Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το κινητό υποστηρίζει βίντεο-κλήση κανονική ή μόνο μέσω εφαρμογών τύπου skype ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679&page=207

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυπάμαι ..ΟΧΙ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679&page=207

Link to comment
Share on other sites

Από τον οδηγό κάνεις τα βήματα 1,2,4,6 και από το 10 λαμβάνεις υπόψιν σου μέχρι το "...............Reboot System"

 

Παιδιά μήπως εκτός απο τις σαφέστατες οδηγίες του kandilak θα μπορούσαμε να φτιάχναμε έναν οδηγο με τα

προβλήματα (μεγάλα ή μικρά) και δίπλα σε παράθεση την λύση τους? θα ήταν κατα την γνώμη μου το καλύτερο.

Ας μιλήσουν οι παλαιότεροι και οι πιο ειδήμονες!

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά γιατί δεν μπορουμε να κάνουμε βιντεοκλήση με το τηλέφωνο?

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις multilanguage, και μακάρι να κάνω λάθος αλλά δεν θα διορθωθεί το πρόβλημα. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις factory reset αλλά αν δεν έχουν περάσει 45 μέρες από την ημερομηνία πληρωμής καλό είνια να ανοίξεις dispute στο paypal για να έχεις μια κάλυψη αν σου τα μασήσουν οι κινέζοι (αν πλήρωσες με paypal).

Εγώ στην θέση σου θα ξαναπερνούσα την 9432 με το sp flash tool

 

Σε ευχαριστώ θα το κάνω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τις επαφες και +030 που ομως λυνεται πανευκολα σε δευτερολεπτα με την χρηση της εφαρμογης contacts optimizer.

Αυτη η εφαρμογει λυνει και το προβλημα του +030 στα μηνυματα?

ο ηχος μεσα απο τα ακουστικα εκμεταλευόμενος την default εφαρμογη με το 3d κολπάκι για τα ακουστικά απλά ειναι άντε γεια.

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη? Γιατι εεχω ενα προβληματακι με τον ηχο στα ακουστικα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε επιτυχώς η 1443. Antutu στα 32.800+ νομίζω είναι καλά :) Αν κάποιος έχει κάποια συμβουλή να τ ανεβάσουμε είναι καλοδεχόμενη.

Έσβησα άχρηστες κινέζικες εφαρμογές που να μην μου δημιουργήσουν φυσικά πρόβλημα, ενώ πάγωσα και 4-5. Όλα παν καλά εκτός από το θεματάκι που είχα πει κ πιο πριν με την μπαταρία. Πέφτει πολύ γρήγορα ακόμα και όταν δεν κάνω χρήση(κλειστά όλα) ενώ παράλληλα αργεί σχετικά και να φορτίσει. Ξέρουμε αν μπορεί να γίνει κάτι ή αν αυτό θ' αλλάξει με τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το εκαναν root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι με το contact optimizer λυνεται και το προβλημα με τα sms.

Η εφαρμογη για τα ακουστικα ειναι η default εχει η 4432.απλα με το που μπεις μεσα πατωντας το εικονιδιο music κανε swipe δεξια και επελεξε κατω αριστερα sound effects.γυρνα τωρα τις δυο ροδελες bass boost kai surrund sound και απολαυσε!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη η εφαρμογει λυνει και το προβλημα του +030 στα μηνυματα?

 

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη? Γιατι εεχω ενα προβληματακι με τον ηχο στα ακουστικα.

 

ναι με το contact optimizer λυνεται και το προβλημα με τα sms.

Η εφαρμογη για τα ακουστικα ειναι η default εχει η 4432.απλα με το που μπεις μεσα πατωντας το εικονιδιο music κανε swipe δεξια και επελεξε κατω αριστερα sound effects.γυρνα τωρα τις δυο ροδελες bass boost kai surrund sound και απολαυσε!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο στο έκαναν root? γιατι εγω παρήγγειλα 2 στο To2c και ζήτησα να ειναι root, Multilanguage και gapps.

 

ναι φιλε μου μονο root eixa zhthsei GAPS και ελληνικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! θα δοκιμάσω να το δουλέψω με την 9432 και πιστεύω να πάει καλά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φιλε μου το εκαναν root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι με το contact optimizer λυνεται και το προβλημα με τα sms.

