Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί παρέλαβα το Mi4 από Minideal. Το κινητό μια χαρά, αλλά η αντιμετώπιση της εταιρείας τραγική. Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ξανά από εκεί.

 

Δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα. Πιθανότατα γι' αυτό ήταν και κομμένη η ταινία ασφαλείας να φανταστώ; Έχει όμως αρκετές εφαρμογές DU. DU boost, DU security, DU browser κτλ που δεν τις έχει το Google Play. Αυτές μπορώ να τις αφαιρέσω ή θα πρέπει να βάλω άλλη rom πρώτα;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα πολυ μεγαλο ευχαριστο στα παιδια στη xiaomi.miui.gr για την φοβερη ρομ που μολις περασα στο mi4 μου. Εχουν κανει τρομερη δουλεια. Ηταν πρωτη μου φορα που παιρναω ρομ σε τηλ αλλα η καθοδηγηση τους με βοηθησε παρα πολυ. Δεν εχω λογια. Το τηλ φοβερο. Ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Την έβαλα χθες. Φοβερή προσπάθεια. Το κινητό απλά πετάει. Οι περισσότεροι λένε και για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Δεν μπορώ να πω ακόμα, δεν είχα και την V.6 για να συγκρίνω και έχω κάνει μια φόρτιση μέχρι στιγμής.

 

πότε θα βγει η miui v7 για το mi4?

 

Έχει βγει. Δες την απάντηση του longus που αναφέρει την κοινότητα xiaomi.miui.gr

 

Σήμερα το πρωί παρέλαβα το Mi4 από Minideal. Το κινητό μια χαρά, αλλά η αντιμετώπιση της εταιρείας τραγική. Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ξανά από εκεί.

 

Δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα. Πιθανότατα γι' αυτό ήταν και κομμένη η ταινία ασφαλείας να φανταστώ; Έχει όμως αρκετές εφαρμογές DU. DU boost, DU security, DU browser κτλ που δεν τις έχει το Google Play. Αυτές μπορώ να τις αφαιρέσω ή θα πρέπει να βάλω άλλη rom πρώτα;

 

Πρόταση : Βάλε αμέσως άλλη !!!!!!!! Κοίτα εδώ xiaomi.miui.gr

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει. Δες την απάντηση του longus που αναφέρει την κοινότητα xiaomi.miui.gr

 

stable εννοούσα.

ξέχασα να το σημειώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες παρέλαβα και εγω το κινητο,φοβερο του βαλα και εγω την ελληνικη miui 7. Ομως εχω μια απορια, οταν το κινιτο το βαζω σε λειτουργειας ενεργειας (performance mode) εκτος οτι γινετε ακομα πιο γρηγορο και εχει καλυτερη αποδοση στα παιχνιδια επισης, ζεστενεται πανευκολα.Είναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες παρέλαβα και εγω το κινητο,φοβερο του βαλα και εγω την ελληνικη miui 7. Ομως εχω μια απορια, οταν το κινιτο το βαζω σε λειτουργειας ενεργειας (performance mode) εκτος οτι γινετε ακομα πιο γρηγορο και εχει καλυτερη αποδοση στα παιχνιδια επισης, ζεστενεται πανευκολα.Είναι φυσιολογικο?

Αυτονόητο,όχι απλά φυσιολογικό.

Εσύ αν τρέξεις όσο πιο γρήγορα μπορείς θα ιδρώσεις το ίδιο με το απλό jogging?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εχει βαλει ακομα την miui7 του προτεινω να τη βαλει, ειναι καταπληκτικη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αυτονόητο,όχι απλά φυσιολογικό.

Εσύ αν τρέξεις όσο πιο γρήγορα μπορείς θα ιδρώσεις το ίδιο με το απλό jogging?

 

Ναι ρωτάω γιατι αλλα κινητα που τρεχουν απο μονα τους full power δε ζεστενονται ετσι, ενω εδώ αν του βάλω αυτη την επιλογη, επειδη απο μονο του λειτουργει με την μιση του δυναμη.Τουλαχιστον ελπιζω να μη καει τιποτα. Μπορει να κανω και λαθος γιατι δεν εχω δουλεψει ποτε με ναυαρχιδα κινητο στη ζωη μου.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το έφερε το θέμα είχα τεστάρει πιο παλιά τα power modes που λέει ο φίλος παραπάνω.

