Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα εχθές στο chat μου απάντησε μια Μαρίνα

Μόλις μου ζήτησε όνομα και αριθμό ταυτότητας αναγκαστικά δεν απάντησα γιατί δεν ξέρω που είναι δηλωμένη η κάρτα

Όπως είχα πει και πιο πριν είναι με λαμογια αγορασμενη δεν γνωρίζω τα στοιχεία του κατόχου

Υποτίθεται θα δούλευε για 6 χρόνια αλλά κράτησε μόνο 10 μήνες.

Τους 3 τελευταίους δεν την είχα καν μέσα σε τηλέφωνο για αυτό απορώ πως έτσι το ακύρωσαν χωρίς καμία ειδοποίηση καμία κλήση για διασταύρωση στοιχείων και λοιπά

 

Πάντως επειδή κι εγώ είχα κάνει δύο φοιτητικά νούμερα στο δικό μου όνομα (ειδικές προσφορές ήταν διάρκειας 3 χρόνια υποτίθεται). Το δεύτερο που είχα να ανανεώσω κανά χρόνο και το είχα ξεχασμένα όταν το έβαλα μετά από 2-3 μήνες που είχα να το ανοίξω είχε χάσει τα φοιτητικά και είχε γυρίσει σε απλό cu λογικά στη τριετία ενώ το κανονικό μου νούμερο που ανανεώνω κανονικά έχει φτάσει τα 4 χρόνια κοντά και ως τώρα λειτουργεί κανονικά ως φοιτητικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα εχθές στο chat μου απάντησε μια Μαρίνα

Μόλις μου ζήτησε όνομα και αριθμό ταυτότητας αναγκαστικά δεν απάντησα γιατί δεν ξέρω που είναι δηλωμένη η κάρτα

Όπως είχα πει και πιο πριν είναι με λαμογια αγορασμενη δεν γνωρίζω τα στοιχεία του κατόχου

Υποτίθεται θα δούλευε για 6 χρόνια αλλά κράτησε μόνο 10 μήνες.

Τους 3 τελευταίους δεν την είχα καν μέσα σε τηλέφωνο για αυτό απορώ πως έτσι το ακύρωσαν χωρίς καμία ειδοποίηση καμία κλήση για διασταύρωση στοιχείων και λοιπά

πιθανόν αυτός που στο πούλησε "πήρε" την φοιτητική προσφορά από το νούμερο και την έβαλε σε αλλο ψάχνοντας αλλο "πελάτη" .για να το πουλήσει ...

 

λογικα αύριο να σου πάρει και το νιυμερο.... αφού είναι στο όνομα του...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πιθανόν αυτός που στο πούλησε "πήρε" την φοιτητική προσφορά από το νούμερο και την έβαλε σε αλλο ψάχνοντας αλλο "πελάτη" .για να το πουλήσει ...

 

λογικα αύριο να σου πάρει και το νιυμερο.... αφού είναι στο όνομα του...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αποκλείεται αυτό

Κάτι άλλο θα έγινε τέλος πάντων ευχαριστώ παιδιά

Θα μιλήσω με αυτόν αν μπορέσει κάτι να κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως:

Όντως μπορεί ο φοιτητής στου οποίου είναι δηλωμένος ένας αριθμός CU ως φοιτητικός,

ΝΑ αποσύρει τη φοιτητική ιδιότητα από το συγκεκριμένο αριθμό

Βάζοντάς τον σε άλλο αριθμό CU με τον αριθμό του πάσο.

 

ΑΣ ελπίσουμε να μην "βλέπουν" ποιοί φοιτητικοί αριθμοί CU δεν έχουν ανοίξει τη sim σε κινητό για 2-3 μήνες καθόλου

ΚΑΙ να τα ξαναπάνε σε απλά CU αυτόματα χωρίς ειδοποίηση.

 

Το παραπάνω είναι μια "λύση" για την κατάργηση της φοιτητικής προσφοράς από CU,

πιο βολική απ'το να τηλεφωνούν (ή sms) στον κάθε φοιτητικό αριθμό κ να ειδοποιούν/ρωτάνε, γιατί θέλει πολύ χρόνο [πχ να μην τους βρίσκουν και άντε ξαναματατηλεφώνα τους κ κράτα τι σου απάντησαν]

ΑΠΛΑ:

Καταργούν τη φοιτητική ιδιότητα (κατά κρίση: είτε πέρασαν 4+ χρόνια από αρχικό φοιτητικό, είτε δεν έχει ανοίξει η sim πάνω από 2-3 μήνες)

ΚΑΙ

ΑΝ έχει πρόβλημα ο κάτοχος του αριθμού, ΑΣ τους chatάρει ή στο fb.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως:

Όντως μπορεί ο φοιτητής στου οποίου είναι δηλωμένος ένας αριθμός CU ως φοιτητικός,

ΝΑ αποσύρει τη φοιτητική ιδιότητα από το συγκεκριμένο αριθμό

Βάζοντάς τον σε άλλο αριθμό CU με τον αριθμό του πάσο.

