Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλάκα πλάκα συμφέρει να πας να γραφτεις σε κάποιο ΤΕΙ για να έχεις την προσφορά αλλά πέντε χρόνια.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εδω πηραν οι δικοι μου που κανουν μεταπτυχιακο εξ αποστασεως σε πανεπιστημιο του εξωτερικου με γραφεια εδω.Αν και το καλυτερο ειναι να μην απαντησετε.Αρκετα τους χρυσοπληρωσαμε με τα πακετα τους.

Ας βγαζαν για ολους πακετα σαν τα φοιτητικα και με 5-10GB Internet το μηνα και το Youtube χωρις χρεωση.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με τα 10gb;; Λειτουργούν στο φοιτητικό; Και ποια εφαρμογή είναι αυτή; Σε εμένα στο mucu δεν δείχνει τις προσφορές

 

από 6 ευρώ, πλήρωσες δυο ευρώ? καλά κατάλαβα?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ας βγαζαν για ολους πακετα σαν τα φοιτητικα και με 5-10GB Internet το μηνα και το Youtube χωρις χρεωση.

 

Και θα σερφάραμε με 2G. Έξυπνο.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε τηλέφωνο από το 210-6702868 να μου πούνε ότι έληξε το πάσο και αν έχω τρόπο να αποδείξω εκ νέου την φοιτητική ιδιότητα να στείλω τα απαραίτητα έγγραφα σε mail. Αμέσως μετά μου έστειλαν το εξής μήνυμα:

 

http://i67.tinypic.com/195uhk.jpg

 

Τι έγινε, άρχισε η εκκαθάριση? Έχω από τα πρώτα ενεργοποιημένα φοιτητικά, Οκτώβριο/Νοέμβριο του 2012.

 

Τα στοιχεία τα έσβησα μήπως θεωρούνται προσωπικά δεδομένα του ατόμου που κάλεσε..

Τι τους απάντησες τελικά φίλε μου;:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι τους απάντησες τελικά φίλε μου;:shifty:

Εγώ θα τον έκανα block χα χα χα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να μην απαντήσεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι ίδιο με το πεις "δεν είμαι πια φοιτητής".

Απλά ελπίζεις να ξεχαστεί, να μην το πιάσει ξανά στα χέρια του ο συγκεκριμένος υπάλληλος και να μείνουν οι φοιτητικές παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να μην απαντήσεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι ίδιο με το πεις "δεν είμαι πια φοιτητής".

Απλά ελπίζεις να ξεχαστεί, να μην το πιάσει ξανά στα χέρια του ο συγκεκριμένος υπάλληλος και να μείνουν οι φοιτητικές παροχές.

Καλύτερο από το να απαντήσει ότι δεν είναι ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ολη περίπτωση του φίλου ειναι μαλλον τυχαία, ειναι εξαιρετικά δύσκολο να γίνεται προσωπικό τηλέφωνο σε καθε φοιτητή. Απαιτείται πολύς χρόνος.....

 

η δική μου θεωρία πάει πιο μακρυά, εκεί στην Vodafone ξέρουν ότι έχουμε πηγαδακι και τα συζητάμε διάλεξαν κάποιους στην τύχη για να γίνει ντόρος ατο myphone μπας και κάποιος ανανεώσει και τους βάλει καμία καρτα :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι τους απάντησες τελικά φίλε μου;:shifty:

 

Εγώ θα τον έκανα block χα χα χα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερο από το να απαντήσει ότι δεν είναι ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η ολη περίπτωση του φίλου ειναι μαλλον τυχαία, ειναι εξαιρετικά δύσκολο να γίνεται προσωπικό τηλέφωνο σε καθε φοιτητή. Απαιτείται πολύς χρόνος.....

 

η δική μου θεωρία πάει πιο μακρυά, εκεί στην Vodafone ξέρουν ότι έχουμε πηγαδακι και τα συζητάμε διάλεξαν κάποιους στην τύχη για να γίνει ντόρος ατο myphone μπας και κάποιος ανανεώσει και τους βάλει καμία καρτα :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Λοιπόν, όπως λέτε και με το να το αγνοήσεις το θέμα δεν βγαίνει και κάτι αν σε βάλουν στο μάτι. Σήμερα με ξανά κάλεσαν, δεν το είχα μαζί να απαντήσω, και μετά ήρθε το εξής μήνυμα:

Screenshot.jpg

 

Συνεπώς μετά τις 31/5 τέλος...

