Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα, θα μπορούσες, αν θες, να απαντήσεις στο από πάνω ερώτημα..

 

προς το παρόν δεν έχω αντιληφθεί κάποια διαφορά.

 

Μετά, για το ροοτ δεν ξέρω και γω, αυτό ψάχνω για να προβώ στην αναβάθμιση. Δε δοκιμάζεις με τους γνωστούς τρόπους iroot κλπ..;

Δεν έχεις κρατήσει TWRP backup για να γυρίσεις;

 

πως λειτουργεί το iroot;

Link to comment
Share on other sites

Στην 1447 μπορούμε Να έχουμε ξύπνημα οθόνης με διπλό ταπ; η θέλει έξτρα εφαρμογή;

 

μπορεις να το κανεις χωρις εξτρα προγραμμα πας ρυθμισεις πατας στο δεξιο μενου και καπου στην μεση γραφει λειτουργια μαυρης οθονης το βαζεις ανοιχτο και κανεις αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργεί το iroot;

 

Πρόγραμμα για τον υπολογιστή, κατά προτίμηση windows 7, κάνει ροοτ το τηλέφωνο με ενα κλικ, αρκεί να έχει αναγνωριστεί από τον υπολογιστή..

Μπορεί και να μην τα καταφερει βέβαια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Μολις σημερα συνειδητοποιησα πως το gps της συσκευης δεν δουλευει. Η θεση μου εντοπιζεται μονο μεσω google maps που δουλευει με wifi. Για του λογου το αληθες κατεβασα την εφαρμογη gps test και στο status εχει την ενδειξη no fix (το gps στις ρυθμισεις ειναι ενεργοποιημενο). Εχει κανεις παρομοια εμπειρια/κατι να προτεινει; Τρεχω την 1447 multi.

 

Edit

Ακυρο το ερωτημα, ελλειψη εμπειριας! Κανενα θεμα!

Edited by alexpack
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του τρόπου που έχουμε πει μέσω του TWRP, root μπορεί να γίνει και με το kingo root από τον υπολογιστή. Χρειάζεται να ενεργοποιηθεί το USB debugging στο τηλέφωνο και να γίνει αποδοχή της εγκατάστασης κάποιων προγραμμάτων που θα προσπαθήσει να εγκαταστήσει το kingo root στο τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε freeze μπορει να γινει;

 

Το προβλημα ειναι πως οταν ξεκιναω μια συνομηλια η απαντηση που θα παρω θα ειναι σε νεα συνομηλια. Ειναι επιλεγμενο να εμφανιζεται ως convertion.

 

όχι ούτε freeze γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις χωρις εξτρα προγραμμα πας ρυθμισεις πατας στο δεξιο μενου και καπου στην μεση γραφει λειτουργια μαυρης οθονης το βαζεις ανοιχτο και κανεις αυτο που θες

Ευχαριστω, σωστός

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να μην λαμβανω εκει καθολου μηνυματα στην stock εφαρμογη ε;

 

Και κατι αλλο, ειχες ανεβασει καποια στιγμη εναν τροπο για να βαλουμε shortcut 2g/3g toggle αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ το ειχες πει. :/

Γίνεται, δες τον all in one guide στο 1 ποστ. Προς το τέλος λέει τι πρέπει να κάνεις.

Για το 2g/3g toggle , ξέρεις ποιος το έγραψε και ξέρεις που το έγραψε. Το ότι δεν θυμάσαι σε ποιο ακριβώς ποστ το έγραψα δεν είναι κακό. Ούτε εγώ θυμάμαι. Για να σου πω που είναι θα πρέπει να το ψάξω στα μηνύματα μου. Να το κάνω εγώ ή να το κάνεις εσύ. Αυτή η κουτοπονηριά με τρελαίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, απλα δεν ειχε ειπωθεί ο ακριβης τροπος, απλα ότι γίνεται με το quickshortcutmaker, εγω το ειχα κοιταξει χωρις να το βρω, αλλα δεν επεμεινα γιατί δε με πολυενδιαφερει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω το sygic. Και μάλιστα απο μεταφορά από το προηγούμενο κινητό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, απλα δεν ειχε ειπωθεί ο ακριβης τροπος, απλα ότι γίνεται με το quickshortcutmaker, εγω το ειχα κοιταξει χωρις να το βρω, αλλα δεν επεμεινα γιατί δε με πολυενδιαφερει..

Ακριβής ή στο περίπου αυτός είναι.....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934480#post5934480

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!ήθελα να ρωτήσω,αλλάζοντας rom πως μπορώ να κάνω ένα backup τις εφαρμογές και γενικά όλες τις ρύθμισις ώστε μόλις βάλω την νέα rom να μην χρειαστεί να κάνω όλοι αυτήν την διαδικασία? (να ξανά περάσω δηλαδή όλες τις εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μήπως κάποιος έχει εγκαταστήσει το Sygic? το δοκίμασα αλλά δεν ανοίγει...κολλάει στο αρχικό λογότυπο

 

Εγω χρησιμοποιω το GPS Navigation BE-ON-ROAD ειναι τζαμπα στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με το titanium backup. Γενικά τις ρυθμίσεις δεν μπορείς να τις κρατήσεις.

