Jump to content

Newman K1S (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.antelife.com/media/catalog/product/cache/1/image/471x471/7aed0a6e51ae91b4661b0ea85e80f5d6/d/f/df_2_1.jpg

 

CPU: MTK6592 Octa core 1.7GHz ( Antutu score : 24756 )

ROM: 16GB

RAM: 2GB

SIM Card: Dual SIM Card Dual Standby

Screen:5.0 inch HD , LG IPS screen , capacitive touch screen 1280 x 720 (HD)

Camera : Sony 13.0 MP Camera

 

$147.99 site http://www.antelife.com/newman-k1s-smartphone-android-4-2-mtk6592-2gb-16gb-5-0-inch-ips-hd-screen-2-0mp-13-0mp-camera-black.html

 

 

save $2 with coupon code: youtube

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

149.99 λέει στο site (κι 147.99 με το κουπόνι YouTube).

Τιμή πάρα πολύ καλη όπως και να έχει.

Ποιότητα συσκευής; οθόνης (λέει lg), καμερας (Sony λέει)?

Η μπαταριουλα επίσης καλη στα 2.500.

Το antutu γιατί στα 24.τοσα ενω τα υπολοιπα με 6592 και 2 γιγα ραμ τριγυρνανε στα 27.000?

Επίσης....ελληνικά; δεν είδα να αναγράφεται μεταξύ της λίστας των γλωσσών.

Να έδειχναν και το GPS τι ψάρια πιάνει...

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι όντως πολύ καλή αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου... μακριά από antelife.

 

πέραν από κάτι για μεγάλες καθυστερήσεις που ακούω στις παραδόσεις υπάρχει και άλλο θέμα με το κατάστσημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πέραν από κάτι για μεγάλες καθυστερήσεις που ακούω στις παραδόσεις υπάρχει και άλλο θέμα με το κατάστσημα;

 

Δεν είναι του παρόντος, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου, έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για αυτά τα καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι όντως πολύ καλή αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου... μακριά από antelife.

το φτηνότερο οχταπύρηνο αυτή τη στιγμή (με 2gb μνήμη), εκτός κι αν κρύβει κάτι η τιμή στο antelife;

Edited by basdel
λα΄θος
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κρυβει κατι.Ξεστοκαρισμα κανει.Μεχρι προσφατα ειχε ενα Star με ΜΤΚ6589Τ και 2GB ram στα 130$.Κανει γερες προσφορες.

Η Newman σαν εταιρεια μ αρεσει παρα πολυ.Εχουμε στην οικογενεια το ΝΜ890 (το avatar μου) εδω και 10 μηνες και περα του οτι παει ακομα σφαιρα δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο.Εχω πιασει για λιγο το οικονομικο Κ1Β με 6589 και 512ΜΒ ραμ και μ αρεσε.Οπως και 2 Ν2.

Το μονο θεμα της εταιρειας φαινεται ειναι το GPS.Στο ΝΜ890 ειναι χαλια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα cubot x6 απο το antelife και ηρθε μια χαρα, χωρις προβλημα, πριν λιγες μερες πηρα και το star s5 και μαλλον θα παρω και αυτο. To antelife δεν παιζετε στις τιμες παντως 110ε οχταπυρηνο και με 2gb ram, τι αλλο να ζητησεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ελληνικα δεν εχει ετσι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε, αξίζει άραγε η διαφορά τιμής του φθηνότερου Newman K1S κατά $20 έναντι του αξιόπιστου & με πολύ υποστήριξη από την κοινότητα Coolpad F1 8297w, που έχουν και ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά...πάνω κάτω???
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου όχι. Αυτό που με προβληματίζει πολύ με τα κινητά της Newman είναι το προβληματικό GPS (από προσωπική εμπειρία με το Ν2 κι από πολλά reviews που είδα για τα διάφορα οκταπύρηνά της).
Link to comment
Share on other sites

η τιμη ομως τωρα με το κουπονι ειναι στα 139.99 πολυ δελεαστικη.Το εχει παρει κανεις απο ξενο φορουμ το συγκεκριμενο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με kxanthop.Παροτι εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο την εταιρεια απο θεμα ποιοτητας κατασκευης,ηχειου,οθονης κτλ εχει δυο θεματα γενικα.Το GPS και τον ογκο (παχος-βαρος).Το Coolpad εχει πολυ καλυτερη υποστηριξη.Ποιοτητα πανω κατω ιδια.

