Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Μασια ειναι μια συσκευη που χρησιμοποιηται για να ισιωνει τα μαλλια..

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/node&NodeBranch=N_N0000000001_N0000000135_N1000000022_N1000000038

Μπες εδω για να δεις...Ειναι καταστημα που τα πουλαει...

Εγω εχω και ισιωνει πολυ ευκολα τα μαλλια...!!

 

μετά αν αυτό είναι καλύτερο γιατί υπάρχουν σίδερα κ μασιές;;;;:worry:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετά αν αυτό είναι καλύτερο γιατί υπάρχουν σίδερα κ μασιές;;;;:worry:

 

Τι εννοεις σιδερα και μασιες???

Το σιδερο κανει αλλη δουλεια ειναι για τα ρουχα(εκτος και αν εννοεις καμια συσκευη κομμωτικης και την λες ετσι) απλα καποιοι το χρησιμοποιουν στα μαλλια τους..Δεν ειναι καλο γιατι σου καιει τα μαλλια και η μασια δεν ειναι τοσο καλη στο θεμα αυτο δηλαδη δεν θα την χρησιμοποιεις καθε μερα αυτο εννοω αλλα αναμεσα στο σιδερο και την μασια προτεινω μασια...!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εννοεις;)...

 

πινκ μου λέγοντας σίδερο ενννοώ την τοστιέρα:p

Τελικά πήρα μια μασιά τηα Βαβύλης 230 pro (βαριέμαι να κοιτάξω τώρα)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

πινκ μου λέγοντας σίδερο ενννοώ την τοστιέρα:p

Τελικά πήρα μια μασιά τηα Βαβύλης 230 pro (βαριέμαι να κοιτάξω τώρα)

 

Ποσο την πηρες??

Για πες πως σου φανηκε??

Οσο για την τοστιερα δεν πιανει ουτε τη μιση δουλεια απο την τοστιερα γιατι η τοστιερα δεν ζεστενεται τοσο πολυ οσο η μασια ασε που περιμενεις και μια ωρα..Η δικια μου παντως μεσα σε 5 λεπτα ειναι ετοιμη παρα πολυ ζεστη και αυτο ειναι και το θετικο που σου κραταει τα μαλλια ισια!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο την πηρες??

Για πες πως σου φανηκε??

Οσο για την τοστιερα δεν πιανει ουτε τη μιση δουλεια απο την τοστιερα γιατι η τοστιερα δεν ζεστενεται τοσο πολυ οσο η μασια ασε που περιμενεις και μια ωρα..Η δικια μου παντως μεσα σε 5 λεπτα ειναι ετοιμη παρα πολυ ζεστη και αυτο ειναι και το θετικο που σου κραταει τα μαλλια ισια!!

 

την πήρα 60 γιούργια, αν κ δεν την δοκίμασα ακόμα, δεν έχω ζεστό νερο. Βρε σ λές να δουλεύει στα μαλλιά μου; 10 cm η φράτζα, 8 cm τα υπόλοιπα

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

την πήρα 60 γιούργια, αν κ δεν την δοκίμασα ακόμα, δεν έχω ζεστό νερο. Βρε σ λές να δουλεύει στα μαλλιά μου; 10 cm η φράτζα, 8 cm τα υπόλοιπα

 

Αν και την πηρες λιγο ακριβα πιστευω πως θα κανει καλη δουλεια!!

Σημερα πηγα σε ενα μαγαζι που ειχε πιστολακια,μασιες,extension και πολλα αλλα για κομμωτιρια..Εγω πηγα για να παρω extension αλλα επειδη μου αρεσε πολυ η κομμωτικη κοιταξα ολο το μαγαζι!!Ειχε κατι τιμες απιστευτες...Μασια 30ευρω(θυμηθηκα εσενα που ηθελες) πιστολακια πολυ φθηνα τρεσα που εχει 150 ευρω σε κομμωτηρια ειχε 30 και τα extension μου θα εβγαιναν γυρω στα 24 ευρω τα 8 αν τα επαιρνα απο κομμωτηριο εκει τα πληρωσα 10,40 ευρω!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε c είναι gayκο για έναν να ισιώνει τα μαλλιά του?:(

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ρε c είναι gayκο για έναν να ισιώνει τα μαλλιά του?:(

