Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάω παρατεταμένα το home button αλλά δεν ανοίγει ποιες εφαρμογές τρέχουν από πίσω.......Καμμία ιδέα;

 

Πάτα το αριστερο κουμπι παρατεταμένα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι το δεξί κουμπί όπως το κοιτάς :D. Να αναφέρω ότι αν το κινητό είχει μια σοβαρή rom χωρίς ελλατώματα στα χρήματα που το αγοράσαμε ειναι σαν να κλέβεις ταμείο.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις rom να πω οτι χρησιμοποιώ εδω και 1 μηνα την RessurectionRemix με android 7.1.1. Όλα δουλευουν αψογα, εχει πλήρως ελληνικά για όποιον ενδιαφερεται, μπαταρία περίπου 4:30 ώρες οθόνη, ίσως λιγο πιο αργη από την official.

Από τις αρχές Ιανουαρίου που εμφανίστηκε δίνουν update περίπου κάθε 15 μέρες.

Θα συμφωνισω με τον Passionate ότι με την υποστηριξη από την συγκεκριμένη rom και με την τιμη που το πήραμε είναι σαν να κλέβεις ταμείο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα root με το Kingroot, επιβεβαιωση με το rootchecker, ολα καλα, το πετυχα.

Δοκιμαζω να βαλω το TWRP με το Rashr (συμφωνα με τον οδηγο του Tigreos) βαζω το image σε ενα folder, το βρισκω με το Rashr, το επιλεγω, partition flashed γραφει, και μετα μου λεει αν θελω να κανω reboot to recovery.

Στο Yes κανει reboot αλλα οχι στο recovery, μπαινει Android κανονικα. Δοκιμασα και με "Volume Up + Power button" αλλα παλι δεν μπαινει σε recovery.

Η αντιδραση του κινητου οταν πας να κανεις "Reboot to Recovery" Nubia logo - Βlack screen - Nubia logo - Normal Boot σαν να δειχνει οτι παει να κανει boot σε κατι αλλα...δεν το βρισκει?

 

Καμια ιδεα στο τι γινεται λαθος? Καποιος αλλος τροπος ισως?

Link to comment
Share on other sites

..δεν νομιζω οτι κανεις κατι λαθος στη διαδικασια που ακολουθησες.

προσπαθησε να βαλεις μια αλλη εκδοση της twrp πιο παλια.

επισης,δοκιμασε να το κανεις με το tool του tigreos.νομιζω,ειναι πιο ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σχετικά με τις rom να πω οτι χρησιμοποιώ εδω και 1 μηνα την RessurectionRemix με android 7.1.1. Όλα δουλευουν αψογα, εχει πλήρως ελληνικά για όποιον ενδιαφερεται, μπαταρία περίπου 4:30 ώρες οθόνη, ίσως λιγο πιο αργη από την official.

Από τις αρχές Ιανουαρίου που εμφανίστηκε δίνουν update περίπου κάθε 15 μέρες.

Θα συμφωνισω με τον Passionate ότι με την υποστηριξη από την συγκεκριμένη rom και με την τιμη που το πήραμε είναι σαν να κλέβεις ταμείο. ;)

 

Καλησπέρα σας.

το κινητό το πήρα από tinideal τα Χριστούγεννα για τον γιο μου και είχε πάνω 5.1 δεν δούλευαν υπέρυθρες και τα γνωστά.. Πήρα απόφαση και μετά από διάβασμα εδώ μέσα το ρουταρα , πέρασα TWRP recovery και απο rom RessurectionRemix με android 7.1.1

νομίζω ότι δουλεύουν όλα πια .. δεν είμαι σίγουρος αλλά για να το λεει ο φίλος που την δουλεύει ένα μήνα έτσι θα είναι!!!

έχω όμως 2 θεματακια και θα ήθελα την βοήθεια σας

α)Θα ήθελα να μου πείτε την διαδικασία για να περάσω το playstore γιατί δεν το έχει μέσα η rom

β)και μια δεύτερη ερώτηση πως κάνω εγκατάσταση το bin από την εφαρμογή supersu.

(αυτό γιατι όταν πέρασα την ρομ πήγα να κάνω reboot και κάπου εκεί μου έγραψε οτι δεν μπορεί να κάνει επανεκκίνηση διότι δεν έχει εγκατασταθεί το bin ):(

Ελπίζω στην βοήθεια σας και συγνώμη αν σας ζάλισα..:rolleyes:

--------------------------------------------

Η παιδεία και το ήθος δεν αποστρατεύονται...