Η εφαρμογη για τα ακουστικα ειναι η default εχει η 4432.απλα με το που μπεις μεσα πατωντας το εικονιδιο music κανε swipe δεξια και επελεξε κατω αριστερα sound effects.γυρνα τωρα τις δυο ροδελες bass boost kai surrund sound και απολαυσε!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι με το contact optimizer λυνεται και το προβλημα με τα sms.

Η εφαρμογη για τα ακουστικα ειναι η default εχει η 4432.απλα με το που μπεις μεσα πατωντας το εικονιδιο music κανε swipe δεξια και επελεξε κατω αριστερα sound effects.γυρνα τωρα τις δυο ροδελες bass boost kai surrund sound και απολαυσε!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι φιλε μου μονο root eixa zhthsei GAPS και ελληνικα!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! θα δοκιμάσω να το δουλέψω με την 9432 και πιστεύω να πάει καλά!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Προς Len806 , και λοιπούς άτυχους με πετσοκομένη 9432 rom. Ανέβασα μιά slim έκδοση της 9432 rom η οποία μπορεί να εγκατασταθεί μέσω twrp recovery.

Σε αυτήν τη περίπτωση θα κάνετε τα εξής βήματα:

  • 1. Εγκαταστήστε το Mobileuncle MTK tools
  • 2. Κατεβάστε το TWRP recovery και αποθηκεύστε το στην sdcard (χύμα, όχι σε φάκελο)
  • 3. Κατεβάστε και αποθηκεύστε την Lenovo_A806_9432_slim rom στο τηλέφωνο ή στην εξωτερική sdcard.
  • 4. Τρέξτε το Mobileuncle και στο παράθυρο superuser που θα βγει πατήστε "Χορήγησε" (Grant αν το έχετε στα αγγλικά). Από τις επιλογές του προγράμματος επιλέξτε "Recovery Update". Πατήστε το "recovery_twrp.img" και μετά OK και πάλι ΟΚ για να μπεις στο TWRP recovery.
  • 5. Πρώτη δουλεία μας στο TWRP είναι να πάρουμε backup την rom και τα data μας ώστε αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν μας αρέσει η νέα rom να γυρίσουμε εύκολα στην προηγούμενη κατάσταση. Στο home του TWRP recovery επέλεξε "Backup" και στην επόμενη οθόνη τσεκάρετε όλες τις επιλογές. Παρακάτω που γράφει "Storage:Internal storage" πατάτε και επιλέγετε που θα αποθηκεύσετε το backup (internal storage=εσωτερική sdcard ή sdcard=εξωτερική sdcard). Εάν έχετε εγκατεστημένη εξωτερική sdcard προτιμήστε αυτή για την αποθήκευση του backup. Τώρα μπορείτε να εκτελέσετε το backup κάνοντας swipe από αριστερά προς τα δεξιά στην μπάρα που γράφει "Swipe to backup". Περίμενε να τελειώσει επιτυχώς το backup (προσέξτε μήπως βγάλει τυχόν σφάλμα) και μετά πατάτε το κουμπί home ή 2 φορές το κουμπί back.
  • 6. Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Στην επόμενη οθόνη κάνετε swipe στην μπάρα "Swipe to Confirm Flash". Περιμένετε να τελειώσει επιτυχώς και μετά πατάτε το "Reboot system" . Το τηλέφωνο θα μπουτάρει (τo πρώτο boot μπορεί να κρατήσει λίγο παραπάνω) και όταν ανοίξει θα πετάξει κάποια μηνύματα από το Superuser στα οποία θα πατήσετε κάτω δεξιά το "Grant".

 

Δουλέψτε στο τηλέφωνο τις λειτουργίες που έβγαζαν πρόβλημα για να δείτε αν διορθώθηκε .


