Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλε μου και ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου. Εψαξα για το προγραματακι (adblock plus) που μου ειπες αλλα δεν το βρηκα πουθενα. Καποια στιγμη θα το κανω ροουτ που θα μου παει. Φοβαμαι λιγο αν και εχω κανει πολλα κινητα ροουτ. Οσο για το αλλο προγραμα που μου ειπες για την μπαταρια, μπορεις σε παρακαλω να με προτυνεις ενα καλο να μου κανει δουλεια.

Ευχαριστω για ολα

 

https://adblockplus.org/en/android-install

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα, τελευταια ψαχνω για καινουργιο κινητο. εχω καταληξει στο s3 neo λογο των πολυ καλων κριτικων και αποψεων που εχουν προαναφερθει σε ολοκληρο το αρθρο.

επειδη ομως πριν απο αυτο ειχα βαλει στο ματι το motorola moto g 2014 (το οποιο στιχιζει ακριβως στα ιδια χρηματα) θελω την αποψη σας ποιο ειναι καλυτερο.. η χρηση του κινητου προοριζεται για gaming , videos καθως και για facebook,twitter κλπ to moto g 2014 ακουσα πως δεν εχει καλη διαρκεια μπαταριας και γι αυτο κατεληξα στο s3 neo( επισης τα benchmarks ειναι καλυτερα στο s3 neo)

εσεις τι μου προτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θεμα ώστε να σε βοηθήσουν περισσότερο στην επιλογή σου και να μην βγαίνουμε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζiκο το ρουτ!

Βάλε και αυτό το προγραμματάκι για να κάνουμε και σεφτέ... χεχεχε...

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

Ολα οκ.

Τελικά το clean master τα κάνει ολα... (κ συμφέρει) .

Ενα προβληματακι μόνο έχω... με τα βιντεο στον browser.

Μπορεί να μπει κάποιος εδώ http://www.fromhot.com να μου πει εάν μπορεί να δει?

Link to comment
Share on other sites

λίγες μέρες υπομονή και η που θα σαξει η δουλειά η που θα σοχαλασει, όσοι έχουν παράπονα με την κάμερα του i9301i και εμουα βεβαίως βεβαίως:rolleyes: συντονιστείτε με το παρών θέμα. κατά 99,9% υποψιάζομαι Deal

Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου έκαναν το δώρο αυτό το κιν. Είμαι ευχαριστημένη. Όταν βγάζουμε μια φωτογραφία πως ρυθμίζουμε να μην ακούγεται το "κλικ"; :)
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω το s3 neo και όταν χρησιμοποιώ το viber και πάω να στείλω φωτο μεσω retrica μου βγάζει το μήνυμα "failed to initialize camera" και δεν βγάζει φωτο ούτε με την κανονική εφαρμογή του κινητού. το κανω restart, τότε μπορώ και βγάζω φωτο και στελνω αλλά μετά από λίγο ξαναβγάζει το ιδιο μήνυμα. Το συνάντησε άλλος; υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

λίγες μέρες υπομονή και η που θα σαξει η δουλειά η που θα σοχαλασει, όσοι έχουν παράπονα με την κάμερα του i9301i και εμουα βεβαίως βεβαίως:rolleyes: συντονιστείτε με το παρών θέμα. κατά 99,9% υποψιάζομαι Deal

??????????

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου έκαναν το δώρο αυτό το κιν. Είμαι ευχαριστημένη. Όταν βγάζουμε μια φωτογραφία πως ρυθμίζουμε να μην ακούγεται το "κλικ"; :)

Μόνο με root το έχω καταφέρει. Και για το camera zoom fx εσβησα ενα αρχείο...και κλείνω τον ήχο ..μόνο τότε δεν ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις φωτο...μπορειτε να στειλετε μεσα απο την συλλογη κανοντας κοινη χρηση σε facebook,facebook messenger,viber,whatsapp

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου έκαναν το δώρο αυτό το κιν. Είμαι ευχαριστημένη. Όταν βγάζουμε μια φωτογραφία πως ρυθμίζουμε να μην ακούγεται το "κλικ"; :)

Παίζει και αυτό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502522

(ΔΕΝ απαιτείται root)

;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εκει που δουλευα το κινητο στα καλα καθουμενα παρατηρισα καποια στιγμη οτι στο πληκτρολογιο την ωρα που εγραφα ενα μηνημα δεν μου γυριζει την γλωσσα απο αγγλικα σε ελληνικα και το αντιστρωφο. το εψαξα αλλα ακρη δεν βρικα και φοβαμε μηπως πατισα κατι εγω και δεν το ξερω. Μηπως γνωριζει καποιος κατι γιαυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εκει που δουλευα το κινητο στα καλα καθουμενα παρατηρισα καποια στιγμη οτι στο πληκτρολογιο την ωρα που εγραφα ενα μηνημα δεν μου γυριζει την γλωσσα απο αγγλικα σε ελληνικα και το αντιστρωφο. το εψαξα αλλα ακρη δεν βρικα και φοβαμε μηπως πατισα κατι εγω και δεν το ξερω. Μηπως γνωριζει καποιος κατι γιαυτο το θεμα?
Μου εβγαλε κι αλλο προβλημα τωρα. Δεν μου κανει συχρονισμο, δεν μπορω να μπω στο play store ουτε στο facebook ενω εχω ιντερνετ. Εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι τπτ τα ιδια. Θα τρελαθω
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή κατά τη διαδικασία του ρουταρίσματος (με τις παραπάνω οδηγίες),

μου έβγαλε ένα μήνυμα τύπου "Βρήκα knox να το σβήσω?" κάτι τέτοιο...

