Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γ....ο τωρα θυμηθηκα οτι μου ειχατε πει να πατησω firmware upgrade... :(:( Πατησα download..:(:(

Καλημερα :)

Τελικα τα καταφερες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου δυστυχώς συνεχίζει τα ίδια ...

Παραμένει στο 100% δύο ώρες, κατεβαίνει στο 90% και παραμένει εκεί επί 24 ώρες. Μετά κατεβαίνει στο 62%, σιγά σιγά μέχρι το 52, και μετά "νεράκι" μέχρι το 15% και βγάζει την προειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας.

Εν συνεχεία, κλείνει εντελώς πριν περάσουν 2 λεπτά .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δυστυχώς συνεχίζει τα ίδια ...

Παραμένει στο 100% δύο ώρες, κατεβαίνει στο 90% και παραμένει εκεί επί 24 ώρες. Μετά κατεβαίνει στο 62%, σιγά σιγά μέχρι το 52, και μετά "νεράκι" μέχρι το 15% και βγάζει την προειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας.

Εν συνεχεία, κλείνει εντελώς πριν περάσουν 2 λεπτά .....

 

Πριν αποφανθούμε ότι έχεις προβληματική μπαταρία μήπως να έκανες ένα πλήρες wipe μέσα από τη recovery???

 

Ερώτηση: Κάπου είχα βρει στο forum ένα Ελληνικό μαγαζί που πουλάει αξεσουάρ leagoo σε ελαφρώς τσιμπημένες τιμές. Μήπως θυμάται κανένας το site???

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποφανθούμε ότι έχεις προβληματική μπαταρία μήπως να έκανες ένα πλήρες wipe μέσα από τη recovery???

 

Ερώτηση: Κάπου είχα βρει στο forum ένα Ελληνικό μαγαζί που πουλάει αξεσουάρ leagoo σε ελαφρώς τσιμπημένες τιμές. Μήπως θυμάται κανένας το site???

 

http://safesales.gr/ http://www.my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/leagoo/leagoo-lead-1-battery-detail

Edited by markos44
Link to comment
Share on other sites

Πριν αποφανθούμε ότι έχεις προβληματική μπαταρία μήπως να έκανες ένα πλήρες wipe μέσα από τη recovery???

 

Ερώτηση: Κάπου είχα βρει στο forum ένα Ελληνικό μαγαζί που πουλάει αξεσουάρ leagoo σε ελαφρώς τσιμπημένες τιμές. Μήπως θυμάται κανένας το site???

Έχω ολοκαίνουρια, θα την δοκιμάσω ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ενω με την 104 δουλευουν ολα ρολοι (τουλαχιστον σε εμενα ακομα και η μπαταρια.Αρνειται να δουλέψει σαν wifi spot ενω το tablet το βλεπει δεν υπαρχει αποστολη internet.Mηπως εχει κανενας καμια ιδεα τι συμβαινει?το 3g δουλευει στο κινητο κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Επεσα πάνω σε αυτο http://forum.xda-developers.com/android/general/star-k550-review-doogee-dg2014-leagoo-t2855035

και μου κινησε ευλογα ερωτήματα

Ποιο τηλεφωνο ειναι το πρωτοτυπο και ποιος ειναι ο κλωνος η ειναι το ιδιο με αλλη ετικετα?

Τελικά ποιος το κατασκευάζει η Leagoo ? η Start ? ή καποιο άλλο κινεζικο εργοστάσιο?

Η πρωσοπική μου αποψη ειναι οτι προκειτε για το ιδιο τηλεφωνο (αν θυμαστε η rom που φοραγε το leaggo lead1 οταν το παραλαβαμε ήταν η sm619b_w_otd_k550_leagoo_kk_v0.9.2_s1202

 

