Jump to content

Αχ και ν'άνοιγε η γη....


soniasimitzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τι μου θυμίσατε τώρα... στην 5θήμερη θυμάμαι κάναμε ο ένας στον άλλο με τους κολλητούς μου καφρίλες. Οι πιο χαρακτηριστικές είναι αφρός ξυρίσματος και βερνίκι παπουτσιών στο πρόσωπο και στις πατούσες! Παιδιαρίσματα κάνουμε ακόμα στα λεωφορεία και στο μετρό (ειδικά τα νέα μονοκόματα βαγόνια είναι ιδανικά για την ακόλουθη φάρσα) μπαίνουμε από διαφορετικές πόρτες και κάνουμε οτι έχουμε να συναντηθούμε χρόνια και πετάμε ότι κοτσάνα μπορείτε να φανταστείτε: "γεννήσαν τα γίδια;" "όχι ψόφησαν!" ή "την έκανες εκείνη την εγχείρηση που έλεγες;" "πήγα να την κάνω και την τελευταία στιγμή την κοπάνησε ο ασθενής, δεν καθότανε!!". Γελάνε μέχρι και οι άγνωστοι!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 283
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια δοκιμη θα σας πεισει :rolleyes:

οπως ειχε αναψει η μπανιερα και κοντευε να σβησει ειπα να την τροφοδοτησω με λιγο οινοπνευματακι ακομα...

εκεινη την στιγμη εξεραγει στο χερι μου κανονικα, αλλα εκτος απο την τρομαρα δεν μου προκαλεσε τιποτα παραπανω.

 

Σκαρφάλωσε η φωτιά απο το συντριβάνι της ροής του οινοπνέυματος και έφτασε στο μπουκάλι?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να μην το ομολογήσω.... :o Το έπαθα κι εγώ...Και τρέχανε οι δασκάλες να μου βρούνε παντελονάκι....Όσο για τα υπόλοιπα παιδάκια με έδειχναν λες και ήμουν εξωγήινη! :alien: Τελικά,κάτι μου βρήκαν ένα λαχανί σορτσάκι θυμάμαι αλλα που το βρήκαν θα σας γελάσω!!!Απορώ πως δεν μου'μεινε τραύμα! :lol:

 

μηπως ξαναχρειαστηκες σορτσακι μετα το email που σου ηρθε στις μια η ωρα το βραδυ?

Link to comment
Share on other sites

Σκαρφάλωσε η φωτιά απο το συντριβάνι της ροής του οινοπνέυματος και έφτασε στο μπουκάλι?

ακριβως!

εγινε ομως με τετοια ταχυτητα που δεν υπηρχαν περιθωρια αντιδρασης...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήθελες να πετύχεις με τη φωτιά. Να ζεστάνεις την μπανίερα ή την τουαλέτα γενικότερα; :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήθελες να πετύχεις με τη φωτιά. Να ζεστάνεις την μπανίερα ή την τουαλέτα γενικότερα; :p

Ήθελε να κάνει τζακούζι στην μπανιέρα! Αλλά η πατέντα δεν πέτυχε και παρ' ολίγο να πυρποληθεί...

Link to comment
Share on other sites

Mήπως ήθελε να ξαναδιακοσμίσει την τουαλέτα??

χα χα χα χα

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eίμαι με την κολήτή μου διακοπές τη χρονιά που έχει βγει και ακούγεται πολύ το " τι ώρα είναιθ δε θα ρωτησω κι αν θα σε χάσω δε θα μιλήσω κτλ.΄"" Κάνουμε λοιπόν βόλτα σε ένα δρόμοο και συναντάμε μια τσιγγάνα καθησμένη κάτω που ζητιάνευε. Και μας ρωτάει " Συγγνώμη κορίτσιά, τί ωρα είναι?" Κι εμείς ταυτόχρονα χωρίς καν να το σκεφτούμε ή να΄'χουμε προφανως συννενοηθελι γυρνάμε και της απαντάμε :" Δε θα ρωτήσω!". Χαμός στα γέλια, τα' παιξε η γυναίκα...! Θα θυμηθω άλλες και θα πω.

