Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα, ψαχνω θηκη γιατι δε μου στειλανε δυστυχως...μεχρι να ερθουν απο ebay μη γινει καμια ζημια...ξερετε κανεναν που να πουλαει αθηνα? η εχει κανενας καμια θηκη που να τη πουλαει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μη τους αφησεις ετσι, ανοιξε dispute στο paypal

οσο τους αφηνουνμε συνεχιζουν να τα κανουν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό. Αξίζει; Υπάρχει κάποιο site να μου προτείνετε; Πόσο διάστημα κάνει να έρθει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό. Αξίζει; Υπάρχει κάποιο site να μου προτείνετε; Πόσο διάστημα κάνει να έρθει;

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

 

9/10 μεσημέρι έκανα την παραγγελία, αύριο παραλαμβάνω:)

Link to comment
Share on other sites

μου έχει παρουσιαστεί ένα θέμα...

 

το συνδέω στο φορτιστή και δεν πιάνει πάντα, δηλαδή δεν βγάζει "φορτίζει". Παρόλα αυτά δείχνει το εικονάκι ρεύματος αριστερά από την μπαταρία. Αρχικά ήταν αναμένο και το λεντάκι που δείχνει ότι φορτίζει μετά όμως το κοίταξα άνοιξε η οθόνη, έκλεισε και έκλεισε και το λεντάκι, με το εικονάκι του ρεύματος να παραμένει δίπλα στην μπαταρία.

 

Το συνδέω στον υπολογιστή και δεν το αναγνωρίζει, βγάζει κάθε 5-10" "usb device not recognized".

 

Επίσης όταν το αποσυνδέω παραμένει το εικονάκι ρεύματος αριστερά της μπαταρίας.

 

Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στο κινητό είτε ρυθμίσεις, είτε πρόγραμμα.

 

Τρέχω την τελευταία (η προτελευταία) ελληνική stable rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που ειναι πλεον laggarismeno με τρομερο delay και δεν ειναι θεμα Λογισμικου?

 

Το πεταω? Η εγγυηση ελειξε το ειχα παρει απο Pandawill.

 

Βλεπω το χει παθει κι αλλος.

https://www.youtube.com/watch?v=IOsFfKZf_Jk

 

Τι μπορει να εχει παθει? Καμια ιδεα να ξερω τι μου γινεται? Υγρασια, Νερο ?

 

Να το στειλω καπου υπαρχει? Η να δοκιμασω να κανω κατι μονος.

 

 

Εγώ τελικα που ειχα το προβλημα με το lag στα παντα... ειναι λογω ram τα εχουν παιξει οι μνημες.

 

Ποσο να κοστιζει να το επισκευασω και που? Αξιζει η να παω για καινουργιο? Η εγγυηση εχει ληξει.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει παρουσιαστεί ένα θέμα...

 

το συνδέω στο φορτιστή και δεν πιάνει πάντα, δηλαδή δεν βγάζει "φορτίζει". Παρόλα αυτά δείχνει το εικονάκι ρεύματος αριστερά από την μπαταρία. Αρχικά ήταν αναμένο και το λεντάκι που δείχνει ότι φορτίζει μετά όμως το κοίταξα άνοιξε η οθόνη, έκλεισε και έκλεισε και το λεντάκι, με το εικονάκι του ρεύματος να παραμένει δίπλα στην μπαταρία.

 

Το συνδέω στον υπολογιστή και δεν το αναγνωρίζει, βγάζει κάθε 5-10" "usb device not recognized".

 

Επίσης όταν το αποσυνδέω παραμένει το εικονάκι ρεύματος αριστερά της μπαταρίας.

 

Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στο κινητό είτε ρυθμίσεις, είτε πρόγραμμα.

 

Τρέχω την τελευταία (η προτελευταία) ελληνική stable rom

 

Δοκιμασες άλλο usb καλώδιο;

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικα που ειχα το προβλημα με το lag στα παντα... ειναι λογω ram τα εχουν παιξει οι μνημες.

 

Ποσο να κοστιζει να το επισκευασω και που? Αξιζει η να παω για καινουργιο? Η εγγυηση εχει ληξει.

 

Πως το συμπερανες αυτο?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες άλλο usb καλώδιο;

 

ναι δοκίμασα, δεν φταίει το καλώδιο.

Έκανα ένα wipe&reset, πάλι δεν φόρτιζε. Μετά από 3-4 συνδέσεις μου έκανε τα εξής:

1η σύνδεση ακουγόταν ήχος σύνδεσης, πρασινιζε η μπαταρία και εμφανιζόταν το εικονάκι του ρεύματος δίπλα της, τίποτα άλλο, και όταν το ξεσύνδεα έμενε ως έχει

2η σύνδεση, τα ίδια + άναψε το λεντ, και όταν το ξεσύνδεσα ένιωσε και έγινε γκρι η μπαταρία και εξαφανιζόταν το εικονάκι του ρεύματος

3η σύνδεση, τα ίδια + μου έβγαλε "φορτίζει" με τον κύκλο %

 

Τουλάχιστον μπόρεσα να το φορτίσω.

