Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 ευρώ φθηνότερο αξίζει το 3g που είναι η μόνη διαφορά που έχουν. Είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο Site αλλά θέλει λίγο υπομονή μέχρι να το έχεις στα χέρια σου, καθυστερεί λίγο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ όπως γράφω πιο πάνω το πήρα από vickmall το 3g. Προσωπικά δεν μου προσφέρει κάτι παραπάνω το 4g. Εμένα μου βγήκε γύρω στα 152-153€, ήθελα να ρωτησω, στο everbuying περνάνε κανόνικα οι αγορές όπως στο vickmall ή πρέπει να φορτωσεις το balance? Γιατί αν είναι να το φορτωσεις σου βγαίνει μια η άλλη με την έξτρα χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να συγκρίνουμε και τα δύο μαγαζιά σε ταχύτητα, να δούμε ποιος θα παραλάβει πρώτος. Από προχθες πάντως που έγινε η αγορά δεν έχω πάρει tracking number.
Link to comment
Share on other sites

Εγω 6 Μαρτιου εκανα την παραγγελια στις 10 μου το εστειλαν,

αλλα εχει κολλησει στο Χονγκ Κονγκ

Ακομα εχει πολυ δρομο μεχρι να ερθει.

2016-03-12 13:06

 

Asendia Hong Kong, Departure from border point of origin country

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε!

Παραγγελία Σάββατο 12/3 από εδω http://www.everbuying.net/gadget-deals.html

έλεγε 138€ αλλά τελικά μου βγήκε 148€ (με balance και ισοτιμία του paypal).

tracking number έχω από χτες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσεκαρα , 152.06€ μου βγήκε με ρύθμιση να κάνει ή τράπεζα μου την μετατροπή. Τσιμπησα και μια δερμάτινη θήκη εξτρα δώρο από το vick....Νταξει, ευχαριστημένος είμαι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!! μόλις το παρήγγειλα στο vickmall http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-3g-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

τελικά μαζί με μια θήκη και Nillkin Tempered Glass μου έφτασε 175€ Ελπίζω ότι δεν θα μου βγάλει προβλήματα... και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια!! (θα σας χρειαστώ πάλι όταν με το καλό έρθει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει άποψη κανένας πόσο κάνει περίπου να έρθει? (vickmall)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο ελληνικό review με καλή ανάλυση?

 

http://www.myphone.gr/d/xiaomi/mi4-lte.376/hands-on/

Εδώ θα βρεις αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα κάνει να φορτίσει από το 0-100%?

 

3 ωριτσες για να ειμαστε μεσα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως πάει η συσκευή με τη καινούρια αναβάθμιση? Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και στην ώρα τους? Η μπαταρία βελτιώθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εχω αγορασει το κινητο για μια φιλη μου και μου παραπονιέται οτι δεν φορτίζει μέχρι το 100% με τον εργοστασιακό φορτιστή αλλά και καποιους άλλους. Εχει συμβει σε κανέναν απο εσας; Εκανα μια επαναφορα αργοστασιακων δεδομένων αλλα δεν αλλαξε κατι. Φοραει μια multi rom απο το vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω την Dev 6.3.10 την Ελληνικη και παει μια χαρα.. και η 6.3.3 ηταν πολυ καλη επισης..γενικα οι 2 τελευταιες ρομ ειναι πολυ καλες!

ειδοποιησεις στην ωρα τους,μπαταρια παρα πολυ καλη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εχω αγορασει το κινητο για μια φιλη μου και μου παραπονιέται οτι δεν φορτίζει μέχρι το 100% με τον εργοστασιακό φορτιστή αλλά και καποιους άλλους. Εχει συμβει σε κανέναν απο εσας; Εκανα μια επαναφορα αργοστασιακων δεδομένων αλλα δεν αλλαξε κατι. Φοραει μια multi rom απο το vickmall.

 

Καλό είναι να της βάλεις μια ελληνική dev, η τελευταία 6.3.10 όντως είναι εξαιρετική από όλες τις απόψεις.

Τώρα για το θέμα της φόρτισης μου φαίνεται πολύ περίεργο και δεν νομίζω να έχει αναφέρει κανείς κάτι τέτοιο. Επ'αυτού σημειώνω τα εξής:

 

- Πέραν του δικού του φορτιστή δεν έχω εντοπίσει άλλον που να το φορτίζει το ίδιο γρήγορα, ακόμα και μεγαλύτεροι φορτιστές σε mah.

- Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές για calibration. π.χ. Advanced Battery Calibration. Δοκίμασε μία. Σημειώνω πως μετά το calibration πρέπει να το σβήσεις το κινητό και να το αφήσεις να φορτίσει στο 100% πριν το ανοίξεις.

