Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

πάντως πολλές ελαττωματικές μπαταρίες.

θεωρώ η lg θα έπρεπε να τις κάνει δωρεάν αντικατάσταση ...πέρα του 6μηνου.

προσωπικά έχω 4 φίλους που είχαν θέμα με μπαταρία!

 

υ.γ. δεν κάνουμε μία επικοινωνία με την αντιπροσωπεία? να το δει το θέμα!

 

 

Στη δική μου περίπτωση πάντως, αν όντως τελικά είναι θέμα μπαταρίας, φταίω εγώ λόγω χρήσης κινέζικου ανώνυμου φορτιστή αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη δική μου περίπτωση πάντως, αν όντως τελικά είναι θέμα μπαταρίας, φταίω εγώ λόγω χρήσης κινέζικου ανώνυμου φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Δεν νομίζω να παίζει τόσο μεγάλο ρόλο... ακόμα και σε καινούργια τηλέφωνα με σωστές φορτίσεις και με τον μαμά φορτιστή υπήρξε αυτό το πρόβλημα... πιο πολύ για μερίδα ελλατωματικών μπαταριών μου κάνει :shifty:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι , θα ήθελα πολύ να μιλάμε για βουτιές και μπύρες σε τόσο ζεστές μέρες, αλλά εφόσον γράφω σε αυτό το θέμα νομίζω όλοι ξέρετε τι θα επακολουθήσει.... Τελικά έχει βρεθεί λύση? Και εγώ ομοπαθής :p περήφανος κάτοχος G3 από τον περασμένο Σεπτέμβρη. Οι κάνα δύο ή τρεις μεμονωμένες απενεργοποιήσεις σε τελείως άκυρους χρόνους ποτέ δεν με βάλανε σε υποψία, οπότε δεν τα σχολιάζω καν...

 

ΟΜΩΣΣΣΣΣΣ:

 

Δύο εβδομάδες πριν εγκατέστησα έναν πολύ γνωστό Lancer και όλα καλά. Τις πρώτες μέρες ένοιωθα ευτυχία κιόλας :lol:... Κάποια στιγμή μέσα στις επόμενες, αποπειράθηκα να τραβήξω video 1080p (το είχα κάνει πολλές φορές με τον νέο Lancer απροβλημάτιστα) και τότε ξαφνικά ξεκίνησαν όλα... Ξαφνικό Shut Down μόλις πατάω το REC. Προσπάθησα να μην αγχωθώ μιας και είχε πολύ ζέστη και το κινητό δούλευε σκληρά. Το ανοίγω, ξανά REC, ξανά Shut Down. Χωρίς σκέψη και τύψεις το ανοίγω ξανά και πετάω τον Lancer στα σκουπίδια, εφόσον πίστευα πως ήταν ο υπεύθυνος των Crash, και όντως για μια εβδομάδα μετά η συσκευή ήταν άψογη.

 

Δύο μέρες πριν όμως (σημειωτέων 15 Αυγούστου επάνω στα αξιοθέατα της Σκιάθου!!!) και ενώ πάω να βγάλω φωτό ξαφνικό Shut Down. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε μέσα στην συσκευή, αλλά άνοιξε το ασκό του Αιόλου. Δύο μέρες τώρα η συσκευή δεν μπορεί ούτε να ανοίξει!

LG Life's Good και μετα ξανά LG Life's Good και πάλι τα ίδια..... αυτό που τραβάνε τα νεύρα μου, 2 μέρες τώρα μόνο Life's Good δεν είναι.

 

Τελικά η συσκευή κατάφερε να ανοίξει μόνο όταν την συνέδεσα στον φορτιστή. Αμέσως έκανα Back Up και Factory Restore και όλα καλά μέχρι που ξανά χρειάστηκα την camera. Έκτοτε η συσκευή κλείνει μόνο όταν δεν είναι συνδεδεμένη με τον φορτιστή.

 

Προσπάθησα να μετρήσω με πόσους διαφορετικούς τρόπους έχει κλείσει από εχθές αλλά πλέον έχασα το μέτρημα...

Παραθέτω για τυχόν ομοιότητες μπας και βρούμε λύση...

Έκλεισε (πάντα ήταν αυτόνομο δεν φόρτιζε!):

1. Τραβώντας φωτογραφία.

