Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ημουν αναμεσα στο mi4 και zenfone 2 και τελικα παραγγειλα το xiaomi απο vickmall ελπιζω να εκανα καλα. Διαβασα αρκετα για το κινητο κι αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οταν θα παραλαβω θα του περασω την ελληνικη stable με τον τροπο που εχετε αναφερει για την developer το ιδιο ειναι? θα του περασω τη stable γιατι δε θελω να βρω κανενα προβλημα και ξενερωσω οποτε του περναω την 6.5.0 σωστα? και κατι ακομα καθε φορα που θα βγαινει update στη stable πρεπει να την περναω μονος μου ή θα κανει αυτοματα update? ευχαριστω παιδια

 

ε ναι τι συγκρινεις τωρα ... εννοειται οτι καλα εκανες και πηρες το xiaomi

 

Βαλε τη developer miui 7 , δεν εχει καθολου προβληματα και ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε ναι τι συγκρινεις τωρα ... εννοειται οτι καλα εκανες και πηρες το xiaomi

 

Βαλε τη developer miui 7 , δεν εχει καθολου προβληματα και ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις αν δεν εχει προβληματα η developer θα γινει stable τον αλλο μηνα οποτε δεν εχω προβλημα να περιμενω την επομενη εκδοση για να ειμαι σιγουρος. Σωστα τα λεω ή αργει πολυ να γινει stable;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις αν δεν εχει προβληματα η developer θα γινει stable τον αλλο μηνα οποτε δεν εχω προβλημα να περιμενω την επομενη εκδοση για να ειμαι σιγουρος. Σωστα τα λεω ή αργει πολυ να γινει stable;

 

επειδη εγω παντα ειχα stable στη V6 , επιμενω βαλε τη developer που κυκλοφορησε χθες το βραδυ , ειναι αψογη 5.8.27 miui7

ειδικα απο τη 2η φορτιση και μετα θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα στη καταναλωση μπαταριας.

σταθεροτατη χωρις προβληματα, μια χαρα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τόσο στην v6 όσο και στην v7 το skype μετά από κάποια ώρα απλά σταματάει την κλήση. μιλάω αρκετή ώρα όμως προτού γίνει αυτό. συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

τόσο στην v6 όσο και στην v7 το skype μετά από κάποια ώρα απλά σταματάει την κλήση. μιλάω αρκετή ώρα όμως προτού γίνει αυτό. συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό?

Στην V6 δεν μου το κανε,είχα μιλήσει και 1μιση ώρα.

V7 δεν ξέρω,το χω δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα σήμερα ότι δεν δείχνει σε μια επαφή το ιστορικό των κλήσεων, δεν έχει επιλογή να δείς τα νούμερα ή το ιστορικό για μια επαφή βλέπεις μόνο τα νούμερα, έχει αλλάξει κάτι στο miui 7 ή είναι bug. Έχω την 5.8.27

Έτσι ήταν πριν:

 

143108ma2p88be7b97beee.jpg.thumb.png

 

Έτσι είναι τώρα :

 

2015-09-02%2009.38.01.png

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά τις τελευταίες μέρες να πάρω το mi4. Αν και έχω το Galaxy alpha από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος με τρώει το χέρι μου για την αλλαγή. Τι λέτε αξίζει η μετάβαση; Είναι και το PayPal balance που με προβληματίζει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όντως χώμα, αλλά παίρνεις συσκευή εν έτη 2015 χωρίς 4G και ας είναι εξαιρετική κατά τ' άλλα?

Αυτό είναι το μεγάλο ερώτημα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όντως χώμα, αλλά παίρνεις συσκευή εν έτη 2015 χωρίς 4G και ας είναι εξαιρετική κατά τ' άλλα?

Αυτό είναι το μεγάλο ερώτημα....:confused:

 

Ειναι χωρις 4g αυτη η εκδοση, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χωρις 4g αυτη η εκδοση, σωστα?

