Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καθώς εκεί που ψαχούλευα στο needrom, στο νήμα του smartdigi πετάχτηκε ένας και έδωσε ενα λινκ απο την ρομ του cuoco92 για το Z7 mini. Απο περιέργεια, και επειδή χρησιμοποίησα την ρομ του μόλις πρωτοπήρα την συσκευή, είπα να την κατεβάσω και να δώ τι παίζει. Υπόψιν να σας πώ οτι η κύρια ρομ μου είναι η smartdigi 5.4.

 

Γενικά απο eye candy είμαι ευχαριστημένος, ρολάρει πολύ όμορφα, αναβαθμησμένες οι εφαρμογές συστήματος ( είναι βασισμένο στην 1,86 έκδοση της official rom) με φτιαγμένα κάποια εκνευριστικά bugs. Απο μπαταρία, σαν να μου φαίνεται οτι ρουφάει ελάχιστα παραπάνω, αλλα ίσως είναι και η ιδέα μου μιας και το πείραζα το τηλέφωνο για να δω τι παίζει.

 

Όσοι δεν βαριέστε να δοκιμάζετε, βουρ :lol:

Αυτη φιλε μου ειναι multi?

Link to comment
Share on other sites

Όσο την χρησιμοποιείς πες μας και ποια από τις δύο προτιμάς και γιατί.

 

Πρέπει να το δουλέψω λιγάκι για να δω πως με βολεύει και πως τα πάει η μπαταρία. Μέχρι στιγμής έχω πολύ καλές εντυπώσεις.

 

Αυτη φιλε μου ειναι multi?

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Καθώς εκεί που ψαχούλευα στο needrom, στο νήμα του smartdigi πετάχτηκε ένας και έδωσε ενα λινκ απο την ρομ του cuoco92 για το Z7 mini. Απο περιέργεια, και επειδή χρησιμοποίησα την ρομ του μόλις πρωτοπήρα την συσκευή, είπα να την κατεβάσω και να δώ τι παίζει. Υπόψιν να σας πώ οτι η κύρια ρομ μου είναι η smartdigi 5.4.

 

Γενικά απο eye candy είμαι ευχαριστημένος, ρολάρει πολύ όμορφα, αναβαθμησμένες οι εφαρμογές συστήματος ( είναι βασισμένο στην 1,86 έκδοση της official rom) με φτιαγμένα κάποια εκνευριστικά bugs. Απο μπαταρία, σαν να μου φαίνεται οτι ρουφάει ελάχιστα παραπάνω, αλλα ίσως είναι και η ιδέα μου μιας και το πείραζα το τηλέφωνο για να δω τι παίζει.

 

Όσοι δεν βαριέστε να δοκιμάζετε, βουρ :lol:

Με μια γρηγορη ματια λεει βασισμενο στην 1.82 official στην πρωτη σελιδα.

.To 1.86 το ειδες σε καποιο ποστ;(γιατι εγω απο ιταλικα δεν...και με μεταφραση δεν βγαινει ακρη...)

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που εναι μονο αγγλικα απο το vickmall εχει playstore? Ειναι καλη αυτη ρομ γιατι δεν ενοχλουν τα αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια λεει βασισμενο στην 1.82 official στην πρωτη σελιδα.

.To 1.86 το ειδες σε καποιο ποστ;(γιατι εγω απο ιταλικα δεν...και με μεταφραση δεν βγαινει ακρη...)

 

Έχεις δίκιο, έκανα λάθος. 1,82 έπρεπε να γράψω και μπερδεύτηκα. :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, έκανα λάθος. 1,82 έπρεπε να γράψω και μπερδεύτηκα. :O

 

Και το εψαχνα χθες...λεω στραβωθηκα :p

Περιμενω και εγω εντυπωσεις σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν first things first. Η ρομ όπως είπαμε είναι η 1.82 και έχουν φύγει τα πολλά κινέζικα μπλιμπλικια.

Ρολλαρει πολύ ωραία, lag και σπασίματα δεν έχω δει μέχρι στιγμής κάπου.

Από μπαταρια τώρα, σαν να μου φαίνεται ότι όταν το χρησιμοποιώ ρουφάει, και ρουφάει καλά. Τώρα να είναι οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω; Τι να πω, δεν ξέρω. Idle όμως είναι βράχος παίζει να έχασε 2% όλη την νύχτα, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

 

Σε σχέση με την smartdigi 5.4 που χρησιμοποίουσα πριν μου φαίνεται λιγάκι πιο ολοκληρωμένη και πιο γεμάτη, βέβαια ο smartdigi την είχε σχεδόν άδεια για πολύ συγκεκριμένο σκοπό. Δεν έχω δοκιμάσει τις τελευταίες ρομ του να έχω άποψη, αλλά αυτή μου φαίνεται κάπως πιο ομαλή.