2. Τραβώντας Video,

3. Στέλνοντας μήνυμα,

4. Μιλώντας στο τηλέφωνο,

5. Google-άρωντας,

6. Ανοίγοντας μια Qslide εφαρμογή,

7. Μη κάνοντας τίποτα!

8. Το αποκορύφωμα εμφανίστηκε τόση ώρα που γράφω: Η ΣΥΣΚΕΥΉ ΜΕΤΑΤΡΆΠΗΚΕ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΉ, ΠΛΈΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΝΔΈΣΩ ΚΑΝ ΑΠΌ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΉ! ΚΛΕΊΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΊΑ!!!

 

Λέτε να ευθύνεται ή μπαταρία για όλα τα δεινά? Ψάχνω να βρω ένα emoticon που περιγράφει τα συναισθήματα μου.... :chair::chair::chair::rocket::shoot::kill::hunter:rocket::shoot::kill::hunter:

 

Έλεος ρε παιδιά, δηλαδή λίγο τσίπα δεν έχουν??? όλοι μας λίγο πολύ έχουμε δώσει ένα σεβαστό ποσό χρημάτων για αυτή την συσκευή και νοιώθω πλέον πολύ απογοητευμένος από την LG... Όταν κάποιος επενδύει στο G3 τα χρήματα με τα οποία θα μπορούσε άνετα να αναβαθμίσει ένα διαθέσιμο pc σε ένα αξιοπρεπή σύστημα, η σε οτιδήποτε άλλο και άσχετο μπορεί κανείς να φανταστεί, τότε νομίζω πως είναι εύλογο να περιμένει και την ανάλογη αξιοπιστία και αντιμετώπιση από τον κατασκευαστή. Αιτίες όπως αυτή είναι που απαδομούν την εικόνα μιας εταιρείας στα μάτια του μέσου καταναλωτή, ο οποίος δεν πέφτει θύμα του Marketing η του εγωκεντρισμού...

 

Γυρίζοντας από το νησί θα πάω κατευθείαν για Service και θα ενημερώσω οποίον ενδιαφέρεται για τυχόν νέα.... Καλή τύχη σε όλους τους εκνευρισμένους σαν εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα. Άλλος ένας απογοητευμένος από το G3 στο club.

Πιθανόν να φταίει η μπαταρία. Πήγαινε το στο service αλλά πριν πας κάνε πάλι clean install της rom σου και τσέκαρε το, τουλάχιστον να αποκλείσουμε το θέμα software. Άσε που και στο service το ίδιο θα κάνουν. Οπότε να τους πεις ότι το δοκίμασες αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι , θα ήθελα πολύ να μιλάμε για βουτιές και μπύρες σε τόσο ζεστές μέρες, αλλά εφόσον γράφω σε αυτό το θέμα νομίζω όλοι ξέρετε τι θα επακολουθήσει.... Τελικά έχει βρεθεί λύση? Και εγώ ομοπαθής :p περήφανος κάτοχος G3 από τον περασμένο Σεπτέμβρη. Οι κάνα δύο ή τρεις μεμονωμένες απενεργοποιήσεις σε τελείως άκυρους χρόνους ποτέ δεν με βάλανε σε υποψία, οπότε δεν τα σχολιάζω καν...

 

ΟΜΩΣΣΣΣΣΣ:

 

Δύο εβδομάδες πριν εγκατέστησα έναν πολύ γνωστό Lancer και όλα καλά. Τις πρώτες μέρες ένοιωθα ευτυχία κιόλας :lol:... Κάποια στιγμή μέσα στις επόμενες, αποπειράθηκα να τραβήξω video 1080p (το είχα κάνει πολλές φορές με τον νέο Lancer απροβλημάτιστα) και τότε ξαφνικά ξεκίνησαν όλα... Ξαφνικό Shut Down μόλις πατάω το REC. Προσπάθησα να μην αγχωθώ μιας και είχε πολύ ζέστη και το κινητό δούλευε σκληρά. Το ανοίγω, ξανά REC, ξανά Shut Down. Χωρίς σκέψη και τύψεις το ανοίγω ξανά και πετάω τον Lancer στα σκουπίδια, εφόσον πίστευα πως ήταν ο υπεύθυνος των Crash, και όντως για μια εβδομάδα μετά η συσκευή ήταν άψογη.