 

ΑΣ ελπίσουμε να μην "βλέπουν" ποιοί φοιτητικοί αριθμοί CU δεν έχουν ανοίξει τη sim σε κινητό για 2-3 μήνες καθόλου

ΚΑΙ να τα ξαναπάνε σε απλά CU αυτόματα χωρίς ειδοποίηση.

 

Το παραπάνω είναι μια "λύση" για την κατάργηση της φοιτητικής προσφοράς από CU,

πιο βολική απ'το να τηλεφωνούν (ή sms) στον κάθε φοιτητικό αριθμό κ να ειδοποιούν/ρωτάνε, γιατί θέλει πολύ χρόνο [πχ να μην τους βρίσκουν και άντε ξαναματατηλεφώνα τους κ κράτα τι σου απάντησαν]

ΑΠΛΑ:

Καταργούν τη φοιτητική ιδιότητα (κατά κρίση: είτε πέρασαν 4+ χρόνια από αρχικό φοιτητικό, είτε δεν έχει ανοίξει η sim πάνω από 2-3 μήνες)

ΚΑΙ

ΑΝ έχει πρόβλημα ο κάτοχος του αριθμού, ΑΣ τους chatάρει ή στο fb.

 

Αν συνεχισουν τετοιες τακτικες,θα καταργησω το cu.Να ναι καλα το Under 24 που εχω και τα social,chat,video pass τα παιρνω σε πολυ καλη τιμη ανα gb.

4,5€ για καθε πακετο ειναι πολλα λεφτα,οταν εγω τα παιρνω με 1,5€ το social και τα αλλα 2 με 2,5€.Τωρα εχω 3GB απο το Social pass και εχω 1,6Gb.

1GB το Instagram και αλλα 500mb το facebook.

Αν δεν τα ειχα αυτα,θα ειχα τελειωσει το 1GB ανανεωσης και θα επρεπε να ξαναβαλω καρτα.

Με χρηση 4G που τρωει περισσοτερα και γρηγοροτερα τα δεδομενα.

Και ο λογος που το εχω ανοιχτο ειναι οτι το 3G στο σπιτι στα καλα του ειναι στα 3Mbps,αν ειμαι τυχερος εχω 5Mbps.Αλλα εχω δει και 1-1,5Mbps.

Το 4G ειναι 12Mbps τουλαχιστον μεχρι 25.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω ανανέωση € 10,00 μέσω πιστωτικής, και όταν φτάνω στο τελευταίο βήμα όπου μου στέλνουν κωδικό είτε μέσω email ή με sms, μου βγάζει σφάλμα.

Δεν δέχεται τον κωδικό που περνάω.

 

Είχε κάποιος άλλος πρόβλημα σήμερα ή τις τελευταίες μέρες;

Είναι κάποιο γενικό πρόβλημα, να προσπαθήσω αργότερα;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με τον άνθρωπο που είχα πάρει το φοιτητικό

Του είπα μου το έκοψαν και αμέσως μου λέει μήπως δεν έβαλες το φοιτητικό πακέτα 1-2 συνεχόμενες φορές;

Του λέω ναι 3 μήνες δεν έβαλα φοιτητικό

Λέει σε είχα πει ότι ΤΟ ΚΟΒΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΦΟΙΤΙΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ

Όντως μου το είχε οι αλλά το ξέχασα

 

Σε εσάς συμβαίνει αυτό

Έτσι λειτουργεί η vodafone μου είπε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με τον άνθρωπο που είχα πάρει το φοιτητικό

Του είπα μου το έκοψαν και αμέσως μου λέει μήπως δεν έβαλες το φοιτητικό πακέτα 1-2 συνεχόμενες φορές;

Του λέω ναι 3 μήνες δεν έβαλα φοιτητικό

Λέει σε είχα πει ότι ΤΟ ΚΟΒΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΦΟΙΤΙΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ

Όντως μου το είχε οι αλλά το ξέχασα

 

Σε εσάς συμβαίνει αυτό

Έτσι λειτουργεί η vodafone μου είπε

 

πολυ κουλο αυτο που σου ειπανε , μπορει να πρεπει να ενεργοποιησεις πχ ενα πακετο τον πρωτο μηνα αλλα δεν σε υποχρεωνει για τους υπολοιπους , επισης μην ξεχναμε οτι σε νεα φοιτητικα νουμερα εδιναν δωρεαν πακετο 1000 λεπτα προς ολους και 200mb internet για 3 μηνες δωρεαν περα απο τα δωρεαν 600 λεπτα και 600 mb internet οποτε μου φαινεται κουλο αυτο που σου ειπανε .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως σου είπε απλά μια δικαιολογία για να σε ξεφορτωθεί.

