Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά στο forum.

Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για μια φίλη επειδή θέλει ένα κινητό για δύο χρόνια απροβληματιστο. Όπως είδα έχετε γράψει όλοι ότι είναι σούπερ το κινητό. Θα πάρει και την M και βλέπω ότι έχει μεγάλη υποστήριξη από την xiaomi στο θέμα του λογισμικού. Το έχω συγκρίνει με meizu, mi4c,one plus x και βλέπω ότι είναι σχεδόν καλύτερο στα σημεία. Άσε που έχει και ράδιο (βασικό για γυναίκα). Το θέμα είναι να πάρω 4G ή 3G;

 

Δες διαφορά τιμών και ανάλογα τις απαιτησεις που εχει απο ταχυτητες Internet

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον το βλέπω σε λευκό χρώμα από minideal όπως γράφει και ο φίλος από πάνω, σε 3G από EU warehouse να έρθει και γρήγορα γιατί οι γυναίκες από υπομονή μηδέν. Τι να το κάνει το 4G...για την φωτογραφική με ρώτησε...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βλέπω σε λευκό χρώμα από minideal όπως γράφει και ο φίλος από πάνω, σε 3G από EU warehouse να έρθει και γρήγορα γιατί οι γυναίκες από υπομονή μηδέν. Τι να το κάνει το 4G...για την φωτογραφική με ρώτησε...

 

Σήμερα ήρθε ένα που είχα παρει και εγώ για μια φίλη μου. Πάρε το 4G κατά τη γνώμη μου εφόσον θα το κρατήσει το κινητό αρκετό καιρό, επίσης μην ξεχνάτε ότι σε κάποια σημεία δεν πιάνει 3g αλλά πιάνει 4g. Όσον αφορά στη φωτογραφική καλή είναι αλλά μην περιμένεις να κάνει παππάδες.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα τελικά μέσω Paypal απο την ελληνική αποθήκη...

Με request money την έκανα την δουλειά τραβώντας τα λεφτά απο μια κάρτα visa Alpha Bank Bonus... (g1ann1s σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έρθει σε 3 μέρες...

Απο 217,33 που λέει στο site μου πήγε τελικά με τις μεταφορές και τους φόρους κλπ 236,78.. ... 19,45 ευρώ κερατιάτικα..(!!)

Anyway...

Σήμερα έκανα κι εγώ την παραγγελία από minideal ( ελληνική αποθηκη)

Μέσω paypal κατευθείαν χωρίς request ktl. Ή τράπεζα μου χρέωσε 224,98€ Πειραιώς debit visa.

Άντε να δούμε ποσό θα κάνει να έρθει.

Πρέπει να πήρα το τελευταίο κομμάτι γιατί το έβαλε out of stock αλλιώς τον ήπια κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι, για να του περάσω την stable (και να μην ξανασχοληθώ πάλι) την κατεβάζω απο εδώ και κάνω ότι λέει ο οδηγός εδώ? Απ'ότι λέει στο site που το παρήγγειλα θα έρθει με MIUI V5(based on Android 4.4.3)...

Μου έστειλαν και tracking number σήμερα.. κάτι για Ξάνθη λέει... μάλλον εκεί ήταν οι αποθήκες τους...

Link to comment
Share on other sites

την αλλη εβδομαδα στο επομενο update θα εχουμε android 6 στις συσκευες μας ... :)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι, για να του περάσω την stable (και να μην ξανασχοληθώ πάλι) την κατεβάζω απο εδώ και κάνω ότι λέει ο οδηγός εδώ? Απ'ότι λέει στο site που το παρήγγειλα θα έρθει με MIUI V5(based on Android 4.4.3)...

Μου έστειλαν και tracking number σήμερα.. κάτι για Ξάνθη λέει... μάλλον εκεί ήταν οι αποθήκες τους...