χωρίς performance mode έβγαζε περίπου 33.000 antutu ενώ στο performance mode έβγαζε 44.000 antutu. Αλλά παρατήρησα με την βοήθεια του cpuz ότι όταν ήταν σε performance mode οι πυρήνες δεν έπεφταν ποτέ σε idle. είναι λογικό αυτό? εγώ λειτουργώ την συσκευή μου χωρίς performance mode.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο το δουλευω το τηλ τοσο καλιτερο μου φενεται με την καινουργια ρομ. Δεν υπαρχει... Εχω ενα θεμα αμα γνωριζει καποιος. Προσπαθω να κατεβασω το app mi/verify απο το επισημο σιτε και μολις παω να κανω download ανοιγει αλλη σελιδα και μου βγαζει error404. Ενταξει ειναι original το τηλ, δεν λεω, αλλα θελω να το τσεκαρω ετσι για την ιστορια. Καποια γνωμη κανεις...
Link to comment
Share on other sites

μιας και το έφερε το θέμα είχα τεστάρει πιο παλιά τα power modes που λέει ο φίλος παραπάνω.

χωρίς performance mode έβγαζε περίπου 33.000 antutu ενώ στο performance mode έβγαζε 44.000 antutu. Αλλά παρατήρησα με την βοήθεια του cpuz ότι όταν ήταν σε performance mode οι πυρήνες δεν έπεφταν ποτέ σε idle. είναι λογικό αυτό? εγώ λειτουργώ την συσκευή μου χωρίς performance mode.

 

Οπως προανεφερα το κινητο απο μονο του λειτουργει με την μιση του δυναμη, δηλαδη οι 2 πυρινες του "κοιμουνται".Γι αυτο ρώτησα γιατι εγω μπορει να θελω να το λειτουργω full power(performance mode) το κινητο, θα φοβηθω μη μου κανει κανα μπαμ απο την υπερθερμανση? :P

Link to comment
Share on other sites

Οπως προανεφερα το κινητο απο μονο του λειτουργει με την μιση του δυναμη, δηλαδη οι 2 πυρινες του "κοιμουνται".Γι αυτο ρώτησα γιατι εγω μπορει να θελω να το λειτουργω full power(performance mode) το κινητο, θα φοβηθω μη μου κανει κανα μπαμ απο την υπερθερμανση? :P

 

δεν είναι ακριβώς έτσι.

στο performance mode η gpu λειτουργεί στην κανονική της ταχύτητα ενώ στο μη performance λειτουργεί σε λιγότερη. επίσης όλοι οι πυρήνες είναι ανοιχτοί σε σχέση με power modes άλλως συσκευών που κλείνουν πυρήνες απλά, όπως είπες κοιμούνται παραπάνω.

 

στο ερώτημα σου πάντως, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα αν το δουλεύεις σε pwerformance mode.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρέλαβα το Mi4 από Minideal. Το κινητό μια χαρά, αλλά η αντιμετώπιση της εταιρείας τραγική. Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ξανά από εκεί.

 

Δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα. Πιθανότατα γι' αυτό ήταν και κομμένη η ταινία ασφαλείας να φανταστώ; Έχει όμως αρκετές εφαρμογές DU. DU boost, DU security, DU browser κτλ που δεν τις έχει το Google Play. Αυτές μπορώ να τις αφαιρέσω ή θα πρέπει να βάλω άλλη rom πρώτα;

 

Το παρέλαβα και εγώ όπως σου είπα του πέρασα την 7 και το έδωσα στον αδερφο μου, θα το παρακολουθήσουμε να δούμε πως θα πάει γιατί στο δικό μου έχω μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία δεν κρατάει καθόλου.. Μια μέρα με το ζόρι..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Οπως προανεφερα το κινητο απο μονο του λειτουργει με την μιση του δυναμη, δηλαδη οι 2 πυρινες του "κοιμουνται".Γι αυτο ρώτησα γιατι εγω μπορει να θελω να το λειτουργω full power(performance mode) το κινητο, θα φοβηθω μη μου κανει κανα μπαμ απο την υπερθερμανση? :P

