Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρει το Mi 4 απο το Meribomiles και "τρεχοντας" σημερα το

AnTuTu ειδα στο info οτι η CPU δεν ειναι ο Qualcom Snapdragon αλλα ο Quad Core ARMv7 Processor (VFPv4 NEON)

ξερεις κατι για αυτον τον processor? ειναι κατωτερος του Snapdragon?.

σαν score δεινει 46.500 units το AnTuTu.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

για βάλε ένα screen shoot charis!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε με CPU-Z

Εχω παρει το Mi 4 απο το Meribomiles και "τρεχοντας" σημερα το

AnTuTu ειδα στο info οτι η CPU δεν ειναι ο Qualcom Snapdragon αλλα ο Quad Core ARMv7 Processor (VFPv4 NEON)

ξερεις κατι για αυτον τον processor? ειναι κατωτερος του Snapdragon?.

σαν score δεινει 46.500 units το AnTuTu.

 

Ευχαριστω πολυ.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Mi 4 απο το Meribomiles και "τρεχοντας" σημερα το

AnTuTu ειδα στο info οτι η CPU δεν ειναι ο Qualcom Snapdragon αλλα ο Quad Core ARMv7 Processor (VFPv4 NEON)

ξερεις κατι για αυτον τον processor? ειναι κατωτερος του Snapdragon?.

σαν score δεινει 46.500 units το AnTuTu.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Κατέβασε το cpu-z και δες τι επεξεργαστή συ εμφανίζει.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Arm7 κλπ που λες το έβγαλε και μένα και έψαξα στο νετ και είδα ότι πρόκειται όντως για αυτόν που φοράει, τον ίδιο τον snapdragon 801.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει αλλάξει κανεις οθόνη στο mi4? Με ενδιαφέρει όχι πως την άλλαξε αλλα από που παραγγειλε την οθόνη και τι ποιότητα ήταν. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Arm7 κλπ που λες το έβγαλε και μένα και έψαξα στο νετ και είδα ότι πρόκειται όντως για αυτόν που φοράει, τον ίδιο τον snapdragon 801.

 

Με το CPU Z που "ετρεξα" ειδα ολες τις πληροφοριες σχετικα με την CPU.Οντως ειναι

Snapdragon.Oντως το CPU-Z λεει πολυ περισσοτερα απο το AnTutu.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει αλλάξει κανεις οθόνη στο mi4? Με ενδιαφέρει όχι πως την άλλαξε αλλα από που παραγγειλε την οθόνη και τι ποιότητα ήταν. Ευχαριστω

 

Δες τα εισερχομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους φοβόμουν,τον προηγούμενο μήνα αγόρασα 2 συσκευές απο εκεί ( όχι το συγκεκριμένο ) και ήταν γνησιότατα.

Απλά το συγκεκριμένο είναι η έκδοση χωρίς 4G,αν αλλάξεις στην επιλογή την έκδοση και βάλεις 4G στο check out θα άλλαξει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

 

Και παλι για 3G πολυ πολυ φτηνό! Μηπως εχει πουθενα με μικροσκοπικα γραμματα οτι ειναι μεταχειρισμενο? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το everbuying είναι λίγο πιο ακριβό αλλά είναι πιο φερέγγυοι εγώ πήρα ένα από εκεί μεσοβδόμαδα http://www.everbuying.net/product818456.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη διαφορά τιμής σε σχέση με τον ανταγωνισμό, είναι ύποπτη πάντως...

 

Δεν είναι ύποπτο,ενάμιση χρόνο έχει που χει βγει η συσκευή και απλά τα μεγαλο μάγαζα κατεβάζουν την τιμή με το σταγονόμετρο ενώ στην Κίνα έχει πέσει κατακόρυφα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ύποπτο,ενάμιση χρόνο έχει που χει βγει η συσκευή και απλά τα μεγαλο μάγαζα κατεβάζουν την τιμή με το σταγονόμετρο ενώ στην Κίνα έχει πέσει κατακόρυφα.

Και το μόνο μαγαζί (από τα γνωστά) να έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα υπόλοιπα, είναι αυτό που έχουν ακουστεί προβλήματα... δεν ξέρω για σένα αλλά με κάνει πολύ επιφυλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Και το μόνο μαγαζί (από τα γνωστά) να έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα υπόλοιπα, είναι αυτό που έχουν ακουστεί προβλήματα... δεν ξέρω για σένα αλλά με κάνει πολύ επιφυλακτικό.

Όλα έχουν διαφορά μεταξύ τους απο 5 μέχρι 35$ , η τιμή της συσκευής απ'την εταιρία παραμένει μια όμως.

Με το δίκιο σου να έχεις επιφυλάξεις,εγώ πάντως τις 2 συσκευές LG που αγόρασα ( κορεάτικες εκδόσεις σαφώς ) τις τσέκαρα και μέσω της LG και ήταν αυθεντικότατες και του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις σαν συσκευή θετικές. Αλλά!!!

