Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να έχω 4G πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ενέργεια? Μου δείχνει μόνο Η+ στο σήμα και ταχύτητα max 12mbps

 

 

 

Αν θες γινε λιγο πιο συγκεκριμενος για να λαβεις αμεσα απαντηση.:)Π.χ. εγω εχω κοσμοκαρτα και μου ειπε ενα αλανι εδω μεσα να στειλω 4g στο 1333 και θα ενεργοποιηθει αμεσα.Το εκανα και τωρα εχω 4g. :D Για cosmote με συμβολαιο απευθυνσου σ ενα υποκαταστημα cosmote-Γερμανος να σου πουν τις απαραιτητες διαδικασιες.Για οποιοδηποτε αλλο παροχο δε γνωριζω. :p

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Αν θες γινε λιγο πιο συγκεκριμενος για να λαβεις αμεσα απαντηση.:)Π.χ. εγω εχω κοσμοκαρτα και μου ειπε ενα αλανι εδω μεσα να στειλω 4g στο 1333 και θα ενεργοποιηθει αμεσα.Το εκανα και τωρα εχω 4g. :D Για cosmote με συμβολαιο απευθυνσου σ ενα υποκαταστημα cosmote-Γερμανος να σου πουν τις απαραιτητες διαδικασιες.Για οποιοδηποτε αλλο παροχο δε γνωριζω. :p

 

ok μου απάντησες, ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

χρηστης στο xda κανει αναφορα οτι με αλλαγη του kernel απο το cm12 αυξηθηκε ο χρονισμος σε 2.3.Θα ηταν καλο με το lollipop να ειχαμε και αυξημενη συχνοτητα.

 

Yesterday, 05:02 AM | #440

Senior MemberThanks: 31

 

194 posts Joined: Sep 2011

Its me or the cm12 kernel, clock the s801 to 2.3ghz?

 

cm12 is available.

http://www.tdbeta.cn/forum.php?mod=v...25123&mobile=2

https://drive.google.com/file/d/0BxnyafBV1U8EdUNJZ20yOE0ycWc/view?pli=1

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.76 δν γίνεται συγχρονισμός των contacts απο google... υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

 

Βγήκε η 5,4 απο τους smartdigi και την ανεβάζουν. Θαρρώ πως θα διορθώσει το bug, θα την κατεβάσω αύριο μιας και δεν αντέχω απόψε να περιμένω.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές. Έχει κανείς άλλος θέμα με διπλά μηνύματα sms; Έχω το chompSMS. Με τι όνομα είναι η stock εφαρμογή για μηνύματα μέσα στο APPS; Για να απεργοποιούσα τα notifications από κει μπας και
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα με υγεία και υπομονή σε εσάς και τις οικογένειές σας!

 

http://3.bp.blogspot.com/-hdmfGaxGs8Y/UrLcCXLJOwI/AAAAAAAAAS4/1ZrKwDrAcus/s640/image.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές. Έχει κανείς άλλος θέμα με διπλά μηνύματα sms; Έχω το chompSMS. Με τι όνομα είναι η stock εφαρμογή για μηνύματα μέσα στο APPS; Για να απεργοποιούσα τα notifications από κει μπας και

 

Δεν απενεργοποιείται, είναι lancher+dialer+sms+contacts+nubia framework όλα σε ένα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και γω το z7 μινι από vickmall :w00t: :w00t: :w00t:

Ανυπονώ να έρθει και να περάσω τη rom του smartdigi!!! :hypno:

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συνέβαλαν στο να γίνει αυτό το thread μεγάλο!!! :whistle:

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Είμαι με την 5.4 απο την στιγμή που βγηκε και είμαι απολύτα ικανοποιημένος. Γρήγορη, themable, σταθερή και όλα δουλεύουν ρολόι. welldone.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και την μπαταρία , για το κινητό (να βρίσκεται) ...μίλησα με το πωλητή και μου έδωσε τιμή 19.99$ καλή τιμή για zte μη αποσπώμενη μπαταρία... Θα τσιμπήσω μια αύριο.

 

Μα... η μπαταρία δεν είναι όπως λες και συ "μη αποσπώμενη";

Είναι δυνατό να αντικατασταθεί; Και αν ναι μπορείς να μοιραστείς μαζί μας το link;

Ευχαριστώ.

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να αντικατασταθεί απλώς χρειάζεται κατσαβίδι.

Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου καλύτερα να προτιμήσεις κάποιον τεχνικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βγήκε η V5.5 με kernel 1.72 σταθερό, και βελτιωμένους κώδικες για την ram και την μπαταρία.