 

Είναι multilingual η ρομ και δεν έχω την παραμικρή ιδέα εάν η ρομ του vickmail έχει play store η όχι, αυτή έχει πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που εναι μονο αγγλικα απο το vickmall εχει playstore? Ειναι καλη αυτη ρομ γιατι δεν ενοχλουν τα αγγλικα

 

Νομίζω πως η official ρομ από vickmall "η μονο αγγλικά-κινέζικα" δεν έχει Playstore. Η multilanguage που είναι και η rootαρισμένη έκδοση έχει Playstore. Απ' την άλλη μπορείς από μόνος σου να ροοτάρεις το κινητό και να βάλεις και official rom και playstore... Ωστόσο, θα σου πρότεινα να πάρεις τη ροοταρισμένη έκδοση από vick, γιατί μετά είναι πολύ εύκολο να βάλεις μια άλλη custom χωρίς ροοτ(π.χ. smartdigi), οι οποίες είναι πολύ καλλές...

 

Τροποποίηση: Αν δεν κάνω λάθος δε χάνεις την εγγύηση με rootαρισμα.

Τροποποίηση 2: Τους είχα ρωτήσει με email ακριβώς αυτό που ρωτάς:

4.From your description,if you choose Multi-language ROM,the phone will be rooted,and install Greek language,and install google play,remove all chinese apps,

If install the Offical rom again, the phone will not have Greek language,google play,

Edited by macewindu
Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν first things first. Η ρομ όπως είπαμε είναι η 1.82 και έχουν φύγει τα πολλά κινέζικα μπλιμπλικια.

Ρολλαρει πολύ ωραία, lag και σπασίματα δεν έχω δει μέχρι στιγμής κάπου.

Από μπαταρια τώρα, σαν να μου φαίνεται ότι όταν το χρησιμοποιώ ρουφάει, και ρουφάει καλά. Τώρα να είναι οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω; Τι να πω, δεν ξέρω. Idle όμως είναι βράχος παίζει να έχασε 2% όλη την νύχτα, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

 

Σε σχέση με την smartdigi 5.4 που χρησιμοποίουσα πριν μου φαίνεται λιγάκι πιο ολοκληρωμένη και πιο γεμάτη, βέβαια ο smartdigi την είχε σχεδόν άδεια για πολύ συγκεκριμένο σκοπό. Δεν έχω δοκιμάσει τις τελευταίες ρομ του να έχω άποψη, αλλά αυτή μου φαίνεται κάπως πιο ομαλή.

 

Είναι multilingual η ρομ και δεν έχω την παραμικρή ιδέα εάν η ρομ του vickmail έχει play store η όχι, αυτή έχει πάντως :p

Απο περιεργεια,antutu μηπως δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοηθεια παιδια.Θελω να παρω ενα tempered αλλα προτιμω να το παρω απο Ευρωπη,μην κανει κανα μηνα να ερθει.Μπορει καποιος να προτεινει μαγαζι με λινκ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα έχει αναφερθεί ξανά, αλλά το κινητό μας έχει τριών σημείων αφής οθόνης.. Λίγο τραγικό για επώνυμη μάρκα και για τα χρήματα που κάνει...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια,antutu μηπως δοκιμασες;

 

33k, αν και είχα επιλεγμένο το power saver.

 

Δεν ξέρω άμα έχει αναφερθεί ξανά, αλλά το κινητό μας έχει τριών σημείων αφής οθόνης.. Λίγο τραγικό για επώνυμη μάρκα και για τα χρήματα που κάνει...

 

5 σημείων έχει και ναι θα μπορούσε να έχει παραπάνω, αλλα δεν ειναι ταμπλετ... Οπότε όλα καλά :p

 

 

Λιγο βοηθεια παιδια.Θελω να παρω ενα tempered αλλα προτιμω να το παρω απο Ευρωπη,μην κανει κανα μηνα να ερθει.Μπορει καποιος να προτεινει μαγαζι με λινκ;

 

Εγω απο ebay έχω δοκιμάσει 2 μάρκες, nilkin και bepak.

Nilkin all the ****ing way, ουτε νερα, ούτε halo effect, ούτε τίποτα. Κούμπωσε πάνω και δεν καταλαβαίνεις οτι υπάρχει.

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στο antutu και στην multi touch εφαρμογή 3 σημείων μου έδωσε.. Για δες το λίγο και εσύ.. Είμαι με την v5.2.1 από smartdigi Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο antutu μου έδειξε οτι είναι 5 σημείων, γιαυτό το είπα.

