Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φορά μπερδεύομαι και νομίζω ότι είμαι στο dark Web και διακινείτε ναρκωτικά. Εσείς νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν ξέρουν τί συμβαίνει και τους κοροϊδεύουμε. Τους συμφέρει να εμφανίζουν οι κάθε μία 5 εκατομμύρια συνδρομητές και για αυτό το καθυστερούν. Αν συμφωνήσουν όλες μαζί θα το κόψουν. Απολαύστε όσο το έχετε και μετά βλέπεται τί σας συμφέρει. Πάντως το σήμα της βοντα πάσχει και κατά τη γνώμη μου αν κόψει τα φοιτητικά θα χάσει μεγάλη μάζα συνδρομητών

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ κατανοητό και σορρυ που ήμουν εκτός θέματος με το φοιτητικό της κοσμοτε.....

 

κρίμα όμως που το φοιτητικό της Vodafone δεν ακολουθεί....

 

η κοπέλα στο chat ηταν απόλυτη, το φοιτητικό της Vodafone πρέπει να το ξεχάσουμε στο εξωτερικό.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Παλι καλα που η μανα μου κρατησε το F2G που εχει.Απαραδεκτη κινηση απο την Vodafone,θα μπορουσε να μη δινει δυνατοτητα χρησης των φοιτητικων πακετων και των παροχων στη περιαγωγη.Η μονη που αφησε τα φοιτητικα πακετα ειναι η Wind,ενω η Cosmote σε υποχρεωνει να παρεις ενα κανονικο πακετο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορρυ κιόλας αλλά στα φοιτητικά όταν είναι στο εξωτερικό ούτε εισερχόμενες ούτε SMS? Ελπίζω να μην κατάλαβα κάτι καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορρυ κιόλας αλλά στα φοιτητικά όταν είναι στο εξωτερικό ούτε εισερχόμενες ούτε SMS? Ελπίζω να μην κατάλαβα κάτι καλά.

Κι όμως καλά κατάλαβες. Πάντως προβλέπεται από τη κοινοτική οδηγία η κατάργηση (στη κρίση του δικτύου) της περιαγωγής σε προγράμματα καρτοκινητης http://bit.ly/Prepay-Roaming_EU.http://i.imgur.com/5HOiQed.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ούτε οι ίδιο δεν ξέρουν! Εμένα μου είπε η κοπέλα στο τσατ ότι θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα υπόλοιπα πακέτα αλλά μόνο την ομιλία του εκάστοτε πακέτου(δηλαδή όχι τα SMS&MB)! Αλλά μου είπε ότι θα έρθει ειδοποιήσει και να τους ξανά ρωτήσω στις 29 που θα έχουν επίσημη ενημέρωσει γιατί υπάρχει η πιθανότητα να λειτουργεί κανονικά σαν φοιτητικο το νούμερό μου και στο εξωτερικό!

Όποτε καταλαβαίνετε ότι επικρατεί ένας χαμός. Αναμονή λοιπόν μέχρι τις 29 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,λιγο off-topic, αλλα εμενα τωρα προστεθηκαν 10 Ε μονα τους,και ενεργοποιησαν και το student's exclusive 7.Τι γινεται μηπως είναι κανενα δωρο.Και το καλυτερο είναι ότι ηθελα να βαλω και καρτα αυτόν το μηνα

 

Να και το μηνυμα

Edited by black3539

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξουν και τα φοιτητικά.

Ακόμα και ο δωρεάν χρόνος.

Τί λένε οι πληροφορίες σου;

Θα γίνει στο άμεσο μέλλον αυτό, ή θα πάρει καιρό;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,λιγο off-topic, αλλα εμενα τωρα προστεθηκαν 10 Ε μονα τους,και ενεργοποιησαν και το student's exclusive 7.Τι γινεται μηπως είναι κανενα δωρο.Και το καλυτερο είναι ότι ηθελα να βαλω και καρτα αυτόν το μηνα

 

Να και το μηνυμα

Σύμφωνα με το μήνυμα μπήκε ποσό μικρότερο από 10.

Να πήγε κάποιος σε κατάστημα και να έβαλε κάνοντας λάθος στο νούμερο μου φαίνεται τραβηγμένο, συνήθως ρωτάνε και στοιχεία.

Τους κωδικούς σου τους έχεις δώσει πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το μήνυμα μπήκε ποσό μικρότερο από 10.

Να πήγε κάποιος σε κατάστημα και να έβαλε κάνοντας λάθος στο νούμερο μου φαίνεται τραβηγμένο, συνήθως ρωτάνε και στοιχεία.