 

EDGE Member σε ευχαριστώ πολύ!!!Όχι μόνο δεν κολλάει το notification center με το σπαστικό Pop up που έβγαζε συνέχεια, αλλά και η μπαταρία διαρκεί πολύ περισσότερο.Από εκεί που κρατούσε ένα δεδαπενάωρο με ανοιχτά τα δεδομένα του κινητό ή το wifi όλη μέρα, τώρα άντεξε 27ώρες και μου δείχνει 24%(8h & 47min) ακόμα.Δοκιμάστε το όσοι έχετε θέματα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δυστηχως δεν μπορω να συνδεσω το τηλ. με το pc,σε 2 pc το δοκιμασα και τιποτα.

 

Καλησπέρα σε όλους σας.Είμαι και εγω κάτοχος απο χθές του LENOVO άλλα διάβαζα τις αναφορές σας σε αυτο πρίν το παραγγείλω,και πραγματικά θέλω να σας πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και ένα εξίσου ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρόνο που αφιερώνετε και τις λύσεις που προτείνετε στα διάφορα προβλήματα του τηλεφώνου.

Οσον αφορά το πρόβλημα του φίλου ,αντιμετώπισα και εγω το ίδιο θέμα δηλ. δεν μπορούσα να συνδέσω το τηλέφωνο με το pc.

Εκανα τα εξής λάθη:

1. Είχα τσεκαρισμένες ΟΛΕΣ τις επιλογές στο sp flash tool αντί της ΜΙΑΣ που έπρεπε .

2. Το αρχείο " MT6592_Android_scatter_alston_fddopen " που βρίσκεται στο φάκελλο A806 TWRP2.8 MDS ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΞΗ .text

την έβαλα εγω και αμέσως συνδεθηκε το κινητο με το pc.Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by teo100
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλησπέρα σε όλους σας.Είμαι και εγω κάτοχος απο χθές του LENOVO άλλα διάβαζα τις αναφορές σας σε αυτο πρίν το παραγγείλω,και πραγματικά θέλω να σας πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και ένα εξίσου ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρόνο που αφιερώνετε και τις λύσεις που προτείνεται στα διάφορα προβλήματα του τηλεφώνου.

Οσον αφορά το πρόβλημα του φίλου ,αντιμετώπισα και εγω το ίδιο θέμα δηλ. δεν μπορούσα να συνδέσω το τηλέφωνο με το pc.

Εκανα τα εξής λάθη:

1. Είχα τσεκαρισμένες ΟΛΕΣ τις επιλογές στο sp flash tool αντί της ΜΙΑΣ που έπρεπε .

2. Το αρχείο " MT6592_Android_scatter_alston_fddopen " που βρίσκεται στο φάκελλο A806 TWRP2.8 MDS ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΞΗ .text

την έβαλα εγω και αμέσως συνδεθηκε το κινητο με το pc.Ελπίζω να βοήθησα.

εννοείς κατάληξη ".txt"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις γράφτηκα στο forum για να σας μεταφέρω και εγώ την δική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο κινητό. Το παράγγειλα από minideal στις 14.10 και μου ήρθε στις 31.10. Έχω μπει και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic. Αριθμός έκδοσης λογισμικού έχω το : VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806. Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Το έχω ζορίσει αρκετά και δεν έχει καταλάβει σχεδόν τίποτα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να πάρει μια δυνατή συσκευή αλλά να έχει και την διάθεση να κάτσει να επιλύσει όποιο θέμα (και αν) δημιουργηθεί.

Κάποιες παρατηρήσεις - σχόλια - απορίες

1) Το gps λειτουργεί πολύ καλά, κλειδώνει αμέσως και είναι αξιόπιστο

2) 3g και wifi πολύ γρήγορο και η σύνδεση δε χάνεται.

3) Από μπαταρία να πω ότι είχα τρομάξει τις πρώτες 1-2 μέρες. Έπεφτε σφαίρα.. (αν και δε το χρησιμοποιούσα πολύ) το φόρτιζα 2 φορές την ημέρα. Τώρα με κανονική έως κάτι παραπάνω σε χρήση κρατάει άνετα μία μέρα. μέχρι το μεσημέρι δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από το 60%. Οπότε είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

