Jump to content

Σοβαρό πρόβλημα με wind!


kalgeorge
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι καλησπέρα σας .....

σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά έπρεπε - κακώς - να χρειαστώ την συμβουλή -βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω για να κάνω login.

Αν έκανα λάθος επιλογή thread παρακαλώ όπως οι admins το μεταφέρουν στο σωστό.

 

Θα το παραθέσω όσο πιο απλά μπορώ λοιπόν.

 

Εχω ένα πρόβλημα λοιπον με την εταιρεία wind!! ήθελα να αλλάξω την σύνδεση μου σε κάρτα.

Με ενημέρωσαν οτι πρέπει να αιτηθώ ένα μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου μου (11/6 έληγε )

Αιτήθηκα λοιπον αρχες μαΪου, και με ενημέρωσαν οτι θα γίνει η αλλαγή στις 11/7 !!!!! (απαράδεκτο να γίνει δύο μήνες μετα)

 

Διαμαρτυρήθηκα μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι διαδικασίες....διαμαρτυρηθηκα γιατι θα εβγαιναν "νταβατζιλιδικα" δυο τιμολογια εξτρα....αλλα δεν εβγαλα ακρη σε αυτο..

 

Μην τα πολυλογώ, πάω στις 11/7 γιατι δεν ειχε κοπει ακομα το σήμα....και με ενημερώνουν οτι ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της εταιρείας....θα παει στις 18/7 !!!!!

 

Γίνεται ακομα μια φασαρία.....δεν εβγαλα ακρη.

 

Πάω σήμερα, 18/7 να δω γιατι ακομα!!!! δεν ειχε κοπει η συνδεση.....μου λενε ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ θα μεταφερθει για τις 25/7 !!!!!

 

Περιττό να σας πω τι διάλογοι ακολούθησαν , γιατί θα μας κόψει και η λογοκρισία.

 

Προφανώς λοιπόν η εταιρεία με δουλεύει κανονικότατα..

 

Σας ερωτώ.....

 

σας εχει τυχει κατι παρόμοιο???

τι μπορω να κανω?? εχω εκνευριστεί οσο δεν παιρνει!!!!

σας παρακαλώ δώστε μου μια κατεύθυνση να κινηθώ.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας .....

σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά έπρεπε - κακώς - να χρειαστώ την συμβουλή -βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω για να κάνω login.

Αν έκανα λάθος επιλογή thread παρακαλώ όπως οι admins το μεταφέρουν στο σωστό.

 

Θα το παραθέσω όσο πιο απλά μπορώ λοιπόν.

 

Εχω ένα πρόβλημα λοιπον με την εταιρεία wind!! ήθελα να αλλάξω την σύνδεση μου σε κάρτα.

Με ενημέρωσαν οτι πρέπει να αιτηθώ ένα μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου μου (11/6 έληγε )

Αιτήθηκα λοιπον αρχες μαΪου, και με ενημέρωσαν οτι θα γίνει η αλλαγή στις 11/7 !!!!! (απαράδεκτο να γίνει δύο μήνες μετα)

 

Διαμαρτυρήθηκα μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι διαδικασίες....διαμαρτυρηθηκα γιατι θα εβγαιναν "νταβατζιλιδικα" δυο τιμολογια εξτρα....αλλα δεν εβγαλα ακρη σε αυτο..

 

Μην τα πολυλογώ, πάω στις 11/7 γιατι δεν ειχε κοπει ακομα το σήμα....και με ενημερώνουν οτι ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της εταιρείας....θα παει στις 18/7 !!!!!

 

Γίνεται ακομα μια φασαρία.....δεν εβγαλα ακρη.

 

Πάω σήμερα, 18/7 να δω γιατι ακομα!!!! δεν ειχε κοπει η συνδεση.....μου λενε ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ θα μεταφερθει για τις 25/7 !!!!!

 

Περιττό να σας πω τι διάλογοι ακολούθησαν , γιατί θα μας κόψει και η λογοκρισία.

 

Προφανώς λοιπόν η εταιρεία με δουλεύει κανονικότατα..

 

Σας ερωτώ.....

 

σας εχει τυχει κατι παρόμοιο???

τι μπορω να κανω?? εχω εκνευριστεί οσο δεν παιρνει!!!!

