Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζω και τρομάζω. Έκανα παραγγελία από minideal την Παρασκευή. Δευτέρα μου είπαν ότι θα έχω tracking number. Σήμερα μίλησα με το chat και μου είπαν ότι έγινε shipping αλλά email ακόμη δεν έχω λάβει. Και μόλις είδα στο site τους, ότι έχει γίνει out of stock πλέον.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχίζω και τρομάζω. Έκανα παραγγελία από minideal την Παρασκευή. Δευτέρα μου είπαν ότι θα έχω tracking number. Σήμερα μίλησα με το chat και μου είπαν ότι έγινε shipping αλλά email ακόμη δεν έχω λάβει. Και μόλις είδα στο site τους, ότι έχει γίνει out of stock πλέον.

 

καλα το Minideal ειναι μεγαλη απατη ολο τα ιδια κανει λεει οτι εχει στοκ και δεν εχει, μεγαλοι απατεωνες

 

αφου στο στειλανε το tracking number δεν στο δωσανε ; μπες στον λογαριασμο σου στο σαιτ και κοιτα αν ειναι shipped και αν εχει διπλα tracking number

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλα το Minideal ειναι μεγαλη απατη ολο τα ιδια κανει λεει οτι εχει στοκ και δεν εχει, μεγαλοι απατεωνες

 

αφου στο στειλανε το tracking number δεν στο δωσανε ; μπες στον λογαριασμο σου στο σαιτ και κοιτα αν ειναι shipped και αν εχει διπλα tracking number

 

Έχω παραγγείλει άλλες 4 φορές από το minideal και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τι να πω; Όσο για το account, την αγορά μου την έκανε φίλος από εξωτερικό με guest account λόγω paypal.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει άλλες 4 φορές από το minideal και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τι να πω; Όσο για το account, την αγορά μου την έκανε φίλος από εξωτερικό με guest account λόγω paypal.

 

καλα δεν το χανεις , οταν το στειλουν θα σου ερθει αλλα εγω απο αυτο το σαιτ ουτε τσιμπιδακι για τα μαλλια δεν ξαναγοραζω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ειδα και εγω και δεν το πιστευα, δεν εχω κανει καποιο backup, τις προηγουμενες φορες μονο φωτο, σμσ, κλησεις εφερνε..τωρα ομως .... κανονικα οταν ανοιξα πρωτη φορα το κινητο και εβαλα wifi και Login στο cloud ... Μου εμφανιζει αν θελω να επαναφερω ... παταω ναι και φερνει και τις εφαρμογες μεχρι και τα μενου στην ιδια σειρα οπως τα ειχα !!!!

 

απο περιεργεια ... ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .. ξανα η ROM να δω ... και ναι τα επαναφερει ολα !!!

 

Τελος να αναφερω στη πολυ μεγαλη διαφορα που εχω δει στη καμερα !! λες και τραβαω απο αλλο κινητο ειναι ! εξαιρετικες φωτο, 10 φορες καλυτερες απο πριν

 

Και έχεις ότι είχες από εφαρμογές πριν το format; Τις έχεις όλες; Και τις βάζει στους φακέλους όπως τις είχες; Sorry που σε πρηζω απλά θέλω να κάνω clean install και εγώ.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτό μου το έκανε και με τη v6 πληροφοριακά,όταν άλλαξα από dev σε stable.

Όταν πήγα να συγχρονίσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο ,μου είχε κάνει backup και τα apps.

Link to comment
Share on other sites

Και έχεις ότι είχες από εφαρμογές πριν το format; Τις έχεις όλες; Και τις βάζει στους φακέλους όπως τις είχες; Sorry που σε πρηζω απλά θέλω να κάνω clean install και εγώ.

 

ακριβως ολα οπως τα ειχα πριν το φορματ ...

 

τα μονα που θελουν ρυθμιση ειναι απο τις γενικες ρυθμισεις του κινητου πχ ηχοι πληκτρολογιο κτλ και τα widgets

 

ολα τα αλλα σαν να μην τα ακουμπησα ... και βαζει κανονικα και τις εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο Playstore και τις ειχα βαλει εγω στο κινητο

 

1η φορα μου το εκανε και ηταν τωρα που πηγα απο stable v6 σε developer v7

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... το fastcardtech ειναι εγκυρο site για παραγγελια ? γιατι ειμαι στο chekout εδω κ ωρα κ το σκεφτομαι.... :ninja:

ΜΑΚΡΙΑ και ΑΛΑΡΓΑ απο δαύτους το μονο σίγουρο ειναι οτι θα εχεις πρόβλημα...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χτες απο vickmall, την έκδοση 3g.

