα".Οταν προλαβω και απαντησω εχει παντα ανοιχτη ακροαση ενω δηχνει οτι ειναι κλειστη.Εχω τρελαθει, καμια βοηθεια? (VIBEUI V2 1447 7 48 ST A806 baralajbi).
Είναι σαν να έχεις το τηλέφωνο σε drive mode. Έχει ή είχε κάποια σχετική εφαρμογή το τηλέφωνο σου?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά...

 

Δεν ξέρω αν θυμάστε το πρόβλημα που σας έλεγα ότι αντιμετώπιζα ότι το τηλέφωνο ειδικά στο viber είχε θέμα ότι αλλού πατούσα και αλλού δίνονταν οι εντολές και πάθαινε μπλακ άουτ το τηλέφωνο...

 

Τελικά παρατήρησα ότι το πρόβλημα αυτό συμβαίνει όταν το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ ξάπλα (εξού και το έβλεπα στο viber το πρόβλημα γιατί έγραφα πάντα με το τηλέφωνο ξάπλα)...

Δηλαδή όταν το τηλέφωνο το έχω στο χέρι κάθετα ή ας πούμε 45 μοίρες περίπου κλίση, μια χαρά μου δουλεύει χωρίς να κάνει τα παλαβά του...

Τι μπορεί να φταίει; Δεν κάνει καλή επαφή η μπαταρία αλλά και πάλι δεν νομίζω να έχει περιθώριο να "κουνιέται"...

Καμιά γνώμη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις εγινα κατοχος και εγω. Αμεσως μ εβγαλε να κανω update απο 1447 σε 1508 αλλα εχω προδπαθησει ηδη δυο φορες και κατα την εγκατασταση μ βγαζει ακυρο στα μισα περιπου.επισης προσπαθω εδω κ ωρες να φτιαξω αυτο το προβλημα με το font που δειχνει τις ειδοποιησεις με τα μισα γραμματα να λειπουν αλλα δε τα καταφερνω..

Βρηκα και εβαλα καποιες αλλες γραματοσειρες αλλα ολες ειναι αθλιες εχουν ενα στρεμα κενο απο γραμμα σε γραμμα.

Edited by panos_saxo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...