Δικο σου θεμα αν θα δοκιμασεις το Newman.Σιγουρα δεν θα κλαις τα λεφτα σου.Στα μοντελα που περασαν απο τα χερια μου (ΝΜ890,Κ1Β,Ν2) δουλευαν ολα πλην του GPS απροβληματιστα.Δεν χρειαζοταν επεμβασεις.

 

Ποιο κουπονι?

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπερα το αγορασα απο το pandawill 110 € και ενω στην περιγραφη ελεγε οτι εχει ελληνικα τελικα δεν εχει. Εστειλα email στο pandawill και μου ειπαν οτι εχω δικιο στην περιγραφη γραφαν οτι εχει και να δοκιμασω μια εφαρμογη το more locale μηπως διορθωθει. Ειναι το 1ο μου smartphone και δεν ξερω να σας πω περισσοτερα. Διορθωνεται το προβληiμα με τα ελληνικα και αν οχι μπορω να τους το στειλω πισω;
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και αυτό που είχα παραγγείλει εγώ. Δεν ήταν για εμένα, οπότε ότι μαθαίνω το μαθαίνω απ' το skype. Με το πρώτο bootάρισμα, μετά από λίγο είχαμε κάποια ghost touches σε όλη την οθόνη. Factory Reset και δεν ξαναεμφανίστηκαν. Βέβαια απ' ότι διαβάζω τώρα έχουνε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα οπότε πιθανώς τυχαία να μην έχουν επανεμφανιστεί προς το παρόν. Κάποιοι λένε πως τικάροντας το "force gpu rendering" απ' το Developer Options, περιορίζει το πρόβλημα. Δεν το έχω τεστάρει ακόμα γιατί δεν είχα παράπονα πως ξαναέγιναν τα ghost touches.

 

Επίσης, για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίζει την SD κάρτα, λέει "SD card removed, please insert a new one", αλλά για αυτό παίζει να φταίει και η κάρτα. Είπα να την κάνουν φορμάτ και μετά βλέπουμε...

 

Κατά τα άλλα, χωρίς να το έχω πάρει στα χέρια μου, φαίνεται καλή επιλογή για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διαβάζοντας topic στο επίσημο φόρουμ της newman (στα κινέζικα και με την εγγραφή εξαιρετικά δύσκολη :mad: και το περιεχόμενο μπορείς να το δεις μόνο εάν κάνεις login) καταλήγουμε στο εξής:

 

Η newman έχει παραδεχτεί πως υπάρχουν προβλήματα με το μοντέλο. Τα ghost touches οφείλονται στην κακή διαχείρηση θερμότητας απ' το hardware του κινητού. Ως λύση, στο update που θα βγάλουν σύντομα θα... μειώσουν τη συχνότητα του επεξεργαστή (:rolleyes::rolleyes::rolleyes:) για να μειώσουν και τη θερμοκρασία.... Δεν το σχολιάζω.

 

Επίσης, άλλο πρόβλημα που έχουν παραδεχτεί, είναι στη φόρτιση της μπαταρίας, η οποία λόγω λάθος επιλογής (:rolleyes:) στο κύκλωμα που τη φορτίζει, δε μπορεί ποτέ να φορτίσει πλήρως...

 

Τέλος πάντων, εάν σκοπεύετε να πάρετε το συγκεκριμένο κινητό, μην το κάνετε. Δεν αξίζει την ταλαιπωρία, παρότι ΕΑΝ ήταν δίχως τα ghost touches, θα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία...

