Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως το έχουμε βρει κάπου σε μαύρο? Ας είναι οποιαδήποτε έκδοση, δε με πειράζει :)

 

Aυτο ηθελα να το μαθω και γω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξερω πως ειναι το redmi κτλ αλλα το Mi4 δεν μασαει αν εξαιρεσεις οτι οι μισες συσκευες βγηκαν με προβληματικο μικροφωνο

επισης το mi4 φοραει snapdragon ενω το αλλο MTK

το παραγγηλα απο vickmall και εγω μετα απο πολυ διαβασμα πιστηκα :) αλλα τωρα με το μικροφωνο που μου λες με προβληματιζεις δηλαδη υπαρχει περιπτωσει να μου ερθει με προβληματικο μικροφωνο ?:confused: και αν ναι μου ερθει με προβληματικο μικροφωνο τι κανουμε τοτε ? :wacko:

 

επισης ηθελα να σε ρωτισω αν εχω καταλαβει σωστα τις διαδικασιες μολις παραλαβω να βαλω μια fastboot rom της Xiaomi με miflash για να το καθαρισω απο τα κινεζικα και μετα απο την εφαρμογή Αναβάθμισης της MIUI φλασαρω την xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4.zip και μετα παλι με την εφαρμογή Αναβάθμισης της MIUI να φλασαρω αυτη xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.14.zip για ναι ειμαι στην ΜΜ.. σωστα τα λεω ή τα εχω κανει μπαχαλο ? :D

Edited by thomas93
edit
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. Έχει αλλάξει κανείς σε mi4 το charging port? Έχω ένα θέμα με τα φωτιζομενα πλήκτρα, φωτιζεται μόνο το πλήκτρο back. Ξέρει κανείς αν φταίει το charging port ή η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

το παραγγηλα απο vickmall και εγω μετα απο πολυ διαβασμα πιστηκα :) αλλα τωρα με το μικροφωνο που μου λες με προβληματιζεις δηλαδη υπαρχει περιπτωσει να μου ερθει με προβληματικο μικροφωνο ?:confused: και αν ναι μου ερθει με προβληματικο μικροφωνο τι κανουμε τοτε ? :wacko:

 

επισης ηθελα να σε ρωτισω αν εχω καταλαβει σωστα τις διαδικασιες μολις παραλαβω να βαλω μια fastboot rom της Xiaomi με miflash για να το καθαρισω απο τα κινεζικα και μετα απο την εφαρμογή Αναβάθμισης της MIUI φλασαρω την xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4.zip και μετα παλι με την εφαρμογή Αναβάθμισης της MIUI να φλασαρω αυτη xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.14.zip για ναι ειμαι στην ΜΜ.. σωστα τα λεω ή τα εχω κανει μπαχαλο ? :D

Απλα μολις το παρεις βαζεις την xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4.zip και μετα παλι με την εφαρμογή Αναβάθμισης της MIUI να φλασαρω αυτη xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.14.zip ..δεν χρειαζετε τιποτα αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Σκεφτομαι να αγορασω το mi4 και το εχω βρει εδω ελλάδα http://experts-mobiles.gr/index.php?route=product/product&product_id=268

ειναι στα 193 ευρω. ειναι καλη επιλογη γενικα σαν κινητο?επειδη ειδα για καποια προβληματα μικροφωνου το οποιο με ενδιαφερει πολυ και για ηχογραφησεις. αυτη ειναι εκδοδη 2g ram 16g rom. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εγραψα ολοκληρο κειμενο και πατησα υποβολη για να μου τα πεταξει πισω και να τα χασω, βαριεμαι να τα ξαναγραφω

 

περιληπτικα θα πω εγω τη συσκευη μου την πηρα και στο κουτι αναφερει κατασκευης 1/2015 , ειναι 3ram , fdd-lte (4g) EU.