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όλοι σοβαροί είστε εδώ μέσα; Κανείς δεν κάνει βλακείες ή όλοι ντρέπεσται να τις αναφέρετε;
Παραέχω γίνει επώνυμος για να πω οτιδίποτε...

 

Αλλά έχω δώσει αρκετές "παραστάσεις" στα goodys δίπλα στο village στο Mαρούσι...

:secret:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ αλλο ζητησε να πειτε ο ανθρωπος και αλλα λετε ( οχι πως ειπε ο ιδιος κατι καλυτερο ).

1) Μια φορα πηγα αντιθετα στο ρευμα της ποσειδωνος για 2 φαναρια. :ninja:

2) Ετρεξα σε αγωνα με mini cooper ( oldies ) και εφαγα τον προφυλακτηρα του μπροστινου μου. :lol:

3) Καθισα πανω σε καπο αμαξιου οταν ειμασταν πανω στην χιονισμενη παρνηθα και μετα απο ενα ωραιο φρεναρισμα βρεθηκα 10 μετρα μακρια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φρεσκο. Προειδοποιω να μην το δοκιμασει κανεις. Εγινε πριν 1 ωρα.

Μπαινω να κανω μπανιο. Μπουζι η τουαλετα. Τι να κανω να την ζεστανω? Βλεπω ενα οινοπνευμα, παιρνω τον αναπτηρα, χυνω λιγο στην μπανιερα και πυροδοτω. Ολα ωραια ολα καλα ως που καποια στιγμη σκαει το μπουκαλακι με το οινοπνευμα στο χερι μου. Αρχισε να γαυγιζει ο σκυλος μαζι και η μανα μου.

Ξηρε ζεις, εσυ μας οδηγεις...

εγω ξερεις τι κανω?

βαζω μισο κιλο c4 στο σπιτι καθομαι στην πορτα σκαει παω μεχρι την θαλασσα και κανω μπανιο πως σου φενεται?:p

ακου εκει εσκασε το μπουκαλι του οινοπνευματος και τα χερια σου ειναι ακομη στην θεση τους και γραφεις και στο myphone...:lol:

 

ξερω εναν τυπα που πηγε να κανει αποβαση στην σαμο με σκουτερακι και βγηκε τουρκια

εγω εχω χασει βατραχοπεδιλο σε νυχτερινη ασκηση απο το ποδι μου μαζι με δυο γεμιστηρες

το πρωτο μου αμαξι οταν ηταν να το δωσω για παλιοσιδερα ειχα παει σε μια αλανα γεματη απο λακουβες αγωνιστικως προδιαγραφων wrc και εμεινε με ροδες χωρις προφυλακτηρες φαναρια και στο τελος ειχε μια κολονα και το κολησα εκει... :p

Link to comment
Share on other sites

egw mia fora ena kalokairi eiha valei konteraki sto podilato kai ithela na dw poso mporw na to ftasw. itan vradi se adeio dromo eftasa 47km/s kai ekana metopiki me mihanaki to opoio eihe svista fwta. ego vrethika 10 kai metra makria exfendonismenos.Ta simadia akoma ta eho.6-7 hronia twra.
Link to comment
Share on other sites

kalokairi sti paro 5-6 to prwi,gyrnagame m ena filo mou sta spitia mas kai oi 2 tyfla me ena papaki o filos mou odigouse.ksafnika sto asxeto tou erxete na katourisei,stamataei kai paei pisw se kati kati skoteina,kai me afinei emena me to mixanaki anameno oute se 2 metra itan enas toixos mprosta mou.egw den kserw oute podilato,kai pws mou erxete i empnevsi na odigisw,alla den iksera kan pws na valw ti taxytita,stin arxi dokimasa sto timoni panw pou einai to freno lew mpas kai mpainei san ta podilata i taxytita,to pataw,pataw to gkazi kanei to mixanaki ena vrouum,kai tipota den kouniete,lew kapou katw tha einai,pataw to katw freno pou akoma den thimamai apo poia meria einai,ksanapataw gkazi,marsarei pali to mixanaki den kouniete,me ti 3 prospathia,pataw to allo petali pou eixe meinei,pataw apotoma to gkazi,feygei to mixanaki,vlepw to toixo na erxete kai peftw katw gia na min pesw sto toixo,gyrw eixe kosmo ,kai to koryfaio erxete o filos mou o allos tyfla,sikwnei to mixanaki sikonomai kai egw,kavalame kai feygoume,den to sxoliase kan,kai tin epomeni mera oute pou to thimotane.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