 

Δύο μέρες πριν όμως (σημειωτέων 15 Αυγούστου επάνω στα αξιοθέατα της Σκιάθου!!!) και ενώ πάω να βγάλω φωτό ξαφνικό Shut Down. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε μέσα στην συσκευή, αλλά άνοιξε το ασκό του Αιόλου. Δύο μέρες τώρα η συσκευή δεν μπορεί ούτε να ανοίξει!

LG Life's Good και μετα ξανά LG Life's Good και πάλι τα ίδια..... αυτό που τραβάνε τα νεύρα μου, 2 μέρες τώρα μόνο Life's Good δεν είναι.

 

Τελικά η συσκευή κατάφερε να ανοίξει μόνο όταν την συνέδεσα στον φορτιστή. Αμέσως έκανα Back Up και Factory Restore και όλα καλά μέχρι που ξανά χρειάστηκα την camera. Έκτοτε η συσκευή κλείνει μόνο όταν δεν είναι συνδεδεμένη με τον φορτιστή.

 

Προσπάθησα να μετρήσω με πόσους διαφορετικούς τρόπους έχει κλείσει από εχθές αλλά πλέον έχασα το μέτρημα...

Παραθέτω για τυχόν ομοιότητες μπας και βρούμε λύση...

Έκλεισε (πάντα ήταν αυτόνομο δεν φόρτιζε!):

1. Τραβώντας φωτογραφία.

2. Τραβώντας Video,

3. Στέλνοντας μήνυμα,

4. Μιλώντας στο τηλέφωνο,

5. Google-άρωντας,

6. Ανοίγοντας μια Qslide εφαρμογή,

7. Μη κάνοντας τίποτα!

8. Το αποκορύφωμα εμφανίστηκε τόση ώρα που γράφω: Η ΣΥΣΚΕΥΉ ΜΕΤΑΤΡΆΠΗΚΕ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΉ, ΠΛΈΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΝΔΈΣΩ ΚΑΝ ΑΠΌ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΉ! ΚΛΕΊΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΊΑ!!!

 

Λέτε να ευθύνεται ή μπαταρία για όλα τα δεινά? Ψάχνω να βρω ένα emoticon που περιγράφει τα συναισθήματα μου.... :chair::chair::chair::rocket::shoot::kill::hunter:rocket::shoot::kill::hunter:

 

Έλεος ρε παιδιά, δηλαδή λίγο τσίπα δεν έχουν??? όλοι μας λίγο πολύ έχουμε δώσει ένα σεβαστό ποσό χρημάτων για αυτή την συσκευή και νοιώθω πλέον πολύ απογοητευμένος από την LG... Όταν κάποιος επενδύει στο G3 τα χρήματα με τα οποία θα μπορούσε άνετα να αναβαθμίσει ένα διαθέσιμο pc σε ένα αξιοπρεπή σύστημα, η σε οτιδήποτε άλλο και άσχετο μπορεί κανείς να φανταστεί, τότε νομίζω πως είναι εύλογο να περιμένει και την ανάλογη αξιοπιστία και αντιμετώπιση από τον κατασκευαστή. Αιτίες όπως αυτή είναι που απαδομούν την εικόνα μιας εταιρείας στα μάτια του μέσου καταναλωτή, ο οποίος δεν πέφτει θύμα του Marketing η του εγωκεντρισμού...

 

Γυρίζοντας από το νησί θα πάω κατευθείαν για Service και θα ενημερώσω οποίον ενδιαφέρεται για τυχόν νέα.... Καλή τύχη σε όλους τους εκνευρισμένους σαν εμένα.

 

Σε μένα όλα ξεκίνησαν όταν αποπειράθηκα να τραβήξω 4k video μετά από την συμβουλή ενός φίλου εδώ στο forum και μετά από 8 δεύτερα είχα το πρώτο reboot ότι είχε πει δηλαδή το παιδί ότι αν από 8 δεύτερα κλείσει τότε έχετε πρόβλημα με την μπαταρία και έτσι ακριβώς έγινε.

Mετά φλάσαρα άλλες rom μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα πάντα με το τηλέφωνο στην πρίζα γιατί με το που το έβγαζα έκλεινε αλλά τζίφος μέχρι που άλλαξα μπαταρία και όλα καλά,έως τώρα δηλαδή γιατί είναι η αυθεντική και ποιος ξέρει πότε θα βγάλει πάλι πρόβλημα.