 

Ναι έρχεται από Αθήνα(Αιγάλεω)-> Ξάνθη και μετά εκεί που μένεις.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου λίγο σας παρακαλώ, από ποιο κατάστημα παραγγείλατε και έρχεται μέσω Ξάνθης (εκεί κατοικώ);

Αν είναι να το προτιμώ μπας και κερδίσω κάτι σε χρόνους.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου λίγο σας παρακαλώ, από ποιο κατάστημα παραγγείλατε και έρχεται μέσω Ξάνθης (εκεί κατοικώ);

Αν είναι να το προτιμώ μπας και κερδίσω κάτι σε χρόνους.

 

Απο εδώ το πήραμε αλλά δεν πρέπει να είναι φυσικό κατάστημα, μάλλον αποθήκες. Φαίνεται να είναι out of stock τώρα πάντως... τους τα πήραμε όλα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρθει θα δεις ότι γράφει πάνω Τ.Θ. ένα αριθμό και Αιγάλεω. Για κάποιο λόγω έρχεται μέσω Ξάνθης.. Σε ότι είναι stock on greece πάντα..
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

τι αποθηκες και μαγαζι ρε παιδια ; κινεζος που μενει ελλαδα θα εχει μερικα κομματια και συνεργαζεται με minideal και τα πουλανε ετσι, σπιτι του θα τα εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

developers ε?

 

φυσικα για developer μιλαμε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τι αποθηκες και μαγαζι ρε παιδια ; κινεζος που μενει ελλαδα θα εχει μερικα κομματια και συνεργαζεται με minideal και τα πουλανε ετσι, σπιτι του θα τα εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φυσικα για developer μιλαμε

 

"Κινέζος" - Οντως αποθηκη δε υπαρχει διοτι θα μπορουσαμε να πηγεναμε να τα περναμε και απο εκεί δε δινουν στοιχεια

δε δινουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το κινητο στις 3 μέρες όντως... πάρα πολύ όμορφο πραγματικά... έκδοση MIUI λεει 77 stable(?) ... Δεν πάει όμως καλά.. καθόλου καλή μετάφραση.. εφαρμογές κρασάρουν, συμπεριλαμβανομένου του play store... θέλει επειγόντως αλλαγή ρομ.. προσπαθώ με τον οδηγό αλλά δεν μπορώ να πάρω backup με το titanium αφου δεν είναι ρουτ... ούτε μπορώ να αλλάξω permissions απο την "ασφάλεια" γιατί είναι διαφορετικές επιλογές, πολύ λιγότερες

Να δοκιμάσω λέτε να εγκαταστήσω την V7.0.5.0 απο πάνω χωρίς να κάνω Wipe User Data και χωρίς να έχω πάρει backup?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το κινητο στις 3 μέρες όντως... πάρα πολύ όμορφο πραγματικά... έκδοση MIUI λεει 77 stable(?) ... Δεν πάει όμως καλά.. καθόλου καλή μετάφραση.. εφαρμογές κρασάρουν, συμπεριλαμβανομένου του play store... θέλει επειγόντως αλλαγή ρομ.. προσπαθώ με τον οδηγό αλλά δεν μπορώ να πάρω backup με το titanium αφου δεν είναι ρουτ... ούτε μπορώ να αλλάξω permissions απο την "ασφάλεια" γιατί είναι διαφορετικές επιλογές, πολύ λιγότερες

Να δοκιμάσω λέτε να εγκαταστήσω την V7.0.5.0 απο πάνω χωρίς να κάνω Wipe User Data και χωρίς να έχω πάρει backup?

 

Μηπως εισαι root Και δε το ξες? Εδωσες απο το Κεντρο Ασφαλειας - Δικαιωματα - Προνομια root - Titanium προσβαση?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι root Και δε το ξες? Εδωσες απο το Κεντρο Ασφαλειας - Δικαιωματα - Προνομια root - Titanium προσβαση?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σακη. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Στο κεντρο ασφάλειας με πάει ως εξής: Security--> Permissions-->(εδω έχει μόνο 2 επιλογές, Autostart και ξανα Permissions. Πατώντας Permissions με πάει σε κάτι άσχετα... τίποτα δεν θυμίζει το μενου που δείχνουν οι οδηγοί στο xiaomi-miui.gr

 

Κατέβασα κι ενα root checker το οποίο δείχνει οτι δεν ειναι root το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτήσεις μήπως και βγάλω άκρη...