Εγώ δυστυχώς έκανα αυτό που κάνουν οι περισσότεροι: Πάτησα [yes] χωρίς να καλοδιαβάσω.

Οπότε μάλλον το παρέκαμψε το knox... Δε θέλω όμως να σε πάρω στο λαιμό μου...

Αν είσαι λίγο περισσότερο προσεκτικός από εμένα και συγκρατήσεις το μήνυμα γράφτο και σ'εμας εδώ...

 

Φιλε θελω και εγω να το κανω root αλλα χωρις να χασω την εγγυηση...γιαυτο θελω να ρωτησω αν πατησω (yes) οπως εσυ υπαρχει περίπτωση να την χασω?ή μηπως ειναι καλύτερα να πατησω( no)...οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ...

Edited by peter11

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θελω και εγω να το κανω root αλλα χωρις να χασω την εγγυηση...γιαυτο θελω να ρωτησω αν πατησω (yes) οπως εσυ υπαρχει περίπτωση να την χασω?ή μηπως ειναι καλύτερα να πατησω( no)...οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ...

 

Εγώ απάντησα Yes.

Υποθέτω ότι εφ όσον το Knox εξακολουθεί να μου δείχνει 0x0 δεν έχασα την εγγύηση...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Kαλησπερα, τελευταια ψαχνω για καινουργιο κινητο. εχω καταληξει στο s3 neo λογο των πολυ καλων κριτικων και αποψεων που εχουν προαναφερθει σε ολοκληρο το αρθρο.

επειδη ομως πριν απο αυτο ειχα βαλει στο ματι το motorola moto g 2014 (το οποιο στιχιζει ακριβως στα ιδια χρηματα) θελω την αποψη σας ποιο ειναι καλυτερο.. η χρηση του κινητου προοριζεται για gaming , videos καθως και για facebook,twitter κλπ to moto g 2014 ακουσα πως δεν εχει καλη διαρκεια μπαταριας και γι αυτο κατεληξα στο s3 neo( επισης τα benchmarks ειναι καλυτερα στο s3 neo)

εσεις τι μου προτεινετε??

 

Με κλειστα ματια το MotoG2,ειναι ετη φωτος καλυτερο σε ολους τους τομεις και ηδη αναβαθμιστηκε σε lolipop

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα ματια το MotoG2,ειναι ετη φωτος καλυτερο σε ολους τους τομεις και ηδη αναβαθμιστηκε σε lolipop

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά τα νούμερα λένε το ακριβώς αντίθετο...

"Το S3 Neo" είναι έτη φωτός καλύτερο σε όλους τους τομείς"

 

- H μνήμη του "Moto g 2014" είναι 1024Μb ενώ του "S3 Neo" 1536Μb

- O αποθηκευτικός χώρος του "Moto g 2014" είναι 8G ενώ του "S3 Neo3" 16GB

- H κάμερα του "Moto g 2014" είναι 1280x720 ενώ του "S3 Neo" 1920x1080

κλπ κλπ...

 

Τελευταίο και πιο σημαντικό...

Το "Moto g 2014" ρίχνει 2.5 φορές περισσότερη ακτινοβολία στο κεφάλι του χρήστη από το "S3 Neo"

Moto SAR = 1.17 W/kg

S3 SAR = 0.52 W/kg

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου έκαναν το δώρο αυτό το κιν. Είμαι ευχαριστημένη. Όταν βγάζουμε μια φωτογραφία πως ρυθμίζουμε να μην ακούγεται το "κλικ"; :)

κατεβασε την ενταση του κινητου πριν ανοιξεις την καμερα και δεν θα ακους το κλικ.αλλος τροπος μονο με ρουτ ισχυει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

...αλλος τροπος μονο με ρουτ ισχυει...

Βασικά στην προηγούμενη σελίδα περιγράφω έναν άλλο (αυτοματοποιημένο) τρόπο χωρίς ρουτ ;)

(Από xda-developers)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Έχω και εγώ εδώ και δύο μήνες το κινητό και το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω πλέον πρόσβαση στην κάρτα SD .

Προσπάθησα να διαβάσω εδώ μέσα μια λύση αλλά είναι παρά πολλές η σελίδες .

Μήπως μπορείτε να μου δώσετε μια λύση .

Aν το κάνω root θα διορθωθεί το πρόβλημα ?

Kαι πως γίνετε αυτό .

Σας ζάλισα :O:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Aν το κάνω root θα διορθωθεί το πρόβλημα ?

Ναι...

Kαι πως γίνετε αυτό .

Τρέχεις αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και αυτό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502522

(ΔΕΝ απαιτείται root)

;)

 

Θα το δοκιμάσω... ελπίζω να μη δυσκολευτώ. Ευχαριστώ πολύ!!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω το s3 neo και όταν χρησιμοποιώ το viber και πάω να στείλω φωτο μεσω retrica μου βγάζει το μήνυμα "failed to initialize camera" και δεν βγάζει φωτο ούτε με την κανονική εφαρμογή του κινητού. το κανω restart, τότε μπορώ και βγάζω φωτο και στελνω αλλά μετά από λίγο ξαναβγάζει το ιδιο μήνυμα. Το συνάντησε άλλος; υπάρχει λύση;

 

κανένας άλλος δεν το αντιμετωπίζει;

Link to comment
Share on other sites

απεγκατέστησα viber και retrica...θα αφησω κανω δυο μερες το κινητο χωρις retrica και αν δεν μου βγάλει το ιδιο σφάλμα σημαίνει πως κάποιο conflict παίζει μεταξυ retrica και camera (κανονικης εφαρμογης)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...