Προσωπικά το είχα παρατήσει το φοιτητικό χωρίς πακέτα για 2,5 χρόνια και 3 μήνες πριν έβαλα ξανά κανονικά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και εγω!!

Εχω να αγορασω φοιτητικο πακετο (γενικα πακετο) πανω απο 3,5 χρονια και παρ'ολα αυτα μηνας μπει μηνας βγει εχω 600' προς CU και 600mb συν την δυνατοτητα αγορας πακετων.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με τον άνθρωπο που είχα πάρει το φοιτητικό

Του είπα μου το έκοψαν και αμέσως μου λέει μήπως δεν έβαλες το φοιτητικό πακέτα 1-2 συνεχόμενες φορές;

Του λέω ναι 3 μήνες δεν έβαλα φοιτητικό

Λέει σε είχα πει ότι ΤΟ ΚΟΒΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΦΟΙΤΙΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ

Όντως μου το είχε οι αλλά το ξέχασα

 

Σε εσάς συμβαίνει αυτό

Έτσι λειτουργεί η vodafone μου είπε

 

€παιξε π@...του πωλητή.

Προσέχετε {πχ από αγγελίες}: Πχ σας λέν€ κάτι όταν σας τα δίνουν {όπως εδώ: "Βάζε 10€ κάθε μήνα"}

Και έχουν τον τρόπο τους να παρακολουθούνε το τι κάνετε στην πορεία των μηνών κατοχής σας του φοιτητικού CU.

 

Όταν το αγνοήσετε (ή δεν το προσέξατε) αυτό που σας είπε (πχ εδώ: Που ΔΕΝ ισχύει),

αποσύρουν το πάσο που γράφτηκε ο αριθμός που σας έδωσε

Και γράφουν άλλο CU σε φοιτητικό (Να το μοσχοπουλήσουν ξανά).

 

Τα € σας από την αρχική αγορά "πέταξαν": "Στο'πα και δε με άκουσες!!!" (πχ να βάζεις 10€ κάθε μήνα).

 

Σε τέτοια κοινωνία ζούμε.

Άλλωστε: "λεφτά υπάρχουν", το'χω ξαναπεί πλειστάκις: Δε δικαιολογώ κανένα μας.

Link to comment
Share on other sites

€παιξε π@...του πωλητή.

Προσέχετε {πχ από αγγελίες}: Πχ σας λέν€ κάτι όταν σας τα δίνουν {όπως εδώ: "Βάζε 10€ κάθε μήνα"}

Και έχουν τον τρόπο τους να παρακολουθούνε το τι κάνετε στην πορεία των μηνών κατοχής σας του φοιτητικού CU.

 

Όταν το αγνοήσετε (ή δεν το προσέξατε) αυτό που σας είπε (πχ εδώ: Που ΔΕΝ ισχύει),

αποσύρουν το πάσο που γράφτηκε ο αριθμός που σας έδωσε

Και γράφουν άλλο CU σε φοιτητικό (Να το μοσχοπουλήσουν ξανά).

 

Τα € σας από την αρχική αγορά "πέταξαν": "Στο'πα και δε με άκουσες!!!" (πχ να βάζεις 10€ κάθε μήνα).

 

Σε τέτοια κοινωνία ζούμε.

Άλλωστε: "λεφτά υπάρχουν", το'χω ξαναπεί πλειστάκις: Δε δικαιολογώ κανένα μας.

 

Μπορεί σε εσάς να είναι όντως έτσι ναι επειδή τα πακέτα είναι κανονικά νόμιμα

Το δικό μου δεν ξέρω πως ήταν φτιαγμένο φοιτητικό αλλά πήραμε 4-5 άτομα κάρτες

Των υπολοίπων λειτουργούν μόνο το δικό μου κόπηκε.

Δεν ξέρω τι να πω ακριβώς αλλά ίσως και να μην μας έκλεψε απλά κάτι άλλο να συμβαίνει με αυτά τα μη νόμιμα φοιτητικά πακέτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτό που σου είπε δεν ισχύει.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτό που σου είπε δεν ισχύει.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Κι όμως υπάρχει περίπτωση να ισχύει

Δεν είμαι ο μόνος που αγόρασα.