 

Με λίγα λόγια προστίθεται και επίσημα πλέον ένα ακόμα πρόβλημα στο g3 μετά τις ρωγμές και τις κιτρινίλες στην οθόνη,δηλαδή τι άλλο μωρή lg να περιμένουμε άλλο να συμβεί σε αυτό το τηλέφωνο και σκεφτείτε αυτούς που στις αρχές σκάσανε 600άρια.

Τρις φίλοι οι 2 με πρόβλημα στην μπαταρία ο τρίτος με ρωγμές πάνω κάτω ε δεν το βλέπω να είναι τυχαίο.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει η αδερφή της γυναίκας μου ένα 16αρι και πριν λίγες μέρες ήμασταν σκόπελο. Είχε και εκείνη θέματα με επανεκκινήσεις όταν τραβούσε βίντεο ενώ μέχρι τώρα δεν είχε αντιμετωπίσει κανένα θέμα. Της πήρα ενα backup, κάναμε επαναφορά και τα ίδια. Υποθέτω είναι η μπαταρία γιατί πλέον έχει restart ακόμα και σε άσχετες στιγμές τις ημέρας ενώ ποτέ δεν είχε. Ίσως με την πολύ ζέστη να μας άφησε χρόνους! Θα πάρει procordia για έλεγχο και βλέπουμε. Εγω στο G3 μου που έδωσα είχα μεν προβλήματα με μεγάλες θερμοκρασίες ( 90 βαθμοί) ακόμα και σε απλό browsing μέσω data αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με restart. Ακόμα και με GPS στο ταμπλό του αυτοκινήτου δούλεψε μια χαρά με ψιλό λόξιγκα βέβαια στην συνέχεια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

φίλε Κωνσταντίνε, δεν θέλω να πειράξω ROM. θα παραδώσω το κινητό όπως έχει και ας το κάνουνε ότι θέλουν.

 

hall2001 δοκίμασα να πειραματιστώ με το UHD όπως ανέφερες αλλά δεν πρόλαβα να φτάσω ούτε στο 2ο δευτερόλεπτο πριν κλείσει η συσκευή επάνω στην εγγραφή... Ρωγμές έχω και εγώ μπόλικες! Εμφανίστηκαν μέσα στους πρώτους μήνες χρίσης χωρίς κάποια αιτία, αλλά επειδή η συσκευή ήταν πολύ δυνατή και εγώ δεν μπορούσα να μείνω χωρίς smartphone δεν την πήγα να την αλλάξουν. Λες τώρα να μου την επισκευάσουν??? (Μιλώ μεμονωμένα για τις ρωγμές). Για κιτρινίλες δεν θέλω να μιλήσω και να το γρουσουζέψω, αλλά ευτυχώς δεν πάσχω. Βέβαια με αυτά που συμβαίνουν δεν θα μου φανεί περίεργο να το δω και αυτό...

 

Μπορείς να μου στείλεις το Link η τον κωδικό της μπαταρίας που πήρες? Θέλω να αγοράσω και εγώ μια καινούρια μπαταρία στον ενδιάμεσο...

Edited by andy_lazzar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

φίλε Κωνσταντίνε, δεν θέλω να πειράξω ROM. θα παραδώσω το κινητό όπως έχει και ας το κάνουνε ότι θέλουν.

 

hall2001 δοκίμασα να πειραματιστώ με το UHD όπως ανέφερες αλλά δεν πρόλαβα να φτάσω ούτε στο 2ο δευτερόλεπτο πριν κλείσει η συσκευή επάνω στην εγγραφή... Ρωγμές έχω και εγώ μπόλικες! Εμφανίστηκαν μέσα στους πρώτους μήνες χρίσης χωρίς κάποια αιτία, αλλά επειδή η συσκευή ήταν πολύ δυνατή και εγώ δεν μπορούσα να μείνω χωρίς smartphone δεν την πήγα να την αλλάξουν. Λες τώρα να μου την επισκευάσουν??? (Μιλώ μεμονωμένα για τις ρωγμές). Για κιτρινίλες δεν θέλω να μιλήσω και να το γρουσουζέψω, αλλά ευτυχώς δεν πάσχω. Βέβαια με αυτά που συμβαίνουν δεν θα μου φανεί περίεργο να το δω και αυτό...

 

Μπορείς να μου στείλεις το Link η τον κωδικό της μπαταρίας που πήρες? Θέλω να αγοράσω και εγώ μια καινούρια μπαταρία στον ενδιάμεσο...