Παρολα αυτά θα στειλω email και στη Leagoo να δουμε τι θα απαντήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Sos το τηλέφωνο ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει δοκιμασα και με άλλους φορτιστές αλλά το ίδιο.έβγαλα την μπαταρία αλλά δεν άλλαξε κάτι.το τηλέφωνο έμεινε από μπαταρία και έκλεισε.έχει χαλάσει η υποδοχή που μπαίνει ο φορτιστής και αν ναι που το φτιάχνω .αν μπορεί κάποιος να μου πρότεινει κάπου να το φτιάξω μένω Ηλιούπολη.
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω, μπορει καποιος να μου πει απο που αλλαζει αλλαζει το wallpaper που κλειδωνει η οθονη;;;;οχι για να αλλαξω τροπο κλειδωματος. Αυτο ξερω. Η φωτο απο που αλλαζει για να μην ειναι κυριως κινουμενη εικονα, να τρωει μπαταρια. Πειτε μου γιατι θα σκασω. Εχω ψαξει τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Πίεσε σταθερά την οθόνη και θα σου βγάλει επιλογές.

Πήγαινε wallparers, διάλεξε αυτό που θέλεις και πίεσε το set.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω, μπορει καποιος να μου πει απο που αλλαζει αλλαζει το wallpaper που κλειδωνει η οθονη;;;;οχι για να αλλαξω τροπο κλειδωματος. Αυτο ξερω. Η φωτο απο που αλλαζει για να μην ειναι κυριως κινουμενη εικονα, να τρωει μπαταρια. Πειτε μου γιατι θα σκασω. Εχω ψαξει τα παντα!
,προσωπικά αλλαξα τον launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cma.launcher.lite και ετσι αλλαζει και το wallpaper στην lock screen,διαφορετικα με τον stock launcher δεν αλλαζει
Link to comment
Share on other sites

Πίεσε σταθερά την οθόνη και θα σου βγάλει επιλογές.

Πήγαινε wallparers, διάλεξε αυτό που θέλεις και πίεσε το set.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση, αλλα αυτο ειναι για να αλλαξεις φωτογραφια στην επιφανεια εργασιας. οχι στην οθονη κλειδωματος. βρηκα μια εφαρμογη που μου εστειλε ο φιλος απο κατω. δεν αλλαζει αλλιως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

,προσωπικά αλλαξα τον launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cma.launcher.lite και ετσι αλλαζει και το wallpaper στην lock screen,διαφορετικα με τον stock launcher δεν αλλαζει

σε ευχαριστω. αυτο εβαλα. δεν ηξερα οτι υπαρχει κ τετοια εφαρμογη. Απο οτι καταλαβα, μονο ετσι αλλαζει. ελπιζω μονο να μην τρωει μπαταρια πολυ. Να σαι καλα.

 

Ολα τα περιργα θα μου τυχουν παλι σημερα!! εβαλα 2η καρτα sim και απο εκεινη την στιγμη το τηλεφωνο δεν κλειδωνει ποτε! ειναι μονιμως ανοιχτο! γιατι?? ξερει κανεις?? :!:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το hotknot με ένα Cubot S200. Πρέπει να ακουμπήσουν οι οθόνες, μόλις ακουστεί ο ήχος να απομακρύνετε τα 2 τηλέφωνα και έτοιμοι. Καλό εργαλειάκι...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το hotknot με ένα Cubot S200. Πρέπει να ακουμπήσουν οι οθόνες, μόλις ακουστεί ο ήχος να απομακρύνετε τα 2 τηλέφωνα και έτοιμοι. Καλό εργαλειάκι...

 

πραγματι!!!ειναι και πολυ γρηγορο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται παίδες, αλλά με την μπαταρία μου έχει βγάλει το λάδι ....

Και με την καινούρια μπαταρία, παραμένει μέχρι το 60% 24 ώρες και μετά κουλουβάχατα, κατεβαίνει όπως θέλει και από το 25% μπορεί να κλείσει απότομα. :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις τότε το δικό μου setup ήτοι μόνο battery doctor να δουλεύει στο παρασκήνιο? Τίποτε άλλο, ούτε cleanmaster, ούτε τίποτε.