4) Έχω αντιμετωπίσει και εγώ το πρόβλημα ε το +30 (0030) στις επαφές. Σε πιο παλιά ανακοινώση είχε αναφερθεί από κάποιον να πάμε να πειράξουμε κάτι ρυθμίσεις μέσα στο τηλέφωνο (εφαρμογή τηλεφώνου --> more feature and settings --> more display settings) και να αλλάξουμε κάτι από εκεί. Στην δική μου έκδοση δεν υπάρχει η τελευταία επιλογή. Την έχει σαν more display features και μετά δεν βγάζει τις ίδιες επιλογές οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω από κει. Να αναφέρω πως έχω cosmote σαν πάροχο. Αν βάλω το 0030 στις επαφές κάνει αναγνώριση κλήσης στα sms αλλά όχι σε εισερχόμενες κλήσεις, Αν δεν το έχω το αντίθετο. μία λύση είναι αυτό που είπε κάποιος πριν 3-4 σελίδες το να βάλουμε τον ίδιο αριθμό σε κάθε επαφή με και χωρίς το 0030. Προσωπικά τις έχω τις επαφές χωρίς το +30 ώστε να μου βγάζει αναγνώριση όταν με παίρνουν τηλ. που είναι πιο άμεσο. Για τα sms μπορώ να κάνω κλήση σε όποιον μ στέλνει και τότε μου το εμφανίζει. Επίσης έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή go sms και μου βγάζει notification με αναγνώριση όταν λαμβάνω sms. Απλά δε μου αρέσει οπτικά σαν εφαρμογή και δεν στέλνω από εκεί μηνύματα. Πιστεύω ότι στο μέλλον θα βρεθεί κάποια πιο όμορφη λύση.

5) Θέλω να ρωτήσω, επειδή είναι το πρώτο κινητό android που έχω στα χέρια μου, υπάρχει κάπου κάποια λειτουργία να δίνεις φωνητικές εντολές στο τηλέφωνο; Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι.

6) Τέλος όποτε πάω στην εφαρμογή google maps πατάω το μικρόφωνο να του δώσω φωνητικά τον προορισμό, τότε η εφαρμογή κρασάρει. Το έχει κοιτάξει κανείς άλλος αυτό; Δε θυμάμαι σε ποια άλλη εφαρμογή είχα δοκιμάσει πάλι την φωνητική λειτουργία αλλά θυμάμαι πως και σε εκείνη κράσαρε.

Αυτά για την ώρα. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το κινητό και ελπίζω να μου κρατήσει για αρκετό καιρό. Για οτιδήποτε νεώτερο θα επανέλθω.

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Προς Len806 , και λοιπούς άτυχους με πετσοκομένη 9432 rom. Ανέβασα μιά slim έκδοση της 9432 rom η οποία μπορεί να εγκατασταθεί μέσω twrp recovery.

Σε αυτήν τη περίπτωση θα κάνετε τα εξής βήματα:

  • 1. Εγκαταστήστε το Mobileuncle MTK tools
  • 2. Κατεβάστε το TWRP recovery και αποθηκεύστε το στην sdcard (χύμα, όχι σε φάκελο)
  • 3. Κατεβάστε και αποθηκεύστε την Lenovo_A806_9432_slim rom στο τηλέφωνο ή στην εξωτερική sdcard.
  • 4. Τρέξτε το Mobileuncle και στο παράθυρο superuser που θα βγει πατήστε "Χορήγησε" (Grant αν το έχετε στα αγγλικά). Από τις επιλογές του προγράμματος επιλέξτε "Recovery Update". Πατήστε το "recovery_twrp.img" και μετά OK και πάλι ΟΚ για να μπεις στο TWRP recovery.
  • 5. Πρώτη δουλεία μας στο TWRP είναι να πάρουμε backup την rom και τα data μας ώστε αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν μας αρέσει η νέα rom να γυρίσουμε εύκολα στην προηγούμενη κατάσταση. Στο home του TWRP recovery επέλεξε "Backup" και στην επόμενη οθόνη τσεκάρετε όλες τις επιλογές. Παρακάτω που γράφει "Storage:Internal storage" πατάτε και επιλέγετε που θα αποθηκεύσετε το backup (internal storage=εσωτερική sdcard ή sdcard=εξωτερική sdcard). Εάν έχετε εγκατεστημένη εξωτερική sdcard προτιμήστε αυτή για την αποθήκευση του backup. Τώρα μπορείτε να εκτελέσετε το backup κάνοντας swipe από αριστερά προς τα δεξιά στην μπάρα που γράφει "Swipe to backup". Περίμενε να τελειώσει επιτυχώς το backup (προσέξτε μήπως βγάλει τυχόν σφάλμα) και μετά πατάτε το κουμπί home ή 2 φορές το κουμπί back.
  • 6. Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Στην επόμενη οθόνη κάνετε swipe στην μπάρα "Swipe to Confirm Flash". Περιμένετε να τελειώσει επιτυχώς και μετά πατάτε το "Reboot system" . Το τηλέφωνο θα μπουτάρει (τo πρώτο boot μπορεί να κρατήσει λίγο παραπάνω) και όταν ανοίξει θα πετάξει κάποια μηνύματα από το Superuser στα οποία θα πατήσετε κάτω δεξιά το "Grant".

