Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση:

Επειδή εδώ και 10 μέρες μπαίνοντας σε κάποιο σάιτ μου έγραφε ότι έχω ιό και προσπαθούσε να μου περάσει λογισμικό, σήμερα όταν άνοιξα το wi-fi, μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση συστήματος που ξέρω ότι δεν κάνει εύκολα η Samsung.

Είχε πράγματι αναβάθμιση, ή πέρασα κάποιον ιό από κάποια εταιρία, και να κάνω επαναφορά;

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση:

Επειδή εδώ και 10 μέρες μπαίνοντας σε κάποιο σάιτ μου έγραφε ότι έχω ιό και προσπαθούσε να μου περάσει λογισμικό, σήμερα όταν άνοιξα το wi-fi, μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση συστήματος που ξέρω ότι δεν κάνει εύκολα η Samsung.

Είχε πράγματι αναβάθμιση, ή πέρασα κάποιον ιό από κάποια εταιρία, και να κάνω επαναφορά;

Το μήνυμα για ιό στο έβγαλε η ιστοσελίδα που μπήκες, διαφημιστικά - πρωθητικά μυνήματα που εξαπατούν τους χρήστες, μην ασχολείσαι με αυτό. Για το update που λες, δεν είδες αν είναι της samsung; Πριν προχωρήσεις στο download και στην εγκατάσταση σου βγάζει κάποια παράθυρα με πληροφορίες τα οποία κάνουν μπαμ ότι είναι της samsung.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, μια ερώτηση αν ξέρετε και μπορείτε να βοηθήσετε. Σχεδόν 2 χρόνια συμβίωσης με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζω πλέον τα εξής. Αρχικά όταν το βάζα για φόρτιση, συνδεόταν και αποσυνδεόταν χωρίς να κουνάω το καλώδιο. Τώρα δεν το κάνει αυτό αλλά όταν το βάζω να φορτίσει πχ. ολόκληρο το βράδυ, φορτίζει υπερβολικά αργά κι όταν σηκώνομαι το πρωί, έχει σβήσει η λυχνία φόρτισης κι η μπαταρία είναι στο 85%. Έχει τύχει σε κάποιον από σάς και να ξέρει ποιο ήταν το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι ένα powerbank tplink 10400. Όταν χρειάζεται να το χρησιμοποιήσω κάνει τα ίδια. Σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να χει πρόβλημα το βύσμα του κινητού αν και ποτέ δεν το έχω καταπονήσει. Δηλαδη αν εξαιρέσεις την σκόνη που μπορεί να χει το βύσμα μέσα, δεν του χω κάνει τίποτα (πχ τραβήγματα κλπ) για να το σπάσω. Όσον αφορά το καλώδιο δεν νομίζω να χει πρόβλημα έτσι όπως συμπεριφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό music player για την συσκευή γιατί το στοκ είναι λίγο περίεργο (δεν μπορώ να παίξω τραγούδια μόνο από συγκεκριμένο φάκελο, περνάει ότι εικόνες να ναι στα τραγούδια μου κτλ). Επίσης, ποιος είναι ο ευκολότερος/πιο σταθερός τρόπος για rootάρισμα? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό music player για την συσκευή γιατί το στοκ είναι λίγο περίεργο (δεν μπορώ να παίξω τραγούδια μόνο από συγκεκριμένο φάκελο, περνάει ότι εικόνες να ναι στα τραγούδια μου κτλ). Επίσης, ποιος είναι ο ευκολότερος/πιο σταθερός τρόπος για rootάρισμα? Ευχαριστώ πολύ.

poweramp music player. Για root post 765.

 

Lg g3 32gb

Zephyr OS v5 AOSP

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αν και απαιτεί πληρωμή η συγκεκριμένη εφαρμογή Edited by spiros91
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες Γειά χαρά καμία καλή πρόταση για custom rom έχετε να προτείνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-T110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Για custom rom αυτές που παίζουν τώρα είναι:

η οφισιαλ CyanogenMod 12.1 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/kernel-n1kernel-t3208957

Project Lucky http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/rom-ciro-s-rom-t3356584

Noble Rom http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/rom-release-noble-project-s7-style-t3431313

 

Αν θες άποψη, επειδή τις έχω δοκιμάσει όλες, κράτα τη στοκ που έχει το κινητό για να έχεις σταθερότητα και καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Για custom rom αυτές που παίζουν τώρα είναι:

η οφισιαλ CyanogenMod 12.1 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/kernel-n1kernel-t3208957

Project Lucky http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/rom-ciro-s-rom-t3356584

Noble Rom http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/rom-release-noble-project-s7-style-t3431313

 

Αν θες άποψη, επειδή τις έχω δοκιμάσει όλες, κράτα τη στοκ που έχει το κινητό για να έχεις σταθερότητα και καλύτερη μπαταρία.

