Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεχασα να ρωτήσω για την μπαταρία... Διαβασα οτι δεν ειναι καλη. Τι λέτε; Ευχαριστώ

 

 

Κοιτα εχεις 2300 mah μπαταρια.Εαν τώρα βαλεις Rom της ομάδας smartdigi που σου δίνει άνετα 4:30 ώρες οθόνη θα εξακολουθείς να την θεωρείς κακή;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

,

Κοιτα εχεις 2300 mah μπαταρια.Εαν τώρα βαλεις Rom της ομάδας smartdigi που σου δίνει άνετα 4:30 ώρες οθόνη θα εξακολουθείς να την θεωρείς κακή;

 

! Δεν το ήξερα!! Ευχαριστώ πολύ, μαλλον αποφάσισα. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Από χθες και εγώ κάτοχος, μου αρέσει!

 

Καλοδούλευτο , και καλός ήρθες στην nubia παρέα:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο , και καλός ήρθες στην nubia παρέα:up:

Ευχαριστώ πολύ και μια ερώτηση γιατί είναι το πρώτο μου dual sim. Γίνεται να μπει σε λειτουργία πτήσης η μία μόνο sim και να λειτουργεί κανονικά η άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και μια ερώτηση γιατί είναι το πρώτο μου dual sim. Γίνεται να μπει σε λειτουργία πτήσης η μία μόνο sim και να λειτουργεί κανονικά η άλλη?

Ναι μπορεις να απενεργοποιησεις οποια sim θελεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω το κινητό από το καλοκαίρι και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κάνω εγκατάσταση εφαρμογές που υποτίθεται τρέχουν στο παρασκήνιο αλλά αυτό δεν συμβαίνει. Ενδεικτικά σας αναφέρω Ελληνικό caller id, viber. Σε όλα τα κινητά που είχα απλά έκανα εγκατάσταση και ενεργοποίηση του viber και όποτε είχα μήνυμα εμφανιζόταν στα notifications. Στο Z7 mini πρέπει να το έχω μόνιμα ανοιχτό σαν task για να μπορώ να δεχτώ μηνύματα. Αντίστοιχα το caller id σε άλλη συσκευή όποτε δεχόμουν κλήση μου έδειχνε από που είναι η κλήση. Στο Ζ7 mini αν δεν το έχω τρέξει να βρίσκεται ανοιχτό στα task δεν μου εμφανίζει τίποτε. Δεν ξέρω αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα και πώς μπορώ να το λύσω. Φοράω rom Nubia-Z7-mini-V5.8.0.1_4G από smartdigi αν και το ίδιο μου έκανε και με όλες τις προηγούμενες official. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω το κινητό από το καλοκαίρι και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κάνω εγκατάσταση εφαρμογές που υποτίθεται τρέχουν στο παρασκήνιο αλλά αυτό δεν συμβαίνει. Ενδεικτικά σας αναφέρω Ελληνικό caller id, viber. Σε όλα τα κινητά που είχα απλά έκανα εγκατάσταση και ενεργοποίηση του viber και όποτε είχα μήνυμα εμφανιζόταν στα notifications. Στο Z7 mini πρέπει να το έχω μόνιμα ανοιχτό σαν task για να μπορώ να δεχτώ μηνύματα. Αντίστοιχα το caller id σε άλλη συσκευή όποτε δεχόμουν κλήση μου έδειχνε από που είναι η κλήση. Στο Ζ7 mini αν δεν το έχω τρέξει να βρίσκεται ανοιχτό στα task δεν μου εμφανίζει τίποτε. Δεν ξέρω αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα και πώς μπορώ να το λύσω. Φοράω rom Nubia-Z7-mini-V5.8.0.1_4G από smartdigi αν και το ίδιο μου έκανε και με όλες τις προηγούμενες official. Ευχαριστώ.

Μπορεις να βαλεις την official αν δεν σου αρεσει η smartdigi.