 

Στον υπολογιστή ακόμα δεν συνδέεται όμως.

 

*του έβαλα την τελευταία ελληνική stable τώρα (μέσω ιντενρνετ κινητού την κατέβασα), θα δοκιμάσω σύνδεση στον υπολογιστή και σε 2ο υπολογιστή να δούμε τι γίνεται

 

**τίποτα δυστυχώς. σε 3 μηναχήματα δοκίμασα, και με το mi suite αφού έκανα uninstall driver, αλλά δεν χαμπαριάζει...

 

Συμπεραίνω προβληματικό usb της συσκευής και μάλλον είναι θέμα χρόνου μέχρι να μου ξανακάνει θέμα με την φόρτιση.

Edited by petros87
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το πρόβλημά σου είναι βλάβη στο βισματάκι του κινητού.

 

Ανταλλακτικά βρίσκεις, αλλά το ποιος μάγκας θα στο αλλάξει είναι ένα άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα και το δικό μου. ποια ρομ φλασάρω τώρα? την 5.10.22 ? ή να φλασάρω την V6 7.1.0? :)
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα και το δικό μου. ποια ρομ φλασάρω τώρα? την 5.10.22 ? ή να φλασάρω την V6 7.1.0? :)

 

Βάλε την 5.10.22 μόλις την έβαλα φαίνεται οκ. Κατέβασε τη από εδώ

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 5.10.22 μόλις την έβαλα φαίνεται οκ. Κατέβασε τη από εδώ

 

Αυτη ειναι developer εκδοση αν δεν κανω λαθος? Βασιζεται στην 4.4.4?

Εχει διαφορες απο την stable 6.5.0?

Προσφατα ειχα φλασαρει την stable 6.7 κατι και δεν μου αρεσε καθολου στα εικονιδια της. Επεστρεψα κατευθειαν στην προηγουμενη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι developer εκδοση αν δεν κανω λαθος? Βασιζεται στην 4.4.4?

Εχει διαφορες απο την stable 6.5.0?

Προσφατα ειχα φλασαρει την stable 6.7 κατι και δεν μου αρεσε καθολου στα εικονιδια της. Επεστρεψα κατευθειαν στην προηγουμενη.

 

Ναι είναι developer, δε ξέρω τις διαφορές αλλά σίγουρα θα έχει η 6.5.0 είναι λίγο 'παλιά'. Πλέον από ότι είδα δε θα είναι και root οι stable.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

τελικά πέρασα την 5.10.22 μέχρι στιγμής όλα καλά :):)

 

Μια χαρά είναι η Ρομ δεν έχει κάποιο θεματακι.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Εάν κάνω dispute στο κατάστημα για το κινητό που μου έστειλε πρέπει να το στείλω πίσω;

 

αναλογα τι θα πει και το Paypal,

αλλά πιθανώς ναι. Βέβαια, ζήτα τα μεταφορικά σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,μόνο σε μένα το power buttom κουνιέται πολύ περισσότερο απο τα κουμπιά της έντασης?

 

σε εμένα δεν συμβαίνει αυτό που λες πάντως. (Mi4 LTE)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,μόνο σε μένα το power buttom κουνιέται πολύ περισσότερο απο τα κουμπιά της έντασης?

 

Και σε εμένα συμβαινει αυτο!! Εβαλα όμως μια θήκη και δεν το καταλαβαίνω πλεον!!!

Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το laggarisma τι ειναι τωρα; Πανω που θα το παραγγελνα; Αμα ειναι στο χρονο να ειναι για πεταμα δε λεει... Εχει συμβει σε πολλους;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το laggarisma τι ειναι τωρα; Πανω που θα το παραγγελνα; Αμα ειναι στο χρονο να ειναι για πεταμα δε λεει... Εχει συμβει σε πολλους;

 

Πρεπει να ειναι αρκετα σπανιο να το παθεις επειδη εχω ψαξει με τις ωρες να βρω καποιον με παρομοιο προβλημα

τελικα βρηκα αλλα κανεις δε ξερει τι ειναι και πως προερχεται.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cQ09mpQQGeY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=IOsFfKZf_Jk

http://en.miui.com/thread-132462-1-1.html

http://ec2-54-243-194-135.compute-1.amazonaws.com/thread-62958-1-1.html

 

 

Αλλα ειναι κινηταρα δε μπορει να σου πει καποιος μη το περνεις. Μεχρι και εγω που το επαθα θα το ξανα περνα ισως.

 

Απλα ειναι που λεμε να μη σου τυχει ξες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...