Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποσο καιρο εχεις παρατηρησει την ελλειψη ογκου?σταματησες να χρησιμοποιεις την τοστιερα μετα απο αυτο?

γενικα ξερω πως δεν κανει καλο να χρησιμοποιεις συνεχεια τοστιερες,ισιωτικα κλπ.χρησιμοποιεις αλλους τροπους για να κανεις πιο σπαστα τα μαλλια σου εκτος απο αυτο?ρωταω για να βρω πιθανες αιτιες κ λυσεις.:p

αλλα μην αγχωνεσαι μαλλον δεν ειναι μονιμο το προβλημα.λυνεται.:)

 

 

 

Έχω σταματήσει να τη χρησιμοποιώ εδώ και 5 μέρες και το μαλλί μου είναι "πίτα":worry: .

Γενικά πάντως δεν χρησιμοποιώ κανένα άλλο προιόν όπως λάκ, ζελέ ή αφρό, ούτε όταν τα έκανα με τη τοστιέρα αλλα ούτε και πιο πριν.

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως με την τοστιερα φριζαρουν περισσοτερο τα μαλλια...Περιεργο...:worry:

 

Βασικα ασε την τοστιερα για ενα διαστημα και παρε σαμπουαν για ογκο κ.τ.λ. και αστα γενικα να ησυχασουν λιγο. Θα επανελθουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταματήσει να τη χρησιμοποιώ εδώ και 5 μέρες και το μαλλί μου είναι "πίτα":worry: .

Γενικά πάντως δεν χρησιμοποιώ κανένα άλλο προιόν όπως λάκ, ζελέ ή αφρό, ούτε όταν τα έκανα με τη τοστιέρα αλλα ούτε και πιο πριν.

 

5 μερες ειναι λιγο διαστημα,γι'αυτο.σταματα να χρησιμοποιεις για λιγο να δουμε πως θα παει.λογικα θα επανελθουν.;)

 

χρονια πολλα κιολας!!:)

Link to comment
Share on other sites

To Κυριότερο πρόβλημα εμένα ήταν η ξηροδερμία και δευτερευόντως η λιπαρότητα.

όχι,από το hondos center τα πήρα ! :D

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα αφησεις "ησυχα" τουλαχιστον 2-3 εβδομαδες για να δεις.Η τοστιερα τα ταλαιπωρει τα μαλλια.Καλο θα ηταν να πας και σε ενα κομμωτηριο να σου καθαρισουν λιγακι τις ακριες που ειναι πιο ευπαθης

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ασε την τοστιερα για ενα διαστημα και παρε σαμπουαν για ογκο κ.τ.λ. και αστα γενικα να ησυχασουν λιγο. Θα επανελθουν.
+1

ασε τα μαλλια σου να ηρεμησουν λιγο.

μπορει να φταιει και η τοστιερα που εχεις.

εγω ειχα αγορασει επαγγελματικη με κεραμικες πλακες κτλ κτλ

για να τα κανω ομως τοστιερα(σγουρομαλλα γαρ)πρεπει πρωτα να τα ισιωσω και μετα να τα κανω με τη τοστιερα..δε φανταζεσαι τι ταλαιπωρια ειναι αυτη για το μαλλι

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο κομμωτήριο και μου είπαν ότι γενικά το μαλλί μου δεν έχει καεί και είναι σε σχετικά καλή κατάσταση.:happy:

Όμως παρόλα αυτά έχει ταλαιπωρηθεί και έχει πολλές σπασμένες τρίχες (και όχι στις άκρες πράγμα που σημαίνει οτι είναι λόγω της τοστιέρας). Μου δώσανε ένα σαμπουαν για όγκο Schwartzkopf Light Volume και μία μάσκα Schwartzkopf Repair Rescue και είπε οτι δεν χρειάζεται να κάνω εκει κάποια θεραπεία.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω και πάλι γιατί δεν έχουν τον όγκο που είχαν πριν αφού όπως λέει ο κομμωτής τα μαλλιά μου είναι σε καλή κατάσταση και η ρίζα δεν έχει παθει τίποτα.