Miui rom άθλια. Βαριά, άβολη και με αρκετά κινέζικα πράγματα (στον browser, στο theme store κλπ) παρόλο που έχει ελληνικά και όπου αυτά εμφανίζονται είναι παραπληγική η γραμματοσειρά. (ξέρω αυτά διορθώνονται αλλά θέλει ψάξιμο)

 

Παίζει να είναι ελαττωματικό. Μόλις το άνοιξα έδειχνε 12% μπαταρία, έπαιζα λίγο και έφτασε σχετικά γρήγορα στο 2% όπου έμεινε για πάααρα πολύ ώρα... Επειδή ήθελα να φύγω από το σπίτι λέω εεε δε γ@μιέται θα το βάλω να φορτίσει κι ας μην την ξεζούμισα εντελώς. Το βάζω αρχίζει κανονικά και μετά απενεργοποιώ το τηλέφωνο. Μόλις το απενεργοποίησα όμως έγραψε κάτι γύρω στο 40% μπαταρία και συνέχιζε να φορτίζει. Λέω οκ ξεκαλιμπράριστο είναι ας το ξαναβγάλω κι ας το ξεζουμίσω αργότερα να το βάλω μια και καλή το βράδυ. Αργότερα παίζοντας ξανατελείωσε σχετικά γρήγορα κι έκλεισε (πρέπει να πήδηξε κάποια νούμερα αλλά δε θυμάμαι καλά) και το έκλεισα και το έβαλα στην φόρτιση με σκοπό να φορτίσει από την αρχή έως το 100% και όντως ξεκίνησε από το 0%. Λέω όλα μια χαρά. Μετά είδα και άλλαξε χρώμα το φωτάκι από κόκκινο σε κιτρινοπό και έπιασα το κινητό στα χέρια μου από περιέργια και έγραφε 11%. Οκ λέω μια χαρά, μέχρι όμως να αφήσω το κινητό πάλι κάτω, άρχισε και άνοιγε (δε νομίζω πως πάτησα συνεχόμενα το power) και μόλις άνοιξε έγραφε 50+%.... :X ok λοιπόν προς το παρόν φορτίζει έτσι και θα δω πως θα κατέβει κατά την χρήση και πως θα συμπεριφερθεί στην δεύτερη φόρτιση από το 0% χωρίς να το ακουμπήσω καν!

Link to comment
Share on other sites

vickmall. Το ξέρω αλλά ίσως να υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μιλάμε για σκάλωμα της ρομ γιατί τα περίεργα τα κάνει όταν ενεργοποιείται/απενεργοποιείται και είναι στη φόρτιση και όχι κατα τη διάρκεια συνεχόμενης φόρτισης χωρίς να το πειράξεις (ελπίζω δηλαδή, δε μπόρεσα να το επιβεβαιώσω αυτό ακόμα). Αν πάλι δε φταίει αυτό ίιισως στρώσει η μπαταρία με πλήρη φόρτιση. Αν μιλάμε για hardware προβλημα το πιο πιθανό είναι να είναι χαλασμένο κάποιο στοιχείο της μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις σαν συσκευή θετικές. Αλλά!!!

Miui rom άθλια. Βαριά, άβολη και με αρκετά κινέζικα πράγματα (στον browser, στο theme store κλπ) παρόλο που έχει ελληνικά και όπου αυτά εμφανίζονται είναι παραπληγική η γραμματοσειρά. (ξέρω αυτά διορθώνονται αλλά θέλει ψάξιμο)

 

Η Κινέζικη είναι όντως πολύ φορτομένη με bloatware , δοκίμασε να βάλεις την ελληνική απο την κοινότητα να δεις αν φτιάξει και το θέμα με την μπαταρία αλλιώς θα ήταν καλό να τους το αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τιποτε απο bloatware υποτιθεται οτι περασανε multilanguage rom καθαρη. Αλλα τρωει πολυ ραμ...

Το ανεφερα αυτο με την μπαταρια στο θεμα του vickmall και θα δω μηπως τους στειλω και στο support.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τιποτε απο bloatware υποτιθεται οτι περασανε multilanguage rom καθαρη. Αλλα τρωει πολυ ραμ...

Το ανεφερα αυτο με την μπαταρια στο θεμα του vickmall και θα δω μηπως τους στειλω και στο support.

 

Βάλε την ελληνική από εδώ και ακολούθησε τον οδηγό για clean install να καθαρίσει τι κινητό από τη σαβουρα που έχει.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τιποτε απο bloatware υποτιθεται οτι περασανε multilanguage rom καθαρη. Αλλα τρωει πολυ ραμ...

Το ανεφερα αυτο με την μπαταρια στο θεμα του vickmall και θα δω μηπως τους στειλω και στο support.

 

Πέτα την αυτη την Rom ειναι άθλια εχει ενα κάρο αηδίες μεσα και άθλια γραμματοσειρά προωθούν τα δικά τους οι Κινέζοι

 

Βάλε την ελληνική από εδώ και ακολούθησε τον οδηγό για clean install να καθαρίσει τι κινητό από τη σαβουρα που έχει.

 

Προτείνω Stable ( https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8437-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-28-10-15-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-STABLE-MIUI-ROMs-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?pageNo=1 ) να βάλει ο άνθρωπος να μην ασχολείται κάθε εβδομάδα με αναβαθμίσεις (κάνουν προσπάθεια να ενεργοποιήσουν τα αποθετήρια για αυτόματες αναβαθμίσεις...) ολα αυτά έχουν μακρόχρονα επιπτώσεις στο hardware προσοχή λοιπόν μην γίνεστε tested για το γαμο του καραγκιόζη...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...