 

Δουλέψτε στο τηλέφωνο τις λειτουργίες που έβγαζαν πρόβλημα για να δείτε αν διορθώθηκε .


 

Αγαπητέ kandilak,

Ακολούθησα την διαδικασία, η οποία δούλεψε ακριβώς όπως την περιέγραψες. Οι λειτουργίες δουλέψανε όλες εκτός από το "System Update".

Υπήρξε όμως ένα σοβαρό πρόβλημα και αυτό ήταν ότι το κινητό αργούσε να φορτίσει την μπαταρία. Όλο το βράδυ το άφησα στον φορτιστή και έφθασε στο 80%. Σήμερα το πρωί "Πάγωσα την εφαρμογή" Power Manager και φορτίζοντας από το PC φαίνεται ότι γεμίζει η μπαταρία του κανονικά. Τώρα η slim rom ή κάτι που έκανα εγώ φταίει δεν γνωρίζω, μόλις έκανα freeze την εφαρμογή δείχνει ότι δουλεύει κανονικά.

 

Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό, το έχω καταφχαριστηθεί γενικά και όποιος το σκέφτεται να το πάρει χωρίς αναβολή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα ,έχω διαβάσει αρκετές σελίδες μέχρι τώρα απλά θέλω να ρωτήσω κάτι επειδή μπερδεύτηκα λιγο. θα το παραγγείλω σήμερα ,να τους πω να τις αφήσουν τις κινεζιές ή να τις βγάλουν?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ kandilak,

Ακολούθησα την διαδικασία, η οποία δούλεψε ακριβώς όπως την περιέγραψες. Οι λειτουργίες δουλέψανε όλες εκτός από το "System Update".

Υπήρξε όμως ένα σοβαρό πρόβλημα και αυτό ήταν ότι το κινητό αργούσε να φορτίσει την μπαταρία. Όλο το βράδυ το άφησα στον φορτιστή και έφθασε στο 80%. Σήμερα το πρωί "Πάγωσα την εφαρμογή" Power Manager και φορτίζοντας από το PC φαίνεται ότι γεμίζει η μπαταρία του κανονικά. Τώρα η slim rom ή κάτι που έκανα εγώ φταίει δεν γνωρίζω, μόλις έκανα freeze την εφαρμογή δείχνει ότι δουλεύει κανονικά.

 

Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό, το έχω καταφχαριστηθεί γενικά και όποιος το σκέφτεται να το πάρει χωρίς αναβολή.

ξεπαγωσε το power manager, κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναπαρατηρησε την φόρτιση. Επίσης ξεπαγωσε ότι άλλο έχεις παγώσει και μετά από κάποια χρήση χρησιμοποίησε το power manager για να σου πει ποια εφαρμογή ή λειτουργία καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

ξεπαγωσε το power manager, κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναπαρατηρησε την φόρτιση. Επίσης ξεπαγωσε ότι άλλο έχεις παγώσει και μετά από κάποια χρήση χρησιμοποίησε το power manager για να σου πει ποια εφαρμογή ή λειτουργία καταναλώνει πολύ μπαταρία.

 

Έχω αναφέρει κάτι παρόμοιο παραπάνω και μπήκα έκανα αυτά που είπες. Είδα ένα lenovosmartrotation να 'ναι κοντά στο 90%.