Κατα πάσα πιθανότητα μου είπε οτι θα επανέλθουν σε κανένα τρίμηνο!!!!:cry:

Μα καλά...τοοοοοοσο πολύ????

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο κομμωτήριο και μου είπαν ότι γενικά το μαλλί μου δεν έχει καεί και είναι σε σχετικά καλή κατάσταση.:happy:

Όμως παρόλα αυτά έχει ταλαιπωρηθεί και έχει πολλές σπασμένες τρίχες (και όχι στις άκρες πράγμα που σημαίνει οτι είναι λόγω της τοστιέρας). Μου δώσανε ένα σαμπουαν για όγκο Schwartzkopf Light Volume και μία μάσκα Schwartzkopf Repair Rescue και είπε οτι δεν χρειάζεται να κάνω εκει κάποια θεραπεία.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω και πάλι γιατί δεν έχουν τον όγκο που είχαν πριν αφού όπως λέει ο κομμωτής τα μαλλιά μου είναι σε καλή κατάσταση και η ρίζα δεν έχει παθει τίποτα.

Κατα πάσα πιθανότητα μου είπε οτι θα επανέλθουν σε κανένα τρίμηνο!!!!:cry:

Μα καλά...τοοοοοοσο πολύ????

Αφου εδωσες που εδωσες λεφτα και πηρες προιοντα γιατι δεν πηρες KERASTASE που ειναι κλασεις ανωτερα απο ολα τα αλλα που κυκλοφορουν στην αγορα? Πηγαινε και πες να σου δωσει για ογκο το σαμπουαν Bain Volumactive 16,60 ευρω και την μασκα Masque Volumactive 32,00 ευρω και τα δυο για ογκο και πιστεψε με ναι μεν ειναι ακριβοτερα απο τα αλλα αλλα η ποιοτητα τους ειναι κλασεις ανωτερη απο ολα οσα κυκλοφορουν

Link to comment
Share on other sites

τα μαλλάκια σου θέλουνε ενυδάτωση, μην χρησιμοποιείς ούτε πιστολάκι για μερικό διάστημα, να πίνεις νεράκι, φτιάξε την διατροφή σου, άφθονο σίδηρο, και φάε και αρκετά καρότα.

από μάσκα χρησιμοποίησε μία ανά λούσιμο. να έχει κάτι από βιταμίνες φρουτων και όχι πολλά χημικά.

θα ήτανε καλό να βράσεις χαμομήλι και να τα βρέξεις και να τα αφήσεις μέχρι να κρυώσουνε.

γενικά σταμάτησε οτιδήποτε μηχάνημα που βάζεις στα μαλλιά σου και να χρησιμοποιείς βαμβακερή πετσέτα, αφράτη, και μετά να στεγνώνουνε μόνα τους. θα επανέλθουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδωσες που εδωσες λεφτα και πηρες προιοντα γιατι δεν πηρες KERASTASE που ειναι κλασεις ανωτερα απο ολα τα αλλα που κυκλοφορουν στην αγορα? Πηγαινε και πες να σου δωσει για ογκο το σαμπουαν Bain Volumactive 16,60 ευρω και την μασκα Masque Volumactive 32,00 ευρω και τα δυο για ογκο και πιστεψε με ναι μεν ειναι ακριβοτερα απο τα αλλα αλλα η ποιοτητα τους ειναι κλασεις ανωτερη απο ολα οσα κυκλοφορουν

Αυτά πουλούσε ο κομμωτής, αυτά της έδωσε. Χρήμα ήθελε να βγάλει. Που να ξέρει η κοπέλα για αυτά τα προιόντα που λες;