 

Εφόσον είσαι εντός εγγύησης εννοείται οτι θα σου φτιάξουν το τηλέφωνο. Αν φέρουν ανταλλακτικά βέβαια.. Είναι πρόβλημα το όποιο το έχει αναγνωρίσει η LG.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

takare31 όλοι μας είχαμε, έχουμε και θα έχουμε υπερθέρμανση αλλά δεν προκαλεί αυτή το πρόβλημα των Shut Down ή των Loop Restart. Είμαι πεπεισμένος πως εάν η συσκευή έσβηνε για να προστατευτεί από υπερθερμασμένη, τότε θα υπήρχε ή σχετικό μήνυμα στην οθόνη ή η συσκευή θα αρνιόταν πεισματικά να φορτώσει το Λειτουργικό της σύστημα, έως ότου η θερμοκρασία της επιστρέψει σε κανονικά επίπεδα. Την πρώτη φορά που μου συνέβη Shut Down και εγώ νόμιζα πως έφταιγε η υψηλή θερμοκρασία, μάλιστα έβγαλα καπάκι και μπαταρία και κρατούσα την υπόλοιπη συσκευή έξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου για να το φυσάει ο αέρας και να κρυώσει!!! :lol::lol: αλλά αποτέλεσμα δεν είδα....

 

Ωραία αφού είναι αναγνωρισμένο πρόβλημα οι ρωγμές Θα πάω για Service και θα το απαιτήσω τότε αντικατάσταση συσκευής!:lol:

 

 

:offtopic: Στο καστρί του Άι Γιάννη πήγατε?? τρομερό μέρος στην Σκόπελο!!!

Link to comment
Share on other sites

takare31 όλοι μας είχαμε, έχουμε και θα έχουμε υπερθέρμανση αλλά δεν προκαλεί αυτή το πρόβλημα των Shut Down ή των Loop Restart. Είμαι πεπεισμένος πως εάν η συσκευή έσβηνε για να προστατευτεί από υπερθερμασμένη, τότε θα υπήρχε ή σχετικό μήνυμα στην οθόνη ή η συσκευή θα αρνιόταν πεισματικά να φορτώσει το Λειτουργικό της σύστημα, έως ότου η θερμοκρασία της επιστρέψει σε κανονικά επίπεδα. Την πρώτη φορά που μου συνέβη Shut Down και εγώ νόμιζα πως έφταιγε η υψηλή θερμοκρασία, μάλιστα έβγαλα καπάκι και μπαταρία και κρατούσα την υπόλοιπη συσκευή έξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου για να το φυσάει ο αέρας και να κρυώσει!!! :lol::lol: αλλά αποτέλεσμα δεν είδα....

 

Ωραία αφού είναι αναγνωρισμένο πρόβλημα οι ρωγμές Θα πάω για Service και θα το απαιτήσω τότε αντικατάσταση συσκευής!:lol:

 

 

:offtopic: Στο καστρί του Άι Γιάννη πήγατε?? τρομερό μέρος στην Σκόπελο!!!

 

Τι να πω... Άβυσσος η ψυχή του LG αν και οι περισσότεροι που είχαν θέμα με restart με μια μπαταρία το έλυσαν...

 

Αν είναι ελληνική η συσκευή πολύ καλά θα κάνεις και θα ζητήσεις αντικατάσταση...! Αλλιώς να βρουν ανταλλακτικά!

 

:offtopic: πήγαμε φίλος! απλά εγω δεν ανέβηκα γιατί θα έπρεπε να κρατάω και την 3 χρονών κόρη μου αγκαλιά και απ' όσο αντιλαμβάνεσαι δεν τα έβγαζα τα σκαλιά και με τόση ζέστη. Αλλά όντως υπέροχο μέρος και ωραία για βουτιά!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι κακή σχεδίαση μπαταρίας και όλα να λυθούν έτσι απλά όλα... Και στο δικό σας G3 αλλάξατε μπαταρία και έστρωσε δηλαδή?

Δύστυχος το δικό μου G3 πιθανόν είναι Γαλλικό, αν δεν έχουν ανταλλακτικά στο service ή θα μου δώσουν καινούριο ή θα με πουν περίμενε και θα τους πρήξω στα τηλέφωνα μέχρι να μου δώσουν καινούριο.... :D

 

:offtopic: Ο κλήρος σου έτυχε να αναλάβεις τα βάρη της οικογένειας δηλαδή... Εγώ όταν πήγα είχε τόσο κύμα που ούτε το διανοήθηκα να πλησιάσω την θάλασσα :scared:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι κακή σχεδίαση μπαταρίας και όλα να λυθούν έτσι απλά όλα... Και στο δικό σας G3 αλλάξατε μπαταρία και έστρωσε δηλαδή?