kalokairi sti paro 5-6 to prwi,gyrnagame m ena filo mou sta spitia mas kai oi 2 tyfla me ena papaki o filos mou odigouse.ksafnika sto asxeto tou erxete na katourisei,stamataei kai paei pisw se kati kati skoteina,kai me afinei emena me to mixanaki anameno oute se 2 metra itan enas toixos mprosta mou.egw den kserw oute podilato,kai pws mou erxete i empnevsi na odigisw,alla den iksera kan pws na valw ti taxytita,stin arxi dokimasa sto timoni panw pou einai to freno lew mpas kai mpainei san ta podilata i taxytita,to pataw,pataw to gkazi kanei to mixanaki ena vrouum,kai tipota den kouniete,lew kapou katw tha einai,pataw to katw freno pou akoma den thimamai apo poia meria einai,ksanapataw gkazi,marsarei pali to mixanaki den kouniete,me ti 3 prospathia,pataw to allo petali pou eixe meinei,pataw apotoma to gkazi,feygei to mixanaki,vlepw to toixo na erxete kai peftw katw gia na min pesw sto toixo,gyrw eixe kosmo ,kai to koryfaio erxete o filos mou o allos tyfla,sikwnei to mixanaki sikonomai kai egw,kavalame kai feygoume,den to sxoliase kan,kai tin epomeni mera oute pou to thimotane.

 

:lol: :lol: :lol: Απο τοτε δεν ξαναπροσπαθησες να οδηγησεις μηχανακι ε????χαχαχαχαχαχαχχαχαχααχαχα!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

oxi pote!podilato prospathisa kana 2 fores meta apo ayto,kai tis 2 efaga ta moutra mou,tin mia apo tis 2 eixa tin empevsi na ti dokimasw se katifora,gia na min kanw petali kai xanw tin isoropoia mou.apotelesma:enas megalos katiforikos dromos me asfalto,me 2 lwrides,kai egw pou xwris kanena logo afou me pire i katifora,mallon egeira ligo to swma mou kai etsi estripse to podilato,meta vrethika se enan poly lepto paradromo pou odigouse se ena egkatalelimeno spiti,gemato xorta kotronia ktl e kai pou epesa,o filos mou to evlepe to skiniko apo ti korifi tis katiforas,molis me eide ksafnika na allazw poreia kai na pigenw sto dromaki kai na peftw,sti pragmatikotita katourithike panw tou apo ta gelia.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πολυζώη αυτό είναι το ελάχιστο, πες κανά πιο χοντρό που έκανες για τον ΑΡΗ. Εδώ πήγες Μολδαβίες, Ιταλίες, Βουλγαρίες και δε ξέρω κι εγώ που αλλού κι έκανες χειρότερα... Έλα σκάσε κανά καλύτερο. :D

Ρώμη 2005

Φθάνουμε Ανκόνα το μεσημεράκι, χάνουμε το τραίνο για Ρώμη οπότε τρώμε κάτι ντόνερ. Μέχρι το βράδυ όμως δεν είχαμε φάει τίποτα, καθώς δεν προλαβαίναμε το ματσάκι. Λήγει το ματς, τρώμε την 5αρα, μετά από ώρες τριγυρνάμε στην πόλη...Φυσικά όλα κλειστά. Στο δρόμο, βρίσκουμε ένα ζαχαροπλαστείο...Μπαίνουμε κάποιοι μέσα, βλέπω μια τεράστεια πιατέλα με γλυκά, την πέρνω και φεύγω, χωρίς να με πάρει κανείς είδηση. Αρχίζω να χλαπακιάζω, περνάνε στο δρόμο κάτι Ιταλίδες, μπένω μπροστά τους, ανοίγω την πιατέλα και τους λέω "Πρέγκο, πρέγκο". :D

Μετά από κάνα δεκάλεπτο, να βλέπεις το ζαχαροπλάστη να τρέχει προς το μέρος μας...:X

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αίτημα του soublaki-3 το θέμα του με τίτλο "Χαζομάρες - παιδιαρίσματα" ενώθηκε με το ήδη υπάρχον μιας και έχουν σχεδόν ταυτόσημο περιεχόμενο..