Κοίτα,αφού δεν έχει πάρει φωτιά το note pro του φίλου μου με τον 810 τότε σίγουρα δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα. :lol:

Απλά αυτό που λες ότι άλλα κινητά δεν ζεσταίνονται δεν ισχυεί , ειδικά το κατα καλόκαιρο σε full perfomance όλα τα smartphones καίνε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,αφού δεν έχει πάρει φωτιά το note pro του φίλου μου με τον 810 τότε σίγουρα δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα. :lol:

Απλά αυτό που λες ότι άλλα κινητά δεν ζεσταίνονται δεν ισχυεί , ειδικά το κατα καλόκαιρο σε full perfomance όλα τα smartphones καίνε.

 

Εχεις ενα δικιο φιλε μου. Οκ μου φυγε το μικρο βαρος που ειχα τωρα. :P Πάντως φοβερο κινητο, πανεμορφο,τουμπανο και στο balanced mode σφαιρα ειναι. <3

Link to comment
Share on other sites

ερχεται η 5.8.27

 

CHANGELOG

[system]

Optimization - System response speed increased by 30%, battery life improved by 10% (08-24)

Optimization - Optimized clearing background apps mechanism with low RAM (08-27)

Fix - Sometimes, WiFi could not be scanned or connected (08-27)

Link to comment
Share on other sites

ερχεται η 5.8.27

 

CHANGELOG

[system]

Optimization - System response speed increased by 30%, battery life improved by 10% (08-24)

Optimization - Optimized clearing background apps mechanism with low RAM (08-27)

Fix - Sometimes, WiFi could not be scanned or connected (08-27)

 

Είχα σκοπό να περάσω σήμερα την 5.8.20. Πότε πιστεύεις θα έρθει για εμάς η 5.8.27; Να περιμένω 1-2 ημέρες ή να βάλω την προηγούμενη και βλέπω;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

κατσε πρωτα να βγει, (αν βγει lollipop) και μετα παμε και στο Μ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερχεται η 5.8.27

 

CHANGELOG

[system]

Optimization - System response speed increased by 30%, battery life improved by 10% (08-24)

Optimization - Optimized clearing background apps mechanism with low RAM (08-27)

Fix - Sometimes, WiFi could not be scanned or connected (08-27)

 

το 1ο δεν ισχυει στην 5.8.20 που παιζει τωρα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

κατσε πρωτα να βγει, (αν βγει lollipop) και μετα παμε και στο Μ :)

 

 

Γιαυτήν έστω κανα νέο,όχι ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Μια ερώτηση στα γρήγορα. Επειδή δε με ενδιαφέρουν καθόλου τα Ελληνικά στο μενού του κινητού, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για να βάλω την ελληνική miui, από αυτήν στο en.miui.com;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ημουν αναμεσα στο mi4 και zenfone 2 και τελικα παραγγειλα το xiaomi απο vickmall ελπιζω να εκανα καλα. Διαβασα αρκετα για το κινητο κι αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οταν θα παραλαβω θα του περασω την ελληνικη stable με τον τροπο που εχετε αναφερει για την developer το ιδιο ειναι? θα του περασω τη stable γιατι δε θελω να βρω κανενα προβλημα και ξενερωσω οποτε του περναω την 6.5.0 σωστα? και κατι ακομα καθε φορα που θα βγαινει update στη stable πρεπει να την περναω μονος μου ή θα κανει αυτοματα update? ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ημουν αναμεσα στο mi4 και zenfone 2 και τελικα παραγγειλα το xiaomi απο vickmall ελπιζω να εκανα καλα. Διαβασα αρκετα για το κινητο κι αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οταν θα παραλαβω θα του περασω την ελληνικη stable με τον τροπο που εχετε αναφερει για την developer το ιδιο ειναι? θα του περασω τη stable γιατι δε θελω να βρω κανενα προβλημα και ξενερωσω οποτε του περναω την 6.5.0 σωστα? και κατι ακομα καθε φορα που θα βγαινει update στη stable πρεπει να την περναω μονος μου ή θα κανει αυτοματα update? ευχαριστω παιδια

 

Με τον ίδιο τρόπο την περνάς. Το update το κάνεις εσύ.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...