Δύστυχος το δικό μου G3 πιθανόν είναι Γαλλικό, αν δεν έχουν ανταλλακτικά στο service ή θα μου δώσουν καινούριο ή θα με πουν περίμενε και θα τους πρήξω στα τηλέφωνα μέχρι να μου δώσουν καινούριο.... :D

 

:offtopic: Ο κλήρος σου έτυχε να αναλάβεις τα βάρη της οικογένειας δηλαδή... Εγώ όταν πήγα είχε τόσο κύμα που ούτε το διανοήθηκα να πλησιάσω την θάλασσα :scared:

 

Εγω δεν είχα θέμα ποτέ και το έδωσα πριν μου βγάλει οτιδήποτε. Ούτε ρωγμές και τα συναφή σκέψου δεν είχα και το είχα και 7 μήνες. Αλλά , κάποια παιδιά αν διαβάσεις παραπάνω έλυσαν το θέμα με την αλλαγή της μπαταρίας. Δεν παίζει να στο αλλάξουν θα σου πουν να το στείλεις Γαλλία που είναι η χώρα προέλευσης.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα μου πουν να το πάω Γαλλία!!! αυτό είναι πολύ περίεργο... Υποτίθεται πως η εγγύηση μιας συσκευής είναι πανευρωπαϊκή:

 

"Εάν το προϊόν που αγοράσατε οπουδήποτε στην ΕΕ αποδειχτεί ελαττωματικό ή δεν ταιριάζει στις προδιαγραφές της διαφήμισής του, ο πωλητής οφείλει είτε να το επισκευάσει ή να το αντικαταστήσει δωρεάν, είτε να σας επιστρέψει τα χρήματά σας ή να σας προτείνει έκπτωση στην τιμή."

 

Από το επίσημο site της Ευρώπης: πηγή

 

θα πέσουν τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites

θα μου πουν να το πάω Γαλλία!!! αυτό είναι πολύ περίεργο... Υποτίθεται πως η εγγύηση μιας συσκευής είναι πανευρωπαϊκή:

 

"Εάν το προϊόν που αγοράσατε οπουδήποτε στην ΕΕ αποδειχτεί ελαττωματικό ή δεν ταιριάζει στις προδιαγραφές της διαφήμισής του, ο πωλητής οφείλει είτε να το επισκευάσει ή να το αντικαταστήσει δωρεάν, είτε να σας επιστρέψει τα χρήματά σας ή να σας προτείνει έκπτωση στην τιμή."

 

Από το επίσημο site της Ευρώπης: πηγή

 

θα πέσουν τηλέφωνα!

 

Μην αγχώνεσαι. Απλά θα σου πουν ότι θα περιμένουν ανταλλακτικό από την γαλλική αντιπροσωπεία. Φυσικά θα αργήσει αρκετά. Οπότε εξοπλίσου με υπομονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Απλά θα σου πουν ότι θα περιμένουν ανταλλακτικό από την γαλλική αντιπροσωπεία. Φυσικά θα αργήσει αρκετά. Οπότε εξοπλίσου με υπομονή.

 

Σε ευχαριστώ φίλε, με καθυσήχασες τώρα... τι να πω... ας το επισκευάσουν και θα περιμένω...

Διαφορετικά προσανατολίζομαι σε Κινέζο. Τέλος για εμένα τα επώνυμα. Θα πάρω Elephone p8000 και αν χαλάσει μετά από 1 με 1,5 χρόνο σκουπίδια και παίρνω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

8. Το αποκορύφωμα εμφανίστηκε τόση ώρα που γράφω: Η ΣΥΣΚΕΥΉ ΜΕΤΑΤΡΆΠΗΚΕ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΉ, ΠΛΈΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΝΔΈΣΩ ΚΑΝ ΑΠΌ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΉ! ΚΛΕΊΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΊΑ!!!