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τρίτη γυμνασίου τελευταία μαθήματα πριν τις εξετάσεις. Ήταν τελευταία ώρα μάθημα θρησκευτικών, είχα μια κοπέλα στο πίσω θρανίο που με ενοχλούσε συνέχεια. Ενω της τι είχα κατεβάσει μπινελίκια (σιγανά για να μην άκουει ο καθηγητής και φαω καμιά αποβολή) αυτή συνέχιζε (εκμεταλλευόταν οτι αυτός δεν άκουγε). Έφτασε σε ένα σημείο που μου τα ζάλισε και αποφάσισα να της χώσω σφαλιάρα στα χέρια πολύ απότομα (να μην προλάβει να την αποφύγει) την ώρα που αυτή θα με ενοχλούσε την επόμενη φορά (ακουγόταν η καρέκλα της όταν πήγαινε να με ενοχλήσει και το έπαιρνα χαμπάρι). Έτσι λοιπόν την ώρα που πήγε να με ενοχλήσει εγώ γύρισα πρός αυτήν και έκανα μια απότομη κίνηση ρίχνοντας και ένα μπινελίκι ταυτόχρονα (που ήταν δυνατό και το άκουσαν όλοι). Το θέμα είναι ότι πρόλαβε να αντιδράσει και να μαζευτεί, αλλά όπως γύρισε να με αποφύγει το χέρι μου δεν βρήκε στο χέρι της αλλά μπλέχτηκε στο στήθος της (φόραγε αυτά που φτάνουν μέχρι λίγο κάτω από το στήθος - καλοκαίρι κιόλας) και της το τράβηξα οπότε φάνηκε λίγο το ένα βιζ@κι της :lol: .Το τι γέλιο έπεσε δεν το είχα ξαναδεί, την φάτσα του καθηγητή θυμάμαι ακόμα που είχε μείνει με απορία και δεν έλεγε τίποτα :lol:

Μετά όλα τα αγόρια με ρώταγαν αν ήταν καλό την αφή :) Εγώ τα είχα πάρει τότε, αλλά όταν έφτασα σπίτι με έπιασαν και εμένα τα γέλια. Το καλό ήταν ότι την γούσταρα (δεν της τα ζήτησα ποτέ διότι ήταν λίγο χαζό το καημένο) οπότε το ευχαριστήθηκα στο τέλος :D

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τρία ρεζιλίκια από εμένα...

Ενα καλοκαίρι μικρός που είχαν δουλείες οι γονείς μου, με άφησαν στο εξωχικό της ξαδέρφης μου, οπου είμασταν μόνοι μας και όπως είναι φυσικό ήμουν όλη μέρα έξω. Έξω από το σπίτι υπήρχε ένας ζωγράφος ο οποίος έκανε πορτρέτα σε τουρίστριες και πάντα όταν ερχόταν η ώρα της πληρωμής η συνενοηση γινόταν στα αγγλικά. Νομίζοντας και εγώ πως είναι ξένος κάποια στιγμη που τον πέτυχα να ζωγραφίζει μια κυρία πηγαίνω και αρχλιζω να τον "βρίζω" (δεν ξες να ζωγραφίζεις, πήγαινε καλύτερα να βαψεις κανέναν τοίχο κλπ). Οπότε στο τέλος λέει η κυρία "πόσο κάνει;" και αυτός απαντάει "τάδε δραχμές". Έφυγα τρέχοντας...