- Τέλος δοκίμασε και καμιά εφαρμογή για το battery health. Είχα δοκιμάσει 1-2 δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύουν βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Προσφατα απεκτησα και εγω την παραπανω συσκευη..θα ηθελα να μου προτεινετε την καλυτερη,πιο απροβληματιστη και με καλυτερη μπαταρια ρομ. Τελος αν προτεινετε developer ρομ με ποιο τροπο γινεται η εγκατασταση? Γινεται κανονικα και με τους 3 τροπους?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Προσφατα απεκτησα και εγω την παραπανω συσκευη..θα ηθελα να μου προτεινετε την καλυτερη,πιο απροβληματιστη και με καλυτερη μπαταρια ρομ. Τελος αν προτεινετε developer ρομ με ποιο τροπο γινεται η εγκατασταση? Γινεται κανονικα και με τους 3 τροπους?

 

Καλησπερα φιλε και καλοριζικο,μιας και μπηκες και εσυ στο club,καλα θα κανεις να γραφτεις και στο επισημο Ελληνικο φορουμ και θα βρεις αναλυτικες οδηγιες για οτι σε προβληματιζει!Τα παιδια βοηθανε πολυ!Οσο για αυτο που ρωτησες οριστε ενα λινκ με ολες τις λεπτομεριες!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11517-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και καλοριζικο,μιας και μπηκες και εσυ στο club,καλα θα κανεις να γραφτεις και στο επισημο Ελληνικο φορουμ και θα βρεις αναλυτικες οδηγιες για οτι σε προβληματιζει!Τα παιδια βοηθανε πολυ!Οσο για αυτο που ρωτησες οριστε ενα λινκ με ολες τις λεπτομεριες!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11517-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/

 

Καλησπερα.και ευχαριστώ για τη βοηθεια σου. Ειμαι καιρο χρηστης xiaomi(mi3 και mipad) αλλα νεος στο mi4. Με ενδιαφερει ποια ειναι η καλυτερη ρομ με την καλυτερη διαχείριση μπαταρίας.. Δεν καιγομαι να βαλω την τελευταια, οποτε αν εχετε να προτεινετε μια καλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.και ευχαριστώ για τη βοηθεια σου. Ειμαι καιρο χρηστης xiaomi(mi3 και mipad) αλλα νεος στο mi4. Με ενδιαφερει ποια ειναι η καλυτερη ρομ με την καλυτερη διαχείριση μπαταρίας.. Δεν καιγομαι να βαλω την τελευταια, οποτε αν εχετε να προτεινετε μια καλη ρομ.

 

Κατ'εμέ η ίδια rom με το mi3 (οι δύο συσκευές φοράνε ακριβώς τις ίδιες rom). Κατεβάζεις την τελευταία dev από εδώ. Η τελευταία είναι η 6.3.10 αλλά σήμερα λογικά θα βγει και η καινούργια 6.3.17.

Στην συσκευή σου αν δεν έχει περαστεί προηγούμενα άλλη dev με android 6 Marshmallow, ακολουθείς αυτόν τον οδηγό.

 

Νομίζω πως με τα παραπάνω είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμέ η ίδια rom με το mi3 (οι δύο συσκευές φοράνε ακριβώς τις ίδιες rom). Κατεβάζεις την τελευταία dev από εδώ. Η τελευταία είναι η 6.3.10 αλλά σήμερα λογικά θα βγει και η καινούργια 6.3.17.

Στην συσκευή σου αν δεν έχει περαστεί προηγούμενα άλλη dev με android 6 Marshmallow, ακολουθείς αυτόν τον οδηγό.

 

Νομίζω πως με τα παραπάνω είσαι κομπλέ.

 

Δηλαδη η τελευταία dev ρομ ειναι η καλυτερη? Ποσες ωρες sot εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έρθει με οποιαδήποτε rom με android 4.4 δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση στην τελευταία stable ελληνική με android 6.0 μέσω twrp ή του updater κάνοντας τα απαραίτητα wipes (δεν θα έχω δεδομένα να χασω). Θέλω να πω ότι για να πάω από 4.4 σε 6.0 πρέπει να ακολούθησω την διαδικασία αυτή που περιγράφεται πιο πάνω?
Link to comment
Share on other sites

Βάσει της συζήτησης που έχει προηγηθεί στο miui.gr όχι απαιτείται η διαδικασία. Πρέπει να γίνουν merge τα partitions.

 

Σε ότι αφορά την ερώτηση για sot στην 6.3.10 δυστυχώς φίλε μου δεν το παρακολουθώ καθόλου έτσι. Εγώ το φορτίζω κάθε 2 βράδια. Στις πρώτες marshmallow δεν έφτανα στο 2 μεσημέρι. Πλέον εύκολα βγάζω 2 γεμάτες ημέρες.

Κατ'εκτίμηση άνω των 5 ωρών sot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...