 

Έγινε φίλος σε ευχαριστώ,

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα θα ήθελα την βοήθεια από όποιον μπορεί να γνωρίζει. Κλείδωσα το τηλέφωνο μου από το google remote access με ένα 4ψήφιο κωδικό και τώρα δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω. Η συσκευή μου είναι rooted, παραπάνω λεπτομέρειες για αυτό δεν θυμάμαι να σας πω. Θα προτιμούσα να μην χάσω τα δεδομένα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει χαλάσει η charging port στο κινητό μιας φίλης και επειδή το βλέπω δύσκολο να την αλλάξω, προτιμώ να αλλάξω όλόκληρη τη motherboard. Είναι ίδια με του I9300? έχετε να προτείνετε κάποια από κινεζομάγαζο ή ebay? Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχει χαλάσει η charging port στο κινητό μιας φίλης και επειδή το βλέπω δύσκολο να την αλλάξω, προτιμώ να αλλάξω όλόκληρη τη motherboard. Είναι ίδια με του I9300? έχετε να προτείνετε κάποια από κινεζομάγαζο ή ebay? Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ!

Σε συμφέρει να αλλάξεις ολόκληρη motherboard? Ψάξε στις αγγελίες αν θες ολο και κάποιος δίνει το κινητό με σπασμένη οθόνη όποτε χρησιμοποίησε τη motherboard.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι τη βοήθεια σας έχω πάρει ένα s3 neo για τη γυναίκα, είναι root με. 4.4.2 έκανα factory reset όλα καλά. Μου διαβάζει τη Sim αλλά δεν βρίσκει σήμα δικτύου. Το δοκίμασα με δύο διαφορετικές sim της Vodafone πολλές φορές. Μου λέει δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο κάτι τέτοιο. Όλα δουλεύουν εκτός από το να πάρω τηλ. Το έψαξα στο Internet χωρίς να βρω κάτι αξιόλογο. Εάν και από ότι διάβασα έχει συμβεί σε πολλούς. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Για πατα *#06# να δεις αν σου βγάζει imei και αν είναι ίδιο με αυτο που έχει στο κουτί.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελευταία το κινητό μου όλο υπεθερμαίνεται. Η μπαταρία θέλει φόρτισμα 1-2φορές τη μέρα. Υπάρχει καμιά καλή αναβάθμιση να κάνω;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το κινητό μου όλο υπεθερμαίνεται. Η μπαταρία θέλει φόρτισμα 1-2φορές τη μέρα. Υπάρχει καμιά καλή αναβάθμιση να κάνω;

Ή τρέχει καμία εφαρμογή Από πίσω συνέχεια και σου τρώει την μπαταρία ή η μπαταρια σου βγήκε off.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-> γενικά-> διαχειριστής εφαρμογών -> σε εκτέλεση και δες τι προγράμματα τρέχουν.

 

Κάνεις διακοπή σε όσες δε χρειάζεσαι να τρέχουν συνεχώς (πχ ένα παιχνίδι), και είσαι εντάξει.... μεχρι την επόμενη επανεκκίνηση.

 

Καλό είναι να εγκατασταθεί ένα greenify για πιο μόνιμα αποτελέσματα.

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το κινητό μου όλο υπεθερμαίνεται. Η μπαταρία θέλει φόρτισμα 1-2φορές τη μέρα. Υπάρχει καμιά καλή αναβάθμιση να κάνω;

 

Ή τρέχει καμία εφαρμογή Από πίσω συνέχεια και σου τρώει την μπαταρία ή η μπαταρια σου βγήκε off.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Είχα το S3 Neo, όταν μου το εμφάνισε ακριβώς και εμένα το ίδιο πρόβλημα, ήθελε συνέχεια φόρτιση η μπαταρία , άλλαξα μπαταρία και πλέον δουλεύει σωστά. Γενικώς το συγκεκριμένο ζεσταινόταν. Εάν θυμάμαι σωστά 16 ευρω είχα δώσει γνήσια μπαταρία απο Ελλάδα.

Δές πρώτα όμως μήπως κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως μπορώ να κάνω unroot? Το κινητό αντιμετωπίζει προβλήματα. Η μπαταρία του είναι ασταθής, κολλάει κιολλας μερικές φορές σε ένα game που παίζω. Και πρέπει να έχει βγει κάποιο update και δεν μπορώ να το κάνω επειδή είμαι root.

Έχω πάρει νέο κινητό αλλά το κρατάω αυτό για να μην βαρύνω το νέο κινητό με ένα game που τρώει άπειρη μπαταρία. Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ φορας;

εφοσον εισαι ρουτ κλπ, φλασαρε καστομ ρικοβερι, βρες μια καθαρη αοσπ ρομ και φλασαρε την

Link to comment
Share on other sites

Την Default έχω. Απλά το είχα ρουτάρει για να κάνω calibration την μπαταρία και επι τη ευκαιρία έσβησα και κάτι άχρηστες εφαρμογές. Βαριέμαι να σου πω την αλήθεια να ψάχνω ρομ κτλ κτλ. Ήλπιζα πως με το unroot θα μπορέσω να κάνω το update. Είχα και τον Αύγουστο ένα πρόβλημα όπου το κινητό έκλεινε μόνο του ενώ το είχα στην τσέπη και σίγουρα δεν πατιόταν κάτι. Έκανε ένα update τότε και έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...