σμιλεύονται στην ψυχή σου και με αυτά πορεύεσαι

Link to comment
Share on other sites

ok τα κατάφερα μετά απο ψάξιμο και πέρασα το playstore και τα άλλες πρόσθετες εφαρμογές

εκτός από το supersu που μου βγάζει ότι δεν μπορεί να εγκατασταθεί αλλά δεν ξέρω τον λόγο....:D

σας ευχαριστώ!!! και αν ξέρει κάνεις για το ερώτημα μου θα του ήμουν ευγνώμων

Edited by tsikosgr

--------------------------------------------

Η παιδεία και το ήθος δεν αποστρατεύονται...

σμιλεύονται στην ψυχή σου και με αυτά πορεύεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικη της διαχειρηση root η συγκεκριμενη rom.]

 

Πηγαινε στο "Επιλογες για προγραμματιστες" και θα βρεις τα μενου "Προσβαση Root" και "Διαχειριση προσβασεων root".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mε 100€ καλή καμερα???

Kai ομως απ οτι βλεπω εχει σενσορα IMX214 Exmor RS , δηλ ιδιο k μe (πιο ακριβα) :

 

Xiaomi Mi4

3GB 16GB 3G

 

OnePlus One

64GB

€209

 

Huawei Ascend P7

Huawei Ascend P7

€182

 

 

Oppo Find 7

 

Sony Xperia Z2a

 

Sony Xperia Z2

€334

 

OnePlus One

16GB

€356

 

Nubia Z7

€330

 

Oppo Find 7a

 

Huawei Honor 6

L02 3GB 16GB CN

€293

 

Xiaomi Mi4

3GB 64GB 3G

 

Vivo Xshot

Elite

€450

 

Oppo R1S

 

Huawei Honor 6

L12 3GB 32GB CN

€133

 

 

 

Huawei Ascend Mate7

3GB 32GB

€489

 

 

OnePlus One

64GB Bamboo

€479

 

 

Vivo Xshot

 

 

UMi Zero

€170

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα.Ψαχνω για μεταχειρισμενο ή σπασμενο v7 max για ανταλλακτικα.Αν καποιος εχει ας στειλει
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλημερα παιδια.Χρειαζομαι την βοηθεια σας, σβηστηκαν οι imei απο το κινητο και πλεον δεν αναγνωριζει τις sim.Εχω ενα δευτερο ιδιο, υπαρχει τροπος να παρω τα αρχεια που χρειαζονται απο αυτο και να τα περασω σε αυτο με το προβλημα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Χρειαζομαι την βοηθεια σας, σβηστηκαν οι imei απο το κινητο και πλεον δεν αναγνωριζει τις sim.Εχω ενα δευτερο ιδιο, υπαρχει τροπος να παρω τα αρχεια που χρειαζονται απο αυτο και να τα περασω σε αυτο με το προβλημα;;;;

Πώς έγινε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ είχε kitkat λειτουργικό το οποίο δεν ειχε ενοποιημενο αποθηκευτικό χώρο και όταν φλασαρα την resurection remix χάθηκαν οι imei.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ είχε kitkat λειτουργικό το οποίο δεν ειχε ενοποιημενο αποθηκευτικό χώρο και όταν φλασαρα την resurection remix χάθηκαν οι imei.

Ε βέβαια, τα φλασαρίσματα έχουν και τα απρόοπτά τους.

Link to comment
Share on other sites

..καλημερα,πηγαινε στο needrom και ανοιξε μια ρομ του tigreos,lightx ειναι.

στην περιγραφη της ρομ,απο κατω,εχει διαφορους οδηγους καθως και το all in one tool by tigreos.εκει εχει και λινκ για το πως να επαναφερεις τα imei.

 

ps...τι κινηταρα εχουμε ακομα και σημερα:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

αξιζει παιδια στα 90Ε που το ειδα?

εχει custom roms?Ανδροιδ 7?8?

NFC δουλευει?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδες,μετα απο κανα χρονο ξανασχοληθηκα με το κιν και καταφερα τα το ξεμπρικαρω.Ειμαι με την 1.38.Για να παω στην 1.64 γινεται μονο με updater 1.5.7?Γιατι δεν το βρισκω πουθενα αυτο το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα...

υπάρχει περίπτωση να μπώ στο μενού με τα πλαινά κουμπιά??Έχει σπάσει η οθόνη μου και καταλαβαίνετε..τουλάχιστον να σώσω τα αρχεία μου.Επίσης μπορώ να βρώ τζάμι αντικατάσταση σε κάποιο site??Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...