Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή lg phone from και τώρα κατεβάζω το αρχείο kdz από το λινκ που δίνει η εφαρμογή. Μήπως έχεις κάποιον εύκαιρο οδηγό για το πως θα περάσω την rom?

Κατέβασε το lg up και πέρνα την με αυτό.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για downgrade μονο με lgup.http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64624353&postcount=3 Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για downgrade μονο με lgup.http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64624353&postcount=3

 

Λέω να ξαναπεράσω την mm πρώτα όπως πρότεινε ο φίλος παραπάνω και αν δω ότι έχω πάλι τα ίδια, τότε θα το κάνω downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Επισης το pc suite εχει επιδιορθωση λαθων αναβαθμισης. Δοκιμασετο. Και κανε hard reset πριν και μετα. Οταν εκανες την αναβαθμιση ειχες απαντησει θετικα στην ερωτηση για back up? Αν ναι τοτε εκει υπηρξε προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Επισης το pc suite εχει επιδιορθωση λαθων αναβαθμισης. Δοκιμασετο. Και κανε hard reset πριν και μετα. Οταν εκανες την αναβαθμιση ειχες απαντησει θετικα στην ερωτηση για back up? Αν ναι τοτε εκει υπηρξε προβλημα...

 

Και τις δύο φορές που μου έτυχε και έκανα hard reset δεν έκανα επαναφορά από κάποιο back up. Δεν το ήξερα αυτό για το pc suite, θα το δοκιμάσω και θα σας πω. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες την αναβαθμιση σε mm μεσω pc suite καποια στιγμη σε ρωτησε εαν θες back up. Αν πατησες και εκει εγινε το λαθος. Οχι μετα με τα hard reset. Δοκιμασε το pc suite και αν συνεχισει περνας ξανα τη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω, επειδή άρχισα να κάνω κάθε εβδομάδα το back up της LG, αμέσως μετά το back up μου γυρίζει μόνο του στο LG πληκτρολόγιο, ενώ εγώ έχω βάλει το Swype. Μα κάθε φορά και πρέπει κάθε φορά να επιλέγω το πληκτρολόγιο μου. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες την αναβαθμιση σε mm μεσω pc suite καποια στιγμη σε ρωτησε εαν θες back up. Αν πατησες και εκει εγινε το λαθος. Οχι μετα με τα hard reset. Δοκιμασε το pc suite και αν συνεχισει περνας ξανα τη ρομ.

 

Μέσω pc suite το είχα κάνει, δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα κάνει, αλλά είναι πολύ πιθανό να έκανα κάτι με το back up. Έκανα αυτό που μου είπες και έδειξε στο pc suite ότι έκανε μία λήψη αναβαθμίσεων και έπειτα το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έκανε "firmware update" και επίσης έγραφε με μεγάλα γράμματα "COM 3" και φόρτωνε και μία μπάρα.. Μόλις τελείωσε, άνοιξε κανονικά το κινητό. Τώρα αν λύθηκε το θέμα με το bootloop θα το δω μέσα στους επόμενους 2 μήνες..

 

Λες να του κάνω και ένα hard reset έτσι για στρώσιμο? :D

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχει παρει κανεις αυτην την μπαταρια?τη γνωμη εχεται?5200mAh BL-53YH Phone Battery Use For LG G3 D858 D855 D857 D859 D850 F400 F460 F470 D830 D851 VS985 απο ALI EXPRESS ?
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον βαλε το λινκ να μην ψαχνουμε και εμεις.παντως για το θεμα δεν γνωριζω,προτεινω ομως για δευτερη μπαταρια μια μανησια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχει παρει κανεις αυτην την μπαταρια?τη γνωμη εχεται?5200mAh BL-53YH Phone Battery Use For LG G3 D858 D855 D857 D859 D850 F400 F460 F470 D830 D851 VS985 απο ALI EXPRESS ?

Καταρχάς μιλάμε για ονομαστική αξία...

Δηλαδή μπορεί να λέει 5200 αλλά να μην στα δίνει ΠΟΤΕ. Πήρα και εγώ μία παρόμοια για ένα s4 mini που είχα με 30-40% καλύτερη απόδοση στη πράξη και στο τέλος ήταν πολύ χειρότερη από την αυθεντική.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχει παρει κανεις αυτην την μπαταρια?τη γνωμη εχεται?5200mAh BL-53YH Phone Battery Use For LG G3 D858 D855 D857 D859 D850 F400 F460 F470 D830 D851 VS985 απο ALI EXPRESS ?

Μακριά από μπαταρίες κινεζιες... Πρώτον δεν παίζει να έχει τα mHa που λέει και δεύτερον και κυριότερο δεν ξέρεις τι ποιότητα έχει και τι ελέγχους έχει περάσει για να βγει στη παραγωγή με ότι αυτό συνεπάγεται για την συσκευή σου και για την σωματική σου ακεραιότητα. Εδώ ολόκληρη Samsung και την πάτησε στη μπαταρία του Note 7. Μαμά μπαταρία και από εμένα λοιπόν με έναν εξωτερικό φορτιστή να έχεις το κεφαλακι σου ήσυχο και κυρίως ανεπαφο στη θέση του.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχεται δικιο παιδεια !απο που συμφερει να αγορασω μια αυθεντικη μπαταρια?