 

ναι,μόνο 3g,με 226 αλλά θα αργήσει περισσότερο να έρθει http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-special-version-ram-2gb-rom-16gb-miui-v5-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-5-inch-fhd-smartphone.html

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Όντως χώμα, αλλά παίρνεις συσκευή εν έτη 2015 χωρίς 4G και ας είναι εξαιρετική κατά τ' άλλα?

Αυτό είναι το μεγάλο ερώτημα....:confused:

 

είναι όντως μεγάλο ερώτημα, εγώ θα προτιμούσα 4G αλλά xiaomi και 4G απλά δεν γίνεται. Γιατί δεν βάζει την μπαντα των 800 στο LTE της δεν το καταλαβαίνω, βγαίνουν Huawei, Elephone ακόμα και Doogee (αν δεν λέει ψέματα στα spec πάλι αυτή) με το Ευρωπαικό τρίπτυχο 800/1800/2600 και δεν έχει η xiaomi;;;; Αυτή τη στιγμή π.χ. παίζει Honor 6 το μοντέλο H60L04 με τις παραπάνω μπάντες στα 290 ευρώ

h**p://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-zoll-ips-1080-g-297484

(φαντάζομαι promo λόγω του Honor 7 που έρχεται), ενώ και το φτηνότερης κατηγορίας P8 Lite (δεν συγκρίνεται με xiaomi και honor) έχει τις σωστές μπάντες.

 

Από την άλλη, αν δεν είσαι Αθήνα ή μεγάλο αστικό κέντρο, το 4G θα το ευχαριστηθείς σε 1,5-2 χρόνια όπως το κόβω, οπότε ξαφνικά το "3G μόνο" δεν ακούγεται τόσο κακό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως που πήρα το 3G δεν το έχω μετανιώσει. Φυσικά έχει σημασία αν χρησιμοποιείς το 4G. Προσωπικά δεν έχω ανάγκη την ταχύτητα. Σε 1-2 χρόνια που μπορεί να έχουν σταθεροποιησει τις μπάντες , οι κινεζοι, θα παρουμε καινούριο!!!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

είναι όντως μεγάλο ερώτημα, εγώ θα προτιμούσα 4G αλλά xiaomi και 4G απλά δεν γίνεται. Γιατί δεν βάζει την μπαντα των 800 στο LTE της δεν το καταλαβαίνω, βγαίνουν Huawei, Elephone ακόμα και Doogee (αν δεν λέει ψέματα στα spec πάλι αυτή) με το Ευρωπαικό τρίπτυχο 800/1800/2600 και δεν έχει η xiaomi;;;; Αυτή τη στιγμή π.χ. παίζει Honor 6 το μοντέλο H60L04 με τις παραπάνω μπάντες στα 290 ευρώ

h**p://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-zoll-ips-1080-g-297484

(φαντάζομαι promo λόγω του Honor 7 που έρχεται), ενώ και το φτηνότερης κατηγορίας P8 Lite (δεν συγκρίνεται με xiaomi και honor) έχει τις σωστές μπάντες.

 

Από την άλλη, αν δεν είσαι Αθήνα ή μεγάλο αστικό κέντρο, το 4G θα το ευχαριστηθείς σε 1,5-2 χρόνια όπως το κόβω, οπότε ξαφνικά το "3G μόνο" δεν ακούγεται τόσο κακό!

 

Αθηνα με Cosmote παντως παντου 4G εχω ... μονο μεσα σε σπιτια η κτιρια γενικα μπορει να μην παιζει 4g στο mi4 μου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με οσους εχω μιλησει στ τηλεφωνο,μου λενε οτι με ακουνε απο μακρια.Το εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

 

Ναι. δεν ειναι ομως θεμα στο κινητο ... δοκιμασε να κανεις κατι και πεσμου αν μετα ειναι οκ εστω και για προσωρινα.

 

Μπες στο Recovery και κανε clean cache,

 

Reboot ...