σας παρακαλώ δώστε μου μια κατεύθυνση να κινηθώ.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο Myphone.Δυστυχώς δεν είχα ποτε Συμβόλαιο εκτός απο μια φορά στην Κοσμοτε που κόπηκε ακριβως την μερα που μου είπανε οποτε δεν είχα πρόβλημα.Δεν ξερω αν σε αυτο το διάστημα σε παίρνουν για μείωση,προσφορές κλπ(φαντάζομαι πως ναι)οπότε ισως ένας λόγος ειναι να σε κρατήσουν στο συμβόλαιο.Αυτο που θα σου πρότεινα να κάνεις ειναι μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ λέγοντας ακριβως τι εγινε με ονόματα,ημερομηνίες κλπ.Θα σε βοηθησουν όπως έχουν κάνει σε πολυ κόσμο.Τωρα τα αλλα παιδιά που έχουν παρόμοια εμπειρία θα σου πουν κάποια παραπάνω πράγματα.Ελπιζω να βοήθησα. http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελία και στο ινστιτούτο καταναλωτή.. Μην του αφήσεις έτσι κάνοντας φορητότητα. Αυτοί υπολογίζουν στην απραγία σου για να ζημιώσουν εσένα και να κερδίσουν αυτοί. Είναι αδίστακτοι!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο ινστιτούτο καταναλωτή και μου είπαν οτι μονο μετα απο ενα μήνα ( αφού έχω κάνει στην wind εγγρΑφη καταγγελία ) μπορούν να κάνουν κατι.

Επίσης πήγα αμέσως και έκανα αίτηση αλλαγής φορητότητας όπως λέτε, αλλά ... Α) λένε οτί μπορει η wind να μην αφήσει την γραμμή να φύγει β) δεν μου φτάνει σαν "εκδίκηση αυτό, θα ήθελα κατι σε καταγγελία να τους κάνω και γ) αυτά που προσφέρουν οι άλλες εταιρείεςε συμφέρουν λιγότερο.

Παρόλα αυτά έκανα αίτηση φορητότητας και ελπίζω σε τρεις μέρες πίσω μου είπαν να έχω ξεμπερδεψει.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας .....

σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά έπρεπε - κακώς - να χρειαστώ την συμβουλή -βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω για να κάνω login.

Αν έκανα λάθος επιλογή thread παρακαλώ όπως οι admins το μεταφέρουν στο σωστό.

 

Θα το παραθέσω όσο πιο απλά μπορώ λοιπόν.

 

Εχω ένα πρόβλημα λοιπον με την εταιρεία wind!! ήθελα να αλλάξω την σύνδεση μου σε κάρτα.

Με ενημέρωσαν οτι πρέπει να αιτηθώ ένα μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου μου (11/6 έληγε )

Αιτήθηκα λοιπον αρχες μαΪου, και με ενημέρωσαν οτι θα γίνει η αλλαγή στις 11/7 !!!!! (απαράδεκτο να γίνει δύο μήνες μετα)

 

Διαμαρτυρήθηκα μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι διαδικασίες....διαμαρτυρηθηκα γιατι θα εβγαιναν "νταβατζιλιδικα" δυο τιμολογια εξτρα....αλλα δεν εβγαλα ακρη σε αυτο..

 

Μην τα πολυλογώ, πάω στις 11/7 γιατι δεν ειχε κοπει ακομα το σήμα....και με ενημερώνουν οτι ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της εταιρείας....θα παει στις 18/7 !!!!!

 

Γίνεται ακομα μια φασαρία.....δεν εβγαλα ακρη.

 

Πάω σήμερα, 18/7 να δω γιατι ακομα!!!! δεν ειχε κοπει η συνδεση.....μου λενε ΛΟΓΟ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ θα μεταφερθει για τις 25/7 !!!!!

 

Περιττό να σας πω τι διάλογοι ακολούθησαν , γιατί θα μας κόψει και η λογοκρισία.

 

Προφανώς λοιπόν η εταιρεία με δουλεύει κανονικότατα..

 

Σας ερωτώ.....

 

σας εχει τυχει κατι παρόμοιο???

τι μπορω να κανω?? εχω εκνευριστεί οσο δεν παιρνει!!!!

σας παρακαλώ δώστε μου μια κατεύθυνση να κινηθώ.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

 

 

δεν εισαι ο μονος , εδω και μια εβδομαδα βιωνω το ιδιο προβλημα απο συμβολαιο ηθελα φορητοτητα σε Q θα μου την εκαναν τον σεπτεμβρη, οποτε πηγα σε καταστημα vodafone για φορητοτητα σε CU οποτε ειμαι σε αναμονη φορητοτητας σε 3 εργασιμες μερες:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σου εκδίκηση είναι να αρνηθείς να πληρώσεις τις ημέρες που σε κράτησαν αντισυμβατικά στην εταιρεία τους.

Καλό είναι να προηγηθεί ένα FAX στο οποίο να αναφέρεις τον λόγο για τον οποίο δεν τους χρωστάς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@kalgeorge

 

Από τη στιγμή που έχεις ενεργό αίτημα ακύρωσης στη wind δεν είμαι σίγουρος αν θα ολοκληρωθεί η φορητόητα σε άλλο δίκτυο.

Εγώ στη θέση σου θα τους πλήρωνα μέχρι 11/7 (αρχική ημερομηνία που σου είχαν πει)

Η μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό θέλει 30 ημέρες από την ημερομηνία έκδοσης.