Το έκανα force stop. Φαίνεται να μην επηρεάστηκε τίποτα ιδιαίτερο. Θα πω για αργότερα αν άλλαξε φανερά η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

版本:VIBEUI_V2.0_1445_7.2.1_DEV_A806 大小:587M 更新日期:2014/11/06

παιδια αυτη ειναι καινουργια εχει ελληνικα

 

όχι μόνο Αγγλικά / Κινέζικα.

 

Επίσης kadilak συνεχίζει το θέμα με τις ενημερώσεις των εφαρμογών πχ security, lenovo store όταν ενημερώνονται να γίνονται όλα κινέζικα!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει κάτι παρόμοιο παραπάνω και μπήκα έκανα αυτά που είπες. Είδα ένα lenovosmartrotation να 'ναι κοντά στο 90%.

Το έκανα force stop. Φαίνεται να μην επηρεάστηκε τίποτα ιδιαίτερο. Θα πω για αργότερα αν άλλαξε φανερά η μπαταρία.

τραβα κάτω την notification bar και άλλο ένα τράβηγμα για να εμφανιστούν όλοι οι διακόπτες και πάτα αυτό που λέει smart rotate για να αλλάξει και να γίνει auto rotate.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι μόνο Αγγλικά / Κινέζικα.

 

Επίσης kadilak συνεχίζει το θέμα με τις ενημερώσεις των εφαρμογών πχ security, lenovo store όταν ενημερώνονται να γίνονται όλα κινέζικα!!

μην κάνετε αυτές τις ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

τραβα κάτω την notification bar και άλλο ένα τράβηγμα για να εμφανιστούν όλοι οι διακόπτες και πάτα αυτό που λέει smart rotate για να αλλάξει και να γίνει auto rotate.

 

Πωωω... Δεν πήγε το μυαλό μου ότι αφορούσε το rotation της οθόνης. Έχεις κάποια γενικότερη συμβουλή για την μπαταρία; Ή κάποια σοβαρή εφαρμογή που να "καθαρίζει" σίγουρα το κινητό γιατί όλες διαφημίζονται για καλές, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αποδίδουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Πριν μερικες μερες παρηγγειλα και εγω το εν λογω κινητο απο vickmall .

STRIKE No1 Πληρωσα για Λευκου χρωματος κινητο. Μου στειλανε μαυρο

STRIKE No2 Αναγκαστηκα να πληρωσω παλι για νεα παραγγελια (σωστο χρωμα αυτη τη φορα )

STRIKE No3 Με βαλανε σε μπελαδες γιατι τωρα πρεπει να τρεξω εγω για να τους επιστρεψω το πρωτο (λαθος ) πακετο.....

STRIKE No4 Δεν μου κανανε ουτε ενα $ εκπτωση για ολο αυτο το...πανηγυρι...

 

ΥΓ: Εν το μεταξυ με επιβαιβεωσε πως δεν θα χρειαστει να το στειλω πισω στην Κινα, αλλα σε εναν "φιλο" τους εδω στην Αθηνα...WTF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Πριν μερικες μερες παρηγγειλα και εγω το εν λογω κινητο απο vickmall .

STRIKE No1 Πληρωσα για Λευκου χρωματος κινητο. Μου στειλανε μαυρο

STRIKE No2 Αναγκαστηκα να πληρωσω παλι για νεα παραγγελια (σωστο χρωμα αυτη τη φορα )

STRIKE No3 Με βαλανε σε μπελαδες γιατι τωρα πρεπει να τρεξω εγω για να τους επιστρεψω το πρωτο (λαθος ) πακετο.....

STRIKE No4 Δεν μου κανανε ουτε ενα $ εκπτωση για ολο αυτο το...πανηγυρι...

 

ΥΓ: Εν το μεταξυ με επιβαιβεωσε πως δεν θα χρειαστει να το στειλω πισω στην Κινα, αλλα σε εναν "φιλο" τους εδω στην Αθηνα...WTF

Τσουπ 9 ευρώ στην τσέπη.....άτιμο! :lol::lol::lol:

Θα περιμένουμε να μπει ο νέος κάτοχος του άσπρου να μας πει με χαρά:

"Xθες το παρήγγειλα και σήμερα ήρθε!!!! Μπράβο στο Vickmall......"

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...