Μπορεις οταν ανοιγεις το κινητο να "κλειδωνεις" τα apps που θες να μην κλεινουν.Κρατωντας πατημενο το κεντρικο μενου σου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν εκεινη την στιγμη,σερνοντας τις προς τα πανω (αφηνοντας θα σου εμφανισει ενα λουκετακι).

Επειδη εκανες ακριβως την ιδια ερωτηση στο needrom,σου απαντησε ο δημιουργος της ρομ να απευθυνθεις σε ενα συγκεκριμενο forum.Γιατι δεν απευθυνεσαι εκει αν συνεχισεις να τρεχεις την ρομ του smartdigi;

[ATTACH]55829[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να απενεργοποιησεις οποια sim θελεις.

Λίγο που έψαξα δεν βρίσκω κάτι, μπορείς να μου πεις;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα δεν βρίσκω κάτι, μπορείς να μου πεις;

 

Πας στις ρυθμίσεις και εκεί που λέει ασύρματο και δύκτια , μπαίνεις στην επιλογή Msim settings και εκεί μέσα σου έχει στο Mobile network

Phone Card One

Phone Card Two

Οποία δεν χρειάζεσαι την κλείνεις και μετά άμα θες την ξανά ανοίγεις ..:)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση επειδή έχασα λίγο την επαφή,ποια είναι η τελευταία official rom ?και ποια η τελευταία του smartdigi?

στο σαιτ του smart έχει την 1.80,ποια να κατεβάσω?τώρα είμαι με την 1,62 του smart

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις και εκεί που λέει ασύρματο και δύκτια , μπαίνεις στην επιλογή Msim settings και εκεί μέσα σου έχει στο Mobile network

Phone Card One

Phone Card Two

Οποία δεν χρειάζεσαι την κλείνεις και μετά άμα θες την ξανά ανοίγεις ..:)

Σούπερ, ευχαριστώ. Κάτι άλλο τώρα πήγα να βάλω Nova launcher γιατί θέλω τις εφαρμογές μέσα και δεν μου ανοίγει τον dialer, το γυρίζω στον default δουλεύει κανονικά.

 

Edit: Οκ, ήθελε να κάνω 4 τις εφαρμογές στο dock και όχι 5 που είχε προεπιλογή ο Nova.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση επειδή έχασα λίγο την επαφή,ποια είναι η τελευταία official rom ?και ποια η τελευταία του smartdigi?

στο σαιτ του smart έχει την 1.80,ποια να κατεβάσω?τώρα είμαι με την 1,62 του smart

http://Http://www.needrom.com/category/zte/nubia-z7-mini/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε και σε 'μένα η κινητάρααα μας !!!

Άντε να τα χαιρόμαστε :D

 

 

 

Καλορίζικη και Καλομίλητη να ναι η τηλεφωνάρα σου :D.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις την official αν δεν σου αρεσει η smartdigi.

Μπορεις οταν ανοιγεις το κινητο να "κλειδωνεις" τα apps που θες να μην κλεινουν.Κρατωντας πατημενο το κεντρικο μενου σου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν εκεινη την στιγμη,σερνοντας τις προς τα πανω (αφηνοντας θα σου εμφανισει ενα λουκετακι).

Επειδη εκανες ακριβως την ιδια ερωτηση στο needrom,σου απαντησε ο δημιουργος της ρομ να απευθυνθεις σε ενα συγκεκριμενο forum.Γιατι δεν απευθυνεσαι εκει αν συνεχισεις να τρεχεις την ρομ του smartdigi;

[ATTACH]55829[/ATTACH]

 

Αν δεις αναφέρω ότι και με τις official roms είχα το ίδιο πρόβλημα. Επίσης ξέρω ότι έκανα την ίδια ερώτηση και στο needrom και μου απάντησε ο smartdigi και τον ευχαριστώ πολύ αλλά επειδή το πρόβλημα δεν είναι της rom σκέφτηκα να το κοινοποιήσω κι εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις αναφέρω ότι και με τις official roms είχα το ίδιο πρόβλημα. Επίσης ξέρω ότι έκανα την ίδια ερώτηση και στο needrom και μου απάντησε ο smartdigi και τον ευχαριστώ πολύ αλλά επειδή το πρόβλημα δεν είναι της rom σκέφτηκα να το κοινοποιήσω κι εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Ο τροπος που σου περιεγραψα με το λουκετακι δεν σου δουλευει;

 

Χρησιμοποιει κανεις το τηλεφωνο με "cosmote τελειο σημα";

Μου κανει κατι σχεδια,δεν μπορει να κανει σωστη συζευξη...πολυ σπαστικο!!!