[ATTACH]56755[/ATTACH]

Κάτι μπορεί να παίζει με τη rom..Γιατί με αυτήν που μου είχε στείλει το vickmall νομίζω ότι το είχα ξανά δοκιμάσει και μου είχε δείξει 5 σημεία..

Η rom που έχεις παιρνάει με cwm η θέλει twrp 2.8.1 (το ξεζιπάρεις και το περνάς μέσω .img , πχ flashify ή θέλει όπως είναι ζιπαρισμένο φλασάρισμα από το cwm που έχω)..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μπορεί να παίζει με τη rom..Γιατί με αυτήν που μου είχε στείλει το vickmall νομίζω ότι το είχα ξανά δοκιμάσει και μου είχε δείξει 5 σημεία..

Η rom που έχεις παιρνάει με cwm η θέλει twrp 2.8.1 (το ξεζιπάρεις και το περνάς μέσω .img , πχ flashify ή θέλει όπως είναι ζιπαρισμένο φλασάρισμα από το cwm που έχω)..

 

Με οποιοδήποτε recovery έχεις (προφανώς όχι το στοκ :p) το περνάς, για την ιστορία εγω έχω twrp 2.8.1 που δουλεύει σωστά το nandroid και ειναι σαφέστατα γρηγορότερο απο την cwm recovery.

 

Το zip περνάς σε εναν φάκελο στην SD ή στην εσωτερική του τηλεφώνου και installareis απο την recovery.

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μπορεί να παίζει με τη rom..Γιατί με αυτήν που μου είχε στείλει το vickmall νομίζω ότι το είχα ξανά δοκιμάσει και μου είχε δείξει 5 σημεία..

Η rom που έχεις παιρνάει με cwm η θέλει twrp 2.8.1 (το ξεζιπάρεις και το περνάς μέσω .img , πχ flashify ή θέλει όπως είναι ζιπαρισμένο φλασάρισμα από το cwm που έχω)..

 

Στο Max 3 μου βγάζει με Multi Touch Tester

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε recovery έχεις (προφανώς όχι το στοκ :p) το περνάς, για την ιστορία εγω έχω twrp 2.8.1 που δουλεύει σωστά το nandroid και ειναι σαφέστατα γρηγορότερο απο την cwm recovery.

 

Το zip περνάς σε εναν φάκελο στην SD ή στην εσωτερική του τηλεφώνου και installareis απο την recovery.

Εννοείτε ότι έχω cwm , απλά η rom που φοράς την πρωτείνει να περάσει μέσω twrp ..

 

Στο Max 3 μου βγάζει με Multi Touch Tester

Μήπως έχεις και εσύ φίλε μου rom από smartdigi στο max σου ? Ο φίλος Yonah δεν φοράει από smartdigi rom..

 

ΥΓ. Ευχαριστώ παίδες για τις πληροφορίες σας..Είμαι σε φάση που έφαγα σκάλωμα μόνο και μόνο για να δοκιμάσω άλλη rom , για να κάνω τεστ να δω πόσα σημεία αφής θα μου δείξει ..Παρεμπιπτόντως δεν έχω γενικά θέματα με τη rom του smartdigi..Απλά έφαγα σκάλωμα :rolleyes:

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μια χαρα ειναι.η οθονη ειναι 5 σημειων απλα οταν ανοιγεται τα smart sensing ψαχνει 3 για την λειτουργεια αφης.το ειχα παρατηρηση απο τις πρωτες ROM.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, είμαι με την 5.4 του smartdigi, έχει κανείς θέμα με bluetooth σε αυτη την έκδοση? Δοκίμασα να συνδεθώ σε windows, ubuntu, headset και τπτ καμία επαφη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

έχω ένα μικροθεματάκι δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί...

Τα ringtones και τα notifications sounds στο άκυρο κάθε λίγο γυρνάνε στα default ή σε άλλα αρχικά άκυρα... Σαν να μη διαβάζει το περιεχόμενο των φακέλων music για λίγο με αποτέλεσμα να αλλάζουν υποθέτω... καμιά ιδέα; Να κάνω κανά reset;

 

Επίσης, ξέρει κανείς αν είναι δυνατό να έχω πρόσβαση στο "internal music" , δηλαδή στους ήχους που δε φένονται πουθενά αποθηκευμένοι; (εννοείται είμαι Root)

 

 

Βρήκα ΛΥΣΗ

Με το προγραμματάκι root explorer, πέρασα τα τραγούδια που ήθελα στο media του system και με ένα restart μου τα εμφανίζει στην επιλογή internal music στα ringtones!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...