Επίσης χωρίς τον zte launcher αλλά με τον prime launcher παραμετροποιήσημο με θέμα android L

Η rom δίνει με καθαρή εγκατάσταση 1400 με 1300 mb ελεύθερα και με full δική μου εγκατάσταση 1200 ελεύθερα με συνεχή λειτουργία στο max 1120mb free. Δεν παρατήρησα το τηλέφωνο με νορμάλ χρήση να κατεβαίνει κάτω των 1000 mb free.

Επίσης η μπαταρία στην δοκιμή έδωσε με δική μας νορμαλ χρηση 56ώρες ανοιχτό wifi όλη μέρα.

 

Καλή Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βγήκε η V5.5 με kernel 1.72 σταθερό, και βελτιωμένους κώδικες για την ram και την μπαταρία.

Επίσης χωρίς τον zte launcher αλλά με τον prime launcher παραμετροποιήσημο με θέμα android L

Η rom δίνει με καθαρή εγκατάσταση 1400 με 1300 mb ελεύθερα και με full δική μου εγκατάσταση 1200 ελεύθερα με συνεχή λειτουργία στο max 1120mb free. Δεν παρατήρησα το τηλέφωνο με νορμάλ χρήση να κατεβαίνει κάτω των 1000 mb free.

Επίσης η μπαταρία στην δοκιμή έδωσε με δική μας νορμαλ χρηση 56ώρες ανοιχτό wifi όλη μέρα.

 

Καλή Κυριακή

 

Πολλά μπράβο!!!

Ευχαριστούμε :thanks:, χρόνια πολλά κ' καλές γιορτές

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στην V5.4 τις επαφές τις εμφανίζει (επίθετο,όνομα) και όταν δέχομαι κλήσεις εμφανίζεται μόνο ο αριθμός και δε γίνεται αναγνώριση επί τόπου.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα η κάποια πρόταση για λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βγήκε η V5.5 με kernel 1.72 σταθερό, και βελτιωμένους κώδικες για την ram και την μπαταρία.

Επίσης χωρίς τον zte launcher αλλά με τον prime launcher παραμετροποιήσημο με θέμα android L

Η rom δίνει με καθαρή εγκατάσταση 1400 με 1300 mb ελεύθερα και με full δική μου εγκατάσταση 1200 ελεύθερα με συνεχή λειτουργία στο max 1120mb free. Δεν παρατήρησα το τηλέφωνο με νορμάλ χρήση να κατεβαίνει κάτω των 1000 mb free.

Επίσης η μπαταρία στην δοκιμή έδωσε με δική μας νορμαλ χρηση 56ώρες ανοιχτό wifi όλη μέρα.

 

Καλή Κυριακή

 

Καλησπέρα. Εξαιρετική και smooth όπως πάντα. Απλά η μνήμη μετά από λίγη χρήση πέφτει και στα 600M/1862M. Με εκκαθάριση των ανοιχτών εφαρμογών πάω στα 860Μ... Είμαι με clean install από χθες

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους του κατόχους (και μή) Z7mini. Υγεία πάνω απο όλα παιδιά, υγεία και ύστερα ξενοιασιά για να χαρούμε την υγειά μας!

Το 2015 να μας φέρει χρήματα, πτυχία, ρομς, τηλέφωνα και ένα λαμπρότερο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Ηθελα ναρωτησω το εξης.Εχω το τηλεφωνο εδω και 2 μηνες περιπου.Δεν εχω αλλαξει ρομ και ειμαι με την 1.20.Υπαρχει καποια ρομ με ελληνικα καλυερη απο αυτη που εχω τωρα ???και κατι ακομα ?? τα recovery τα περναω κανονικα με mobileuncle tools οπως στους mtk επεξεργαστες για νααλλαξω ρομ ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Ηθελα ναρωτησω το εξης.Εχω το τηλεφωνο εδω και 2 μηνες περιπου.Δεν εχω αλλαξει ρομ και ειμαι με την 1.20.Υπαρχει καποια ρομ με ελληνικα καλυερη απο αυτη που εχω τωρα ???και κατι ακομα ?? τα recovery τα περναω κανονικα με mobileuncle tools οπως στους mtk επεξεργαστες για νααλλαξω ρομ ??

Καλή χρονιά.. Για να περάσεις custom recovery κατέβασε από το store την εφαρμογή flashify ..η διαδικασία είναι παρόμοια με το mobileuncle tools όπως κάνουμε στους mtk επεξεργαστές... Κατέβασε την τελευταία multi language rom από smartdigi v5.2.1. :)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω όποιος το εχει στην κατοχή του και έχει λίγο χρόνο να μου γράψει μια αντικειμενική γνώμη για το κινητό.Κυρίως με ενδιαφέρει η κάμερα αφου απο οτι διαβασα απ αυτα που έχετε γράψει κατα τα αλλα καλά τα πάει

Τώρα εχω το lenovo a850

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...