 

οχι βεβαια!!!:wacko:και εγω περιποιουμε πολυ τα μαλλια μου γιατι ειναι αρκετα μακρια...:)

 

απο που και ως που γκεικο?:rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον επειδή οι γυναίκες κάθονται να φτιάξουν το μαλλί τους μπροστά από τον καθρέφτη (εννοείτε ότι δεν είμαι γκευ;))

 

Btw το δοκίμασα σήμερα που λούστηκα, φοβερή δουλειά κάνει, το μαλλί είναι πρόκα:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

μάλλον επειδή οι γυναίκες κάθονται να φτιάξουν το μαλλί τους μπροστά από τον καθρέφτη (εννοείτε ότι δεν είμαι γκευ;))

 

Btw το δοκίμασα σήμερα που λούστηκα, φοβερή δουλειά κάνει, το μαλλί είναι πρόκα:)

 

Στο ειχα πει!!Ειναι πολυ καλη!!Ελπιζω να σου αρεσει πολυ!!Και τι ειναι αυτα που λες για γκεικο και τετοια...

Ολοι περιποιουμαστε(αντρες-γυναικιες)!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο ειχα πει!!Ειναι πολυ καλη!!Ελπιζω να σου αρεσει πολυ!!Και τι ειναι αυτα που λες για γκεικο και τετοια...

Ολοι περιποιουμαστε(αντρες-γυναικιες)!!

 

Αρκει να μη σου συμβει το εξης: να πας με καποιον φιλο σου (με φρατζα) σε δημοσιες τουαλετες και να βγαλει απο την τσαντα χτενακι για να ξανει το μαλλι και λακ για να φτιαξει τη φρατζα :blink: (ναι, το ακουσα κι αυτο...ευτυχως δεν το ειδα γιατι στο εξης ο τυπας θα κυκλοφορουσε με τη λακ σε λιγο περιεργο σημειο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να μη σου συμβει το εξης: να πας με καποιον φιλο σου (με φρατζα) σε δημοσιες τουαλετες και να βγαλει απο την τσαντα χτενακι για να ξανει το μαλλι και λακ για να φτιαξει τη φρατζα :blink: (ναι, το ακουσα κι αυτο...ευτυχως δεν το ειδα γιατι στο εξης ο τυπας θα κυκλοφορουσε με τη λακ σε λιγο περιεργο σημειο)

 

Eνταξει δεν ειπε το παιδι οτι θα φτασει σε τετοιο σημειο!!Ειναι λιγο υπερβολικο!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει δεν ειπε το παιδι οτι θα φτασει σε τετοιο σημειο!!Ειναι λιγο υπερβολικο!!

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

xexe... Αλήθεια περίεργο...

 

για απόψεις τώρα: Οι γινείς λένε χάλια, η κοπέλα που με είδε έτσι μου έδωσε φιλί στο στόμα:D

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

xexe... Αλήθεια περίεργο...

 

Ε ναι ειναι λιγο!!Δεν νομιζω πως με ρωτησε για μασια για να την περνεις και εξω μαζι σου:)!!

 

για απόψεις τώρα: Οι γινείς λένε χάλια, η κοπέλα που με είδε έτσι μου έδωσε φιλί στο στόμα:D

 

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις:O..

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ειναι λιγο!!Δεν νομιζω πως με ρωτησε για μασια για να την περνεις και εξω μαζι σου:)!!

 

 

 

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις:O..

 

να οι γονείς μου λένε ότι τα μαλλιά μου είναι χάλια, κοπέλα μου μου είπε ότι είναι πολύ ωραία (την γνώρισα στο νετ, σήμερα με είδε πρώτη φορά) κ στο τέλος με φίλισε στο στόμα:O

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

να οι γονείς μου λένε ότι τα μαλλιά μου είναι χάλια, κοπέλα μου μου είπε ότι είναι πολύ ωραία (την γνώρισα στο νετ, σήμερα με είδε πρώτη φορά) κ στο τέλος με φίλισε στο στόμα:O

 