Γνωρίζω καλά τα xiaomi μιας και έχω ένα mi2s εδώ και δύο χρόνια. γνωρίζει κανείς αν κάνω backup το mi2s με την μαμά εφαρμογή θα έχω πρόβλημα να κάνω restore στο mi4?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Απο σημερα κατοχος και εγω mi4-3g απο vickmall. Το τηλ πολυ καλο αλλα δεν εχει ελληνικα και εχει πολλα κινεζικα app( τους ειχα πει να βαλουν ελληνικα και να αφαιρεσουν τα app). Επισης το καλωδιο δεν εχει το "mi" logo. Δεν ξερω... απογοητευτικαιγο απο το vickmall. Νομιζα οτι ειναι επαγγελματιες οι ανθρωποι αυτοι. Τωρα θα ψαξω να δω αν ειναι original & used. Αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Απο σημερα κατοχος και εγω mi4-3g απο vickmall. Το τηλ πολυ καλο αλλα δεν εχει ελληνικα και εχει πολλα κινεζικα app( τους ειχα πει να βαλουν ελληνικα και να αφαιρεσουν τα app). Επισης το καλωδιο δεν εχει το "mi" logo. Δεν ξερω... απογοητευτικαιγο απο το vickmall. Νομιζα οτι ειναι επαγγελματιες οι ανθρωποι αυτοι. Τωρα θα ψαξω να δω αν ειναι original & used. Αυτα...

Βάλε την ελληνική από εδώ

https://xiaomi-miui.gr

Τώρα για τα άλλα,παράξενο για vickmall αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Eμένα μια χαρά μου το χαν στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Απο σημερα κατοχος και εγω mi4-3g απο vickmall. Το τηλ πολυ καλο αλλα δεν εχει ελληνικα και εχει πολλα κινεζικα app( τους ειχα πει να βαλουν ελληνικα και να αφαιρεσουν τα app). Επισης το καλωδιο δεν εχει το "mi" logo. Δεν ξερω... απογοητευτικαιγο απο το vickmall. Νομιζα οτι ειναι επαγγελματιες οι ανθρωποι αυτοι. Τωρα θα ψαξω να δω αν ειναι original & used. Αυτα...

 

το καλωδιο φορτισης στο mi4 δεν λεει πουθενα Mi ,

Αν αγορασεις extra γνησιο καλωδιο θα στο λεει

2013510145010167.jpg

 

αλλα στη "μαμα" συσκευασια δεν το λεει (οι 2 απο τις 3 συσκευες xiaomi Που εχω αγορασει ηταν σφραγισμενες και τη 1 μαλιστα την πηρα απο κινα οχι απο ιντερνετ)

 

μονο εδω ...

 

http://s29.postimg.org/oefhwr51z/e36d01f8af767e0e7490b2b70e24eda46e49d3b4300d9173.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο φορτισης στο mi4 δεν λεει πουθενα Mi , μονο εδω λεει ...

Υπάρχουν κι αυτά

http://i57.tinypic.com/122f9ev.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις φωτο ειχα δει και ειπα οτι δεν ειναι γνησιο το καλωδιο. Οσο τωρα για να περασω αλλη ρομ λιγο δυσκολο το βλεπω. Δεν το εχω κανει ποτε και το φοβαμαι ειναι η αληθεια. Αμα μπορειτε να με βοηθησετε βρε παιδια θα ειμαι υποχρεως(αλλα λιγο αναλυτικα γιατι δεν το κατεχω το αθλημα). Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι αυτά

http://i57.tinypic.com/122f9ev.jpg

 

στο mi2Α ηταν ετσι σε εμενα,

 

εσυ εχεις τετοιο καλωδιο-φορτιστη στο mi4 ; σφραγισμενη συσκευασια ειχες παρει ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτες τις φωτο ειχα δει και ειπα οτι δεν ειναι γνησιο το καλωδιο. Οσο τωρα για να περασω αλλη ρομ λιγο δυσκολο το βλεπω. Δεν το εχω κανει ποτε και το φοβαμαι ειναι η αληθεια. Αμα μπορειτε να με βοηθησετε βρε παιδια θα ειμαι υποχρεως(αλλα λιγο αναλυτικα γιατι δεν το κατεχω το αθλημα). Ευχαριστω..

 

Κατεβαζεις καταρχην την τελευταια Miui7 απο εδω .. --> http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/roms/Mi3_W/xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.8.20.zip

 

 

http://s30.postimg.org/j5k0fgvep/Screenshot_2015_08_24_17_14_06.png http://s29.postimg.org/bzhqmzfiv/Screenshot_2015_08_24_17_14_33.png http://s9.postimg.org/cdla0bxfz/Screenshot_2015_08_24_17_14_46.png

 

ΑΦου κατεβει κανεις rename το αρχειο σε update.zip και το πετας στο κινητο χυμα (οχι σε φακελους και τετοια)

 

μετα δες εδω βημα 2 ... https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-2ος-Τρόπος-μέσω-Recovery/?pageNo=1

 

Δες τη διαδικασια σε ελληνικο βιντεο εδω

μεχρι ενα σημειο γιατι μετα μου κοπηκε, δες απο το 6.50 και μετα Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

στο mi2Α ηταν ετσι σε εμενα,

 

εσυ εχεις τετοιο καλωδιο-φορτιστη στο mi4 ; σφραγισμενη συσκευασια ειχες παρει ;

Είχα τέτοια ακριβώς στο mi3 που επίσης το χα πάρει από vickmall

Στο mi4 ,έχω το ίδιο ακριβώς με αυτό που πόσταρες

Link to comment
Share on other sites

Στο mi3 από vickmall ,το έχω αλλάξει το καλώδιο και αν δεν κάνω λάθος και σε μένα δεν είχε mi logo , το κινητό γνήσιο είναι .