 

ειχε προβλημα στο μικροφωνο, την μια με ακουγαν να μιλαω απο το πηγαδι την αλλη μου λεγανε μιλα πιο δυνατα δεν σε ακουω ενω εγω ουρλιαζα και στο τελος δεν με ακουγαν καθολου. κι'αλλοι φιλοι που αγορασαν εκεινη την περιοδο ειχαν επισης προβλημα με το μικροφωνο

 

Αν το αγορασεις απο Ελλαδα , θεωρητικα το πληρωνεις πιο πολυ αλλα αν σου τυχει κατι εχεις καπου να απευθυνθεις... αν σου τυχει σε αγορα απο κινα...απλα παρακαλας μη σου τυχει (εγω ημουν τυχερος και ειχα μια ακρη να το στειλω κινα για γρηγορη επισκευη) αλλιως... αστα

 

αν το διορθωσε η xiaomi στη συνεχεια δεν το γνωριζω. αν το γκουγκλαρεις θα βρεις παντως αρκετους με αυτο το θεμα ...

 

το δικο μου το εστειλα κινα, αλλαξε μικροφωνο και εχει επιστρεψει πλεον.

 

Οσο αφορα τη ρομ αυτη τη στιγμη ειμαι με developer 6.4.14 // miui 7.3 / android 6 και ολα λειτουργουν τελεια , φυσικα δεν αναβαθμιζω οσο αυτη δουλευει χωρις προβληματα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Σκεφτομαι να αγορασω το mi4 και το εχω βρει εδω ελλάδα http://experts-mobiles.gr/index.php?route=product/product&product_id=268

ειναι στα 193 ευρω. ειναι καλη επιλογη γενικα σαν κινητο?επειδη ειδα για καποια προβληματα μικροφωνου το οποιο με ενδιαφερει πολυ και για ηχογραφησεις. αυτη ειναι εκδοδη 2g ram 16g rom. ευχαριστω.

 

Εγώ το παρήγγειλα 115 ευρώ απο everbuying mi4 2 g ram 16 g Rom. Ελπίζω να βγει καλό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάνει την αναβάθμιση σε 7.3.1stable ελληνική και έχει μέσα κάτι κινέζικες εφαρμογές.. Είναι εντάξει αυτό ή έχω κάνει κάτι λάθος και δεν έγινε σωστή εγκατάσταση? Μπορώ να τις σβήσω ή όχι. Ευχαριστώ.. Παραθέτω και φωτογραφίες : Edited by americ
Link to comment
Share on other sites

Εγω το προβλημα με το μικρόφωνο το έλυσα με ενα bluetooth ...Ειχα ενα παλιο και πλεον ολοι με ακουνε μια χαρα!!!

 

απλα κανεις τη δουλεια σου με αυτον τον τροπο, το κινητο παραμενει με χαλασμενο μικροφωνο και εισαι υποχρεωμενος παντα να εχεις hands free / bluetooth

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

απλα κανεις τη δουλεια σου με αυτον τον τροπο, το κινητο παραμενει με χαλασμενο μικροφωνο και εισαι υποχρεωμενος παντα να εχεις hands free / bluetooth

 

Δεν διαφωνω αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο ,,αν και για να ειμαι ειλικρινης τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο ηταν στην αρχη..Πλην της γυναικας μου τηνπρωτη φορα που μου τηλ καμια αλλη φορα δεν μου ειπε οτι δεν με ακουει καλα..(χωρις την χρηση bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελνεις ένα μικρόφωνο που είναι πάρα πολύ φθηνό και όταν έρθει το περνάς μόνος σου η το πας σε κάποιον που ξέρει. Μέχρι τότε κανείς την δουλειά σου με το bluetooth.

Εκτός αν δεν θέλεις φυσικά να χάσεις την υπόλοιπη εγγύηση σου. Ελπίζω να μην τυχω και εγώ σε αυτή την αστοχία της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τωρα για το μικροφωνο αμα το ηξερα απο ποιο νωρις οτι ειναι 50 50 να μου ερθει με χαλασμενο μικροφωνο δεν θα ειχα προχωρισει στην παραγγελια ελπιζω να μην εχω τετοιο θεμα !
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τωρα για το μικροφωνο αμα το ηξερα απο ποιο νωρις οτι ειναι 50 50 να μου ερθει με χαλασμενο μικροφωνο δεν θα ειχα προχωρισει στην παραγγελια ελπιζω να μην εχω τετοιο θεμα !

Μια χαρά θα είναι το μικρόφωνο. Μην αγχώνεσαι...!