Τα προιόντα του ήθελε να πουλήσει κάτα κύριο λόγο ο άνθρωπος. :p

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδωσες που εδωσες λεφτα και πηρες προιοντα γιατι δεν πηρες KERASTASE που ειναι κλασεις ανωτερα απο ολα τα αλλα που κυκλοφορουν στην αγορα? Πηγαινε και πες να σου δωσει για ογκο το σαμπουαν Bain Volumactive 16,60 ευρω και την μασκα Masque Volumactive 32,00 ευρω και τα δυο για ογκο και πιστεψε με ναι μεν ειναι ακριβοτερα απο τα αλλα αλλα η ποιοτητα τους ειναι κλασεις ανωτερη απο ολα οσα κυκλοφορουν

 

Τα Kerastase είναι τα καλύτερα..εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 4 καλοκαίρια την κρέμα για τον ήλιο ή κάπως έτσι...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι και τα Schwartzkopf

την δουλιτσα τους θα την κανουν στο μαλλι της φιλης.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

με την λακ ρε παιδια δε σας πιανει φαγουρα?

για το δικο μου μαλλι ενα μπουκαλι δε φτανει,και μετα εχω τρομερη φαγουρα-ανεξαρτητως μαρκας

η μονη που δε μου εφερνε συμπτωματα κνισμου ειναι της avon αλλα εκεινη μυριζε φρουτιλα..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

με την λακ ρε παιδια δε σας πιανει φαγουρα?

για το δικο μου μαλλι ενα μπουκαλι δε φτανει,και μετα εχω τρομερη φαγουρα-ανεξαρτητως μαρκας

η μονη που δε μου εφερνε συμπτωματα κνισμου ειναι της avon αλλα εκεινη μυριζε φρουτιλα..

 

Και μένα με πιάνει φαγούρα και για αυτό δεν βάζω ποτέ..αλλά αυτήν της avon δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου..κάτσε να την τσεκάρω..τώρα το άρωμα φρουτίλα κάτι μου κάνει αλλά οκ..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως φρουτιλα αλλα εκει με παραπεμπει..

ευτυχως το μαλλι μου δε χρειαζεται λακ..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η λακ ειναι must για μενα...Ειναι που ειναι σγουρα κι ατιθασα...αμα δεν βαλω και λακ...:cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα κι εγω σγουρα μαλλια εχω..

ενα σταδιο πριν την νταλια ειμαι :p

αλλα λακ στο μαλλι μου δε βαζω..προτιμησε τον αφρο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μα κι εγω σγουρα μαλλια εχω..

ενα σταδιο πριν την νταλια ειμαι :p

αλλα λακ στο μαλλι μου δε βαζω..προτιμησε τον αφρο.

Μα βαζω αφρο...Αλλα καμια φορα χρειαζονται και λιγη λακ στο τελειωμα για να στρωσουν...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη τα φορτωνεις τα μαλλακια σου..

και αφρο και λακ?

τα ταλαιπωρεις αφανταστα μου φαινεται!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει και ματ λουκ ας δοκιμασει το Manga Head της Garnier (fructis style)

 

αυτος δν ειναι πηλος? παρομοιος με το new wave massive clay&play?

προσοπικα χρησιμοποιω μονο new wave. το massive styling steel gel για τα καρφακια κ τον παραπανω πηλο για τη χαιτη (επειδη ειναι λιγακι σγουρη κ γυριζει πολυ με το ζελε). για λιγο ειχα γυρισει σε loreal αλλα αφηνε πολλα ασπρα υπολοιματα στο μαλλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη τα φορτωνεις τα μαλλακια σου..

και αφρο και λακ?

τα ταλαιπωρεις αφανταστα μου φαινεται!

Λες ε; :worry: :worry: :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λες ε; :worry: :worry: :worry:

 

ναι βρε!

έχε υπόψη μάλιστα οτι η λακ μετά το πιστολάκι καίει τα μαλλιά.

βέβαια όταν βάζεις πρώτα αφρό και μετά λακ εκεί να δεις πως σκάνε. δεν αναπνεόυνε καθόλου!

να βάζεις και μάσκα ενυδατική θρεπτική. κάνε εναλλαγές. ανα λουσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...