Η αποφόρτισή μου είναι ομαλότατη και δεν μου έχει σβήσει ποτέ. Χθες βράδυ ήταν στο 21% και το πρωί στο 18. Έκανα και 2 τηλεφωνήματα και μετά το έβαλα για φόρτιση στη δουλειά κατά τις 10. Όταν το φορτίζω "ενεργοποιώ " την επιλογή "φόρτιση" στο BD που δείχνει την πρόοδο της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις τότε το δικό μου setup ήτοι μόνο battery doctor να δουλεύει στο παρασκήνιο? Τίποτε άλλο, ούτε cleanmaster, ούτε τίποτε.

Η αποφόρτισή μου είναι ομαλότατη και δεν μου έχει σβήσει ποτέ. Χθες βράδυ ήταν στο 21% και το πρωί στο 18. Έκανα και 2 τηλεφωνήματα και μετά το έβαλα για φόρτιση στη δουλειά κατά τις 10. Όταν το φορτίζω "ενεργοποιώ " την επιλογή "φόρτιση" στο BD που δείχνει την πρόοδο της φόρτισης.

 

Και εγω εχω την ρομ του μπριζολα και εχω και το BD και μου κρατα πανω απο μια μερα με κανονικη χρηση.Γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος!οι 105-104 πως τα παει σε οσους την εχουν βαλει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις τότε το δικό μου setup ήτοι μόνο battery doctor να δουλεύει στο παρασκήνιο? Τίποτε άλλο, ούτε cleanmaster, ούτε τίποτε.

Η αποφόρτισή μου είναι ομαλότατη και δεν μου έχει σβήσει ποτέ. Χθες βράδυ ήταν στο 21% και το πρωί στο 18. Έκανα και 2 τηλεφωνήματα και μετά το έβαλα για φόρτιση στη δουλειά κατά τις 10. Όταν το φορτίζω "ενεργοποιώ " την επιλογή "φόρτιση" στο BD που δείχνει την πρόοδο της φόρτισης.

Eγώ έχω το DU BATTERY PRO και η πλάκα είναι ότι όταν φορτίσει μου λέει ότι έχει υπόλοιπο παραπάνω από 44 ώρες. Από εχθές το πρωί είναι ανοικτό με wifi και bluetooth και τώρα είναι στο 54% με υπόλοιπο 26 ώρες και 50 λεπτά. Το ζήτημα είναι όχι ότι δεν κρατάει, αλλά η ανώμαλη εκφόρτιση από εδώ και πέρα....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι όχι ότι δεν κρατάει, αλλά η ανώμαλη εκφόρτιση από εδώ και πέρα....

Επειδή είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι θέμα hardware, μήπως να δοκίμαζες το BD για τη διαχείριση της μπαταρίας? Το προηγούμενο τηλέφωνό μου ήταν το Newman N2 με το οποίο πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου. Εγώ με το BD δεν το είχα και δε νομίζω ότι είναι θέμα τύχης.

Να ρωτήσω και γω κάτι: Τις περισσότερες φορές που με καλούν και το βγάζω από την τσέπη, όπως είναι λογικό με τέτοιο μέγεθος, κάποιο δάκτυλο θα ακουμπήσει την οθόνη και τότε σταματάει ο ήχος κλήσης. Είναι κάποια ρύθμιση ή υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το παρουσίασε γιατί το έχω με την θήκη, αλλά νομίζω ότι το κάνει εάν πιέσεις το πλήκτρο γιά την ένταση.

Θα δοκιμάσω αυτό που είπες και θα σας πω τι έγινε ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια,ειναι κανενας με την 105

για αρκετες μερες να μας πει αν αξιζει απο την 1202

να παμε στην 105???ειναι ακριβως ιδια με την 104???

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω

Η Ερώτηση μου είναι η εξής: είναι καλής μάρκα η leagoo?

Και πόσο θα της βάζατε με άριστα το 10? :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω

Η Ερώτηση μου είναι η εξής: είναι καλής μάρκα η leagoo?

Και πόσο θα της βάζατε με άριστα το 10? :)

 

Αν οι κολοσσοι (ΖΤΕ,Huawei,Xiaomi,Coolpad,Meizu) παιρνουν 10,στη Leagoo θα δινα 6.5 γιατι εχει βγαλει εξαιρετικα vfm κινητα και απροβληματιστα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...