 

Το δεύτερο ρεζιλίκι που θυμάμαι ήταν σε ένα κλαμπ στην πενταήμερη. Είχαμε καθήσει σε ένα τραπέζι και παραγγείλαμε ένα μπουκάλι URSUS και μαζί μας έφερε μικρά μπουκαλάκια sprite. Οπότε κάποια στιγμή βλέπω έναν από την παρέα να κάνει ένα κόλπο, να κουνάει πολύ ελαφρά το sprite και να βάζει στο ποτήρι με την ursus του τον αφρό. Πάω και εγώ να κάνω το ίδιο και κουνάω πάρα πολύ δυνατά το μπουκάλι. Το αποτέλεσμα να μπουγέλωσω ένα κορίτσι απέναντι μου καθώς και την παρέα που καθόταν στο πίσω τραπέζι... Όπως ήταν φυσικό το έμαθε όλη η τρίτη λυκείου αλλά το έριξα στην πλάκα οπότε δεν πειράζει...

 

Το τρίτο ρεζιλίκι αφορά έναν φίλο.

Ημασταν μικροί και συνηθίζαμε τότε να κάνουμε το εξής: Σε ανύποπτες στιγμές πηγαίνε ένας πίσω από τον ανυποψίαστο φίλο του και βαρούσε με τα γονάτα του τα πισω νέυρα του γονάτου του φίλου του έτσι ώστε ο φίλος του να χάσει την ισοροπία του. Περιμέναμε λοιπόν σε ένα κεντρίκο σημείο της πόλης έγω και ένας φίλος, έναν τρίτο φίλο. Κάποια στιγμη βλέπουμε τον τρίτο να τρέχει, αλλά δεν ερχόταν σε εμας... Τον βλέπουμε λοιπον να σταματάει πίσω από έναν άνθρώπο που περίμενε κ αυτός εκεί και να κάνει την διαδικασία που σας είπα παραπάνω. Ο καημένος ο άνθρωπος πέφτει κάτω και ο τρίτος φίλος μας μόλις καταλαβε το λάθος του πήγε κατευθείαν πάνω του να τον σηκώσει ζητώντας συνεχώς συγγνώμη και ότι τον πέρασε για άλλον. Εμείς βλέπαμε την σκηνή και σκάσαμε στα γέλια...:D

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη Γυμνάσίου μάλλον, και κάπνιζα "κρυφά" από τους γονείς μου. Βραδάκι λοιπόν είμαι στο γραφείο και διαβάζω, με το τασάκι κάτω από το γραφείο, πάνω στο γόνατο. Ο πατέρας μου όμως νόμιζε οτι είχα βγεί. Χωρίς να χτυπήσει λοιπόν, ανοίγει την πόρτα και μπουκάρει. Από τον πανικό μου, απλά έβαλα το χέρι με το τσιγάρο κάτω από το γραφείο. Κι ακούω τον πατέρα μου να ουρλιάζει: "Τι κάνεις εκεί; ε;" :X :X :X Καρδιά εγώ, πάει, τώρα με σκότωσε λέω από μέσα μου:cry: :cry:

"Θές να μας βάλεις καμιά φωτιά; Αν θες να καπνίσεις ΕΞΩ!!!"

Δεν ήξερα που να κρυφτώ από τη ντροπή μου!!! Δεν ξαναναφερθήκαμε στο θέμα... Μετά από αρκετά χρόνια τον ρώτησα, πώς ήξερε οτι κάπνιζα, μου απαντά με απάθεια: Νομίζεις δεν ξέρω τι ταϊζω;;;;:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

mia gafa tou patera mou.....

1992 se ena ferry ka8odon apo Souidia pros Dania.....

Ekeino ton kairo molis ixe agorasi o pateras mou ena Opel omega.....milame to aftokinito ixe ke ga***o ta extra (sunroof,sinagermos,central locking,control gia anigma apo makria... k.t.l). Fantazeste poso perifanos kai prosektikos itan o pateras mou me to aftokinito tou...

Opos oloi kserete ste ferry vazis to aftokinito sou mesa kai anevenis sto katastroma gia na ksekourastis kai na apolayseis kanena kafe. KOntevoume sto limani kai leei o pateras mou:"Ante pame oloi sto aytokinito giati se ligo katevainoume". Ka8os katevainoume sta skalia vlepi o pateras mou ena zeygaraki...... i ginaika ksaplomeni sto mprostino kapo kai o filos tis apo pano tis na filiountai kai na xouftononte.....