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έτσι είναι φίλε , ελπίζω να έχεις τουλάχιστον WHAT'S UP φοιτητικό για εφεδρικό....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω και whats up φοιτητικό σε κινητό dual sim, εκεί προς το παρόν όλα καλά, οπότε μικρό το κακό θα βολευτώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως λέτε και με το να το αγνοήσεις το θέμα δεν βγαίνει και κάτι αν σε βάλουν στο μάτι. Σήμερα με ξανά κάλεσαν, δεν το είχα μαζί να απαντήσω, και μετά ήρθε το εξής μήνυμα:

Screenshot.jpg

 

Συνεπώς μετά τις 31/5 τέλος...

 

Έβαζες συχνά κάρτα; Μηιως παίζει ρόλο αυτό όπως είπες και ο φίλος πιο πάνω...:worry:

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Έβαζες συχνά κάρτα; Μήπως παίζει ρόλο αυτό όπως είπες και ο φίλος πιο πάνω...:worry:

Ε, δεν ήμουν και απ τους τακτικούς :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ε, στο περίπου +/- αναλόγως τις εκάστοτε ανάγκες. Διότι έχοντας ταυτόχρονα φοιτητικό whats up και F2G με τα δωρεάν 120` λόγο σταθερού, κάλυπτα τις περισσότερες ανάγκες με σχεδόν μηδενικό μηνιαίο κόστος. Δε νομίζω ότι ήταν τέτοιο το θέμα, θεωρώ ότι δειγματοληπτικά επιλέχθηκαν κάποιοι από όσους έχει λήξει το πάσο το 2013 (η πιο παλιά ημερομηνία λήξης απ την εμφάνιση των φοιτητικών). Θα δούμε πως θα εξελιχθεί συνολικά. Θα ενημερώσω και στη 1/6 για το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Ε, στο περίπου +/- αναλόγως τις εκάστοτε ανάγκες. Διότι έχοντας ταυτόχρονα φοιτητικό whats up και F2G με τα δωρεάν 120` λόγο σταθερού, κάλυπτα τις περισσότερες ανάγκες με σχεδόν μηδενικό μηνιαίο κόστος. Δε νομίζω ότι ήταν τέτοιο το θέμα, θεωρώ ότι δειγματοληπτικά επιλέχθηκαν κάποιοι από όσους έχει λήξει το πάσο το 2013 (η πιο παλιά ημερομηνία λήξης απ την εμφάνιση των φοιτητικών). Θα δούμε πως θα εξελιχθεί συνολικά. Θα ενημερώσω και στη 1/6 για το αποτέλεσμα.

Τι να ενημερώσεις ότι στο έκοψαν; Αφού αυτό θα γίνει...:(

Εγω προτείνω να τους στείλεις e-mail και να τους πει ότι δεν είσαι πλέον φοιτητής και εαν μπορούν να στο αφήσουν ως έχει για 1-2 χρόνια μπας και τα ξανά ξεχάσουν ή να στο αφήσουν με τις μισές παροχές των πακέτων όπως είχε αναφέρει ένα παιδί παλιότερα εδώ. Αφού ούτως ή άλλως θα στο κάψουν όπως σου λέει και στο μήνυμα, τουλάχιστον προσπάθησε με τα παρακαλετά μπας και βγει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

στην καλύτερη θα του προσφέρουν κάποιο καρτοσυμβολαιο που σημαίνει ότι θα πρέπει να πληρώνει χαράτσι..... απο την στιγμή που έχει 120 λεπτα σε ολους απο wind και φοιτητικό wu δεν τον συμφέρει....

 

έτσι αέρα πατέρα να τον αφήσουν στο φοιτητικό 1-2 χρόνια το βρίσκω εξαιρετικά δυακολο....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ετυχε να περασω απο μαγαζι της vodafone και σκεφτηκα να ρωτησω τι παιζει με τα φοιτητικα , ρωτησα τον υπαλληλο με υφος ψαρακα : τι δηλαδη μονο για ν+2 ειναι , θα ληξει συντομα το φοιτητικο ; και μου ειπε αυτο που προανεφερε καποιο μελος οτι ειναι παρα πολλοι οι φοιτητες και θα παρει πολυ χρονο να γινει ξεσκαρταρισμα .. Του ειπα να μην ανησυχω δηλαδη; και λεει με συνομοτικο υφος : μην το ψαχνεις καν !! :lol:

 

(το φοιτητικο το εκανα κι εγω το 2012 αλλα τοτε πηρα και την ακαδημαικη ταυτοτητα :P )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι, απαιτείται πολυ χρόνος.....

 

ακομα και προσωπικό τηλέφωνο να μην κανουν αλλα να στείλουν μόνο μηνυμα στους φοιτητές του 2012, η τακτοποίηση έλεγχος και εξακρίβωση γνησιότητας των εγγράφων απαιτεί πολύ χρόνο....