 

άρα με ξεχωριστή εφαρμογή!!ρωτάω γιατί το xiaomi πχ έχει ενσωματωμένο στο λογισμικό πρόγραμμα που κάνει backup.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ξανα περασα την ρομ και ολα καλα...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

άρα με ξεχωριστή εφαρμογή!!ρωτάω γιατί το xiaomi πχ έχει ενσωματωμένο στο λογισμικό πρόγραμμα που κάνει backup.Ευχαριστώ
έχει κι εδώ αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Την δουλειά την κάνω με το backup από το TWRP ή το Titanium.
Link to comment
Share on other sites

Ta data απο twrp περνάνε προς ολες τις εκδοσεις; 1447-> 1508, 1508-->1447?

Για 1508 απο 1447 θελει και factory reset?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ta data απο twrp περνάνε προς ολες τις εκδοσεις; 1447-> 1508, 1508-->1447?

Για 1508 απο 1447 θελει και factory reset?

Μην μπερδεύσε. Όταν φλασάρεις τις official VibeUI rom γίνεται factory reset έτσι κι αλλιώς γιατί γίνεται από το update script της rom. Δεν γίνεται αυτό που λες, δηλαδή να κάνεις restore τα data και μετά factory reset. Θα είναι σαν να μην έκανες ποτέ restore τα data.

Link to comment
Share on other sites

Update το play store το κανουμε, η ειναι απαγορευτικο για τη rom?

 

Επίσης το SuperSU πρεπει να το εγκαταστησω αμεσως μετα το νεο flashαρισμα? Ρωταω γιατι εχω ξεκινησει κανονικα τη χρηση του κινητου και θα προτιμουσα να μην γινουν αλλαγες στα δεδομενα.

 

Τελικα ξερει κανεις να απαντησει κατι για αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύσε. Όταν φλασάρεις τις official VibeUI rom γίνεται factory reset έτσι κι αλλιώς γιατί γίνεται από το update script της rom. Δεν γίνεται αυτό που λες, δηλαδή να κάνεις restore τα data και μετά factory reset. Θα είναι σαν να μην έκανες ποτέ restore τα data.

 

Ναι τα λεω σαν διαφορετικα ενδεχομενα, δεν τα ξεχώρισα οσο έπρεπε.. Δλδ αν χρειάζεται factory reset (το απαντησες) και αν περνάνε τα data (μετά το περασμα ρομ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ξερει κανεις να απαντησει κατι για αυτα;

 

Αν κατάλαβα τιεννοεις, φοβάσαι μη χαθουνε πραγματα, οχι δε χάνονται με φλασαρισμα Supersu (ετσι κιαλλιως τα λεει ο οδηγός, το κανεις μαζι με το φλασαρισμα της ρομ, γιατί να μην το εκανες; ) και το Playstore νομίζω ανανεωνεται μονο του..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα τιεννοεις, φοβάσαι μη χαθουνε πραγματα, οχι δε χάνονται με φλασαρισμα Supersu (ετσι κιαλλιως τα λεει ο οδηγός, το κανεις μαζι με το φλασαρισμα της ρομ, γιατί να μην το εκανες; ) και το Playstore νομίζω ανανεωνεται μονο του..

 

Απλα το ξεχασα τελειως εκεινη τη στιγμη. Αρα προτεινεται να το κανω εστω και τωρα;

(Περισσοτερο με ενδιαφερουν οι ρυθμισεις, παρα τα δεδομενα!)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα χαθουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα λεω σαν διαφορετικα ενδεχομενα, δεν τα ξεχώρισα οσο έπρεπε.. Δλδ αν χρειάζεται factory reset (το απαντησες) και αν περνάνε τα data (μετά το περασμα ρομ)

 

Μέχρι τώρα όσες αλλαγές σε VibeUI v2 rom έχω κάνει έκανα restore και τα data και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα. Τωρα έχω 1501_dev και αν πάω στην 1508_ST (αλλα μάλλον δεν θα το κάνω γιατί δεν βλέπω κάτι σημαντικό στο changelog) το ίδιο θα κάνω και μετά βλέπω αν κάτσει καλά ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν καλησπέρα και από εμένα, νέος και εγώ με ένα Α806. Προσπάθησα να εγκαταστήσω με την βοήθεια του οδηγού του φίλου kandilak το νέο λειτουργικό στο κινητό. απο τότε, κινέζικα, πουθενά το playstore, και μετανιώνω που το πείραξα!!! αν μπορεί κάποιος φίλος θα εκτιμούσα πολύ μια βοήθεια. τον οδηγό τον ακλούθησα κατά γράμμα. αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός οτι με τίποτα δεν μπορώ να βάλω το playstore!!! επίσης παρόλο που έκανα backup επιτυχώς, όταν κάνω restore και πάλι το playstore πουθενά!! που είναι???? οοεεεοοοο??? please some help! ευχαριστώ εκ τον προτέρων Edited by dim3l
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψήνομαι για την αγορά, ποιό απο τα παρακάτω site, είναι τα πιο αξιόπιστα ?

Υπ'όψη, όλα δέχονται paypal, οπότε είμαι αρκετά ήσυχος. Μια γνώμη σας θέλω απο προσωπική εμπειρία.

 

1949deal

everbuying

Gearbest

vickmall

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...