Ειδες τι κανει μια μασια:p?Πλακα κανω!!Και εγω σημερα εβαψα τα μαλλια μου και εβαλα εξτενσιον ενα παραξενο χρωμα προς το κοκκινο και μου λεει ο μπαμπας μου δεν ειναι ωραια ενο οι υπολοιποι ειπαν πολυ ωραια και εμενα μου αρεσαν επισης πολυ!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν έχω δει ακόμα είναι να πλακωθείτε για τις τρίχες.... :blink:
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια!Χρειάζομαι ένα προϊόν για την περιποίηση των μαλλιών μου μετά το μπάνιο.Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά το μπάνιο τα μαλλιά μου πέφτουν μπροστά και δε μπορώ να τα χτενίσω.Προσπάθησα με χτένα αλλά δε τα κατάφερα με τίποτα.Υπάρχει κάποιο προϊόν να βάζω στα μαλλιά μου μετά το μπάνιο για να γίνονται πιο μαλακά και να μπορώ να τα χτενίσω?Τα μακραίνω κιόλας και γίνονται πολύ χάλια μετά μπάνιου.Μετά από κανά δυο-τρεις μέρες στρώνουν:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια!Χρειάζομαι ένα προϊόν για την περιποίηση των μαλλιών μου μετά το μπάνιο.Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά το μπάνιο τα μαλλιά μου πέφτουν μπροστά και δε μπορώ να τα χτενίσω.Προσπάθησα με χτένα αλλά δε τα κατάφερα με τίποτα.Υπάρχει κάποιο προϊόν να βάζω στα μαλλιά μου μετά το μπάνιο για να γίνονται πιο μαλακά και να μπορώ να τα χτενίσω?Τα μακραίνω κιόλας και γίνονται πολύ χάλια μετά μπάνιου.Μετά από κανά δυο-τρεις μέρες στρώνουν:D

Γεία σου συνάδελφε:p!

Δλδ τα χτενίζεις ενώ είναι βρεγμένα και δεν στρώνουν?

Καλά στο σπίτι τί σε νοιάζει?Όταν είναι να βγεις βάζε τα ζελε!:)

 

Έχω δοκιμάσει όλα τα ζελέ της αγοράς.Το ΚΑΛΥΤΕΡΟ είναι το fructis της garnier(super extra δυνατό).Δεν λιγδιάζει τα μαλλιά,αντίθετα τα κάνει wet και σταθερά και κρατάν την επόμενη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια!Χρειάζομαι ένα προϊόν για την περιποίηση των μαλλιών μου μετά το μπάνιο.Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά το μπάνιο τα μαλλιά μου πέφτουν μπροστά και δε μπορώ να τα χτενίσω.Προσπάθησα με χτένα αλλά δε τα κατάφερα με τίποτα.Υπάρχει κάποιο προϊόν να βάζω στα μαλλιά μου μετά το μπάνιο για να γίνονται πιο μαλακά και να μπορώ να τα χτενίσω?Τα μακραίνω κιόλας και γίνονται πολύ χάλια μετά μπάνιου.Μετά από κανά δυο-τρεις μέρες στρώνουν:D

 

 

Eγώ πιο μικρή ειχα αυτο το πρόβλημα κ εβαζα ενα παιδικο το jonsohn ειναι υγρο κ το βαζεις στα μαλλι μετα το μπανιο κ ειναι καλο κανει δουλεια κ σε μεγαλους δεν εχει σχεση που ειναι παιδικο!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανω ΑΝΤΙπερμαναντ στην ουρα μου? γιατι ειναι εκνευριστικα σγουρη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανω ΑΝΤΙπερμαναντ στην ουρα μου? γιατι ειναι εκνευριστικα σγουρη...

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να γινεται!!Σε πιο παλλια ποστ ηταν ενα αγορι που ειχε το ιδιο προβλημα με την φρατζα του του ειπα να παρει μασια!!πηρε κ μετα ηταν ολα τελεια!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανω ΑΝΤΙπερμαναντ στην ουρα μου? γιατι ειναι εκνευριστικα σγουρη...

 

+1 για τη μασιά, κάνει καλή δουλεια κ διαρκεί κ πολλές μέρες (μεχρι να πέσει νερό πάνω, καλή επίσης ιδέα αν θες να είναι κάπως λαδωμένα να βάζεις μετάξι) αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα, είχα σγουρή ουρά μέχρι την ομοπλάτη και βάλε κ ο λαμάκας την έκοψα πριν μάθω για τη μασιά

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...