Στα δύο mi2s που έχω φέρει από vickmall και to2c είχαν mi logo τα καλώδια , γνήσια κινητά και αυτά.

Θα κάνεις εγγραφή εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/ και θα ρωτήσεις να δεις την διαδικασία να αλλάξεις rom δεν είναι τίποτα δύσκολο .

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το πρωϊ απο ταχυδρομείο αλλά τώρα το άνοιξα. Η παραγγελία έγινε απο Vickmall , το πακέτο ήρθε σε 7 μέρες (2 ετοιμασία απο Vickmall & 5 μέρες Κίνα - Ελλάδα). Είχα ζητήσει να μπει η multilingual , αλλα δεν παίζει και καμιά σημασία αφού θα του περάσω την τελευταία που έχουν φτιάξει τα παιδιά απο το xiaomi-miui.gr. Περι φορτιστή και καλωδίου (μαυρο) και εμένα δεν είχαν τα logo πάνω. Ακριβώς όπως φαίνεται στην φωτό του MAFIA. Κατα τ' άλλα γνήσιο. Φοράει την V6.11.2.0 (stable φαντάζομαι)

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το πρωϊ απο ταχυδρομείο αλλά τώρα το άνοιξα. Η παραγγελία έγινε απο Vickmall , το πακέτο ήρθε σε 7 μέρες (2 ετοιμασία απο Vickmall & 5 μέρες Κίνα - Ελλάδα). Είχα ζητήσει να μπει η multilingual , αλλα δεν παίζει και καμιά σημασία αφού θα του περάσω την τελευταία που έχουν φτιάξει τα παιδιά απο το xiaomi-miui.gr. Περι φορτιστή και καλωδίου (μαυρο) και εμένα δεν είχαν τα logo πάνω. Ακριβώς όπως φαίνεται στην φωτό του MAFIA. Κατα τ' άλλα γνήσιο. Φοράει την V6.11.2.0 (stable φαντάζομαι)

Φιλε και εγω μια απο τα ιδια. 17/8 παραγγειλα και σημερα παρελαβα ( Το στειλανε 19/8 ). Δεν μου βαλανε ουτε και εμενα τη multy και playstore. Αρα κατι γινεται εκει περα...(λαλακιζονται). Πρωτη παραγγελεια και απογοητευτικα , παρολο τα κολακευτικα σχολια του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mi.com/verify/ εδώ μπορείτε να το τσεκάρετε .

 

Στις Ελληνικές rom υπάρχει μέσα και μια εφαρμογή authenticator που επίσης μπορείτε να το τσεκάρετε .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε και εγω μια απο τα ιδια. 17/8 παραγγειλα και σημερα παρελαβα ( Το στειλανε 19/8 ). Δεν μου βαλανε ουτε και εμενα τη multy και playstore. Αρα κατι γινεται εκει περα...(λαλακιζονται). Πρωτη παραγγελεια και απογοητευτικα , παρολο τα κολακευτικα σχολια του φορουμ.

 

Εγώ αντιθέτως θα απογοητευόμουν αν είχαν βάλει multi rom !

Είχα ζητήσει επίμονα να μην βάλουν multi.

Καλύτερα που δεν έβαλαν λοιπόν ,διότι δεν ξέρεις τι θα έβαζαν , μπορεί να ήταν καμιά rom της κακιάς ώρας ... μισομεταφρασμένη και με άπειρα bugs !

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

1) Περι αυθεντικότητας , No problem το τσέκαρα μόλις το άνοιξα.

2) Όχι την είχε την multilingual καθώς και Playstore. Απλά εννοούσα ότι δεν έχει σημασία ποια έβαλαν αφού θα την αλλάξω.

3) Κανένα πρόβλημα απο Vickmall. Κακώς απογοητεύτηκες.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το mi cloud σου επαναφέρει και τις εφαρμογές μετά από full wipes; Αν ναι το κανείς χειροκίνητα κάποιο συγχρονισμό για να κάνει backup τις εφαρμογές ή το κάνει μόνο του όπως και τα υπόλοιπα (κλήσεις, sms, φωτο κλπ);

 

το βρηκα, στις ρυθμισεις mi cloud κατω κατω εχει βαλει επιλογη που κραταει backup εφαρμογες κτλ

 

http://s22.postimg.org/nkm44op35/Screenshot_2015_08_26_02_27_24.png http://s16.postimg.org/ysrwb8wlh/Screenshot_2015_08_26_02_27_29.png

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ μεγαλο ευχαριστο στα παιδια στη xiaomi.miui.gr για την φοβερη ρομ που μολις περασα στο mi4 μου. Εχουν κανει τρομερη δουλεια. Ηταν πρωτη μου φορα που παιρναω ρομ σε τηλ αλλα η καθοδηγηση τους με βοηθησε παρα πολυ. Δεν εχω λογια. Το τηλ φοβερο. Ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...