Ξέρω 10 άτομα δεν είχε πρόβλημα κανένας που το δουλεύει κάθε μήνα

Εγώ το άφησα 3 μήνες ίσως τα συγκεκριμένα έτσι λειτουργούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπάρχει περίπτωση να ισχύει

Δεν είμαι ο μόνος που αγόρασα.

Ξέρω 10 άτομα δεν είχε πρόβλημα κανένας που το δουλεύει κάθε μήνα

Εγώ το άφησα 3 μήνες ίσως τα συγκεκριμένα έτσι λειτουργούν

 

Πόσα του έδωσες για να το κάνει φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

Πόσα του έδωσες για να το κάνει φοιτητικό?

 

40€ καινούργιος αριθμός

Οι τρεις πρώτοι μήνες δωρεάν το φοιτητικό πακέτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

40€ καινούργιος αριθμός

Οι τρεις πρώτοι μήνες δωρεάν το φοιτητικό πακέτο

Εάν ξέρεις ότι θα σου κρατάει για 6+ χρόνια αξίζει για αυτά τα χρήματα αλλά εάν είναι να σου χαθεί όπως την πάτησες εσύ δεν αξίζει με την καμία!

Link to comment
Share on other sites

Εάν ξέρεις ότι θα σου κρατάει για 6+ χρόνια αξίζει για αυτά τα χρήματα αλλά εάν είναι να σου χαθεί όπως την πάτησες εσύ δεν αξίζει με την καμία!

 

Εννοείται

Αλλά την πάτησα τώρα δεν πειράζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει σκάσει καμιά προσφορά τύπου 1gb όπως στα καρτοκινητα για το σκ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται

Αλλά την πάτησα τώρα δεν πειράζει

 

1. "Ο κουρ€μένος , απ'τα μαλλιά του πιάνεται" (και δικαιολογεί και την ληστεία του από άλλους)

2. Έχει τύχει σε άλλον κάτι τέτοιο; (Δλδ: Να έχασε την ιδιότητα του φοιτητικού από CU που αγόρασε πχ με 40€ από αγγελία ή "γνωστό" {του γνωστού.....:lol:} σε σύντομο χρονικό διάστημα;

 

Δε πειράζει φίλε Τάσο:

Άλλωστε, όπως μας είπες: Σε είχε προειδοποιήσει να ενεργοποιείς κάθε μήνα..."Δικαίως" και έχασες τη φοιτητική ιδιότητα,

"Δικαίως" κ τα 40€ [Μην τα ξαναλέω].

 

ΑΝ το θες τόσο πολύ, βρες άλλο φοιτητικό με το ανάλογο αντίτιμο {Και να τηρείς ό,τι όρο σου πει/βάλει ο πωλητής , μην το ξαναχάσεις, έτσι;.....:p}.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπάρχει περίπτωση να ισχύει

Δεν είμαι ο μόνος που αγόρασα.

Ξέρω 10 άτομα δεν είχε πρόβλημα κανένας που το δουλεύει κάθε μήνα

Εγώ το άφησα 3 μήνες ίσως τα συγκεκριμένα έτσι λειτουργούν

δεν καταλαβαίνω, αγόρασαν 10 άτομα από τον ίδιο και δεν είχαν πρόβλημα....; ;;

 

έχω τρία φοιτητικά δυο με τα δικα μου πάσο και ενα της ανηψιας μου....

 

σε κανένα δεν έχω ενεργοποιήσει κανένα πακέτο ποτέ....

 

τα εχω μόνο για το ίντερνετ....

 

δεν έχει κοπεί κανένα....

 

οπότε κάτι τρέχει....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν αποκλειεται να δωσανε καποια φοιτητικα σε πωλητες να τα προωθησουν μαζικα και ατυπα και σε μη φοιτητες,με την συγκεκριμενη προϋπόθεση. Τα του οικου της τα διαχειριζεται η καθε εταιρια οπως θεωρει καλυτερο...
Link to comment
Share on other sites

δεν αποκλειεται να δωσανε καποια φοιτητικα σε πωλητες να τα προωθησουν μαζικα και ατυπα και σε μη φοιτητες,με την συγκεκριμενη προϋπόθεση. Τα του οικου της τα διαχειριζεται η καθε εταιρια οπως θεωρει καλυτερο...

 

Κι εγώ μάτι τέτοιο πιστεύω και άσε τους υπόλοιπους να κοροϊδεύουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα απ ότι φαίνεται πλέον σιγά σιγά έχει αρχίσει την εκκαθάριση ή Vodafone και τους (πλέον) παλιούς τους εντάσει στα special! Τώρα εάν στο special τους αφήνει για πάντα ή στα 2 χρόνια τους ξυλώνει τελείως μένει να το μάθουμε από αναφορές εδώ πέρα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...