Tou ir8e kai i idea tou patera mou na ekmetalleftei tin sixroni texnologia tou aytokinitou tou afou ixe 8imosi me to 8rasos tou zeygariou na tou gdernoun to kapo kai na tou xalane tin mpogia.....Opote perni to remote control kai pataei to koumpi tis kornas.......Arxizi to aftokinito IIIIIIIIOUUUUUIIIIIIIIIIOOOOOOOOYYYYYYYMPIIIIIIIIIPPPPPPMPIIIIIIIPPP!!!!!!!!...... ta fota na anavoun kai na svinnoun kai to miso ploio na kitazi to zeygaraki pou ixe pagosi apo to sok kai tin ntropi kai etrekse na figi oso pio grigora mporouse!!!!!Eno i oikogenia mou kai ego ixame oloi skasei sto gelio!:O

 

Ti sou ine ta extra e?????????

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

αρκετουτσικες φορες ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει..

μια που ηταν προσφατη περσυ περιπου.

ηταν στην δουλεια μου που ειχα κανει ενα λαθος απο απροσεξια με κατι αποδειξεις...ειχα αναστατωσει ολο το προσωπικο..νεος εγω τοτε...ε την βρηκανε την ακρη...μετα απο μια μερα με πιανει το αφεντικο μπροστα στις συναδελφους μου λεει...........ετσι κι ετσι..και οτι εγω δεν μπορω να συνεργαστω ετσι με τετοιου ειδους λαθη.μου μιλησε τοσο σοβαρα που εκεινη την ωρα ηθελα να με καταπιει η γη.να ανοιγε μια τρυπα...και τσουπ να χαθω! :lol: να μην ακουσω το κραξιμο! και μια αλλη ηταν με την απογραφη! και εκει καλα τα ακουσαμε! ε χασαμε και ενα ρεπο δεν πειραζει...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΙΚΟ το ειχε κανει ο μπαμπας μου πριν χρονια οταν ειχε παει ταξιδι στην Ιταλια..

Ειδε μια αρκετα παχουλη κυρια να τρωει..Γυρναει λοιπον και της κανει:"φαε μωρη αναισθητη.."Ελα μου ομως που και εκεινη ηταν Ελληνιδα..Το ακουει αυτη και εγινε ενα τζερτζελο ανευ προηγουμενου..:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΙΚΟ το ειχε κανει ο μπαμπας μου πριν χρονια οταν ειχε παει ταξιδι στην Ιταλια..

Ειδε μια αρκετα παχουλη κυρια να τρωει..Γυρναει λοιπον και της κανει:"φαε μωρη αναισθητη.."Ελα μου ομως που και εκεινη ηταν Ελληνιδα..Το ακουει αυτη και εγινε ενα τζερτζελο ανευ προηγουμενου..:lol: :lol:

Φλωρεντία 2003

Ψάχναμε αναμνηστικά για τους δικούς μας. Κοίταζε λοιπόν η μοναδική κοπέλα της εκδρομής κάτι τραπεζομάντηλα και της λέει ένας αδελφός:

"'Άστα αυτά, είναι Κινέζικα!". Και πετάγεται η πωλήτρια και λέει με μία απίστευτη γκριμάτσα: "Σιγά μην είναι Κινέζικα". Απίστευτο γέλιο.

 

Βερολίνο 2005

Επιστρέφουμε από το Ολυμπιακό στάδιο του Βερολίνου, και είμααστε στο Ubahn και ψάχνουμε για κανένα λουκάνικο. Η τύπισσα, ξανθιά, σγουρό μαλλί, αλλά δεν έδειγνε με τίποτα για Γερμανίδα. Πάει λοιπόν ένας από την παρέα να αγοράσει και του κάνει ο άλλος: "Καλά ρε μλκ, από την Αλβανίδα;". Απάντηση από την "Αλβανίδα"; "Ρε παιδιά Έλληνες είστε;". Παρεπιπτόντως, τα τι φαγητά μας κέρασε μετά, δεν περιγράφεται...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...