 

και ενημερωσε

 

Αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα και πολλες φορες τους ακουω αλλα δεν με ακουνε... απο οσο εχω ψαξει καποια εφαρμογη ή κατι στο software ευθυνεται γι'αυτο, η συσκευη δουλευει κανονικα με τεστ στα μικροφωνα κτλ

 

Γενικα το εχω ψαξει πολυ το θεμα, μερικοι ανεφεραν οτι μετα απο update οι Υπηρεσιες Google Play κραταγαν ενεργο το μικροφωνο ή δημιουργουσε θεματα ... το απενεργοποιησα να ξεκιναει μονο του να δω μηπως φταιει αυτο ...

http://s27.postimg.org/ir1g9biyb/Screenshot_2015_09_03_20_52_53.png

 

 

Το εχω καθαρισει το κινητο mi flash ... αλλα μολις βαλω τις εφαρμογες ξαναδημιουργειτε το θεμα ...

------

Βγηκε η 5.9.1 ... ξεκιναω wipe dalvik cache και τη φορτωνω

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ναι. δεν ειναι ομως θεμα στο κινητο ... δοκιμασε να κανεις κατι και πεσμου αν μετα ειναι οκ εστω και για προσωρινα.

 

Μπες στο Recovery και κανε clean cache,

 

Reboot ...

 

και ενημερωσε

 

Αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα και πολλες φορες τους ακουω αλλα δεν με ακουνε... απο οσο εχω ψαξει καποια εφαρμογη ή κατι στο software ευθυνεται γι'αυτο, η συσκευη δουλευει κανονικα με τεστ στα μικροφωνα κτλ

 

 

Γενικα το εχω ψαξει πολυ το θεμα, μερικοι ανεφεραν οτι μετα απο update οι Υπηρεσιες Google Play κραταγαν ενεργο το μικροφωνο ή δημιουργουσε θεματα ... το απενεργοποιησα να ξεκιναει μονο του να δω μηπως φταιει αυτο ...

http://s27.postimg.org/ir1g9biyb/Screenshot_2015_09_03_20_52_53.png

 

 

Το εχω καθαρισει το κινητο mi flash ... αλλα μολις βαλω τις εφαρμογες ξαναδημιουργειτε το θεμα ...

------

Βγηκε η 5.9.1 ... ξεκιναω wipe dalvik cache και τη φορτωνω

 

Ok βαλτην και πες μου εντυπωσεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το κινητο μου ειναι μονο για κωφαλαλους

 

με ακουνε λες και ειμαι σε πηγαδι ή τους ακουω και δεν με ακουνε καθολου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το κινητο μου ειναι μονο για κωφαλαλους

 

με ακουνε λες και ειμαι σε πηγαδι ή τους ακουω και δεν με ακουνε καθολου

 

Αναρωτιεμαι μονο εμεις οι δυο εχουμε αυτο το προβλημα?Πρεπει να βρεθει μια λυση.Anyway πως ειναι η νεα rom?

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι μονο εμεις οι δυο εχουμε αυτο το προβλημα?Πρεπει να βρεθει μια λυση.Anyway πως ειναι η νεα rom?

 

Μικρο ποσοστο αλλα ειναι και αλλοι . δυστηχως λυση δεν εχει βρει κανεις , επομενο βημα ειναι να φυγει στο καδο το κινητο

μονο για sms και viber το εχω

 

δες εδω ... κανε κανα Post μηπως βρουμε καμια λυση γιατι θα το σπασω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9278-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%BF-MI4/

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μικρο ποσοστο αλλα ειναι και αλλοι . δυστηχως λυση δεν εχει βρει κανεις , επομενο βημα ειναι να φυγει στο καδο το κινητο

μονο για sms και viber το εχω

 

δες εδω ... κανε κανα Post μηπως βρουμε καμια λυση γιατι θα το σπασω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9278-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%BF-MI4/

Παντως νομιζε με ακουστικα δεν υπαρχει αυτο το προβλημα δν ειμαι και σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

εχει γραψει ενας οτι λυθηκε το θεμα του οταν εκανε αυτο ... Go to Google Settings > Voice > Ok Google Hotword detection > Disable "From any screen".

 

αλλα που ειναι τα google settings στο miui ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...