 

Πάρε τηλέφωνο στην procodia και ρώτα πόσο κάνει η μπαταρία + μεταφορικά και τσέκαρε και την τιμή στο skroutz. Δεν θα σου συνιστούσα να πάρεις από κανένα ebay εκτός αν γνωρίζεις πως να αγοράζεις και δεν αγοράσεις καμία μούφα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μια μικροαναβάθμιση απο lg.. combatibility patch.. 20160823.. μάλλον καθυστερημένα.
Link to comment
Share on other sites

Πέφτοντας από το κρεβάτι έσπασε το τζαμάκι στη μια γωνία... Μιλώ για πτώση από 20-30 εκατοστά, αλλά τι να γίνει, προφανώς συμβαίνει. Από ό,τι καταλαβαίνω έχει σπάσει το εξωτερικό, όχι το digitizer, καθώς δέχεται touch εντολές πλην των σημείων κοντά στο σπάσιμο. Τι κάνω; Πόσο θα μου κοστίσει και πού να απευθυνθώ;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Πέφτοντας από το κρεβάτι έσπασε το τζαμάκι στη μια γωνία... Μιλώ για πτώση από 20-30 εκατοστά, αλλά τι να γίνει, προφανώς συμβαίνει. Από ό,τι καταλαβαίνω έχει σπάσει το εξωτερικό, όχι το digitizer, καθώς δέχεται touch εντολές πλην των σημείων κοντά στο σπάσιμο. Τι κάνω; Πόσο θα μου κοστίσει και πού να απευθυνθώ;

Procodia, αλλάζει όλη η οθόνη συν το μπροστινό πλαίσιο, είναι ένα κομμάτι.

Από τιμή, πάρε τους ένα τηλέφωνο να σου πούνε να δεις αν αξίζει.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Πέφτοντας από το κρεβάτι έσπασε το τζαμάκι στη μια γωνία... Μιλώ για πτώση από 20-30 εκατοστά, αλλά τι να γίνει, προφανώς συμβαίνει. Από ό,τι καταλαβαίνω έχει σπάσει το εξωτερικό, όχι το digitizer, καθώς δέχεται touch εντολές πλην των σημείων κοντά στο σπάσιμο. Τι κάνω; Πόσο θα μου κοστίσει και πού να απευθυνθώ;

 

Νομίζω ένα κατοστάρι θα πάει η δουλειά, μην σου πω και λίγο παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς όπως το λέτε: 123 €. Δηλ. έτσι δεν αξίζει. Κάποιες οθόνες που βλέπω στο ebay, αν αγόραζα μια, υπάρχει κατάστημα που θα την έβαζε; Και αυτό βέβαια, αν καταλάβω τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω, γιατί οι τιμές ποικίλουν πολύ, που σημαίνει είναι διαφορετικά προϊόντα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς όπως το λέτε: 123 €. Δηλ. έτσι δεν αξίζει. Κάποιες οθόνες που βλέπω στο ebay, αν αγόραζα μια, υπάρχει κατάστημα που θα την έβαζε; Και αυτό βέβαια, αν καταλάβω τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω, γιατί οι τιμές ποικίλουν πολύ, που σημαίνει είναι διαφορετικά προϊόντα.

 

Ακόμα και μία οθόνη σε καλή τιμή να βρεις στο ebay δεν ξέρεις αν θα είναι γνήσια και μαζί με την επισκυεή που θα πληρώσεις σε κάποιον θα φτάσεις πάλι το κατοστάρι, οπότε η μία η άλλη. Επίσης αν πας να σου την αλλάξουν αλλού χάνεις την εγγύηση της συσκευής, αν υπάρχει.

 

Εγώ προτείνω το εξής, δες πρώτα στο insomnia αν υπάρχει αγγελία που να πουλάνε κάποιο g3 για ανταλλακτικά και αν δεν βρεις κάτι, πούλα το δικό σου για ανταλλακτικά καμιά κατοστάρα και βάλε και τα 120 που θα έδινες για επισκευή και πάρε κάτι καινούριο (αυτό με προϋπόθεση ότι η συσκευή είναι τουλάχιστον χρόνου).

Edited by maxmouts
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει stock rom στο κινητό για να το στείλω στο service. Θέλω να φλασάρω πάλι custom recovery για να επαναφέρω το backup που κράτησα πριν το service. Μπορώ να μπω κατευθείαν με adb σε fastboot mode και να φλασάρω το recovery image ή έχει κλειδωμένο bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Σε v21a stock lollipop δουλεύει το kingroot ή κάποιο άλλο exploit?

Μετά το προσωρινό root με τα παραπάνω καλύτερα να φλασάρουμε twrp recovery με το autorec app ή με το app του twrp?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...