 

Αυτό έχει συμβεί και σε μένα πλέον. Περιμένω τη καινούργια μπαταρία μου. Εγώ όμως για μήνες χρησιμοποιούσα και έναν ανώνυμο φορτιστή αυτοκινήτου, από αυτούς που πουλάνε στα φανάρια οι αλλοδαποί. Άλλοι πάλι όχι, χρησιμοποιούσαν το γνήσιο. Αν και ξεφεύγω και γω λίγο εκτός θέματος, καλό είναι να μη κατακρίνουμε αυτό το κινητό. To G3 της LG είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό, ένα πανίσχυρο εργαλείο που τα χαρακτηριστικά του παραπέμπουν σε κινητό αξίας 600 ευρώ , ενώ κοστίζει περίπου 350. Τώρα αν η μπαταρία, ένα αναλώσιμο προϊόν, είχε αστοχία σε 10 - 15 από εμάς, σκεφτείτε τους εκατοντάδες που ποτέ δεν έπαθε τίποτα. Για να μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει συμβεί και σε μένα πλέον. Περιμένω τη καινούργια μπαταρία μου. Εγώ όμως για μήνες χρησιμοποιούσα και έναν ανώνυμο φορτιστή αυτοκινήτου, από αυτούς που πουλάνε στα φανάρια οι αλλοδαποί. Άλλοι πάλι όχι, χρησιμοποιούσαν το γνήσιο. Αν και ξεφεύγω και γω λίγο εκτός θέματος, καλό είναι να μη κατακρίνουμε αυτό το κινητό. To G3 της LG είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό, ένα πανίσχυρο εργαλείο που τα χαρακτηριστικά του παραπέμπουν σε κινητό αξίας 600 ευρώ , ενώ κοστίζει περίπου 350. Τώρα αν η μπαταρία, ένα αναλώσιμο προϊόν, είχε αστοχία σε 10 - 15 από εμάς, σκεφτείτε τους εκατοντάδες που ποτέ δεν έπαθε τίποτα. Για να μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Φιλικά πάντα

 

Και εγώ έχω χρησιμοποιήσει τέτοιο κινέζικο φορτιστή... Ελάχιστες φορές βεβαία, μετρημένες στα δάκτυλα ενός χεριού αλλά δεν είναι λόγος αυτός να καταστραφεί μια μπαταρία. Προσωπικά το είχα πάντα συνδεδεμένο με το φορτιστή όταν ήμουν σπίτι, ώστε να είναι ετοιμοπόλεμο κάθε φορά που έφευγα:kill:.... Αλλά και πάλι δεν το δεχόμουν ως επιχείρημα για την καταστροφή της μπαταρίας, αφού ειναι τεχνολογίας Λιθίου...

 

Όσον αφορά το off-topic θέμα, προσωπική μου άποψη είναι πως ήταν πραγματικό όπλο. Εάν όμως η ίδια η LG δεν δώσει λύση στο πρόβλημά μας τότε και εγώ θα αλλάξω γνώμη... Προτού εμφανιστούν τα προβλήματα ήμουν τόσο ευχαριστημένος με την συσκευή που είχα στα σχέδια μου να αποκτήσω το G4. Μετά όμως τα τεκταινόμενα, όσο και να θέλω δεν έχω καμία διάθεση να το κάνω.

Ποίος μας λέει πως το G4 δεν θα κληρονομήσει και αυτό με την σειρά του το πρόβλημα του G3? γιατί και στην αρχή το G3 ήταν αψεγάδιαστο.

Ακόμα χειρότερα όμως ποίος μας εγγυάται ότι η LG θα ασχοληθεί και θα επιλύσει τα προβλήματα που θα εμφανιστούν στο G4 αν δεν μας το αποδείξει πρώτα με το G3??

 

Μεταξύ μας όμως αν πουλούσαν τις συσκευές σε πιο λογικές τιμές μπορεί και να ρίσκαρα... :p

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι τώρα σε αυτή την τιμή. Και δεν το πήραν όλοι τώρα. Κάποιοι το πλήρωσαν 600+ για να το αποκτήσουν. Οπότε φυσικά και θα κατακρίνουμε και το G3 και φυσικά την LG με το μηδενικό quality control.

 

Ελπίζω, για το καλό της LG, να μην βγει προβληματικό το G4.

Μόνο τα ποσοστά εδώ μέσα να δούμε, ένα στα δύο κινητά πάσχουν από restarts! Ενώ αν κρίνω από το επίσημο νήμα και αυτό με τις ρωγμές παίζει το υπόλοιπο 40% να πάσχει απο ρωγμές. Ενώ πολλές συσκευές έχουν και τα δύο θέματα!!