Τους κωδικούς σου τους έχεις δώσει πουθενά;

 

Τους κωδικούς του online;Οχι

Κανεις δεν μπήκε online και έκανε online ανανέωση,γιατι θα το εγραφε και στο ιστορικό online ανανεωσεων

Edited by black3539

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Με είχαν καλέσει τον Μάιο για να μου πουν πως έχει λήξει το πάσο μου και θα καταργηθούν οι φοιτητικές προσφορές από τον επόμενο μήνα. Στη θέση του φοιτητικού θα ενεργοποιηθεί ένα άλλο πακέτο (CU special) και θα μπορώ να έχω 500' προς όλους με €5 (αντί 1000' με €4).

Υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση; Το νούμερό μου είναι ακόμη φοιτητικό και δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα για τη λήξη του.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα προς το παρόν, ακόμα έχω τις παροχές κανονικά και ήρθαν και τα μηνιαία δώρα κανονικά (600' & 600mb). Ίσως έχει ρεπό ο υπάλληλος, δε ξέρω!

 

Τελικά φίλε οι φοιτητικές παροχές έχουν παραμείνει στο νούμερό σου όπως στον φίλο παπρπάνω;

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω 2 student xclusive ,και τα 2 στην χρηση.Αυτο εγινε με αλλαγη σχολης.Το ένα φοιτητικο πασο καταργηθηκε και μπηκε σε λειτουργια το άλλο.Ομως και τα 2 παιζουν ρολοι εδώ και 5 μηνες από την απενεργοποιση.Οποτε μηπως μενουν για παντα?

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

στην περίπτωση σου ομως εχουν καταχωρησει οτι ισχυουν 4+2 χρονια.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε οι φοιτητικές παροχές έχουν παραμείνει στο νούμερό σου όπως στον φίλο παραπάνω;

Ναι έχουν παραμείνει κανονικά και καμία ειδοποίηση ή κλήση από τη vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Με είχαν καλέσει τον Μάιο για να μου πουν πως έχει λήξει το πάσο μου και θα καταργηθούν οι φοιτητικές προσφορές από τον επόμενο μήνα. Στη θέση του φοιτητικού θα ενεργοποιηθεί ένα άλλο πακέτο (CU special) και θα μπορώ να έχω 500' προς όλους με €5 (αντί 1000' με €4).

Υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση; Το νούμερό μου είναι ακόμη φοιτητικό και δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα για τη λήξη του.

 

το ίδιο έγινε και σε εμένα, με είχαν πάρει τον Δεκέμβρη και η αλλαγή έγινε 3-4 μήνες μετά. καποια στιγμή θα στο αλλάξουν, το κακό ειναι χάνεις οτι μαζεμένα mb και λεπτά ομιλίας έχεις.

Link to comment
Share on other sites

τελικά πολλές συζητήσεις, αλλά υπάρχει κάποιος που να του έχουν κόψει το φοιτητικό;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τελικά πολλές συζητήσεις, αλλά υπάρχει κάποιος που να του έχουν κόψει το φοιτητικό;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

ναι. ο ακριβως απο πανω σου:cool:

Link to comment
Share on other sites

οκ

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έγινε και σε εμένα, με είχαν πάρει τον Δεκέμβρη και η αλλαγή έγινε 3-4 μήνες μετά. καποια στιγμή θα στο αλλάξουν, το κακό ειναι χάνεις οτι μαζεμένα mb και λεπτά ομιλίας έχεις.

Σου άφησαν κάποιο ειδικό πακέτο εσένα όπως σε άλλα παιδιά με 500 λεπτά πχ? Η τα κανονικά που έχει το απλο cu μόνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σου άφησαν κάποιο ειδικό πακέτο εσένα όπως σε άλλα παιδιά με 500 λεπτά πχ? Η τα κανονικά που έχει το απλο cu μόνο;

 

Ναι μου εδωσαν αρχικα την επιλογη αν θελω να μπω σε καρτοπρογραμμα αλλα δεν με συμφερε. Και μετα μου ειπαν οτι θα μπορω να παρω επιπλεον αυτα τα δυο πακετα. Special 5 και 7

Edited by jakegate7
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω τον αριθμο μου φοιτιτικο και το πασο μου εχει ληξει αλλα δε μου εχουν κανει διακοπη αν αλλαξω νουμερο και μεταφερω το πασο στο καινουργιο αριθμο υπαρχει περιπτωση να το παρουν χαμπαρι και να μου το κλεισουν ?

γιατι μου ειπαν οτι οταν μεταφερθει το πασο περνει 2 χρονια ζωη ακομα,ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Και να ισχύει το τελευταίο, λογικά εννοούν με πάσο σε ισχύ. Με ληγμένο πιστεύεις πως θα το παραβλέψουν; Χλωμό μου φαίνεται....

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έγινε και σε εμένα, με είχαν πάρει τον Δεκέμβρη και η αλλαγή έγινε 3-4 μήνες μετά. καποια στιγμή θα στο αλλάξουν, το κακό ειναι χάνεις οτι μαζεμένα mb και λεπτά ομιλίας έχεις.

 

Χάνεις και τα 600' και 600mb κάθε πρώτη του μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...