 

 

edit: Απ' ότι φαίνεται διάβαζα λάθος topic, ήταν για το Κ1 αυτά. Θα ρωτήσω για το K1S

Edited by kuruki
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα παρελαβα το εν λογω τηλεφωνο (Newman K1S) απο το antelife. Δυστυχως και σε εμενα εμφανιζει το ιδιο προβλημα. Ghost touches. :(

Το περιμενα πως και πως για να ερθει αλλα μεγαλη η απογοητευση με το προβλημα που παρουσιαζει ( + οτι ΔΕΝ εχει Ελληνικα αλλα αυτο το ψιλοπεριμενα).

Τι μου προτεινετε να κανω, dispute στο paypal και ενημερωση του site για το προβλημα?

Ή να τους ενημερωσω πρωτα και μετα βλεπουμε?

Αλλα αν τους ενημερωσω, 99% θα μου πουν να το στειλω πισω Κινα. Μεχρι να φτασει πισω και να ξαναερθει θα περασει πολυ καιρος και θα εχω χασει την δυνατοτητα του dispute στο paypal εφοσον ΔΕΝ λυθει το προβλημα ή γινει κατι αλλο ( με τους Κινεζους ολα να τα περιμενεις).

Τι να κανω δεν ξερω. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

refund, μην το συζητάς καν. Και εάν τους πεις ότι θες να το στείλεις μέσα σε 7 εργάσιμες απ' όταν το παρέλαβες, πληρώνουν αυτοί τα μεταφορικά (τουλάχιστον έτσι με διαβεβαίωσαν). Έστειλα και στη newman mail, να δω τι και αν θα απαντήσουν....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εκανα dispute στο paypal και ζητησα refund λογω οτι το κινητο ηρθε προβληματικο στην Ελλαδα.

Πριν το dispute τους ενημερωσα για το τι συμβαινει με το κινητο που μου στειλανε, και τους ειπα οτι θα κανω dispute.

Μου στειλανε e-mail οτι λυπουνται για το γεγονος και να τους ενημερωσω τι ωρα παρελαβα το κινητο (!!!) και να τους στειλω φωτο απο το πακετο οπως και εκανα. Μετα περιμενα λιγες ωρες, δεν ειχα απαντηση και ανοιξα το dispute.

Tωρα λογο μαλλον ΣΚ, δεν δουλευουν για να μου απαντησουν και ετσι περιμενω απο Δευτερα να δουμε τι θα μου πουν.

Αλλα απο εδω και περα επικοινωνια μονο μεσω paypal και οχι απ'ευθειας e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εκανα dispute στο paypal και ζητησα refund λογω οτι το κινητο ηρθε προβληματικο στην Ελλαδα.

Πριν το dispute τους ενημερωσα για το τι συμβαινει με το κινητο που μου στειλανε, και τους ειπα οτι θα κανω dispute.

Μου στειλανε e-mail οτι λυπουνται για το γεγονος και να τους ενημερωσω τι ωρα παρελαβα το κινητο (!!!) και να τους στειλω φωτο απο το πακετο οπως και εκανα. Μετα περιμενα λιγες ωρες, δεν ειχα απαντηση και ανοιξα το dispute.

Tωρα λογο μαλλον ΣΚ, δεν δουλευουν για να μου απαντησουν και ετσι περιμενω απο Δευτερα να δουμε τι θα μου πουν.

Αλλα απο εδω και περα επικοινωνια μονο μεσω paypal και οχι απ'ευθειας e-mail.

πάντα paypal παιδιά με τα mail μόνο σε καθυστερούν και μετά σου προτείνουν κάτι λύσεις κουκουρκούκου

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

πάντα paypal παιδιά με τα mail μόνο σε καθυστερούν και μετά σου προτείνουν κάτι λύσεις κουκουρκούκου

 

απ' το paypal βγάζεις άκρη; Ας πούμε εμένα στο antelife μου είπαν για refund και τους είπα να πληρώσουν τα μεταφορικά μιας και το έχω λιγότερο από 7 εργάσιμες και μου είπαν ΟΚ αν είναι μέχρι 20$.... Με συμφέρει να το κινήσω και από paypal ή απλά θα τους "τσαντίσω" ας πούμε και θα μου κάνουν νερά με την επιστροφή των μεταφορικών;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...