Μήπως να πούμε και ευχαριστώ στην LG;

 

Τα ίδια φυσικά ισχύουν για όλες τις εταιρίες. Πάνω στο βωμό του χρήματος και του να δώσουν τη συσκευή τους όσο πιο γρήγορα στην αγορά, κάνουν ελλειπέστατο έλεγχο.

 

Ελπίζω, πραγματικά, να βρείτε άκρη με το service γιατί είμαι παθών και σας καταλαβαίνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο forum ότι αυτά τα restart εμφανίστηκαν με την εμφάνιση της εφαρμογής android system webview στο playstore και εξαφανίζονται με την απεγκατάσταση των update.

 

Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά εδώ κι έναν μήνα που τα απεγκατέστησα και το παρακολουθώ δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart.

 

Επίσης διάβασα οτι η ίδια εφαρμογή το κάνει και σε άλλες συσκευές εκτός του G3.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο forum ότι αυτά τα restart εμφανίστηκαν με την εμφάνιση της εφαρμογής android system webview στο playstore και εξαφανίζονται με την απεγκατάσταση των update.

 

Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά εδώ κι έναν μήνα που τα απεγκατέστησα και το παρακολουθώ δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart.

 

Επίσης διάβασα οτι η ίδια εφαρμογή το κάνει και σε άλλες συσκευές εκτός του G3.

 

Το δοκίμασες εσύ φίλε??? εγώ το δοκίμασα αλλά δεν είδα διαφορά στις επανεκκινήσεις...

 

Παρατήρησα όμως πως όταν δεν πιέζω την συσκευή, δηλαδή

1. Φωτεινότητα στο ελάχιστο,

2. όχι wifi ή bluetooth,

3. όχι browsing,

4. ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΨΥΧΡΉ Η ΣΥΣΚΕΥΉ!

η συσκευή μένει ανοιχτεί για όλη την νύχτα... έχει κανείς ανάλογη εμπειρία?

Edited by andy_lazzar
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως γράφω και στο μήνυμά μου παραπάνω έχω απενεργοποιημένο το update του και δεν εχω ξαναδεί restart. Τώρα είναι τυχαίο ή όχι δεν ξέρω, παντος το παρακολουθώ...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες εσύ φίλε??? εγώ το δοκίμασα αλλά δεν είδα διαφορά στις επανεκκινήσεις...

 

Παρατήρησα όμως πως όταν δεν πιέζω την συσκευή, δηλαδή

1. Φωτεινότητα στο ελάχιστο,

2. όχι wifi ή bluetooth,

3. όχι browsing,

4. ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΨΥΧΡΉ Η ΣΥΣΚΕΥΉ!

η συσκευή μένει ανοιχτεί για όλη την νύχτα... έχει κανείς ανάλογη εμπειρία?

δηλαδη σα να λεμε μην χρεισημοποιεις την συσκευη:p αν και η δικια μου συσκευη εδω και 15 ημερες που την εχω δεν παρουσιαζει τετοια φαινομενα εκτως απο ελαφρια ανοδο θερμοκρασιας,και ελπιζω να μην εμφανισει γιατι ειναι κριμα τετοια συσκευη να μειωνουμε τα χαρακτηριστικα τις για να αντεξει,μεγαλο φαουλ και απο lg μερια γιατι επρεπε κατι να κανει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σα να λεμε μην χρεισημοποιεις την συσκευη:p αν και η δικια μου συσκευη εδω και 15 ημερες που την εχω δεν παρουσιαζει τετοια φαινομενα εκτως απο ελαφρια ανοδο θερμοκρασιας,και ελπιζω να μην εμφανισει γιατι ειναι κριμα τετοια συσκευη να μειωνουμε τα χαρακτηριστικα τις για να αντεξει,μεγαλο φαουλ και απο lg μερια γιατι επρεπε κατι να κανει.

 

Ακριβώς φίλε Σταύρο, η συσκευή χαραμίζεται... εύχομαι το δικό σου να μην εμφανίσει ποτέ πρόβλημα! προς το παρών η LG τηρεί σιγή ιχθύος...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά το θέμα άνοιξε πριν ένα χρόνο κ ακόμα δεν υπάρχει λύση ή αντικατάσταση από την lg?

Γιατί το πρόβλημα από ότι διαβάζω κ ξένα φόρουμ είναι αρκετά εξαπλωμένο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...