Βγαίνει σε μαύρο 4G με 3gb Ram ?

Παίζει να το έχει κανένα ελληνικό κατάστημα σε λογική τιμή?

Αν όχι, έχετε ακούσει αν θα φέρουν το συγκεκριμένο επίσημα στην Ελλάδα κάποια καταστήματα ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σακη. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Στο κεντρο ασφάλειας με πάει ως εξής: Security--> Permissions-->(εδω έχει μόνο 2 επιλογές, Autostart και ξανα Permissions. Πατώντας Permissions με πάει σε κάτι άσχετα... τίποτα δεν θυμίζει το μενου που δείχνουν οι οδηγοί στο xiaomi-miui.gr

 

Κατέβασα κι ενα root checker το οποίο δείχνει οτι δεν ειναι root το τηλεφωνο

 

Δεν είναι root η stable, πέρνα του την ελληνική κατευθείαν!

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι root η stable, πέρνα του την ελληνική κατευθείαν!

 

Nα'σαι καλα ρε φιλε, έκανα το σταυρο μου και την πέρασα , δούλεψε μια χαρά.

Πάρα πολύ ωραίο κινητό πάντως..Αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το κινητο στις 3 μέρες όντως... πάρα πολύ όμορφο πραγματικά... έκδοση MIUI λεει 77 stable(?) ... Δεν πάει όμως καλά.. καθόλου καλή μετάφραση.. εφαρμογές κρασάρουν, συμπεριλαμβανομένου του play store... θέλει επειγόντως αλλαγή ρομ.. προσπαθώ με τον οδηγό αλλά δεν μπορώ να πάρω backup με το titanium αφου δεν είναι ρουτ... ούτε μπορώ να αλλάξω permissions απο την "ασφάλεια" γιατί είναι διαφορετικές επιλογές, πολύ λιγότερες

Να δοκιμάσω λέτε να εγκαταστήσω την V7.0.5.0 απο πάνω χωρίς να κάνω Wipe User Data και χωρίς να έχω πάρει backup?

 

δεν χρειαζεται να κανεις κατι αφου το πηρες τωρα, φανταζομαι πως δεν εχεις και τιποτα το ιδιαιτερο μεσα για να κανεις back up

 

βαλε developer rom (Κατα τη γνωμη μου η 5.11.26 ειναι η καλυτερη που εχει βγει) φτιαξε λογαρισμο στο cloud του mi μεσω του κινητου σου και απο εκει και περα φωτο / προγραμματα /ρυθμισεις εφαρμογες ολα ... αποθηκευονται και ειτε αλλαξεις συσκευη (xiaomi) ειτε κανεις αναβαθμιση ειτε οτιδηποτε ολα επανερχονται ευκολα απο μονα τους .... απλα με ενα login στο cloud

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ. Πανέμορφο και μαζεμένο τηλέφωνο. Το είδε ή σύζυγος και τώρα πρέπει να βρω να πουλησω το note 2 που περιμένω για αυτή.

Ερώτηση να βάλω την τελευταία devrloper ή κάποια προγενέστερη;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα, και τα γράμματα στην ελληνική γραμματοσειρά είναι πολύ αραιά μεταξύ τους. Είναι και σε εσάς έτσι, ή διορθώνεται κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα, και τα γράμματα στην ελληνική γραμματοσειρά είναι πολύ αραιά μεταξύ τους. Είναι και σε εσάς έτσι, ή διορθώνεται κάπως?

 

Βάλε την Ελληνική ρομ απο την Ελληνική κοινότητα.

https://xiaomi-miui.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω βάλει την developer 5.11.26 και το μόνο πρόβλημα που χω παρατηρήσει είναι πως αν μου έρθει μήνυμα στο messenger και σύρω την μπάρα ειδοποιήσεων προς τα κάτω και πατήσω πάνω στο μήνυμα δεν κάνει τίποτα, πρέπει να πάω και να ανοίξω την εφαρμογή...

 

Από τις 5.12.3/4 και 5.12.10/16 ποια προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...