(Ρομ v1.80)

Και κατι ακομα.Στο play store,καποιες εφαρμογες μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες οπως πχ η εφαρμογη της shell για τους ποντους.περιεργο μου φαινεται...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος που σου περιεγραψα με το λουκετακι δεν σου δουλευει;

 

Ίσως να μην περιγράφω κι εγώ καλά το πρόβλημα. Δοκίμασα το λουκετάκι απλά αν κρατώντας πατημένο το κουμπί του μενού και βλέποντας τις ανοιχτές εφαρμογές πετάξω το viber από εκεί, τότε είμαι offline και δεν δέχομαι μηνύματα. Σε όλα τα άλλα κινητά που είχα αν και πετούσα το viber αυτό συνέχιζε να τρέχει και δεχόμουν κανονικά μηνύματα. Στο Ζ7 mini δεν γίνεται αυτό. Μπορεί έτσι να λειτουργεί αυτή η συσκευή. Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα πήγα να βάλω Nova launcher γιατί θέλω τις εφαρμογές μέσα και δεν μου ανοίγει τον dialer, το γυρίζω στον default δουλεύει κανονικά.

 

Edit: Οκ, ήθελε να κάνω 4 τις εφαρμογές στο dock και όχι 5 που είχε προεπιλογή ο Nova.

Όσον αφορά το παραπάνω να πω ότι δεν ευθύνεται το πλήθος των εικονιδίων του dock για το "Permission denied" που έβγαζε αλλά το εικονίδιο. Δουλεύει κανονικά και με 5 χρησιμοποιώντας το default εικονίδιο Phone για τον dialer και όχι ένα διαφορετικό που δίνει ο Nova.

 

romeo8969, δεν σου λέει να το πετάξεις από εκεί αλλά να το κρατήσεις πατημένο μέχρι να μπει το λουκέτο. Πάντως απορώ με αυτό που αναφέρεις ότι δεν έρχονται ειδοποιήσεις του Viber, ακόμα και να το έχω πετάξει από εκεί έρχονται κανονικά απλά αυτό που βλέπω είναι ότι δεν κάνει ειδοποίηση στο led όπως στις αναπάντητες και στα SMS. Το μήνυμα όμως έρχεται και με ήχο και στο notification bar.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το τηλεφωνο με "cosmote τελειο σημα";

Μου κανει κατι σχεδια,δεν μπορει να κανει σωστη συζευξη...πολυ σπαστικο!!!

(Ρομ v1.80)

Και κατι ακομα.Στο play store,καποιες εφαρμογες μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες οπως πχ η εφαρμογη της shell για τους ποντους.περιεργο μου φαινεται...

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς σύζευξη.....με τι?

Ναι υπάρχει θεμα ασυμβατότητας της official 1.76-1.80 με το συγχρονισμό του playstore.Εν θες βάλε την 5.8.0.1 από needrom και θα σου δουλέψουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εκδόσεις 4.4.Χ android έχουν πρόβλημα με την αννανέωση (auto update) των εφαρμογών, την έχουν κλειστή από το core.

Μόνο με εξωτερικές εφαρμογές που κρατάνε σε αφύπνηση το κινητό μπορεί να δουλεύει. Όποιος έχει χρησιμοποιήσει το EZ WEATHER θα καταλάβει. Η εφαρμογή του EZ weather έχει έξτρα widget που του δίνει το δικαίωμα να τρέχει συνέχεια την notification bar για να μπορεί να αννανεώνεται ο καιρός αυτόματα, διαφορετικά δεν αννανεώνει.

 

Στο Lollipop δεν υπάρχει αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς σύζευξη.....με τι?