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα το εχουν διορθωσει το προβλημα σε νεες συσκευες ... εμενα ηταν κατασκευης 1/2015

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Στα 146$ θεωρειτε οτι αξιζει το κινητο?

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-2-5-ghz-quad-core-5-0-inch-13mp-camera-ram-2gb-rom-16gb-android-4-4.html

Βλεπω οτι παιρνει και windows 10 για να πειραματιστουμε.

Ειδα για το προβλημα με το ακουστικο αλλα θα τους πω να το δοκιμασουν,θα εχει λυθει υποθετω.

 

ΥΓ.Αν το βρισκα και μαυρο που ειναι πανεμορφο,θα ηταν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 146$ θεωρειτε οτι αξιζει το κινητο?

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-2-5-ghz-quad-core-5-0-inch-13mp-camera-ram-2gb-rom-16gb-android-4-4.html

Βλεπω οτι παιρνει και windows 10 για να πειραματιστουμε.

Ειδα για το προβλημα με το ακουστικο αλλα θα τους πω να το δοκιμασουν,θα εχει λυθει υποθετω.

 

ΥΓ.Αν το βρισκα και μαυρο που ειναι πανεμορφο,θα ηταν καλα.

γιατι δεν κοιτας καλητερα στα 3GB RAM με 10 ευρω περισσοτερα http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-3g-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html ! μακαρι να πανε καλα με το ακουστικο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Mικρόφωνο από που να παραγγείλουμε?

 

για να μην μπλέκεις με κολλήσεις πάρε όλη την πλακέτα από ebay

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας καλητερα στα 3GB RAM με 10 ευρω περισσοτερα http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-3g-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html ! μακαρι να πανε καλα με το ακουστικο

 

Ναι οντως,δε προσεξα οτι ηταν η 2αρα εκδοση.

Απο την αλλη η 3αρα ειναι με 3G ενω η 2αρα με 4G.

Η εκδοση 4G με 3 γιγα ξεφευγει πολυ.

Το εχω βρει και στο banggood ακομα πιο φθηνα και πιστευω αξιζει

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi4-5-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-801-Quad-core-4G-Smartphone-p-1045950.html

Απο μπαταρια πως τα παει?

και ποιοτητα κατασκευης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως,δε προσεξα οτι ηταν η 2αρα εκδοση.

Απο την αλλη η 3αρα ειναι με 3G ενω η 2αρα με 4G.

Η εκδοση 4G με 3 γιγα ξεφευγει πολυ.

Το εχω βρει και στο banggood ακομα πιο φθηνα και πιστευω αξιζει

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi4-5-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-801-Quad-core-4G-Smartphone-p-1045950.html

Απο μπαταρια πως τα παει?

και ποιοτητα κατασκευης?

Η μπαταρια ειναι σουπερ..παιζει βεβαια και ρολο η εκδοση ROM που θα βαλεις...η τελευταια ειναι εξαιρετικη!!Εγω με συνεχεια ανοιχτο το wifi αρκετα τηλεφωνα την ημερα και χρηση του ραδιο ανετα κρατει 2 μερες

Η ποιοτητα κατασκευη για κινεζικο εινα πανω απο τον ΜΟ ..Εγω την θεωρω αρκετα ικανοποιητικη παντα σε σχεση με την τιμη του!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλασαρα μέσω flashtool την 4.4.4 αφού γυρνούσα από windows 10 και ενώ την πέρασα κανονικά μετά από recovery δε με άφηνε να περάσω την τελευταία ελληνική και μετά μόνο bootloop ! Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες γτ έχω σκαλώσει ? Μέσα στο recovery μπαίνω αλλά δεν μπορώ να φλασαρω καμιά ρομ !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλασαρα μέσω flashtool την 4.4.4 αφού γυρνούσα από windows 10 και ενώ την πέρασα κανονικά μετά από recovery δε με άφηνε να περάσω την τελευταία ελληνική και μετά μόνο bootloop ! Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες γτ έχω σκαλώσει ? Μέσα στο recovery μπαίνω αλλά δεν μπορώ να φλασαρω καμιά ρομ !!

Ψάξε στο Google για το πως να περάσεις fastboot rom στο mi4.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...