 

Πιθανολογώ πως έχει ημερομηνία έκοδης κάθε 12 του μήνα. Αν είχες πάει 10/5 -11/5 για ακύρωση θα χρειαζόταν ακριβώς 30 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Μα είχα Πάει στις 10/5 και έκανα αίτηση όπως μου είχαν πει. Το οτι έκανα αίτηση φορητότητας απλά θα μου πουν αν θελω να ακυρωθεί το πρώτο αίτημα , για να φύγει η γραμμή. Όσο για τα λεφτά , είπαν οι ίδιοι οτι την περίοδο της δυσλειτουργίας Σ πούμε , δεν θα την χρεωθω. ΒεβαΙα δεν τους έχω καμμιά εμπιστοσύνη. Εγω ελπιΖω να μπορει να φύγει η γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σκηνικο με το να πηγαινουν παραπισω την μεταβαση απο συνδεση σε καρτοκινητα της wind συμβαινει συχνα.δυο φιλοι μου ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα και οι δυο καναν φορητοτητα προς καρτοκινητο cosmote.πραγματικα εγω εχω παρα πολλα χρονια καρτοκινητα wind και δεν ειχα καποιο παραπονο.αλλα φαινεται οτι στο θεμα συνδεσης μ αυτα που ακουω ποτε δεν θα εκανα ουτε σε σταθερη,ουτε σε κινητη γιατι δυσκολα ξεμπλεκεις απ οτι καταλαβαινω.κριμα μονοι τους χαλανε την εικονα τους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σκηνικο με το να πηγαινουν παραπισω την μεταβαση απο συνδεση σε καρτοκινητα της wind συμβαινει συχνα.δυο φιλοι μου ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα και οι δυο καναν φορητοτητα προς καρτοκινητο cosmote.πραγματικα εγω εχω παρα πολλα χρονια καρτοκινητα wind και δεν ειχα καποιο παραπονο.αλλα φαινεται οτι στο θεμα συνδεσης μ αυτα που ακουω ποτε δεν θα εκανα ουτε σε σταθερη,ουτε σε κινητη γιατι δυσκολα ξεμπλεκεις απ οτι καταλαβαινω.κριμα μονοι τους χαλανε την εικονα τους.

 

Aυτό ισχύει που λες. Ξέρω και εγώ άτομα που ειδικά στην σταθερή τράβηξαν πάρα πολλά για να καταφέρουν να φύγουν. Τους κοροίδευαν με χαζές δικαιολογίες. Μετά από αυτά και εγώ δεν νομίζω ποτέ να μπλέξω με συμβόλαιο μαζί τους όσο καλές προσφορές και αν έχουν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν θα μπλέξει. Το θέμα ειναι τι μπορείς να κανεις να τους τιμωρησεις για αυτά που κάνουν. Γιατι εγω δεν ανέχομαι μα με περνάνε για κορόιδο.
Link to comment
Share on other sites

Last update..... Το μονο που κατάφερα, να πάρουν τηλ και να με παρακαλάνε να μου μειώσουν κινητό και σταθερά που έχω στο όνομα μου. Απο τα νεύρα που είχα τους είπα μονο αν κάνουν την σύνδεση κάρτα αυτήν την στιγμή. Η απάντηση που πήρα ήταν οτι δυσκολεύονται πολυ και πρεπει να περάσουν κάποιες μέρες. Οπότε και τους είπα οχι, θελω να φύγει ο αριθμός μου απο την wind άμεσα. Και αναμένω....
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα πραγματοποιηθηκε η μεταφορα μου στην vf.

πολυ πιο γρηγορα απο οτι περιμενα και χωρις να συναντησω προβληματα απο την wind.

 

Τα δυο πραγματα που θελω να αναφερω είναι...

α) η καρτα της wind συμφερει λιιιιγο περισσοτερο απο αυτες της vodafone (κατα την γνωμη μου παντα )

β) οταν ανοιξα τα δεδομενα του κινητου αισθανθηκα λιγο χαζος που παιδευομαι ποσο καιρο με το Ε της wind....

 

αυτα λοιπον.....και συγχαρητηρια στην wind που καταφερε να χασει εναν συνδρομητη μετα απο περιπου 20 χρονια.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να έχει ελαφρώς συμφεροτερα πακέτα από τις άλλες 2 η Wind...κάπως πρέπει να εξισορροπηθουν τα πράγματα, αφού γνωρίζει πως στο θέμα δικτύου δεν είναι σε καμία περίπτωση ακόμη στα ίδια επίπεδα με τις ανταγωνιστριες;)
Link to comment
Share on other sites

αφού γνωρίζει πως στο θέμα δικτύου δεν είναι σε καμία περίπτωση ακόμη στα ίδια επίπεδα με τις ανταγωνιστριες;)

 

Παλιά αυτά... Όπου έχω βρεθεί τον τελευταίο 1 χρόνο, παίζει στα ίσια -αν όχι και λίγο καλύτερα κάποιες φορές- την Cosmote τουλάχιστον (έχω πάντα μαζί μου 2ο κινητό με Cosmote). Στην κάλυψη 3G έχει θέμα η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...