Ναι υπάρχει θεμα ασυμβατότητας της official 1.76-1.80 με το συγχρονισμό του playstore.Εν θες βάλε την 5.8.0.1 από needrom και θα σου δουλέψουν

 

Smartdigi για βοηθα λιγο αν σου πηγαινει καπου το μυαλο...Ειχα την 1.76 και μου εκανε καποια "ψιλονερα",δηλαδη απο τις 24 ωρες στο σπιτι,το τηλεφωνο εβγαζε κανονικα γραμμη τις 23.Τωρα ενω μου δειχνει 5/5 σημα,δεν βγαζει γραμμη.Παιρνεις τηλ δηλαδη και πεφτει η γραμμη κατευθειαν...

Αυτο φαντασου οτι ειναι μηχανηματακι που εχει σιμ,το συνδεεις στο router μεσω καλωδιου,και με το που μπαινεις στην εμβελια,σου βγαζει full σημα.Εμενα ενω δειχνεο full σημα,δεν βγαζει γραμμη,σαν να μην εχει δικτυο...

Αυτο για να δουλεψει πρεπει το κινητο να εχει 3g.Εγω εχω κυρια καρτα cosmote ,στο slot 1,ενεργοποιημενο μονο 3g/2g οχι 4lte,και δεν...δοκιμασα με αυτην που φοραω τωρα5.8 ...τιποτα...θα βαλω κ 5.8.01 αλλα και με alpha δοκιμασα χτες,τιποτα...

Το μηχανηματακι το αλλαξα χτες,με καινουριο μηπως εφταιγε αυτο,αλλα τα ιδια...λες να φταιει η σιμ και να παιδευομαι τσαμπα;

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi για βοηθα λιγο αν σου πηγαινει καπου το μυαλο...Ειχα την 1.76 και μου εκανε καποια "ψιλονερα",δηλαδη απο τις 24 ωρες στο σπιτι,το τηλεφωνο εβγαζε κανονικα γραμμη τις 23.Τωρα ενω μου δειχνει 5/5 σημα,δεν βγαζει γραμμη.Παιρνεις τηλ δηλαδη και πεφτει η γραμμη κατευθειαν...

Αυτο φαντασου οτι ειναι μηχανηματακι που εχει σιμ,το συνδεεις στο router μεσω καλωδιου,και με το που μπαινεις στην εμβελια,σου βγαζει full σημα.Εμενα ενω δειχνεο full σημα,δεν βγαζει γραμμη,σαν να μην εχει δικτυο...

Αυτο για να δουλεψει πρεπει το κινητο να εχει 3g.Εγω εχω κυρια καρτα cosmote ,στο slot 1,ενεργοποιημενο μονο 3g/2g οχι 4lte,και δεν...δοκιμασα με αυτην που φοραω τωρα5.8 ...τιποτα...θα βαλω κ 5.8.01 αλλα και με alpha δοκιμασα χτες,τιποτα...

Το μηχανηματακι το αλλαξα χτες,με καινουριο μηπως εφταιγε αυτο,αλλα τα ιδια...λες να φταιει η σιμ και να παιδευομαι τσαμπα;

 

Δεν έχω καταλάβει τίποτα, τι μηχάνημα είναι, τι κάνει , πως συνδέεται με bl,wifi,gsm? Θες να συνδέσεις το κινητό μέσω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τίποτα, τι μηχάνημα είναι, τι κάνει , πως συνδέεται με bl,wifi,gsm? Θες να συνδέσεις το κινητό μέσω?

 

Εχεις το τηλεφωνο σε ρυθμιση 3g/2g και μπαινοντας στο σπιτι πιανει 5/5 χωρις να εχεις ανοιχτο WiFi ή Bluetooth.Αν δεν κανω λαθος το μηχανημα αναγνωριζει αυτοματα,αφου του εχεις δηλωσει το νουμερο του κινητου σου ,οτι εισαι σε μια ακτινα 20 μετρων περιπου και σου δινει φουλ σημα...Ε για το πως...δεν ειμαι και tech guru :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...