 

υγ... και να προσθέσω και κάτι αλλο, αφου οι φοιτητές αφήνουν χρήμα ειμαι σίγουρος ότι δεν θα τους ενοχλήσει κάνεις, η λεπίδα παίζει σε αυτούς που το χρησιμοποιούν ελάχιστα σαν το φίλο πιο πανω η σαν εμενα.... :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορά μπερδεύομαι και νομίζω ότι είμαι στο dark Web και διακινείτε ναρκωτικά. Εσείς νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν ξέρουν τί συμβαίνει και τους κοροϊδεύουμε. Τους συμφέρει να εμφανίζουν οι κάθε μία 5 εκατομμύρια συνδρομητές και για αυτό το καθυστερούν. Αν συμφωνήσουν όλες μαζί θα το κόψουν. Απολαύστε όσο το έχετε και μετά βλέπεται τί σας συμφέρει. Πάντως το σήμα της βοντα πάσχει και κατά τη γνώμη μου αν κόψει τα φοιτητικά θα χάσει μεγάλη μάζα συνδρομητών

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια ξέρουν πολυ καλα, έχουν τμηματοποιηση την αγορά και εισπράττουν..... και απο τους φτωχούς φοιτητές και απο τους πλούσιους.... και απο τα λαμογια και απο τα κορόιδα.... :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ας συγκρίνει ο καθένας τί τον συμφέρει, τί καλύπτει τις ανάγκες του τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, σαν συνειδητοποιημένος καταναλωτής (όπως και στις υπόλοιπες αγορές του) και ας κάνει τις επιλογές του. Τα συγκεκριμένα φοιτητικά πακέτα ήταν όντως πλουσιοπάροχα και για όσο τα χρησιμοποιήσαμε ήταν καλά. Κάτι άλλο θα ακολουθήσει μετά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας συγκρίνει ο καθένας τί τον συμφέρει, τί καλύπτει τις ανάγκες του τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, σαν συνειδητοποιημένος καταναλωτής (όπως και στις υπόλοιπες αγορές του) και ας κάνει τις επιλογές του. Τα συγκεκριμένα φοιτητικά πακέτα ήταν όντως πλουσιοπάροχα και για όσο τα χρησιμοποιήσαμε ήταν καλά. Κάτι άλλο θα ακολουθήσει μετά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

πολυ ενδιαφερον αυτο που γραφετε αλλα θελω να μαθω οταν οντως κοπει θα του ερθει μυνημα;

1/6 δεν θα του δωσει καθολου το μπονους 600 λεπτων; και ιντερνετ ;

και στο 1252 στα πακετα δεν θα ακουει τα φοιτητικα; , εγω περιμενω να μας γραψει ο φιλος να δουμε τι τελικα εγινε.

και αμα οντως γινει , παρε μια ευρωπαικη καρτα νεων για 10 ευρω μπονους και βλεπεις μετα τι σε συμφερει να ενεργοποιησεις , εγω τελευταια δεν βαζω καρτα και εβαλα 0,99 ευρω στο viber out για να το δοκιμασω και εχω ακομα υπολοιπο αφου δεν κανω χρηση παρα μονο σε cu προς το παρον.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα μου κοπούνε όλα αυτόματα (δωρεάν μηνιαίες παροχές και εμφάνιση των πακέτων σε site/app/1252). Ε, για αυτό λέω θα ενημερώσω, να δούμε συνολικά την εξέλιξη ασχέτως αν την υποψιαζόμαστε όλοι. Και το δικό μου φοιτητικό ήταν απο μονοετές μεταπτυχιακό, συνεπώς έληγε το 2013 και δε ξέρω αν και σε αυτήν την περίπτωση ίσχυε το v+2 όπως στα προπτυχιακά. Όπως και να χει, σε μένα "άντεξε" ν+4...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φυσικά και μπορείς να το ενεργοποιήσεις.

Αυτό με την αυτόματη ανανέωση δεν μπορείς να το ξαναβάλεις αν δεν λήξει το πρώτο.

Φυσικά αν έχει υπόλοιπο θα ανανεωθεί μόνο του μετά τη λήξη. Εγώ όταν το αγόραζα για τον αδερφό μου κοιτούσα να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανανέωση γιατί το ήθελα απλά να πάρω τα 1100. Αλλά δεν με άφηνε να το ξαναπάρω όσο ίσχυε το τρέχον.

 

 

 

Μαρκ άλλη μια ερώτηση,έχω το surf & mail με την αυτόματη ανανέωση,αν πριν λήξη βάλω το απλό χωρίς την αυτόματη ανανέωση,θα μεταφερθούν τα mb?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...